نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: اجرا برای اولین بار

کاربر دائمی آواتار بمب منطقی
    محل زندگی
    شمال-ایران

اجرا برای اولین بار

با سلام

اگه میشه بگین چطوری میتونم فرم یا کادری رو فقط برای اولین بار که برنامه اجرا شد ظاهر کنم ودر دفعات بعدی ظاهر نشه . :?

پیشاپیش قربونه همه you ها

سلام من دقیقا منظور شما رو نفهمیدم :oops: اما اگر منظورتون این باشه که فایل exe شما وقتی اجرا شد دیگه قابل اجرا نباشه میتونی دستور زیر رو به Form_Load برنامه خودتون اضافه کنید مشکل شما برطرف میشه :wink:

If App.PrevInstance Then End

منظور شما Splash است که می توانید در کتابهای مختلف و یا در MSDN مطالبی را در مورد ساخت آنها پیدا کنید

محل زندگی
    شمال-ایران
    نقل قول نوشته شده توسط سعید قدیری مقدم
    سلام من دقیقا منظور شما رو نفهمیدم :oops: اما اگر منظورتون این باشه که فایل exe شما وقتی اجرا شد دیگه قابل اجرا نباشه میتونی دستور زیر رو به Form_Load برنامه خودتون اضافه کنید مشکل شما برطرف میشه :wink:

If App.PrevInstance Then End
    با سلام مجدد

من سوال خودم رو با یه مثال تکرار میکنم:

به طور مثال برنامه ای رو در نظر بگیرید که بعد از نصب بر روی هارد کامپیوتر اونو اجرا می کنیم پس این اولین باری است که برنامه اجرامی شود.خوب تا اینجا درست.حالا در نظر می گیریم که بلا فاصله بعد از اجرا, برنامه فرمی را ظاهر میکند که در آن باید به وسیله کادر drive و dir مسیری را مشخص کنیم که برنامه بعد از اون و همچنین در اجراهای بعدی , باید عملایات خودش رو (به طور مثال, حذف یا اضافه کردن بعضی از فایلهای مورد نیاز برنامه) در آن مسیر انجام دهد.
    حالا نتیجه می گیریم که بعد از این لازم نیست این فرم ظاهر شود و به طور تکرار مسیر فعال برنامه را مشخص کنیم .
    پس این فرم فقط در دو صورت باید دوباره ظاهر شود:
    1- وقتی برنامه از هارد ,uninistal و پس از آن دوباره نصب و اجرا بشه.
    2- زمانی که مسیر فعال برنامه توسط کاربر برنامه پاک بشه.

اگه ممکنه توضیح خودتون رو با یه مثال بگین :oops:

قربون you

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    خب این همون Splash هست که Voldemort هم به اون اشاره کرد. شما برای ان کار باید یک متغیر از نوع Boolean تعریف کنی. اولین باری که برنامه اجرا شد این متغیر برابر True بشه و در رجستری ذخیره بشه.
    هر دفعه که برنامه اجرا میشه این متغیر رو کنترل کنه اگه False بود اون فرم نشون داده بشه و گرنه نشون داده نشه.
    برای مثال هم توی VB :
    Project<Add Form<Tip of Day میتونه مثال خوبی باشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    برای برنامه شما یه کار بهتر هم میشه کرد.
    اون آدرس رو توی رجیستری یا هر جای دیگه ذخیره کنید بعد در شروع برنامه کنترل کنید که آدرس وجود داره یا نه؟ اگه نبود فرم مربوط به گرفتن ادرس رو نشون بده.

محل زندگی
    شمال-ایران
    نقل قول نوشته شده توسط Abbas Arizi
    خب این همون Splash هست که Voldemort هم به اون اشاره کرد. شما برای ان کار باید یک متغیر از نوع Boolean تعریف کنی. اولین باری که برنامه اجرا شد این متغیر برابر True بشه و در رجستری ذخیره بشه.
    هر دفعه که برنامه اجرا میشه این متغیر رو کنترل کنه اگه False بود اون فرم نشون داده بشه و گرنه نشون داده نشه.
    برای مثال هم توی VB :
    Project<Add Form<Tip of Day میتونه مثال خوبی باشه.
    از کمکتون متشکرم ولی اگه میشه بگین چطوری متغییر رو تو رجیستری قرار بدم واگه میشه بگین به چه صورت مقدار اون برابر false میشه.البته میدونم سوالم , سوال مسخره ایه0:oops:

سلام راست شو بخواهید من هم طالبم بدونم چطور میشه اطلاعات داخل ریجستری رو دست کاری کرد اما روشی که من استفاده میکنم این است که مقدار متغییر رو بجای ریجستری داخل یک فایل از نوع random یا متنی یا binary داخل شاخه برنامه یا شاخه ویندوز ذخیره میکنم

برای اینکه متغییر رو false یا true کنی کافیه یک متغییر رو به صورت زیر تعریف کنی
    dim i as Boolean
    حالا متغییر i رو میتونی تنظیم کنی
    i= true
    یا
    i=false

حالا من میخوام یک سوال بکنم :oops: کد های برنامه نویسی رو داخل این بخش شما چطوری از چپ به راست مینویسید :?:

محل زندگی
    شمال-ایران
    نقل قول نوشته شده توسط سعید قدیری مقدم
    ... حالا من میخوام یک سوال بکنم :oops: کد های برنامه نویسی رو داخل این بخش شما چطوری از چپ به راست مینویسید :?:
    والا من هم موفق به این کار نشدم اما تا اونجا که فهمیدم باید در صفحه ویرایش سوال از دکمه (Itr) استفاده کرد. اگه فهمیدی چطور کار میکنه به من هم به گو. :wink: :wink:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    بینید دوست عزیز. شما اون آدرسی رو که برنامه تون اول میگیره بالاخره باید Save کنید. حالا توی رجیستری یا یک فایل. درسته؟
    بنابراین میتونید وقتی برنامه تون لود میشه اون آدرس رو کنترل کنید. اگر مقدار برگشتی برابر Null بود، به معنی اینه که قبلا آدرس وارد نشده و این اولین باره که برنامه اجرا میشه. پس لازمه که اون فرم نمایش داده بشه. ولی اگر آدرس وجود داشت، پس لازم نیست که فرم گرفتن آدرس نشون داده بشه.
    اینارو گفتم که اون True و False رو بی خیال بشی. به هر حال اگر بخواهی از اون روش هم استفاده کنی نیازی به False کردن متغیر نداری. چون تا وقتی که به اون مقداری داده نشه مقدار اون خودبخود False هست. یعنی اولین باری که برنامه اجرا بشه اون False هست.
    برای ذخیره کردن متغیر در رجیستری هم راه ساده اش استفاده از توابع SaveSetting برای ذخیره و GetSetting برای دسترسی به متغیر است. به اون مثالی هم که گفتم یه نگاهی بندازی بدک نیست.
    در مورد نوشتن کد در اینجا هم بالای ادیتور دکمه کد را بزنید تا Tag مربوط به کد فعال شود.

محل زندگی
    شمال-ایران
    قربون دستت عباس آقا , فکر کنم دیگه اشکالی تو این مورد نداشته باشم . راستی اون مثالو هم حتمآ امتحان میکنم.
    :oops: :P :P

کاربر جدید
    محل زندگی
    manafpour@noavar.com
    به راحتی می توانید از منوی Project گزینه AddForm را انتخاب کرده و سپس Tip of the day را
    انتخاب کنید که یک فرم با کدنویسی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید در قسمت
    Form_Load بقیه اعمال کدنویسی را انجام دهید.

کاربر دائمی آواتار vahidm
    محل زندگی
    اردکان
    من جواب این سوال را به خوبی می دونم وچند بار هم این کار را کردم
    باید شما یک text بگذارید که این text از پایگاه داده باشه
    در هنگام load فرم برای اولین بار یک عدد مثلا 1 در این تکس بگذارد برای بار دوم باید یک شرط بگذاری که اگر یک هست دو بگذارد
    اگر می خواهید متوجه شوید یک ایمیل به این آدر س بزنید تا من شما را راهنمایی کنم onlyvahid_m2006@yahoo.com مطمئن باشید من این کار رو کردم

سلام
    آقا مگه با savesetting و getsetting نمیشه ؟
    ممنون

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •