نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: اتصال برقرار کردن با یک شبکه Lan

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Iran

اتصال برقرار کردن با یک شبکه Lan

با سلام
    کنترلی می خواهم تا از طریق آن بتوانم با یک کامپیوتر دیگر ( در یک شبکه Lan) اتصال برقرار کرده و مثلا عملیات کپی از یک فایل را انجام داده و بر روی هارد خود پیست نمایم
    از دوستانی که در این مورد اطلاعات دارند درخواست راهنمایی دارم
    با تشکر

میتوانی همانطور که فایل را در کامپیوتر محلی جابجا میکنی در شبکه هم بکنی فقط آدرسها فرق میکند.
    یا میتوانیی یک map network drive درست کنی به آدرس مورد نظر بعد دقیقا مثل یک پارتیشن محلی با آن رفتار کنی

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Iran
    لطفا واضح تر توضیح بدهید و اگر همراه با یک مثال باشد ممنون میشوم
    از چه کنترلی باید برای دستیابی به این مثلا پارتیشن ها استفاده نمایم
    با تشکر

سلام آقای مفیدی
    میشه یه مثال هم بزنین که چه جوری از طریق آدرس IP ویا اسم اون کامپیوتر میتونیم واردش بشیم و بعد به مسیر مورد نظر بریم

ببین شما در My Computer تایپ کن
    \\mofidi\test\test.txt یا \\192.168.168.192\test\test.txt
    میتوانی به فایل test.txt بر وری کامپیوتری با نام mofidi و ip 192.168.168.192 دسترسی پیدا کنی(به شرط آنکه پسورد نداشته باشد)
    همین آدرس در vb قابل استفاده است.
    یا میتوانی توسط اجرای دستور net use ...یک درایو را به یک آدرس در شبکه map کنی مثلا
    net use s \\mofidi\test
    که از این پس درایو s معادل \\mofidi\test\ است پس میتوانی بنویسی s:\test.txt تا فایل مورد نظر دسترسی پیدا کنی.
    اگه تا حالاش حله بریم جلوتر.

ضمنا همه آدرسها باید به فرم

\\Computername or Ip add.\foldername\filename

باشد

آقای مفیدی تا اینجاش حله
    من توی ویندوزش مشکلی ندارم ( بلدم ) فقط از طریق برنامه می خواهم بدونم چه جوری هستش
    میشه ادامه اش رو بگی که چه کار کنم؟
    ضمناْ من به همین صورت یعنی ابتدا آی پی سپس مسیر آن را دادم و خطا میگرفت :confy2:

توی برنامه هم به همین صورت قابل استفاده است
    ضمنا برای ip هم باید از \\ استفاده کنی
    اگر مشکلت حل نشد از روش map کردن استفاده کن.
    اگه نتونستید بگو یک مثال بنویسم و بگذارم.

سلام
    آقای مفیدی منظورتون از map کردن چیه ؟ از تو وی بی یا ویندوز ؟
    من می خواهم از تو وی بی باشه
    اگه لطف کنین و یه نمونه از جفتش بزارین ممنون میشم :embr:
    ( اگه سیستم طرف پسورد داشته باشه اونوقت جه طور میشه ؟ ) :confy2:

کاربر دائمی آواتار Payam Moradi
    محل زندگی
    بيرجند
    فکر کنم آقای "ام ام _ مفیدی" یادشون رفته بگن که اول باید اون پوشه مورد نظر که میخواید در سیستم دیگه استفاده کنید، به صورت Share قرار بدید. اگر این کار رو قبلا انجام نداده باشیدة تمام کارهای بالا جواب نخوهند داد.

فرض کنبید یک سیستم سرویس دهنده (Server) داری به نام Server1 و یک سیستم سرویس گیرنده (Client) داری به Client1 .
    حالا میخوای Client1 از فایل های Server1 استفاده کنه. ابتدا شما باید در Server1 پوشه ای که اون فایل ها درش قرار داره رو Share بکنی، بعد از دستوراتی که بالا گفتند استفاده کنی. فرض کنید پوشه Share در Server1 به نام Folder1 باشد و فایل شما در این پوشه به نامه File1.txt باشد. حال در سیستم Client1 باید (در ویژال بیسیک یا هر جای دیگه که از این مسیر استفاده کنید) از مسیر ذیل استفاده کنید:

\\Server1\Folder1\File1.txt

مثلا میخواهید این File1 را از Server1 به داخل درایو C در Client1 کپی نمایید. از دستور ذیل استفاده میکنید

FileCopy "\\Server1\Folder1\File1.txt", "C:\File1.txt"

موفق باشید 8)

ممنون میرم امتحانش کنم ببینم چی میشه ؟ :)

Payam Moradi جان حرف شما تا حدی درست ولی admin در domain network احتیاجی به share بودن پوشه ها ندارد.
    :wise1:
    ضمنا vbprogramer عزیز
    اگر متن اول را دقیق بخوانی با دستور net Use میتوانی یک آدرس شبکه را به یک پارتیشن مجازی map کنی.
    بازم اگه حل نشد بگو

کاربر دائمی آواتار Payam Moradi
    محل زندگی
    بيرجند
    نقل قول نوشته شده توسط MM_Mofidi
    Payam Moradi جان حرف شما تا حدی درست ولی admin در domain network احتیاجی به share بودن پوشه ها ندارد.
    راستش شبکه ای که من کار میکنم و کردم از Domain خبری نبوده و فقط یک Computer Name و یک پسورد داشته. البته دیدم شبکه های گسترده تر نام Domain هم هنگام Log in لازم داره که من سر در نمی آرم. :?
    ببخشید دیگه اطلاعات و محدوده کاری من در همین حدود بود که امیدوارم موثر بوده باشد. 8)

ضمنا آقای مفیدی لازم شد در مورد شبکه تخصصی تر چند تا سوال از شما بکنم اگه لطف بفرمایید راهنمایی کنید. چون من زیاد شبکه کار نکردم. :wink:

من در خدمتم اگه کاری از دستم بر بیاد ضمنا از من با سواد تر تو سایت زیاده اگه کم آوردم از گلادیاتور یا هوتن میپرسم :P :sunglass:

جناب مفیدی خیلی ممنون از جواب شما
    شرمنده گفته بودین ولی من ندیده بودم :oops:
    اگه پسورد داشته باشه مشکلی براش پیش نمی یاد؟
    بازم ممنون

در مورد پسورد یک مطلبی قبلا اینجا نوشتم. ولی یادم نیست کجا بود .بازم با همین net ude میشه کارهایی کرد.

ممنون از شما :flower:

خواهش :flower:

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •