نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: تبدیل ثانیه به ساعت و دقیقه

تبدیل ثانیه به ساعت و دقیقه

عددی را به صورت integer به عنوان تعداد ثانیه ها از ورودی دریافت نموده و در خروجی اعلام نمایید که این مقدار ثانیه ، چند ساعت و چند دقیقه و چند ثانیه میباشد

کاربر دائمی آواتار SamaPic
    محل زندگی
    مشهد مقدس

Post نقل قول: تبدیل ثانیه به ساعت و دقیقه

با سلام خدمت دوست عزيز .
    اين برنامه شما اگر متوجه نشديد بگوييد توضيح دهم:

#include<conio.h>
    #include<iostream.h>
    void main()
    {
    float x;
    long int h=0,m=0;
    clrscr();
    cin>>x;
    switch(1){
    case(1):
    h= x / 3600;
    x=x-(h*3600) ;
    case(2):
    m= x / 60;
    x=x-(m*60);
    }
    cout<<"h= "<<h<<" m= "<<m<<" s= "<<x;
    getch();
    }
    البته داخل پراتز بگم كه نياز چنداني به switch نيست من همين جوري گذاشتم و شما مي توانيد انها را حذف كنيد.
    اميد وارم به پاسختان رسيده باشيد.
    خدا نگهدار .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: تبدیل ثانیه به ساعت و دقیقه

عزیز اینی که شما حل میکنی بهش میگن پروژه دانشجویی که مطرح کردنش اصلا خلاف قوانین هست. به نظرم بهتره راهنمایی کنی تا خود کاربر بره و بنویسه.

محل زندگی
    مشهد مقدس

شما خودت اگر اين سوال رو گذاشته بودي باز هم همين حرف رو مي گفتي.
    اين سوال ضعيف تر از آن است كه كسي روش بشه از استاد بپورسه . چون از اين دست موارد براي خود من هم پيش امده و كسي به من جواب نداد.من با همان طناب پوسيده به پايين رفتن از چاه ادامه دادم در مراحل بعدي با چالش هاي زيادي رو برو شدم كه شايد اگر افرادي به كمكم نمي رسيدن هنوز ته چاه بودم.
    من از شما طلب پوزش مي كنم كه اين سخن را متذكر مي شوم:
    زكات علم آموختن آن به ديگران است.
    در ضمن من بار ها از اين دست سوالات نوشته و در سايت قرار داده ام و افراد حرفه اي آن ها را ديده و ايراد هاي من را به من متذكر شدن براي نمونه من تا چندي پيش براي نوشتن برنامه هايم از تابع rand استفاده مي كردم و متوجه اشتباهم نمي شدم تا اين كه يكي از دوستان در پاسخي كه من به يك تاپيك داده بودم متوجه اشتباه من شدن و مانع از استفاده از اين تابع به اين شكل در برنامه هاي مهمم شدن و شايد اگر من به آن سوال پاسخ نداده بودم تا ابد اين اشتباه را انجام داده و در جاي خيلي مهم و حساس تر اين اشتباه وقت من را براي مدت زيادي مي گرفت و شايد به هيچ عنوان به پاسخ خود نمي رسيدم.
    همين جا از آن فرد كه يادم نيست چه كسي بود تشكر مي كنم.
    خدانگهدار.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

دوست عزیز من نگفتم که پاسخ نده، ولی به نظرم راهنمایی کردن بهتر از اینه که بیای کد آماده بدی به طرف، اینجوری خود فرد مجبور میشه که بره بنویسه برنامه رو. البته در جاهایی لازمه که کد رو بزاری و خودم هم اینکار رو کردم ولی در همچین مواردی که فرد میاد متن سوال رو کپی میکنه اینجا، مطمئنا جواب شما رو هم کپ میزنه و میبره برا استاد( البته شاید)

محل زندگی
    مشهد مقدس

Post نقل قول: تبدیل ثانیه به ساعت و دقیقه

نقل قول نوشته شده توسط emad_67 مشاهده تاپیک
    دوست عزیز من نگفتم که پاسخ نده، ولی به نظرم راهنمایی کردن بهتر از اینه که بیای کد آماده بدی به طرف، اینجوری خود فرد مجبور میشه که بره بنویسه برنامه رو. البته در جاهایی لازمه که کد رو بزاری و خودم هم اینکار رو کردم ولی در همچین مواردی که فرد میاد متن سوال رو کپی میکنه اینجا، مطمئنا جواب شما رو هم کپ میزنه و میبره برا استاد( البته شاید)
    با سلام خدمت دوست عزيز.
    چه عيبي داره يك نفر اين رو براي استاد ببره.
    كسي كه بخواد ترقي كنه و يك چيزي ياد بگيره خودش مي فهمه كه نبايد چنين سوالي رو مطرح كنه.
    من اطمينان دارم اين افراد برنامه را نوشتن و به يك مشكل برخورد كردن.
    بعدش هم با اين كار تفاوت بين يك برنامه ي راحت و خلاصه و تميز (البته در مواردي غير از موارد من) را با برنامه ي خود مي فهمد.
    در ضمن قبلا هم گفتم كه هيچ استادي همچين برنامه ي ساده اي را به عنوان تمرين نمي گذارد.
    ولي با اين وجود من در كار هاي خود تجديد نظر مي كنم و بنا به توصيه ي شما فقط به راهنمايي (در موارد ي كه برنامه بيش از حد ساده بود ) اكتفا مي نمايم.
    از اين كه وقتتان را گرفتم متاسفم.
    خدا نگهدار.

نقل قول نوشته شده توسط emad_67 مشاهده تاپیک
    عزیز اینی که شما حل میکنی بهش میگن پروژه دانشجویی که مطرح کردنش اصلا خلاف قوانین هست. به نظرم بهتره راهنمایی کنی تا خود کاربر بره و بنویسه.
    به نظر بنده هم حرف شما درسته نباید دقیقا پاسخ داده شود مگر در موارد خاص

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •