صفحه 1 از 7 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 275

نام تاپیک: دعوت به همکاری در مجلۀ برنامه نویس

دعوت به همکاری در مجلۀ برنامه نویس

سلام
    احتمالا اکثر اعضا در جریان باشن که اخیرا بحثی دربارۀ ایجاد یک مجله برای سایت برنامه نویس شروع شد و مسئولین سایت هم چراغ سبز نشون دادن.
    تاپیک مذکور: https://barnamenevis.org/showthread.php?t=134217
    پس از اعلام آمادگی بعضی از اعضا و جدی تر شدن بحث ، چارت وظایف و مسئولین مجله هم مشخص شد ؛ قسمت اول انتخاب سردبیر بود که دوستان لطف داشتن و من رو به عنوان سردبیر انتخاب کردن. (https://barnamenevis.org/showthread.php?t=137704)
    به مرور تمام چیزایی رو که به ذهنم می رسه اینجا می نویسم و از تمام اعضایی که مایلن همکاری داشته باشن (به هر نحوی) همینجا دعوت می کنم به همکاری.
    فعلا قسمت مهم کار انتخاب اعضا هست. من فعلا پیشنهادی نمی دم و منتظرم دوستان خودشون تخصص و علایقشون رو ذکر کرده و عنوان کنن که در کدوم بخش میخوان همکاری کنن
    برای هیئت تحریریه: علاوه بر اعضای ثابت ، هر کدوم از اعضا که مایل باشن می تونن برای مجله مطلب بنویسن.
    از دوستانی که کار گرافیکی کردن قبلا و می تونن طرح روی جلد و پشت جلد مجله رو طراحی کنن ، خواهش می کنم پیشنهاد هاشون رو در این تاپیک به صورت ضمیمه قرار بدن.
    همچنین یک طرح صفحه و قالب نیاز داریم که در اندازۀ مجله (ترجیحا A4) و شامل فونت متن ، فونت تیتر ها (انگلیسی و فارسی) ، میزان حاشیه ها و .... باشه (به فرمت Word 2000 تا بقیۀ دوستان تمام مطالب رو بر اساس این فرمت کلی تحویل دبیر سرویس و دیگر مسئولین مجله بدن تا فشار زیادی روی صفحه ارا نیفته)
    برای لوگو ، پیشنهاد من استفاده از آرم خود سایت برنامه نویس هست
    با توجه به تجارب قبلی ، دیدم که خیلی ها کار ویراستار و پیش خوان رو پایین تر از مثلا نویسنده می دونن ؛ دوستان این یه کار تیمی است و هر کسی (گرافیست ، نویسنده ، سردبیر ، ویراستار ، ...) در نتیجۀ نهایی سهم داره. پس خواهشا این دو پست رو خالی نذارید
    در ضمن از نویسندگان هم خواهش می کنم خودشون حتما مطالبشون رو مرور کنن تا کمتر حاوی غلط های گرامری ، فنی و ... باشه (نه این که همۀ کارها رو به ویراستار محول کنن)

فعلا من به صورت کلی این فرمت رو پیشنهاد می کنم ، بقیۀ دوستان هم نظراتشون رو عنوان کنن: (بدون ترتیب نوشتم)
    سخن سردبیر
    اخبار دنیای کامپیوتر و برنامه نویسی
    معرفی ابزار
    معرفی کتاب
    سوالات برنامه نویسی (challenge)
    مقالات (فعلا نظری دربارۀ تعداد ندارم. موضوع : هرچیزی که به برنامه نویسی مربوط میشه. ترجیحا مدت دار نباشن ؛ یعنی مثلا نوشتن مقاله ای در مورد LINQ ، یا regex یا اپن سورس یا پایگاه داده .... ارحجیت داره به مقاله ای دربارۀ یه نسخۀ خاص از یک زبان یا فریم ورک یا ... که فقط به موضوع خاصی می پردازه (هر چیزی که تو کتابای cookbook میشه راحت پیدا کرد))
    مقالۀ انگلیسی
    تاریخچه (آشنایی با بزرگان برنامه نویسی)
    آشنایی با یک زبان برنامه نویسی
    مصاحبه
    Quote های برنامه نویسی (می تونیم تو هر صفحه یکی داشته باشیم یا این که فقط یک ستون مخصوص داشته باشه)

فرمت مجله pdf خواهد بود.
    دوستان در مورد تعداد صفحات هم نظراتشون رو بگن (پیشنهاد من 40 صفحه است برای شمارۀ اول و می تونه در شماره های بعدی تغییر کنه)

(دوستان برای تبدیل اسناد Word به pdf می تونن از این ابزار رایگان استفاده کنن:
    http://www.cutepdf.com/Products/CutePDF/writer.asp)
    We work in the dark, we do what we can, we give what we have.
    Our doubt is our passion and our passion is our task.
    The rest is the madness of art

Smile نقل قول: دعوت به همکاری در مجلۀ برنامه نویس

با سلام وتشکر
    من آماده همکاری در مجله فوق می باشم.خبر از شما برای ادامه کار

نقل قول: دعوت به همکاری در مجلۀ برنامه نویس

جناب mehdi311ggg با سلام و عرض تبریک چند پیشنهاد:

1- بخش های ثابت رو کامل تر کنید تا بشه براشون "دبیر سرویس" انتخاب کرد
    مثل: دبیر سرویس خبری
    دبیر سرویس مقالات
    دبیر سرویس آموزشی
    دبیر سرویس پژوهشی
    ......
    2- شبکه رو از قلم نندازید !
    3- آموزش های دوره ای رو فراموش نکنید توی بالا بردن مخاطب موثره! یادمون نره قرار نیست فقط حرفه ای ها بخونن
    4- قبل از شماره اول حتما حتما و حتما یه پیش شماره منتشر کنید چون بل زذن پیش شماره میشه کاستی ها رو بررسی کرد ضمن اینکه پیش شماره زیاد نقدی برش وارد نمیشه.

کلام آخر من هم هستم برام فرق نمیکنه کجای کارو بگیرم فقط کار راه بیافته
    One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man (Elbert Hubbard)

کاربر دائمی آواتار Daleeeeer
    محل زندگی
    پشت هيچستان

من با دوستمون موافقم. مهمترين مسئله مشخص كردن دبير سرويس هاست.
    من يه خورده سابقه اديتوري دارم. مي تونيد رو من حساب كنيد.

بخش های ثابت رو کامل تر کنید تا بشه براشون "دبیر سرویس" انتخاب کرد
    بخش خبری و مقالات قبول ، ولی برای بقیۀ بخش ها چه عنوانی رو برای دبیر پیشنهاد می کنید ؟ (مثلا معرفی کتاب یا زندگینامه جزو چه محدوده ای هستن ؟)
    شبکه رو از قلم نندازید
    این جزو مقالات هست
    آموزش های دوره ای رو فراموش نکنید
    این دیگه بستگی به نویسندگان مقاله داره که بخوان و بتونن به صورت دوره ای در یک زمینه مطلب بدن
    کلام آخر من هم هستم برام فرق نمیکنه کجای کارو بگیرم فقط کار راه بیافته
    من آماده همکاری در مجله فوق می باشم.خبر از شما برای ادامه کار
    لطفا تخصص یا بخشی رو که علاقه دارید در اون فعالیت کنید مشخص کنید

ین دیگه بستگی به نویسندگان مقاله داره که بخوان و بتونن به صورت دوره ای در یک زمینه مطلب بدن
    به نظر من مقاله با آموزش رو از هم جدا کنیم مقاله توی 5 خط Abstract باید به خواننده بفهمونه چی م یخواد بگه برای همین خواننده های یک مقاله معمولا پیش زمینه ای از اونچه که می خونن رو دارن ولی آموزش یا Tutorial می خواد یکی دو سطح بیاد پایین تر و اول به مخاطبش دید بده بعد آموزش. به نظ رمن این دو از هم جدا بشه بهتره.

این جزو مقالات هست
    متاسفانه شبکه توی سایت برنامه نویس کمی محجور واقع شده امیدوارم با اختصاص دادن یک بخش مجزا به اون توی مجله از گوشه گیری در بیاد. بخش شبکه برنامه نویس بیشتر از اونچه که به علم شبکه بپردازه محدود شده بیشتر به سوالای بازاری مثلا سابنت رو چطوری تنظیم کنم! بدون اینکه طرف بدونه اصلا سابنت برای چی هست! شبکه جز زیر شاخه هایی ازعلم کامپیوتره که علاوه بر کار عملی حتما و حتما باید روی تئوری هم تسلط داشت وگرنه یه جای کار می لنگه.

ولی برای بقیۀ بخش ها چه عنوانی رو برای دبیر پیشنهاد می کنید ؟ (مثلا معرفی کتاب یا زندگینامه جزو چه محدوده ای هستن ؟)
    برای معرفی کتاب یا ابزار من همون دبیر پژوهشی رو پیشنهاد می کنم چون به هرحال معرفی یک کتاب خوب یا ابزار خوب یه کار پژوهشی به حساب میاد.

برای زندگی نامه معتقدم نمی تونه یه بخش ثابت باشه میشه یه ستون به اون اختصاص داد و در صورت نبود مطلب میشه با چیزای دیگه مثل تاریخ چه ها جا به جا کرد

چن چیز دیگه که بش نیاز هست:
    1- مدیر اجرایی: دست راست و جانشین سردبیر که می تونه کلی بار رو از روی دوش سردبیر برداره و زمانی که سردبیر گرفتاره کار ساز باشه.

2- روابط عمومی: لازمه برای ارتباط به دنیای بیرون نشریه.

3- امور مشترکین: به هر حال نشریه یه سری مشترک داره .

لطفا تخصص یا بخشی رو که علاقه دارید در اون فعالیت کنید مشخص کنید
    من توی بخش مقالات ، آموزش و شبکه البته بیشتر علمی نه بازاری ، مقالات انگلیسی اعلام آمادگی می کنم ولی در صورت لزوم تی زمینه های دیگه هم بنا به تجربه های قبلی می تونم باشم.
    One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man (Elbert Hubbard)

با سلام من هم اعلام امادگی می کنم و فکر کنم بتونم تو زمینه ی شبکه و پیش خوانی فعالیت کنم(شبکه بیشتر) به راستی شبکه این جا متاسفانه دست کم گرفته شده و من حاضر به همکاری در زمینه شبکه هستم.
    موفق باشید و درود بر همگی

محل زندگی
    پشت هيچستان

قل قول: شبکه رو از قلم نندازید این جزو مقالات هست
    سلام. دوست عزيز، جناب mehdi311ggg مي خواستم بگم كه با اين حرف شما كاملاً مخالفم. شبكه به عنوان يك فيلد كاملاً علمي و پر كاربرد جايگاهي بيش از قرار گرفتن تو بخش مقالات داره. اين فيلد اين قدر وسيع هست كه بهش بشه يك بخش مجزا، حتي به اندازه برنامه نويسي، بهش داده بشه.
    من نمي دونم كه شما اين حرف رو بر چه اساسي زديد. الان تو دنياي كامپيوتر مردم تو سه فيلد كار مي كنن:

1. سخت افزار
    2. نرم افزار و توليد اون (اعم از هر فيلدي: سايت، برنامه كاربردي، os و ...)
    3. شبكه

خودتون بهتر در جريانيد كه شبكه چه خيل عظيمي از كاربرا رو داره. براي اينكه راحت تر به كنه صحبت من پي ببريد، فقط به گستردگي و پيشرفت اون تو 10 سال اخير توجه كنيد.

مي خواستم بگم كه با اين حرف شما كاملاً مخالفم. شبكه به عنوان يك فيلد كاملاً علمي و پر كاربرد جايگاهي بيش از قرار گرفتن تو بخش مقالات داره.
    ما مجلۀ برنامه نویسی داریم راه می ندازیم نه مجلۀ شبکه. منم موافقت کردم در مورد شبکه مقاله بنویسید (یا حتی یه ستون ثابت می تونیم بذاریم برای برنامه نویسی و امنیت شبکه)

ما مجلۀ برنامه نویسی داریم راه می ندازیم نه مجلۀ شبکه. منم موافقت کردم در مورد شبکه مقاله بنویسید (یا حتی یه ستون ثابت می تونیم بذاریم برای برنامه نویسی و امنیت شبکه)
    یه ستون ثابت و یا ارائه مقاله جوابگو نیست ! از طرفی فکر می کنید چون قراره برنامه نویسی باشه جایی نمیشه برای شبکه در نظرگرفت؟ به هر حال شبکه سطح علمی، اعتبار و مخاطبان نشریه رو بالا می بره فرض کنید مباحث مروبط به دوره های سیسکو به صورت دوره ای آموزش داده بشه یا معرفی تکنیکهای جدید در امر شبکه بی شک بی تاثیر نیست

از طرفی فکر می کنید چون قراره برنامه نویسی باشه جایی نمیشه برای شبکه در نظرگرفت؟
    پست قبلیمو دوباره بخون

به هر حال شبکه سطح علمی، اعتبار و مخاطبان نشریه رو بالا می بره فرض کنید
    خیلی چیزای دیگه هم هستن که اعتبار مجله رو بالا می برن. لطفا از یک زاویه نگاه نکنید. یکی دیگه ممکنه بیاد بگه بحث در مورد زبان های تابعی یا تئوری انواع (کلا مباحث آکادمیک) یا آخرین دستاورد های دات نت یا برنامه نویسی موازی یا هوش مصنوعی ... اعتبار مجله رو بالا می بره. هر چیزی که مرتبط با برنامه نویسی باشه در مجله گنجونده میشه (حالا اگه تو یه شماره 3 تا مطلب از شبکه بود اشکالی نداره ، ولی قرار نیست مقدار زیادیش رو به خودش تخصیصی بده. باید عدالت رعایت بشه.)
    البته ممکنه در آینده میان شماره های مخصوص فلان چیز داشته باشیم. مثلا یه شماره ویژۀ شبکه یا هر چیز دیگه
    (یا بخشی رو در مجله در نظر بگیریم به عنوان بخش ویژه و هر دفعه به یکی از فیلد های برنامه نویسی اختصاص بدیم.)
    صفحات مجله محدوده و تنها خوانندگانش شما نیستید ، باید بتونیم رضایت اکثریت برنامه نویسا (با بک گراند ها و تخصص های مختلف) رو جلب کنیم.

محل زندگی
    پشت هيچستان

ما مجلۀ برنامه نویسی داریم راه می ندازیم نه مجلۀ شبکه
    مهندس اين حرف شما مغاير با خود وب سايت هست. چون الان توي سايت يك بخش كاملاً مجزا براي شبكه وجود داره. نه زير شاخه از برنامه نويسي.
    یا حتی یه ستون ثابت می تونیم بذاریم برای برنامه نویسی و امنیت شبکه
    اين نظر لطف شما رو مي رسونه. اما واقعاً اين جايگاه شبكه تو نظر مسئولين محترم اين سايت پر كاربر هست؟
    اگه اين طوري هست، من متاسفم.
    صفحات مجله محدوده و تنها خوانندگانش شما نیستید ، باید بتونیم رضایت اکثریت برنامه نویسا (با بک گراند ها و تخصص های مختلف) رو جلب کنیم.
    به نظر شما چند درصد كاربرا شبكه كار مي كنن و چند درصد مثلاً game programing. آيا شبكه يك تخصص كاملاً مستقل نيست؟
    كمي بي طرفانه به مطالب نگاه كنيم.
    تو دنياي واقعي همه يا برنامه نويسن يا شبكه كار. (منظور ايرانه و همه، اونايي كه تحصيلات آكادميك دارن). پس يه جورايي جلب نظر اونها هم مهمه.
    آخرین ویرایش به وسیله Daleeeeer : یک شنبه 01 دی 1387 در 17:36 عصر

باید عدالت رعایت بشه
    سخن از زبان ما می گویی.

زبان های تابعی یا تئوری انواع (کلا مباحث آکادمیک) یا آخرین دستاورد های دات نت یا برنامه نویسی موازی یا هوش مصنوعی ...
    همه این مباحث رو میشه توی یک زیر شاخه ای جا داد ولی شبکه چی؟

لطفا از یک زاویه نگاه نکنید.
    اتفاقا دید ما مالتی زاویه هست ما نمی گیم مثلا 10 صفحه بدارین برای شبکه نه ما حرفمون اینه شبکه هم به مقدار مساوی کنار بقیه

بازم من
    دوستان معذرت می خوام مزاحم می شم ولی انگار یادمون رفته ما باید سیر تکاملی مجله را طبق فلوچارت پیش بریم تا مسئولین مجله کاملا معلوم نشه سخن در مورد این که مجله موضوعش چی باشه و ... بی فایده است به نظر من بگذارید مسئولین انتخاب بشن تا همگی نظر بدن این طوری که جور در نمیاد.
    من الان برای بار چندم می گم بگذارید با نظم و ترتیب به کار ها پرداخته بشه اون دوست عزیزی که زحمت فلوچارت رو کشیده رو منطق و حساب بوده نه همینطوری(یادم نمیاد کدوم یک از کاربران بود ولی فکر کنم جناب manvaputra بودن)
    بگذارید بدنه ی اصلی مجله(همون انتخاب مدیران فرعی) بعد می ریم سر جزئیات نباید با عجله بخواییم همه کار ها رو همین چند وقته انجام بدیم بعد می ریم سر کار های بعد (مثل جای دادن یا ندادن بخش مخصوص شبکه).
    موفق باشید درود بر همگی
    آخرین ویرایش به وسیله MIDOSE : یک شنبه 01 دی 1387 در 18:59 عصر دلیل: نگم بهتره

کاربر دائمی آواتار m.hamidreza
    محل زندگی
    کره زمین

من در قسمت آموزش و مقالات ای که صرفا مربوط به توسعه وب و دیتابیس میشه هستم.
    اگر هم برای گرافیک و طرح جلد کسی داوطلب نشد من هستم....

نقل قول نوشته شده توسط m.hamidreza مشاهده تاپیک
    من در قسمت آموزش و مقالات ای که صرفا مربوط به توسعه وب و دیتابیس میشه هستم.
    اگر هم برای گرافیک و طرح جلد کسی داوطلب نشد من هستم....

لطفا طرح های رو و پشت جلد پیشنهادی تون رو ارسال کنید (نیازی نیست کامل باشن ، فعلا طرح کلی رو ببینیم ، بعد تکمیل میشه)
    از بقیۀ دوستان هم خواهشمندم طرح های پیشنهادیشون رو ارسال کنن.
    پس از چند روز و دیده شدن این تاپیک توسط اکثر کاربران ، سردبیر ها و دیگر پست های مهم رو انتخاب می کنیم و بعد یک برنامۀ زمانی با جزئیات تعریف کرده و کار رو شروع می کنیم.
    (دوستانی که زیادی حساسیت نشون میدن: شما دست به کار بشید ، مقالۀ خوب بنویسید (در هر موردی) ، اون وقت اگه تبعیضی قایل شده یا ارزش کارتون زیر سوال رفت ، شکایت کنید.
    talk is cheap, show me your article

من از مدیران و دست اندر کاران مجله خواهش دارم تا یک مدت معین زمان ثبت نام در مجله را بگذارند چون به نظرم این کار تا همیشه ادامه خواهد داشت ضمنن از تمامی دوستان عزیزم خواهش دارم از بحث در مورد جزئیات مجله خود داری کنند(چون الان وقتش نیست) و دوستانی که استعداد و توانایی همکاری را در خود می بینند خود را معرفی کنند.
    خواهشا دوستانی که می خواهند همکاری کنند بر روی حرف خود ثابت قدم باشند چون با انصراف خود از همکاری موجب بی نظمی شده و سبب رنجش دوستان دیگر می شوند.(پس لطفا در گفتن حوزه ی کاری و این که واقعا قصد همکاری دارید یا نه دقت نمایید.)
    من خودم پیش خوانی و کار شبکه و زمینه ی زبان c می تونم کار کنم(فکر کنم).
    دوستان کامپیوتر من داره ساعات اخرش رو داره طی می کنه(فاتحه) فکر کنم یه چند روزی نتونم بیام پس منو یادتون نره.(تا چند روز دیگه)
    آخرین ویرایش به وسیله MIDOSE : یک شنبه 01 دی 1387 در 21:07 عصر دلیل: فوت ناگهانی کامپیوتر

روى شبكه رو من هم ميتونيد حساب كنيد. من هم با دوستان اينجا موافق هستم. بخش شبكه خيلى ضعيف هست و روش نياز به كار زياد داره. رو من از لحاظ تكنولوژى هاى روز در مورد شبكه و اينكه اگر وقت بذاره ميتونم خودم مقاله فارسى بدم ولى انگليش زياد دارم چون زياد نوشتم و هم سراغ دارم

2- شبکه رو از قلم نندازید !
    شبکه را چندان به حساب نیارید، چون مستقیما ربطی به برنامه نویسی نداره، و اگر قرار باشه موضوع شبکه مطرح باشه، خیلی موضوعات دیگه، مثل ویندوز، لینوکس، سخت افزار، موبایل (!!) و غیره هم که وضعی مشابه شبکه دارند، مدعی حضور در مجله خواهند بود؛ اون وقت دیگه میشه یک مجله کامپیوتری، نه مجله برنامه نویسی.

حتی حضور تالار شبکه به این شکل در انجمن برنامه نویس هم اما و اگرهای زیادی داره، و شاید مثل گذشته بسته بشه، یا به هر حال از انجمن برنامه نویسی جدا بشه.

پس خیلی روی مباحث شبکه در انجمن و مجله حساب باز نکنید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

اين نظر لطف شما رو مي رسونه. اما واقعاً اين جايگاه شبكه تو نظر مسئولين محترم اين سايت پر كاربر هست؟
    اگه اين طوري هست، من متاسفم.
    نقل قول:
    به نظر شما چند درصد كاربرا شبكه كار مي كنن و چند درصد مثلاً game programing. آيا شبكه يك تخصص كاملاً مستقل نيست؟
    كمي بي طرفانه به مطالب نگاه كنيم.
    تو دنياي واقعي همه يا برنامه نويسن يا شبكه كار. (منظور ايرانه و همه، اونايي كه تحصيلات آكادميك دارن). پس يه جورايي جلب نظر اونها هم مهمه.
    اگر هدف جلب نظر باشه، موبایل و ویندوز موضوعاتی هستند که افراد بیشتری را به سمت خودشان جذب می کنند!

مهندس اين حرف شما مغاير با خود وب سايت هست. چون الان توي سايت يك بخش كاملاً مجزا براي شبكه وجود داره. نه زير شاخه از برنامه نويسي.
    مجله برنامه نویس از انجمن برنامه نویس جدا ست، لزومی هم نداره آینه انجمن برنامه نویس باشه. این مجله باید یک مجله تخصصی برنامه نویسی باشه. در آن ممکنه از مطالب و اعضاء انجمن استفاده بشه، یا اصلا استفاده نشه.

می بخشید که من تکه تکه جواب میدم، پست های هر صفحه را که می خوانم، همونجا جواب میدم، و گاهی با مراجعه به صفحه بعدی، لازم میشه که یک مطلب دیگه هم جواب داده بشه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

با سلام منم در زمینه ی زبان برنامه نویسی پایتون همکاری می کنم.البته اگه قرار باشه از پایتون حرفی زده بشه

با سلام منم در زمینه ی زبان برنامه نویسی پایتون همکاری می کنم.البته اگه قرار باشه از پایتون حرفی زده بشه
    حتما ، چرا که نه.
    همچنین در مجله می تونید در مورد زبان ها یا محیط های مقاله بنویسید که هنوز در سایت قسمتی براشون وجود نداره (مثلا زبان های تابعی ای مثل F#‎)

با سلام خدمت دوستان
    منم هستم
    رزومه: در زمان جواني در دانشگاه يه هفته‌نامه دانشجويي داشتيم منم گاهگاهي واسش مقاله ترجمه مي‌كردم و مطلب جور مي‌كردم
    آن لحظه که تنها اعتبار کسی که مساله ای را مطرح کرده است، شما را در اشتباه بودن ایده هایتان قانع کرد،
    آن لحظه،
    لحظه وداع شما با دنیای خلاقیت و پیشرفت خواهد بود. . .

برنولی

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    شبکه را چندان به حساب نیارید، چون مستقیما ربطی به برنامه نویسی نداره، و اگر قرار باشه موضوع شبکه مطرح باشه، خیلی موضوعات دیگه، مثل ویندوز، لینوکس، سخت افزار، موبایل (!!) و غیره هم که وضعی مشابه شبکه دارند، مدعی حضور در مجله خواهند بود؛ اون وقت دیگه میشه یک مجله کامپیوتری، نه مجله برنامه نویسی.

حتی حضور تالار شبکه به این شکل در انجمن برنامه نویس هم اما و اگرهای زیادی داره، و شاید مثل گذشته بسته بشه، یا به هر حال از انجمن برنامه نویسی جدا بشه.

پس خیلی روی مباحث شبکه در انجمن و مجله حساب باز نکنید.
    كم لطفى شما رو ميرسونه. شما ميگى شبكه . دوست عزيز يك سايت اينجاست كه شايد اسمش barnamenevis باشه ولى يك قسمت گذشتيد به اسم شبكه و داره خوب كار ميكنه. ولى اگر كه شما مدير اين سايت باشى و اينجورى به اين قسمت نظر داشته باشى واى به حال بقيه اشِ. فكر نميكنى شما بايد بيايى پشتيبانى كنى. من و خيلى امثال من وقت ميذارن ميان كم يا زياد. هيچ انتظارى هم ندارن. من شخص خودم رو ميگم و كارى به كسى ندارم ولى به جاى اينكه بيام به طور متوسط روزى ۱-۲ ساعت تو اين سايت وقت بذارم بذارم رو account technet يا MSDN channel تا حالا بايد MVP رو هم ميگرفتم.

کاربر دائمی آواتار محمدامین شریفی
    محل زندگی
    تهران - شیراز

نقل قول: دعوت به همکاری در مجله برنامه نویس

اصلا نیاز به کار سخت که نیست.
    هر کاربر میتونه توی ماه یک تاپیک را که برایش جالب بود است را در "جای از پیش مشخص شده-در ابزار های تاپیک-" ثبت کند و مدیران هر تالار و کسانی که از قبل مشخص شده اند هم نقش ویراستار را بر عهده بگیرند.و تاپیک های برگزیده را ویرایش کنند و شیوه چاپ هم اینگونه باشد که هر کس پرسش کرده یا جواب داده است را به نوشتنID آن شخص در سمت چپش آن FAQ را چاپ کنند.بچه ها یادتان نرود اینجا فارم هست پس خوانندگان این مجله هم به دید فارم و یک FAQ به این مجله نگاه میکنند،در ضمن یک درآمد زایی برای سایت و هم ایجاد انگیزه برای پاسخ گویی به پرسش ها در بین کاربران ایجاد میشود که باعث خرسندی هست و باعث هر چه قوی تر شدن این فارم میشود.در ضمن بهتر است که ترتیب و ردیف و موضوعات مجله هم دقیقا مانند صفحه اول این سایت باشد تا خوانندگان چشمشان به محیط این سایت عادت کند.
    موضوع را پیچیده نکنید،کاربران هم میتوانند نقش تولید کننده خبر را داشته باشند.
    آخرین ویرایش به وسیله aminsharifi67 : دوشنبه 02 دی 1387 در 03:56 صبح

كم لطفى شما رو ميرسونه. شما ميگى شبكه . دوست عزيز يك سايت اينجاست كه شايد اسمش barnamenevis باشه ولى يك قسمت گذشتيد به اسم شبكه و داره خوب كار ميكنه. ولى اگر كه شما مدير اين سايت باشى و اينجورى به اين قسمت نظر داشته باشى واى به حال بقيه اشِ. فكر نميكنى شما بايد بيايى پشتيبانى كنى. من و خيلى امثال من وقت ميذارن ميان كم يا زياد. هيچ انتظارى هم ندارن. من شخص خودم رو ميگم و كارى به كسى ندارم ولى به جاى اينكه بيام به طور متوسط روزى ۱-۲ ساعت تو اين سايت وقت بذارم بذارم رو account technet يا MSDN channel تا حالا بايد MVP رو هم ميگرفتم.
    قبل از اینکه شما تشریف بیارید در این سایت، ما یک بخش کلی داشتیم به نام مباحث متفرقه، که من مدیر آن بودم، در آن زمان عمده بحث های مطرح شده در آن بخش سخت افزار و ویندوز بود. خیلی هم بخش شلوغی بود. یک زمانی تشخیص دادیم که این بخش ربطی به اهداف سایت نداره، و عملا با هدف تخصصی کردن سایت مغایرت داره. بخاطر همین هم تعطیلش کردیم. شاید اون موقع پست هایی که من در آن بخش زده بودم، بیشتر و طولانی تر از پست های شما در بخش شبکه بوده باشه، ولی این مسئله که این بخش ربطی به سایت تخصصی برنامه نویسی نداره، برای من و خیلی های دیگه قابل فهم بود، هر چند بعضی ها این موضوع را هضم نکردند، و از سایت رفتند.
    شما در بخش شبکه زحمت می کشید، خسته نباشید، ولی این موضوع آن بخش ربطی به برنامه نویسی نداره. مهم نیست چقدر طرفدار داره، ما که بنگاه اقتصادی نیستیم، مهم اینه که چقدر با اهداف سایت انطباق داره. مسلما این بخش از بخش مباحث متفرقه شلوغ تر و محبوب تر نیست. اون که برای عدم تطابق با اهداف سایت بسته شد، پس این هم دیر یا زود یا از سایت جدا میشه و به شکل دیگه ایی ارائه میشه، یا کلا بسته میشه.

دوستان، این بحث تالار شبکه ربطی به مجله برنامه نویس نداره! حتی اگر تالار شبکه تا 10 سال دیگه هم در انجمن برنامه نویس باقی بمانه، ممکن هست در آن زمان یک مجله تخصصی شبکه منتشر بشه، ولی آموزش مباحث شبکه در مجله برنامه نویس جایی نخواهد داشت، غیر از اینکه آن مطلب برای توضیح یک مطلب برنامه نویسی مطرح شده باشه، یعنی مرتبط با برنامه نویسی باشه.
    پس لطف کنید نظرات خودتان درباره تالار شبکه را در این تاپیک که برای سازماندهی فعالیت مجله برنمه نویس ایجاد شده، مطرح نکنید.

موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله vcldeveloper : دوشنبه 02 دی 1387 در 03:54 صبح

بچه ها یادتان نرود اینجا فارم هست پس خوانندگان این مجله هم به دید فارم به این مجله نگاه میکنند،در ضمن یک درآمد زایی برای سایت هم ایجاد میشود که باعث خرسندی هست و باعث هر چه قوی تر شدن این فارم میشود.
    بحث انجمن از مجله جدا ست. تصمیم گرفته شده که یک مجله تخصصی درباره برنامه نویسی بصورت الکترونیکی منتشر بشه. شما تصور کنید که اصلا این انجمن وجود نداره، و مثلا در یک چت روم یا هر جای دیگه، در حال بحث و گفتگو درباره چگونگی انجام کار هستید. نهایت نقشی که این انجمن میتونه در مجله داشته باشه، اینه که مجله از برخی مقالات این انجمن (به دلخواه دست اندرکاران مجله) به عنوان منبع، یا مطلب جالبی که قابلیت انتشار داره، استفاده کنه. نویسندگان و دست اندرکاران مجله هم لزوما نباید اعضاء انجمن باشند، می تونند از هر جایی اومده باشند. این مجله با انجمن فقط دو وجه اشتراک داره:
    1- مدیریت (سیاست گزاری) کلان هر دو یکسان هست.
    2- موضوع هر دو برنامه نویسی هست.

شبکه را چندان به حساب نیارید، چون مستقیما ربطی به برنامه نویسی نداره
    جناب کشاورز ما ز یاران چشم یاری داشتیم!

مسلما این بخش از بخش مباحث متفرقه شلوغ تر و محبوب تر نیست
    شلوغی ملاکه!

پس این هم دیر یا زود یا از سایت جدا میشه و به شکل دیگه ایی ارائه میشه، یا کلا بسته میشه.
    گفتید ربطی به برنامه نویس نداره! الان من یه نمونه ربطشو عرض می کنم خدممتون توی جای جای این سایت از جاوا گرفته تا دلفی تا C#‎ تا ..... محاله تاپیکهایی با عنوان برنامه نویسی تحت شبکه رو نبینیم میشه یکی به من بگه چطور میشه بدون دانش شبکه ، برنامه نویسی تحت شبکه کرد! کسی که میخواد کانکشن UDP بزنه توی سی نباید بدونه این چی هست کلا؟؟؟ حداقل از یه سایتی مثل برنامه نویس انتظار میره اهمیت بستر سازی رو درک کنه !

به هر حال جناب کشاورز ما تابع نظر مدیریت هستیم صلاح مملکت خویش خسروان دانند اگه هم از دوستان کسی چیزی گفته قطعا نیت خیر بوده و در راستای بهینه سازی امور
    آخرین ویرایش به وسیله manvaputra : دوشنبه 02 دی 1387 در 07:48 صبح

محل زندگی
    پشت هيچستان

سلام. روز بخير.
    اي خداي بزرگ، به من قدرتي عطا كن تا هنگامي كه مي خواهم در باره راه رفتن كسي قضاوت كنم، كمي با كفش هاي او راه بروم.
    دكتر شريعتي

شبکه را چندان به حساب نیارید، چون مستقیما ربطی به برنامه نویسی نداره
    جناب كشاورز، چه طور مي شه كه برنامه نويسي با شبكه ربطي نداشته باشه؟ واقعاً تو دنياي فعلي برنامه نويسي رابطه بين برنامه نويسي و شبكه عيان هست. من خودم برنامه نويسي كردم. اما واقعاً شبكه تو نوشتن برنامه ها به من ديد داد.
    در آن زمان عمده بحث های مطرح شده در آن بخش سخت افزار و ویندوز بود. خیلی هم بخش شلوغی بود
    دوست بزرگوار، ملاك سطح علمي بخش هست نه شلوغي و بازديد. (حداقل به نظر من)
    مهم نیست چقدر طرفدار داره، ما که بنگاه اقتصادی نیستیم
    مطمئن باشيد ما هم به اين ديد نه به سايت و نه به تالار شبكه نگاه نمي كنيم. براي ما هم سود مالي نداره.
    بحث انجمن از مجله جدا ست. تصمیم گرفته شده که یک مجله تخصصی درباره برنامه نویسی بصورت الکترونیکی منتشر بشه.
    من خودم به شخصه فكر مي كردم كه قراره يه مجله كلي داشته باشيم نه برنامه نويسي. مجله اي كه همه بتونيم گوشه اي از كار رو بگيريم و به داشته هامون اضافه كنيم.

به هرصورت براي شما، جناب كشاورز و ساير دوستان و عزيزان آرزوي سلامتي و موفقيت دارم. اميدوارم كه نشريه شما هم مثل سايت به اين خوبي، موفق باشه. و اگر كمكي هم از ما بربياد دريغ نمي كينم.
    از ديروز بياموز. براي امروز زندگي کن و اميد به فردا داشته باش.
    انيشتين

يا علي
    آخرین ویرایش به وسیله Daleeeeer : دوشنبه 02 دی 1387 در 10:13 صبح

کاربر دائمی آواتار milade
    محل زندگی
    شیراز

سلام دوستان
    اگه راه بدید D: منم هستم !
    در ضمینه برنامه نویسی با asp.net یه میتونم کمک کنم (:
    نمونه کارمم ادرس امضام هست اونجا کارامه(گروهی هستیم) !
    البته در ضمینه طراحی و برنامه نویسی وب هم هستم
    پیروز باشید و پایدار h-:

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

دوستان عزيز! بازهم كه هدف كلي تاپيك از مسير خودش خارج شده!!!!

آقاي سردبير! در تاپيكي كه بنده نيز مطرح كرده بودم به همين روش پيشرفت ولي به جز شما هيچ يك از اعضا مشخص نشدند!!!! اگر اينطوري پيش بره براي هر يك از اعضا، بايد يك تاپيك 90 پستي ايجاد كنيد و در اخر قفلش كنيد!!! بايد در انتخاب اعضا تغيير روش دهيد! (مثلا افراد رو شناسايي كنيد و براشون پيغام خصوصي بفرستيد! تا كاربرا با مسئله جدي تر برخورد كنند)

جناب كشاورز، چه طور مي شه كه برنامه نويسي با شبكه ربطي نداشته باشه؟ واقعاً تو دنياي فعلي برنامه نويسي رابطه بين برنامه نويسي و شبكه عيان هست. من خودم برنامه نويسي كردم. اما واقعاً شبكه تو نوشتن برنامه ها به من ديد داد.
    اگر اينطور باشه برنامه نويسي به هزار چيز مرتبطه!!! پس تو مجله بايد به اونها هم سهمي داده بشه!!!
    در اين صورت ديگه مجله برنامه نويسي نخواهيم داشت!!!

با اين حرف شما موافقم ولي اين رو بايد بدونيد كه شبكه كاملا بحثش از برنامه نويسي جداست!!! در ضمن اينقدر مجله در رابطه با شبكه هست كه نيازي نيست، شبكه جايگاهي در اين مجله داشته باشه!!!
    فقط برنامه نويسي شبكه مي تونه سهمي در مجله داشته باشه!!! اگر هم كسي مي خواد شبكه بدونه بره سراغ بقيه مجلات!!!
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

دوستان لطفا بحث رو off-topic نکنید.
    بحث شبکه همینجا تموم میشه؛ نتیجه: مقالات شبکه که مرتبط با برنامه نویسی باشن ، درست مثل دیگر زبان/محیط/پلتفرم/... ها در این مجله جایی خواهند داشت. هیچ زبان/محیط/... ای هم برتری نسبت به دیگری نداره و دعوت می کنم از هر کسی که در هر زمینۀ مرتبط با برنامه نویسی تخصصی داره ، برای مجله مقاله بنویسه (همۀ شاخه ها هم به طور یکسان ارزش گنجونده شدن در مجله رو دارن)
    قرار نیست همه چیز برای همه کس باشیم (چون غیر ممکنه) و مطمئنا کسانی بیشتر خشنود/ناراحت خواهند شد.
    در یکی دو روز آینده با مشورت با مدیران سایت ، به کاندیداهای مورد نظرم پیام خصوصی میدم برای قبول دبیری سرویس های مختلف . بعد هم فراخوان مقاله می کنیم.
    فعلا: دوستانی که تجربۀ گرافیک دارن ، طرح های پیشنهادیشون رو برای طرح روی جلد ارسال کنن
    (همینطور طرح صفحه بندی)

کاربر دائمی آواتار Saeed_m_Farid
    محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

دوستان لطفا بحث رو off-topic نکنید.
    جناب سردبیر خیلی ممنون از اینکه بحث رو بستین، از اول این تاپیک منتظر بودم که هروقت موضوع برگشت به اصلش اعلام آمادگی کنم.
    اگه قابل بدونین من هم میتونم در زمینه Threading, Real time streaming و یا مباحث مرتبط دیگه با مسائل پایه و مفاهیم اشاره گر، فایل و استراکچرها و ... تجربیات C++‎, C و دلفی رو در اختیارتون بذارم؛ خوشحال میشم کمکی از دستم بر بیاد.

محل زندگی
    In Hearts

لوگوي برنامه نويس و چندتا آيكون متناسب با برنامه نويسي به صورت PNG، كمك دست طراح!!!!
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

کاربر دائمی آواتار محمدامین شریفی
    محل زندگی
    تهران - شیراز

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    بحث انجمن از مجله جدا ست. تصمیم گرفته شده که یک مجله تخصصی درباره برنامه نویسی بصورت الکترونیکی منتشر بشه. شما تصور کنید که اصلا این انجمن وجود نداره، و مثلا در یک چت روم یا هر جای دیگه، در حال بحث و گفتگو درباره چگونگی انجام کار هستید. نهایت نقشی که این انجمن میتونه در مجله داشته باشه، اینه که مجله از برخی مقالات این انجمن (به دلخواه دست اندرکاران مجله) به عنوان منبع، یا مطلب جالبی که قابلیت انتشار داره، استفاده کنه. نویسندگان و دست اندرکاران مجله هم لزوما نباید اعضاء انجمن باشند، می تونند از هر جایی اومده باشند. این مجله با انجمن فقط دو وجه اشتراک داره:
    1- مدیریت (سیاست گزاری) کلان هر دو یکسان هست.
    2- موضوع هر دو برنامه نویسی هست.
    درمورد 2 تا موضوعتان گفته شده موافقم.
    ولی یادتان نرود که اینجا حق کپی رایت باید در همه ضمینه ها رعایت شود.
    به هر حال ،به نظر من جدایی بحث فارم با مجله اشتباه است.
    جناب کشاورز اگر موضوعی ربطی به برنامه نویسی ندارد چرا اصلا تالار را ایجاد کردید؟
    جناب کشاورز من این حرف ها را فقط برای قوی تر شدن و شناخته تر شدن سایت برنامه نویس میزنم.

ولی یادتان نرود که اینجا حق کپی رایت باید در همه ضمینه ها رعایت شود.
    بله، هر مطلبی که از انجمن در مجله چاپ بشه، در صورت امکان با هماهنگی نویسنده اصلی مطلب خواهد بود، یا اگر دسترسی به وی امکان پذیر نبود، با اسم خودش در مجله چاپ خواهد شد.
    البته فکر کنم (مطمئن نیستم) در توافق نامه اولیه سایت که کاربر در هنگام ثبت نام آن را تایید می کند هم قید شده که مطالب پست شده در انجمن متعلق به سایت برنامه نویس خواهد بود.

جناب کشاورز اگر موضوعی ربطی به برنامه نویسی ندارد چرا اصلا تالار را ایجاد کردید؟
    در یک مقطعی بنا به پیشنهاد بعضی از دوستان، برای برطرف کردن یکسری مشکلات رایج این تالار راه اندازی شده بود.

لوگوي برنامه نويس و چندتا آيكون متناسب با برنامه نويسي به صورت PNG، كمك دست طراح!!!!
    لوگوی قشنگی هست، ولی من شخصا خیلی از این عبارت "بر" (در لوگوی سایت) خوشم نمیاد؛ یعنی به نظرم، هیچ مفهومی را القاء نمیکنه. البته این نظر شخصی من هست، نه نظر مدیران سایت، چون در اون صورت که این لوگوی سایت نمی شد ;-)

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    کرمانشاه

با سلام خدمت دوستان
    به نظر بنده حقیر چطوره یه بخش تو مجله بذارین که کسانی که برنامه های کاربردی خفن نوشتن(مثل همین دوستانی که در تاپیکهای مختلف سورس برنامشونو میزارن) کل یا قسمتی از برنامشونو حالا به هر زبانی که نوشتن معرفی کنن
    فکر کنم باعث بشه که ما آماتورها با دنیای واقعی برنامه نویسی بیشتر آشنا بشیم.
    (حالا نگید که من چیکارم که از این نظرا میدم ها!!!!) پیشاپیش عذر میخوام.
    ممنون

محل زندگی
    In Hearts

اينم يك طرح ساده براي جلد!!! البته ناقصه كه اميدوارم به كمك نظرات شما دوستان، بتونم تكميلش كنم!!! (البته به علت محدوديت نشد قطع A4 رو بذارم!)
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

دلنوشته های من

خسته نباشید جناب salehbagheri هنوز خبری نشده ترکوندی(به سلامتی با این همه ذوغ و هنر به نظر من باید خود طراح جلد شوید)
    برای بار صدم
    من بازم از مدیران خواهش دارم که:
    اگه قراره کسانی که می خوان تو مجله همکاری کنند که درستش هم همینه تا یک مدت زمان ثابت مثلا تا اخر این ماه حق ثبت نام باشه و اسامیی که تمایل به همکاری داشتند و تو این تایپیک گفتند را ثبت نام کنید اگه نه می خواهید افراد ثابت نباشند که فکر کنم به مشکل بر خواهیم خورد(بی نظمی).

دوستان من نمی دونم الان که داشتم سخنان دوستان رو می دیدم دوباره وارد جزئیات شده بودن می گم مگه قرار نیست مدیران فرعی انتخاب بشن بعد بریم سر بقیه ی چیزا.
    من خودم خیلی نکات در مورد این که بخش شبکه باشه یا نه مجله جزئی از سایت به حساب بیاد یا نه و ...
    مد نظرم هست ولی خواهشا بگذارید قبلش مدیران فرعی و کسایی که قراره همکاری کنند معلوم بشن اونوقت این قدر در مورد این چیزا بحث می کنیم تا اخرش به نتیجه برسیم .

راستی قراره تا کی مدیران فرعی معلوم بشن. مدیران فرعی=مثل سرپرست بخش مقالات یا سرپرست بخش طراحی و..... راستی اسامی دوستانی که خود را به قصد همکاری معرفی کردند جایی ثبت می شه؟!

صفحه 1 از 7 123 ... آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •