صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمایش نتایج 81 تا 120 از 197

نام تاپیک: مبدل كدپيج ايران سيستم به ويندوز و بالعكس

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

نقل قول: مبدل كدپيج ايران سيستم به ويندوز و بالعكس

نقل قول نوشته شده توسط Parsa_2006 مشاهده تاپیک
    سلام
    مشکل من با این فایل حل می شه ؟
    با عرض سلام خدمت دوست عزیز Parsa_2006

با اینکه بعید می دونستم مشکل از فایل w2d_d2w باشه ولی با این حال امروز عصر مراحل زیر را فقط برای مطمئن شدن و همچنین رفع مشکل شما انجام دادم که مختصراً توضیح می دم :

یه دستگاه برداشتم و ویندوز اون و فرمت کردم و سپس ویندوز هفت ultimate x64 را نصب کردم
    بدون نصب هیچ نرم افزار اضافی تنها به فعال سازی اون بسنده کردم
    وارد نصب vb6 شدم و پس از هزار تا پیغام خطا بالاخره نصبش کردم
    فایل w2d_d2w ورژن 2 رو توی شاخه c:\windows\syswow64 کپی کردم
    کلید start را زدم و توی قسمت Search Program and files تایپ کردم cmd
    با کلید های جهتی روی گزینه یافت شده رفتم کلید کنترل و شیفت را نگه داشته و سپس enter را فشار دادم ( بدینوسیله پنجره کماند با قابلیت ادمین اجرا می شود )
    وارد شاخه c:\windows\syswow64 شدم
    دستور regsvr32 w2d_d2w.dll را تایپ کردم و کلید اینتر را فشار دادم
    با نهایت موفقیت فایل رجیستر شد ... ؟؟؟ !!!
    برنامه vb6 را از طریق ادمین اجرا ردم ( Run as administrator )
    فایل w2d_d2w را به قسمت رفرنس اضافه کردم ( هیچ پیغام خطایی رخ نداد ... ؟؟؟ !!! )
    تکه کدی برای تبدیل و تنها برای تست نوشتم و اجرا کردم
    بدون هیچ خطایی برنامه اجرا شد و متن هم کانورت شد ... ؟؟؟ !!!

مراحل بالا را یک بار انجام بده بازم اگه مشکل داشتی من در خدمتم
    با تشکر

سلام دوست من
    اول از همه سپاس فراوان بابت نگارش جدید dll
    اما یک مورد اشکال که نمیدونم اشکال منه یا اشکال برنامه ، در هرصورت ممنون میشم راهنمائی بفرمائید : (اشکال اینه که بعد از تبدیل باز هم فونتها به هم چسبیده اند)
    من ار ورژن 2 برنامه استفاده کردم و ار همان خصوصیت گذاشتن space برای تبدیل از داس به ویندوز
    تصویر 1 : سورس داس (ایران سیستم)
    تصویر 2 : بعد از تبدیل به ویندوز به ورژن 2
    و اینم فانکشن من که کار تبدیل را انجام میده

Public Function Convertor_dw(ByVal value As String) As String
    Dim convert As New W2D_D2W.ClsDos2Win_Iran
    convert.ShowMsgBoxErrorIfOccur = False
    convert.SpaceKind = enSpaceKind.Space_Chr_32
    Dim Iran_System_Text_Dos As String = value
    Dim ret As String = convert.Dos2Win_ReadFromTextInWin(Iran_System_Text _Dos)
    Return (ret)
    End Function

2.jpg1.jpg

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط ashkan209 مشاهده تاپیک
    سلام دوست من
    اول از همه سپاس فراوان بابت نگارش جدید dll
    اما یک مورد اشکال که نمیدونم اشکال منه یا اشکال برنامه ، در هرصورت ممنون میشم راهنمائی بفرمائید : (اشکال اینه که بعد از تبدیل باز هم فونتها به هم چسبیده اند)
    من ار ورژن 2 برنامه استفاده کردم و ار همان خصوصیت گذاشتن space برای تبدیل از داس به ویندوز
    تصویر 1 : سورس داس (ایران سیستم)
    تصویر 2 : بعد از تبدیل به ویندوز به ورژن 2
    و اینم فانکشن من که کار تبدیل را انجام میده

Public Function Convertor_dw(ByVal value As String) As String
    Dim convert As New W2D_D2W.ClsDos2Win_Iran
    convert.SpaceKind = enSpaceKind.Space_Chr_32
    Dim Iran_System_Text_Dos As String = value
    Dim ret As String = convert.Dos2Win_ReadFromTextInWin(Iran_System_Text _Dos)
    Return (ret)
    End Function

2.jpg1.jpg
    با عرض سلام

شما تنها نوع فاصله را مشخص کرديد ولي مشخص نکرديد که آيا اين حرف مشخص شده ( space ) بعد از حروف بزرگ بيايد يا خير ؟

اين ويژگي همان AddSpaceAfterUpperCase مي باشد .

سپاس از لطف شما
    حل شد
    و یک سوال دیگه : آیا برای اینکه error ها دیده نشده ، اضافه کردن این کد کفایت می کنه ؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

%99 بله کفایت می کند

من تونستم برنامه بیمه مالیات رو بنویسم .

سایت برنامه نویس دوست دارم

با سلام من تازه عضو شدم.
    من فايلي با فرمت txt تحت dos دارم و مي خواهم آنرا به صورت متن windows در آورم . فارسي فايل مزبور نه ايران سيستم است نه سايه و نه ... . براي تبديل آن نياز به نوشتن يك كانورتور دارم كه آن را در vb6 نوشته ام و تا حدودي هم جواب مي دهد . ولي اشكال بزرگي كه دارد اينست كه به انتهاي هر خط وقتي مي خواهم يك تعدادي فاصله خالي و بعد يك كراكتر فارسي اضافه كنم ، به هر روشي كه عمل مي كنم اول كراكتر فارسي را مي نويسد و بعد فاصله خالي مي اندازد . ممكن است كمكم نمائيد.
    با تشكر

کاربر دائمی آواتار returnx
    محل زندگی
    ?

این مشکل اصولا بخاطر عدم ساپورت درست Align راست و فارسی است شما ابتدا فاصله رو ایجاد کنید بعد حروف فارسی رو به اول متن اظافه کنید شاید درست بشه ...
    دقیقا قضیه اینکه شما به طور مثال می خواید یک Msg BOX فارسی رو نمایش بدید زمانی که نقطه رو به آخر جمله اظافه میکنید میره اول جمله ، برای همین مجبورید کلید home رو بزنید و اول جمله نقطه رو اظافه کنید تا بره آخر...
    موفق باشید.../

با سلام
    از فايل مبدل w2d_d2w چطور مي توانم در دلفي استفاده نمايم.ممنون مي شم اگر جواب بديد.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط nedata مشاهده تاپیک
    با سلام
    از فايل مبدل w2d_d2w چطور مي توانم در دلفي استفاده نمايم.ممنون مي شم اگر جواب بديد.
    با سلام

من تو محيط دلفي كار نكردم ، شايد بهتر اين بود كه سئوال خودتون رو تو تالارهاي مربوط به دلفي مطرح مي كرديد .
    ولي به هر حال تمامي محيط هاي برنامه نويسي يك قسمتي به نام Reference وجود داره كه شما ميتونيد يك فايل dll ويا ocx و ... را به اون قسمت اضافه كنيد . پس تو محيط برنامه نويسي و منوهاي مربوطه بگرديد دنبال يك گزينه كه شايد Add Reference باشه .
    وقتي اين فايل رو به اون فسمت اضافه كرديد حالا تو محيط كد نويسي كلاس هاي اين فايل اضافه ميشه و ميتونيد براحتي از اون استفاده كنيد .

انشاءاله تا حدي تونسته باشم كمكتون كنم

ممنون از پاسختون
    من فايل dll مربوطه را در بخش Import Component بصورت Import a Type Library اضافه كردم سپس بصورت يك كامپوننت به دلفي اضافه شد و با قرار دادن اون روي فرم من ازش استفاده كردم.ولي مشكل اينجاست زمانيكه ازش خروجي گرفتم فايل txt توليد شده خيلي از حروف را بصورت ؟ نمايش داد.(براي ساخت ديسكت بيمه تامين اجتماعي اطلاعات بانك sql را مي خواهم به ايران سيستم تبديل كنم)
    باز هم از لطفتون ممنونم

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط nedata مشاهده تاپیک
    ممنون از پاسختون
    من فايل dll مربوطه را در بخش Import Component بصورت Import a Type Library اضافه كردم سپس بصورت يك كامپوننت به دلفي اضافه شد و با قرار دادن اون روي فرم من ازش استفاده كردم.ولي مشكل اينجاست زمانيكه ازش خروجي گرفتم فايل txt توليد شده خيلي از حروف را بصورت ؟ نمايش داد.(براي ساخت ديسكت بيمه تامين اجتماعي اطلاعات بانك sql را مي خواهم به ايران سيستم تبديل كنم)
    باز هم از لطفتون ممنونم
    با سلام

همانطور كه گفتم من تو دلفي كار نكردم . يكسري توضيحات با vb ميدم شايد بكارتون بياد .
    من با همين فايل ديسكت بيمه رو ميسازم ولي با اين تفاوت كه بصورت dbf هست.
    وقتي بخواي اطلاعاتي رو توي dbf بريزي بايد از يك پروايدر استفاده كني ،‌ پس اولين مرحله اينه : جايي كه اينستنس از كلاس ClsWin2Dos_Iran ميگيري ،‌ پروايدر خودت رو در گزينه SelectProvider انتخاب كني فعلاً سه پروايدري كه شايد بيشترين استفاده رو داره به اين قسمت اضافه كردم.
    خاصيت هاي Set_LA_to_OneChar , HasError و ShowMsgBoxErrorIfOccur از اسمش پيداست كه چيكار ميكنه .
    در نهايت هم عمليات كانورت كه با Win2Dos انجام ميشه .

فايلي كه به متن داس تبديل شده را بايد تو محيط داس و با يك فارسي ساز داس ايران سيستم ببيني .
    اگه تو اين محيطي كه گفتم علامت سئوال وجود داشت از يك پروايدر ديگه در قسمت SelectProvider استفاده كن . قطعاً يكي از سه مورد بايد جوابت رو بده

ميگم چرا وقتي حروف و عدد با هم قاطي هستن اعداد رو به هم ريخته و عجيب قريب نشون ميده

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط hassan70 مشاهده تاپیک
    ميگم چرا وقتي حروف و عدد با هم قاطي هستن اعداد رو به هم ريخته و عجيب قريب نشون ميده
    با سلام

روي تركيب اعداد با حروف خيلي كار كردم و نتايج مثبتي هم گرفتم مثلاً تاريخ با حروف يا حتي اعداد با حروف .
    لطفاً مورد خوتون رو دقيق تر بفرماييد تا بتونم رفعش كنم
    مثلاً :
    از داس به ويندوز يا از ويندوز به داس
    ايران سيستم يا سايه
    با چه نوع پروايدر در SelectProvider
    يا چه نوع داس به ويندوزي
    و در نهايت نمونه متني كه مايل به تبديل هستيد ( جاري 1545 بانك تجارت شعبه شماره 123456 افتتاح در مورخه 28/05/1385 )

از داس به ويندوز
    ايران سيستم
    براي برنامه بيمه تامين اجتماعي
    مثلا يه متن اينطوري (تهران جاده قم - تهران كيلومتر 20 )
    چيزي كه هست من ميخوام اطلاعات رو از dbf به sql بريزم

نه تنها اين متن بلكه هر متني كه توش عدد باشه
    آخرین ویرایش به وسیله hassan70 : چهارشنبه 26 مرداد 1390 در 15:24 عصر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

با عرض سلام

قابل توجه دوست عزيز Hassan70
    شما قطعاً يك جاي كارتون مشكل داره
    فايل ضميمه اول رو براي شما گذاشتم با همون جمله اي كه يادداشت گذاشته بوديد
    فايل w2d_d2w ورژن 2 ( در صفحه 8 ) رو به همراه پيوست اول دانلود و يه امتحاني بكن

اما قابل توجه دوستاني كه مايل به تبديل اطلاعات از ويندوز به داس هستند
    دوستاني كه با دات نت و استريم رايتر مي خواهند متن ويندوز را پس از تبديل به داس ، داخل يك فايل تكست بريزند
    ( البته دوست عزيز nedata بايد در دلفي يه چيزي شبيه به مورد استريم رايتر پيدا كنند )
    اين دوستان بايد از قسمت SelectProvider گزينه vbMicrosoft_Visual_FoxPro_Driver را انتخاب كنند
    ( در صورتي كه اين پروايدر روي دستگاه شما نصب نيست ميتوانيد پيوست دوم و سوم را دانلود كنيد )
    در استريم رايتر هم يابد گزينه Encoding بر روي گزينه Default تنظيم شده باشد

اگه سئوالي بود من در خدمتم
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

اولا ممنون به خاطر جوابتون بعد مشكل من اينه كه فايلي كه خود برنامه بيمه ميده رو من ميخوام برگردونم چيزي كه با كتابخونه شما به داس تبديل ميشه اگر عدد داشته باشه عددش به همون صورت ميمونن اما چيزي كه برنامه بيمه ميده عددها رو هم تبديل ميكنه كه مشكل كه اين ابزار متن رو درست تبديل ميكنه ولي عدد رو نه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط hassan70 مشاهده تاپیک
    اولا ممنون به خاطر جوابتون بعد مشكل من اينه كه فايلي كه خود برنامه بيمه ميده رو من ميخوام برگردونم چيزي كه با كتابخونه شما به داس تبديل ميشه اگر عدد داشته باشه عددش به همون صورت ميمونن اما چيزي كه برنامه بيمه ميده عددها رو هم تبديل ميكنه كه مشكل كه اين ابزار متن رو درست تبديل ميكنه ولي عدد رو نه

با سلام

خوب آخه من از كجا بايد مي فهميدم ، بابا حداقل يه فايل پيوست مي كردي
    نه اينكه بگي هر متني كه توش عدد باشه بعد از تبديل اعداد رو به هم ريخته و عجيب غريب نشون ميده

سلام و درود بر M_Man_M عزیز

بنده از ویندوز 7 64 بیتی استفاده میکنم متسفانه فایل dll در ویندوز 64 بیتی ریجستر نمیشه و پیغام خطا میدهد. با یک ترفندی تونستم ریجسترش کنم ولی هنگام استفاده در vb.net پیغام خطای زیر میدهد :
    Retrieving the COM class factory for component with CLSID {5E033C5F-3AC5-48EC-80C6-EF4024E0B6C0} failed due to the following error: 80040154.

دوست عزیز چه کار باید کرد ؟

با تشکر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

با سلام خدمت دوستان عزيز از جمله reza1357

از كليه دوستان خواهشمندم در صورت بروز هر گونه مشكل ، ( در صورت مرور نكردن كليه مطالب تاپيك ) ابتدا يكسري مطالب تاپيك را از ابتدا تا انتها مطالعه بفرمايند تا از سئوال و جواب تكراري جلوگيري شود.

دوست عزيز reza1357 : در صورت امكان از مطلب شماره 81 همين تاپيك استفاده بفرماييد .

با تشكر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

با عرض سلام خدمت تمامي دوستان

تكه كد زير را بنا به درخواست دوستان براي وارد نمودن يك رديف جديد در فايل با فرمت dbf و در محيط دات نت قرار ميدهم
    فايلي كه من براي نمونه استفاده كردم
    به نام Test.dbf
    محل قرار گرفتن در روت درايو c
    داراي يك فيلد به نام NameDesc و به طول 50 از نوع كاراكتر ميباشد

و اما كد براي پروايدر JET OLE DB :

Dim W2D AsObject = CreateObject("W2D_D2W.ClsWin2Dos_Iran")
    W2D.Set_LA_to_OneChar = True
    Dim aText As String = "Insert INTO Test.dbf ( NameDesc ) VALUES ('" & Now & " " & W2D.Win2Dos("هم اكنون") & "')"
    Using aCon AsNew OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\;Extended Properties=DBASE III;")
    Dim aCom AsNew OleDbCommand(aText, aCon)
    aCon.Open()
    Try
    aCom.ExecuteNonQuery()
    Catch ex As Exception
    Console.WriteLine(ex.Message)
    EndTry
    EndUsing
    End

و كد براي پروايدر Foxpro OLE DB :

W2D.SelectProvider = 1
    Dim aText As String = "Insert INTO Test.dbf ( NameDesc ) VALUES ('" & Now & " " & W2D.Win2Dos("هم اكنون") & "')"
    Using aCon AsNew OleDbConnection("Provider=VFPOLEDB.1;Password='';Collating Sequence=ARABIC;Data Source=C:\;")
    Dim aCom AsNew OleDbCommand(aText, aCon)
    aCon.Open()
    Try
    aCom.ExecuteNonQuery()
    Catch ex As Exception
    EndTry
    EndUsing
    End

و كد براي پروايدر Foxpro ODBC :

W2D.SelectProvider = 2
    Using aCon AsNew OdbcConnection("Driver={Microsoft Visual FoxPro Driver};BackgroundFetch=No;SourceType=DBF;Exclusiv e=No;SourceDB=C:\;")
    Dim aCom AsNew OdbcCommand(aText, aCon)
    aCon.Open()
    Try
    aCom.ExecuteNonQuery()
    Catch ex As Exception
    EndTry
    EndUsing
    End

با تشكر
    اميدوارم مورد استفاده قرار بگيره
    آخرین ویرایش به وسیله M_Man_M : جمعه 13 آبان 1390 در 08:52 صبح دلیل: اضافه كردن كد براي دو پروايدر بعدي Foxpro OLEDB , ODBC

سلام دوست من
    یک مشکل عجیب در خصوص کانورت با این dll برخورد کرده ام ، که بصورت کامل با پیام خصوصی براتون توضیح دادم
    اگه ممکنه جواب بدین
    ممنون

سلام
    با عرض پوزش
    برعكسش وجود نداره
    يعني داس به ويندوز
    فايل dll ‌يا سورس vb

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط golestanifar مشاهده تاپیک
    سلام
    با عرض پوزش
    برعكسش وجود نداره
    يعني داس به ويندوز
    فايل dll ‌يا سورس vb

سلام دوست عزيز

احتمالا شما فايل اولي win2dos رو برداشتي
    اون فايل خيلي وقته ديگه ادامه داده نشده و به جاش فايل دو طرفه w2d_d2w نوشته شده
    كه هم از داس به ويندوز و هم از ويندوز به داس تبديل ميكنه
    فعلا آخرين ريويژنش رو ميتوني از صفحه هشت همين تاپيك دانلود كني

موفق باشي

کاربر دائمی آواتار mohsen.net
    محل زندگی
    تهران

هزاران لایک تقدیم M_Man_M

کاربر جدید
    محل زندگی
    یزد

با سلام و احترام خدمت اساتید گرام...
    بنده بروی یک پروژه ی سی شارپ کار می کنم و به این dll خیلی نیاز دارم.
    حالا چند سوال از شما دوستان دارم.
    1- من قبلاً ورژن 1.0.0.4 رو بروی پروژم نصب کرده بودم، خوب بود فقط یک ایراد بزرگ داشت و اون اینکه سرعت تبدیل ویندوز به ایران سیستم خیلی پایین بود، حالا اولین سوال من این هست که آیا تو ورژن 2 این سرعت بهبود پیدا کرده یا خیر؟
    2- من می خوام که dll جدید (ورژن 2) رو به رفرنس پروژم اضافه کنم، منتها هر بار که می خوام اضافه کنم خطای Could Not load file or assembly "W2D_D2Wv2.dll" or one of its dependencies. ........ رو دریافت می کنم. حتی فایل رو اول به toolbox هم اضافه کردم ولی باز هم همین خطا رو می گیرم.
    جواب این دو مشکل چیه؟
    با تشکر فراووون از همه شما...

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط p30help مشاهده تاپیک
    با سلام و احترام خدمت اساتید گرام...
    بنده بروی یک پروژه ی سی شارپ کار می کنم و به این dll خیلی نیاز دارم.
    حالا چند سوال از شما دوستان دارم.
    1- ...
    2- ...
    جواب این دو مشکل چیه؟
    با تشکر فراووون از همه شما...
    با سلام خدمت شما دوست عزيز

در جواب سئوال اول شما ، بايد عرض کنم جواب منفيه . روي سرعت در ورژن دو کاري نکردم . البته تا اين لحظه که شما فرموديد به ذهن خودم هم خطور نکرده بود . البته بايد بگم که خودم اين مطلب رو ميدونستم و توي اولين پستي هم که زدم گفتم ، علتش رو هم توضيح دادم "چون روي تک تک کاراکتر ها پردازش ميکنه" به همين دليل هم هست که تا حالا به غير از يک مورد خرابي ، خرابي خاصي نداشتم و اين مورد هم تا حالا براي خودم اتفاق نيفتاده که اون رو هم حل کنم . در اولين فرصت روي سرعت اون هم کار ميکنم ولي بعيد ميدونم کار خاصي بشه روش انجام داد

در جواب سئوال دوم ، بايد عرض کنم نه تنها اين dll بلکه هر dllي که خواستيد استفاده کنيد سعي کنيد ابتدا اون و داخل خود ويندوز و با دستور regsvr32 رجيستر کنيد . اين دستور در ويندوز هفت شرايط خاصتري داره که توي پست 81 همين تاپيک و البته براي 64 بيتي توضيح دادم ولي شما ميتونيد شخصا اون و براي 32 بيت هم با کمي تغييرات استفاده کنيد
    در صورتي که ابتدا اين دستور رو اجرا کنيد ديگه احتياجي نيست اول به toolbox و يا ... اضافه کنيد . خيلي راحت در قسمت add reference قابل اضافه شدن هست "اين مورد رو همين الان با آخرين ورژن فايل w2d_d2w ، ويندوز هفت 32 بيت و ويژوال استاديو 2010 تست کردم و هيچ پيغام خطايي هم نداد"

با تشکر
    همچنان منتظر هرگونه خطا ، پيشنهاد و يا ... در مورد اين فايل هستم

کاربر جدید
    محل زندگی
    یزد

نقل قول نوشته شده توسط M_Man_M مشاهده تاپیک

در جواب سئوال اول شما ، بايد عرض کنم جواب منفيه . روي سرعت در ورژن دو کاري نکردم . البته تا اين لحظه که شما فرموديد به ذهن خودم هم خطور نکرده بود . البته بايد بگم که خودم اين مطلب رو ميدونستم و توي اولين پستي هم که زدم گفتم ، علتش رو هم توضيح دادم "چون روي تک تک کاراکتر ها پردازش ميکنه" به همين دليل هم هست که تا حالا به غير از يک مورد خرابي ، خرابي خاصي نداشتم و اين مورد هم تا حالا براي خودم اتفاق نيفتاده که اون رو هم حل کنم . در اولين فرصت روي سرعت اون هم کار ميکنم ولي بعيد ميدونم کار خاصي بشه روش انجام داد

در جواب سئوال دوم ، بايد عرض کنم نه تنها اين dll بلکه هر dllي که خواستيد استفاده کنيد سعي کنيد ابتدا اون و داخل خود ويندوز و با دستور regsvr32 رجيستر کنيد . اين دستور در ويندوز هفت شرايط خاصتري داره که توي پست 81 همين تاپيک و البته براي 64 بيتي توضيح دادم ولي شما ميتونيد شخصا اون و براي 32 بيت هم با کمي تغييرات استفاده کنيد
    در صورتي که ابتدا اين دستور رو اجرا کنيد ديگه احتياجي نيست اول به toolbox و يا ... اضافه کنيد . خيلي راحت در قسمت add reference قابل اضافه شدن هست "اين مورد رو همين الان با آخرين ورژن فايل w2d_d2w ، ويندوز هفت 32 بيت و ويژوال استاديو 2010 تست کردم و هيچ پيغام خطايي هم نداد"

با تشکر
    همچنان منتظر هرگونه خطا ، پيشنهاد و يا ... در مورد اين فايل هستم
    با سلام و احترام و تشکر بابت راهنمایی
    در مورد سرعت تبدیل چیزی که جالبه این هست که سرعت تبدیل از ایران سیستم به ویندوز کاملاً خوب و قابل قبوله ولی از ویندوز به ایران سیستم خیلی کنده. به نظرم اگر این مشکل سرعتش حل بشه دیگه هیچ مشکل خاصی نداره...
    با تشکر مجدد...

با سلام
    لطفا طریقه استفاده از فایل W2D_D2W.dll نگارش 2 رو در vb6 بصورت کامل بفرمایید .
    باتشکر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط hatefsoltani مشاهده تاپیک
    با سلام
    لطفا طریقه استفاده از فایل W2D_D2W.dll نگارش 2 رو در vb6 بصورت کامل بفرمایید .
    باتشکر
    سلام دوست خوبم
    فکر کنم اگه اين تاپيک رو از اول تا آخر يه دور مطالعه بفرماييد 99 درصد کار حل ميشه
    بعد براي اون يک درصد باقيمانده اگه سئوالي داشتيد من در خدمتم

نحوه رجيستر کردن اين فايل با فايل win به dos در صفحه اول همين تاپيک فرقي نميکنه
    متد ها و تنظيمات هم در صفحات مختلف همين تاپيک توضيح داده شده
    حداقل براي اطلاعات عمومي ، بد نيست اگه يه دور مطالعه بفرماييد .

با تشکر - ببخشيد اگه دير جواب دادم !!!

سلام من یه برنامه با سی شارپ دارم و میخوام دیسکت بیمه باهاش درست کنم تمام روش های شما رو هم تست کرد فقط میخوام یه فایل تکست بسازم که تو داس بشه خوند لطفآ اگر sample دارید برام بذارید یا راهنمایی کنید
    این کدی که من نوشتم
    Frm_ReportInsuranceDetail Frm_ReportInsuranceDetail = new Frm_ReportInsuranceDetail();
    Frm_ReportInsuranceDetail.ShowDialog();
    if ((Frm_ReportInsuranceDetail.Tag as int?).GetValueOrDefault(0) != 0 && vNovinDataTableShoab.DefaultView.Count > 0 && vNovinDataTablePersons.DefaultView.Count > 0)
    {
    string Shoab = "";
    string Persons = "";
    W2D_D2W.ClsWin2Dos_IranClass convert = new W2D_D2W.ClsWin2Dos_IranClass();
    convert.ShowMsgBoxErrorIfOccur = true;
    convert.SelectProvider = W2D_D2W.enProvider.vbMicrosoft_Visual_FoxPro_Drive r;
    convert.Set_LA_to_OneChar = true;
    DataRowView drv = vNovinDataTableShoab.DefaultView[0];
    foreach (DataColumn dc in drv.Row.Table.Columns)//vNovinDataTableShoab.Columns)
    {
    if (dc.ColumnName.ToUpper() == "DSK_KIND")
    Shoab += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_ListKind.Text + ",");
    else if (dc.ColumnName.ToUpper() == "DSK_DISC")
    Shoab += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_ListDesc.Text + ",");
    else if (dc.ColumnName.ToUpper() == "DSK_BIMH")
    Shoab += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_Job4.Text + ",");
    else if (dc.ColumnName.ToUpper() == "MON_PYM")
    Shoab += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_Peiman.Text + ",");
    else if (dc.ColumnName.ToUpper() == "DSK_PRATE")
    Shoab += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_Prate.Text + ",");
    else
    Shoab += convert.Win2Dos(drv[dc.ColumnName].ToString() + ",");
    if (convert.HasError)
    MessageBox.Show("Error");
    }
    foreach (DataRowView dr in vNovinDataTablePersons.DefaultView)
    {
    foreach (DataColumn d in vNovinDataTablePersons.Columns)
    {
    if (d.ColumnName.ToUpper() != "DSW_PRATE")
    Persons += convert.Win2Dos(dr[d.ColumnName].ToString() + ",");
    else
    Persons += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_Prate.Text + ",");
    }
    Persons += " \r\n";
    }
    ReportFile(Shoab, "DSKKAR00");
    ReportFile(Persons, "DSKWOR00");
    private void ReportFile(string Text, string FileName)
    {
    string FilePath = "InsuranceReport";
    try
    {
    if (!Directory.Exists(FilePath))
    Directory.CreateDirectory(FilePath);
    StreamWriter writer = new StreamWriter(FilePath + "\\" + FileName + ".txt", false, Encoding.Default);
    writer.Write(Text);
    }
    catch
    { }
    }

اینم تست کردم و جواب نگرفتم لطفآ کمکم کنید
    public void ReportFile(string Text, string FileName)
    {
    CONVERTLib.ConvertorClass converter = new CONVERTLib.ConvertorClass();
    W2D_D2W.ClsWin2Dos_IranClass convert = new W2D_D2W.ClsWin2Dos_IranClass();
    //convert.SelectProvider = W2D_D2W.enProvider.vbMicrosoft_JET_OLEDB_4_0;
    string FilePath = "InsuranceReport";
    try
    {
    string str = "";
    foreach (char c in Text)
    //if (char.IsLetter(c))
    str += convert.Win2Dos(c.ToString());
    //else
    // str += c.ToString();
    if (!Directory.Exists(FilePath))
    Directory.CreateDirectory(FilePath);
    File.WriteAllText(FilePath + "\\" + FileName + ".txt", str, System.Text.Encoding.Default);
    File.WriteAllText(FilePath + "\\" + FileName + "Asci.txt", str, System.Text.Encoding.ASCII);
    byte[] bt1 = System.Text.Encoding.Default.GetBytes(str);

FileStream fs1 = new FileStream(FilePath + "\\" + FileName + ".txt", FileMode.Create, FileAccess.Write, FileShare.Write);
    fs1.Write(bt1, 0, bt1.Length);
    fs1.Close();
    }
    catch
    { }
    }

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

با اينکه مورد شما رو در همين تاپيک و مطلب شماره 96 مطرح کرده بودم ولي با اين حال يه تکه کد کوچک هم در اينجا ذکر ميکنم تا جواب کامل بشه

تنها موردي که شما بايد تغيير بديد اينه که متغير هاي متني ديگه احتمالا به اين روش نوشته نميشه و درون قسمت using مربوط به استريم رايتر نيز احتياج به يه لوپ داريد که خط ها رو يکي يکي از ويندوز به داس تبديل و سپس بوسيله استريم رايتر اونها رو داخل فايل تکست بريزه

انشاءالله موفق باشيد ....

W2D_D2W.ClsWin2Dos_Iran W2D = new W2D_D2W.ClsWin2Dos_Iran()
    {
    SelectProvider = W2D_D2W.enProvider.vbMicrosoft_Visual_FoxPro_Driver,
    ShowMsgBoxErrorIfOccur = false,
    Set_LA_to_OneChar = true
    };

string fileAddress = "E:\\Export.txt";
    string testLine = "باد خزان گل لاله را پرپر کرد";
    testLine = W2D.Win2Dos(testLine);

using (System.IO.StreamWriter SW = new System.IO.StreamWriter(fileAddress, true, System.Text.Encoding.Default))

{
    if (!W2D.HasError)
    SW.WriteLine(testLine);

SW.Close();
    }

با تشکر
    باز هم اگه موردي بود حتماً مطرح کنيد

کاربر دائمی آواتار m.4.r.m
    محل زندگی
    تبریز

آقای مدیر کجایی ؟

این تاپیک مال 3 سال پیشه الان اومده بالا با سوال #C رسیدگی کنین بابا

ممنون بابت کد ولی وقتی اجرا میکنم HasError true میشه فایل خای بهم میده
    مشکلش چیه؟

کد با PROVIDERهای دیگه هم اجرا کردم فقط JET اجرا شد ولی فایل تکست درست نبود

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

باسلام

توي مطلب 96 همين تاپيک گفتم . حتماً بايستي اون VFPODBC رو نصب کرده باشيد و گرنه با خطا مواجه ميشيد
    فايل تکست ساخته شده هم حتماً بايستي توي محيط داس و با فارسي ساز ايران سيستم چک بشه نه تو ويندوز .... همين طوره ؟

یه دنیا ممنون مشکلم حل شد ولی من میخوام فایل تکست بسازم نمیشه بدون نصب VFPODBC این کار انجام بدم؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    نصف جهان

با سلام

اگه بخواهيد فايل تکست بسازيد بايد از استريم رايتر استفاده کنيد ( گزينه هاي ديگه رو من تست نکردم ) در نتيجه بايد و بايد از VFPODBC استفاده کنيد
    اگه بخواهيد از Jet استفاده کنيد حتماً بايستي فايل Dbf بسازيد که البته من خودم هم با همين روش کار کردم . ساخت Dbf شايد يه کم سخت باشه ؛ اگه هم نتونستيد ميتونيد Dbf هاي خالي رو داخل برنامه نگه داريد ( جالبه ! خود برنامه تأمين اجتماعي هم با ساخت Dbf مشکل داشته در نتيجه فايل هاي خالي رو تو شاخه مورد نظرش نگه داشته ، هر بار اون ها رو کپي ميکنه و بعد اطلاعات ماه رو داخلش ميريزه ) شما هم ميتونيد به همين روش کار کنيد ( البته حداقل Resource کنيد نه ديگه اينقدر سطح پايين که خود فايل رو نگه داريد !!!!)

خیلی ممنون بابت راهنمایی

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •