نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: تبدیل standalone به ISAPI

کاربر جدید آواتار hamed_gm
    محل زندگی
    تهران

Cool تبدیل standalone به ISAPI

سلام به دوستان
    من یه برنامه با اینتراوب نوشتم که رو standalone کار می کنه حالا می خواستم ببینم چطوری می تونم برنامه رو به ISAPI تبدیل کنم و اونو تو اینترنت قرار بدم.
    اصلا می شه برنامه اینتراوبو توی اینترنت روی دامین و هاست معمولی گذاشت؟
    میشه یکم توضیح بدین

نقل قول: تبدیل standalone به ISAPI

اینم توضیح

روی دامین و هاست معمولی با داشتن دسترسیهای مجاز بله، توی سایت AToZed لیست سرورهایی که برات هاست میکنند هست. کلا دیپلوی کردن ISAPI یک دردسرایی داره که توی داکیومنتیشن اینتراوب کامل توضیح داده آنلاینش رو هم توی سایتشون میتونی با مثال ببینی...

کاربر جدید آواتار hamed_gm
    محل زندگی
    تهران

مرسی قابیل جان!
    من این لینکو خودم ولی بازم روش دیپلوی کردن ISAPI رو تو اینترنت توضیح نداده.
    من یک دامین و هاست دارم که win2003 server ولی نمی دونم از کجا بفهم که اینتراوب رو پشیبانی میکنه یا نه
    می خوام بدونم که dll و فایلهایی که دلفی می سازد رو فقط با ftp روی هاست بریزم کافیه یا باید جایی چیزی تنظیم بشه! بعد چطور صفحات رو صدا بزنم یعنی لیک صدا کردن تو isapi چطوری میشه؟ چون توی standalone باید از یک پورت استفاده کنیم

من یک دامین و هاست دارم که win2003 server ولی نمی دونم از کجا بفهم که اینتراوب رو پشیبانی میکنه یا نه
    لازم نیست اینتراوب را پشتیبانی کنه، باید ISAPI را پشتیبانی کنه که IIS موجود در Win2003 Server این کار را انجام میده، فقط در IIS 6.0 پشتیبانی از ISAPI بطور پیش فرض غیرفعال هست که باید فعالش کنید.
    برای انتقال به سرور هم کافی هست فایل DLL ساخته شده را به Virtual Directory مورد نظر منتقل کنید، و در لیست مجوزهای آن هم بررسی کنید که مجوز Execute وجود داشته باشه.

بعد چطور صفحات رو صدا بزنم یعنی لیک صدا کردن تو isapi چطوری میشه؟ چون توی standalone باید از یک پورت استفاده کنیم
    بجای localhost و شماره پورت آدرس دامین مقصد + پوشه ایی که فایل DLL را به آن منتقل کردید قرار بدید. در انتها هم که مثل همون برنامه stand alone باید نام افزونه ISAPI ایی که ساختید (همون فایل DLL) را قرار بدید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

در ادامه حرفهای آقای کشاورز، اگر هاستت توی Featureهاش از ISAPI حرفی نزده به احتمال قریب به یقین سرویس رو بسته، برای مطمئن شدن بهشون میل بزن و بپرس ، بعضی میگن برات باز میکنن ، بعضیها هم میگم بایدبیشتر پول بدی ، بعضیها هم نمیکنن!

کاربر دائمی آواتار Maryam_y_m
    محل زندگی
    here

من یه سرور IIS دارم که میدونم ISAPI رو ساپورت میکنه. فقط نمی دونم چطوری تستش کنم. از کجا میتونم یه sample برای ISAPI پیدا کنم و توی هاستم قرار بدم؟ چه تنظیماتی لازمه انجام بدم؟

Smile نقل قول: تبدیل standalone به ISAPI

نقل قول نوشته شده توسط Maryam_y_m مشاهده تاپیک
    من یه سرور IIS دارم که میدونم ISAPI رو ساپورت میکنه. فقط نمی دونم چطوری تستش کنم. از کجا میتونم یه sample برای ISAPI پیدا کنم و توی هاستم قرار بدم؟ چه تنظیماتی لازمه انجام بدم؟

اين هم يك نمونه سايت كه با اينتراوب طراحي شده :

http://www.asiapardaz.com

جناب yalanemail
    يكبار سايتت رو در فايرفاكس باز كن تا ببيني در رعايت كردن استانداردهاي وب چقدر موفق بودي.

از کجا میتونم یه sample برای ISAPI پیدا کنم و توی هاستم قرار بدم؟
    یکی از Demoهای موجود در پوشه IntraWeb در پوشه Demos دلفی را بصورت ISAPI کامپایل کنید، و فایل تولید شده را در یک پوشه روی سرور قرار بدید، و بررسی کنید که پوشه مجوز Execute داشته باشه. آدرس فایل ISAPI روی سرور را در مرورگر اینترنت خودتان وارد کنید، اگر برنامه مربوطه اجرا شد، یعنی ISAPI روی سرور فعال هست، و درست کار می کند.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار Maryam_y_m
    محل زندگی
    here

من یک فایل ISAPI را روی سرورم (win2003 / IIS ) قرار دادم ، ولی فقط زمانی اجرا میشود که در قسمت web service extentions ، گزینه All unknown ISAPI extentions را Allow کرده باشم و در غیر اینصورت جواب نمیدهد. به خاطر service hardening هم نباید این گزینه روی سرور allow شود. چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟

من یک فایل ISAPI را روی سرورم (win2003 / IIS ) قرار دادم ، ولی فقط زمانی اجرا میشود که در قسمت web service extentions ، گزینه All unknown ISAPI extentions را Allow کرده باشم و در غیر اینصورت جواب نمیدهد. به خاطر service hardening هم نباید این گزینه روی سرور allow شود. چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟
    به غیر از گزینه Allow unknown ISAPI extension، باید گزینه ایی هم برای اضافه کردن یک افزونه ISAPI بصورت دستی هم داشته باشه، یعنی خودتون نام و آدرس یک ماجول ISAPI را بهش بدید، تا فقط آن را فعال کنه، نه هر افزونه ISAPIایی را.

سلام به دوستان گرامی
    من برنامه ای رو با IW نوشتم و در حالت Standalone خوب کار میکنه ولی در حالت ISAPI متاسفانه با اونکه Allow unknown ISAPI extension، رو هم فعال کردم کار نمیکنه. و وقتی Brows میکنم چند دقیقه ای رو تلاش میکنه و دست آخر میگه نمیتونم!!
    حتی یه صفحه معمولی رو هم نمیتونه باز کنه
    Windows 2003 R2+IIS 6.0
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

دوستان کسی نظری نداره؟

سلام
    میشه راهنمایی کنید که چکار باید کرد که بشه dll را روی هاست اجرا کرد
    ممنون

سلام

سلام