نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: قرار دادن تصویر در فایل ورد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

قرار دادن تصویر در فایل ورد

با سلام به همه دوستان

چگونه میتوان یک تصویر را در زمان اجرای برنامه به یک فایل ورد اضافه کرد بطوریکه سطر و ستون آنرا هم مشخص کرد یعنی فضای قرار گرفتن تصویر در صفحه را دقیقا توسط برنامه مشخص کرد.

بعد از اینکه فایل را باز کردید ابتدا باید در فایل خود یک SHAPS قرار داده باشید آنگاه با یک حلقه SHAPE مورد نظر خود را یافته سپس با دستور زیر آنرا مقدار دهی کنید امیدوارم متوجه شوی چون یک تیکه از برنامه را برایت می‌فرستم

Var
    TempCount:OleVariant;
    MSWord:OleVariant;
    MyPicture:TPicture;

If UpperCase(MSWord.ActiveDocument.Shapes.Item&#4 0;TempCount).Name)='PICTURE' Then
    Begin
    Try
    Try
    MyPicture := TPicture.Create;
    MyPicture.Assign(DataMain.TLicense.FieldByName ('L_Pic'));
    if MyPicture.Graphic <> nil then
    MyPicture.SaveToFile(ExtractFilePath(Param Str(0))+'reports\Pic.bmp');
    finally
    MyPicture.Free;
    End;
    MSWord.ActiveDocument.Shapes.Item(TempCount&#4 1;.TextFrame.Parent.Fill.UserPicture(ExtractFi lePath(ParamStr(0))+'reports\Pic.b mp');
    Except
    Showmessage('اضافه شدن عکس با مشکل روبرو شده است');
    End;
    End;

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    دوست عزیز با تشکر از راهنمایی شما ولی متاسفانه من موفق به قرار دادن تصویر در فایل نشدم اگه میشه بیشتر توضیح بدی و کد آنرا هم مثال بزنی بسیار ممنونم

با تشکر :oops:

شما ابتدا باید در Word به Objectهای خود نام دهید تا بتوانید از بیرون آنها را مقدار دهی نمایید برای همین ابتدا در یک حلقه Itemمورد نظر خورد را بیابید سپس آنرا مقدار دهی نمایید من در WORD یک SHAPE قرارداده‌ام سپس آنرا جستجو میکنم و بعد یک فایل گرافیکی را به آن مقدار دهی میکنم و قبل از آن هم مقدار فیلد گرافیکی را به فایل تبدیل می کنم اگر نتوانستید به من میل بزنید و شماره تماس خود را بگذارید
    K_PARVIZY@YAHOO.COM

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    با تشکر از راهنمایی خوب شما :wink:

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •