نمایش نتایج 1 تا 30 از 30

نام تاپیک: دریافت نظرات،پیشنهادات و... در راستای ارتقاء سطح کیفی تالار WPF

دریافت نظرات،پیشنهادات و... در راستای ارتقاء سطح کیفی تالار WPF

با سلام
    این تاپیک را به این دلیل ایجاد کردم، که دوستان نظرات و ایده ها ی خودشان را در راستای ارتقاع سطح کیفی این بخش بیان کنند.
    دوستان لطف کنند تحت شرایط زیر اقدام به بیان نظزات خوشان بکنند.

1)کاربران در بیان نظرات و ایده هایشان در چهارچوب مقررات سایت، کاملا آزاد هستند.
    2)تمامی نظرات، ایده ها محترم هستند، کاربری اجازه ندارد، به نظرات یا ایده های کاربر دیگری توهین کند.
    3)نظرات و ایده هایی که داده می شوند، در همین تاپیک قابل نقد و بررسی می باشند. در واقع دوستان می توانند نظرات یکدیگر را نقد کنند.(با در نظر گرفتن مورد 1 )
    4)دوستان سعی کنند، نظراتی را بیان کنند که قابل اجرا باشد ( با توجه به امکانات سایت، امکانات مدیریتی و ...)
    5)تیم مدیریت، ملزم به اجرای همه نظزات نمی باشد. نظزات بررسی شده، و چنانچه مفید و در راستای هدف سایت و این بخش باشد، عملی خواهند شد.

پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما دوستان، کمال تشکر را دارم.
    مهدی کیانی

مجموعه آموزشی Asp.Net Core Mvc کاملا به زبان فارسی(21 ماژول و 15 ساعت فیلم آموزشی همراه با سورس کامل تمرینات و پروژه عملی انجام شده در طول آموزشی)
    مشاهده جزئیات در آدرس http://www.mkiani.ir/blog/content/53084

وب سایت : http://www.mkiani.ir
    پست الکترونیک : mkiani3000@gmail.com

موفق و پیروز باشید.
    مهدی کیانی

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    كشور فرشته گانِ اروپا سوئد

Smile نقل قول: دریافت نظرات،پیشنهادات و... در راستای بهتر شدن تالار WPF

سلام

همانطور كه ميدونين براى بالا تر بردنه سطحِ علمىِ يه موضوع بايد حد اقل ۷۰% در مورد اون موضوع اطلاع و دانش داشته باشيم و با تمرين مکررات اون ۳۰% رو پر كنيم حالا WPF هم چون مباحث جديد هست تو .نت بخاطر همين كمتر كسى اطلاعات ِ كامل دارِد در اين موضوع حد اقل در جمعِ ايرانى ها، و چون مقدار PDF به زبان فارسى كه اكثرِ دوستان راحت تر ميتونن بخونن كم هستش فعلا زياد به صورت اصولى و حرفه اى جا نیافتاده. بنظره من بهتره كه اول اموزش رو قوى تر كنيم يعنى با كمك همه دوستانى كه مى خوان و علاقه دارن به اين مباحث (WPF) اول دانشِ اين بحث را بالا ببريم و اون موقع هست كه ميبينن ناخودآگاه سطحِ علمى و مطالب ِ اين مبحث خيلى اصولى هست ، الان مشكلاته زيادى هست چون اكثرِ دوستان به زبان انگليسى taslot ندارن يه كمى مبهم هست براشون . دوستانى كه كمى واردترهستن بتونن نمونه برنامه هايى كه نوشته رو بذارن با توضيح ، در كل فكر كنم به اشتراک گذاشتن دانش خودمون در اين مبحث با هم خيلى كمك بزرگى ميكنه در پيشرفه اين موضوع.

در اينجا جا دارِد كه از زحمت دوست عزيز و مديرِ جديد جناب كيانى تشكر كنيم كه قدم اول و اصلى رو ايشون برداشتن و انشالله با كمك دوستان اين topic هم به اوجِ خودش برسه از نظرِ علمى و محتوا

VIP آواتار Amir Oveisi
    محل زندگی
    هر جا که حال کنم - فعلا یزد

نقل قول: دریافت نظرات،پیشنهادات و... در راستای بهتر شدن تالار WPF

جدا کردن فروم های WPF و #C کار خوبی بود ولی متاسفانه باعث شده تا WPF منزوی بشه!
    البته از یه منظر دیگه اگه نگاه کنیم یه جورایی خوب شده، چون هر کی واقعا با WPF کار داشت میاد و اینجارو پیدا میکنه و نظم فروم به هم نمیخوره و مطالب تو همدیگه گم نمیشن.
    ولی این مشکل بازم وجود داره که خیلی ها هنوزم نمیدونن WPF چیه!!! و این واقعا بده!!! به نظر من اول باید یه کاری کرد که برنامه نویس ها با WPF آشنا بشن (یادگیری منظورم نیست). بدونن چیه؟ چیکارا میشه باهاش کرد؟ چیکارا نمیشه باهاش کرد؟ چقدر قابل اعتماده، کجاها میشه ازش استفاده کرد و کجاها نه و ...
    چون تا الان که من برخورد کردم این سوالات اولین چیزایی هستن که همه باهاش مشکل دارن و به همین دلیل یه جورایی با شک و تردید به WPF نگاه میکنن و بعدش هم که مشکلات ناشی از این امر بوجود میاد...

تنیجه:
    من پیشنهاد میکنم قسمتی تو اعلان های بخش #C ایجاد بشه و یک مقاله که صرفا به معرفی WPF و قابلیت هاش پرداخته اونجا گذاشته بشه تا شاید این ابهام و شک برطرف بشه.
    البته میدونم این کار صورت گرفته ولی احساس میکنم بازم جای کار تو این زمینه هست.

موفق باشید
    jooje

کاربر دائمی آواتار محمدامین شریفی
    محل زندگی
    تهران - شیراز

آقای کیانی من قبلا هم به آقای کشاورز پیشنهاد داده بودم که WPF و silverlight در یک تالار به اسم XAML باشند.به نظر من بعدها با جا افتادن این فناوری پرسش های تکراری زیاد در این تالارها پرسیده میشود.
    ممنون

کاربر دائمی آواتار mohsen_zelzela00
    محل زندگی
    internet && .net

با سلام
    به نظر من اگه بتونید یک پروژه رو از اولتا آخر با wpf آموزش بدید خیلی جالب باشه
    البته این فقط یک نظره

کاربر دائمی آواتار asefy2008
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: دریافت نظرات،پیشنهادات و... در راستای ارتقاء سطح کیفی تالار WPF

اگر اون آموزشی که جناب آقای کیانی قرار دادن ادامه پیدا کنه فکر کنم تعداد بازدید کننده ها زیاد بشه. (من که خودم بی صبرانه منتظر ادامشم فکر کنم خیلیای دیگه هم منتظر باشن چون واقعا جالب بود.)

کاربر دائمی آواتار vandermond
    محل زندگی
    رايانه

بله من هم يكي از مشتاق هاي اون بخش (آموزش WPF آقاي كياني) هستم ولي متاسفانه نميدونم چرا اون بخش رو ادامه نميدن ايشون. (البته خب ايشون هم وقت كم دارند ولي ميشه مثل اون زمان اون قدر سريع نباشه. مثلا هر چند روز يك بخش هم با اين اوضاع كافيه(گرچه من يكي حاضرم هر چندتا در روز هم كه باشه كامل و دقيق بخونمشون))
    به نظر من اگه چند تا مقاله خوب (اگه بشه فارسي چون من شخصا زبانم خيلي خوب نيست و برام يه خورده مشكله خوندن آموزش چند صد صفحه اي انگليسي) مثل مقاله آقاي هاشميان براي سي شارپ كه گذاشته شد روي سايت،بگذاريد خيلي خوب ميشه. چون فردي كه هنوز نميدونه WPF دقيقا چيه و چه جوري هست كه نميتونه سوال بپرسه. ميتونه!!؟؟؟

کاربر دائمی آواتار happy65_sh
    محل زندگی
    شهر بادگیرها

با سلام
    من هم فكر مي كنم يكي از بهترين راه ها ادامه يافتن تاپيك آموزشي واقعا جذاب و آموزنده ي آقاي كياني باشه هر چند فاصله ي زيادي افتاده اما اگه آقاي كياني زحمت بقيه ي تاپيك را هم بكشند واقعا ممنون ميشيم
    بي صبرانه منتظريم

کاربر تازه وارد آواتار Somayeh_Zamani
    محل زندگی
    Tehran

به نظر من به جز ادامه دادن بحث آموزش، می شه در مورد یک مبحث در Wpf، یک تاپیک زد و دوستان بیان نظر بدن، راه کار بدن و غیره
    مثلا یک چیزی که واقعا چند روز اعصاب منو خرد کرده همین mvvm pattern هست که هم بلدم هم نه. یعنی درست حسابی هم وقت نمی کنم بخونم سر در بیارم. اگه یه تاپیک بزنیم با دوستان شروع کنیم و این مدل رو اموزش بدیم می تونه خیلی مفید واقع بشه

کاربر دائمی آواتار Cybersilent
    محل زندگی
    شیراز

چطوره برای اینکه بقیه هم به این تکنولوژی مشتاق بشوند یک سری عکس از محیط های کاربری برنامه هایی که با این تکنولوژی ساخته شدند رو تو سایت بزارید اونوقت همه کف می کنند و دوست خواهند داشت که اونو یاد بگیرند چون من خودم وقتی ظاهر برنامه هایی که با wpf نوشته شده رو با winform مقایسه می کننم اصلا میبینیم wpf خیلی قشنگتره.

پیشنهاد می کنم تاپیک جناب mehdi550u رو جزو تاپیک های مهم قرار بدین. برای افراد مبتدی مثل من واقعا بهترین آموزش هایی بود که تا حالا دیدم. ساده و در عین حال کاربردیه و موضوعاتشم موضوع های جذب کننده ایه!

کاربر دائمی آواتار mostafa_shoakry
    محل زندگی
    فعلا که ساکن اردبیلم

Talking نقل قول: دریافت نظرات،پیشنهادات و... در راستای ارتقاء سطح کیفی تالار WPF

نقل قول نوشته شده توسط Shahab_H مشاهده تاپیک
    پیشنهاد می کنم تاپیک جناب mehdi550u رو جزو تاپیک های مهم قرار بدین. برای افراد مبتدی مثل من واقعا بهترین آموزش هایی بود که تا حالا دیدم. ساده و در عین حال کاربردیه و موضوعاتشم موضوع های جذب کننده ایه!
    آره منم می خواستم همین درخواست رو داشته باشم که دوستمون زحمتشو کشیدن

کاربر تازه وارد آواتار kh2003
    محل زندگی
    VS

نقل قول نوشته شده توسط aminsharifi67 مشاهده تاپیک
    آقای کیانی من قبلا هم به آقای کشاورز پیشنهاد داده بودم که WPF و silverlight در یک تالار به اسم XAML باشند.به نظر من بعدها با جا افتادن این فناوری پرسش های تکراری زیاد در این تالارها پرسیده میشود.
    ممنون
    سلام من واقعا با این موضوع موافقم چونکه بعدها درچار مشکل میشیم و چه بهتر که از حالا به فکر آینده هم باشیم و درضمن روی منهم میتونید حساب کنید هم برای نمونه برنامه هایی که تا حالا نوشتم و هم اینکه میتونم از روی کتابهای زبان اصلی در سایت آموزش رو بصورت جدی(در ضمن ترجمه شده ی آنها به فارسی) در پیش بگیریم (البته اگر دوستانمون هم همکاری کنن)

کاربر تازه وارد آواتار kh2003
    محل زندگی
    VS

Angry نقل قول: دریافت نظرات،پیشنهادات و... در راستای ارتقاء سطح کیفی تالار WPF

سلام خدمت همه مهندسای برنامه نویس.
    چی شد پس؟؟!!! این تاپیکو بدون اینکه به نتیجه برسیم رها کردید؟؟
    اگر در آینده هم بخوایین همینجوری بدون فعالیت باشین که کلاه WPF یا در کل بهتره بگمXAML پس معرکه ست که.!!!!!!!!!!!!!!!

کاربر تازه وارد آواتار djnew2009
    محل زندگی
    isfahan

آقا سلام خسته نباشید
    من هر ما به این تالار سر می زنم اما هیچ تغییری نکرده لطفا یه کاری رو انجام بدید
    لطفا در مورد merging xna and wpf تایپیکی آموزشی چیزی راه بندازید جدیدا این دوتا فناوری با هم دیگه ترکیب شده ویه چیزه خفنی از آب در اومده
    ممنون

نقل قول نوشته شده توسط djnew2009 مشاهده تاپیک
    لطفا در مورد merging xna and wpf تایپیکی آموزشی چیزی راه بندازید جدیدا این دوتا فناوری با هم دیگه ترکیب شده ویه چیزه خفنی از آب در اومده
    ممنون
    متاسفانه در ايران اکثراً دنبال برنامه نويسي بانک هاي اطلاعاتي هستند و کمتر کسي دنبال game programming و اينجور مسائل مي گرده. خوب بازار اينجور مي طلبه.
    در اينجور موارد بايستي خودتون آستين بالا بزنيد. و بهتره که تو انجمن هاي تخصصي انگليسي زبان xna عضو بشين و از راهنمايي هايشان بهره ببريد.
    اگر Net. نمی دانید وارد نشوید.

به نظر من هم نباید تالار WPF و Silverlight از هم جدا باشند. اگر کسی سوالی در مورد مقایسه بین آنها داشته باشد باید چکار کند؟؟؟!!!
    نظر من را بخواهید میگویم باید در مجموعه نرم افزارها و پلاگینهای ارایه شده ( ...,FlashPlayer for ie,Opera)، پلاگین مشاهده سایت های طراحی شده با سیلورلایت را نیز قرار دهند تا مردممان بدانند که با اینترنت لاکپشتی هم میتوان سایتهایی در حد Flash با انیمیشن زیبا را مشاهده کرد.
    در ضمن، سایتهای کمی هستند که با Silverlight4 به بالا طراحی شده اند (هنوز خود من هم سایتهای طراحی شده با Silverlight را ندیده ام) ؛ این سایت ها باید معرفی شوند.
    برای ساخت پی دی اف آموزشی حق دارید. ولی منم انگلیسی ام خوب نبود اما پروژه پایانیم رو با استفاده از فیلمهای آموزشی AppDev و کتاب WPF Programmers reference تموم کردم (هنوز هم انگلیسیم خوب نیست).
    قابل توجه است که عرفا، عشق را یگانه محرک عالم میدانند. اگر علاقه به چیزی وجود نداشته باشد، تلاش برای رسیدن به آن بیهوده است.
    وقتی زیبایی WPF رو دیدم، شب تا صبح، با استفاده از بابیلون خودمون این مطالب انگلیسی رو یاد میگرفتم و خلاصه برداری می کردم.
    ما باید این انگیزه را بوجود بیاوریم و راه ایجاد علاقه، آموزش و پی دی اف و اینها نیست.

به بخت دیده و دل، هر دو فریاد
    هر آنچه دیده بیند، دل کند یاد

چون #C توی دید مردمه و توی دانشگاه (حتی دوره کاردانی) تدریس میشه و ... باید شاهد فعالیت زیاد کاربران، در این بخش باشیم، پس باید کاری کنید که WPF توی چشم بیاد.

سلام
    به نظر من اگه توی تالار WPF چند تا مبحث اموزش داده میشد که بروبچه های این تالار دیگه مشکل این مباحث رو نداشته باشند.خروجی های این تالار به مراتب بهتر از تالار سی شارپ میشد.چرا؟چون WPF خیلی غنی تر از سی شارپ تشریف داره.
    حالا اون مباحث.
    1 - بحث بایندینگ کردن اطلاعات و داده
    2 - الگوی MVVM و استفاده از تکنیک Entity Fram Work
    3 - راه انداختن تاپیکی صرفا برای تکنیکهای استفاده از نرم افزار Blend
    پس با توجه به بالا یک نرم افزار بوجود میاد که دارای مزیت هایی هستش :
    1 - نرم افزاری استاندارد
    2 - نرم افزاری با سرعت بالا
    3 - نرم افزاری با اینترفیس بسیار زیبا.
    یک برنامه نویس فی نفسه در مرحله اول باید این موارد رو واسه نرم افزارش بوجود بیاره.بعد واسه عرضه ی نرم افزار بحث امنیت بوجود میاد که بحثی جداگانه داره.
    پس واقعا ارزشش رو داره که توی این تالار این گونه مباحث در مرحله اول برای برنامه نویس حل شده باشه.تا در ثانی برنامه نویس بتونه به حرفه ایی شدن نرم افزار فکر بکنه.چون پله دوم بدون پله اول معنا نداره(سالبه به انتفاع موضوع هستش)

به نظر منم کلا این تایپیک سرکاریه و اصلا کسی نیست جوابگو ما باشه
    به نظر من اول همه باید این تایپیک درست بشه
    1 نفر جوابگو افراد باشه
    به نظرات پاسخ بده
    به پیشنهادات به انتقادات
    همین جوری ما بیایم یه چیزی بگیم بعدشم انگار نه انگار

VIP آواتار مهدی فرزاد
    محل زندگی
    اهواز

به نظر منم کلا این تایپیک سرکاریه و اصلا کسی نیست جوابگو ما باشه
    به نظر من اول همه باید این تایپیک درست بشه
    1 نفر جوابگو افراد باشه
    به نظرات پاسخ بده
    به پیشنهادات به انتقادات
    همین جوری ما بیایم یه چیزی بگیم بعدشم انگار نه انگار
    سلام
    پست قبلی شما کدوم پست بوده که کسی جواب نداده؟!!!! شما که فقط یک پست دادید اونم همین پسته !!!!!!

من درباره خودم نگفتم تایپیک رو نگاه کردم بعضی افراد مطالبی گفتند ولی جواب زیرش نبود
    اگر می دونستم به این سرعت پاسخ میدید که چیزی نمی گفتم

چرا آموزش های wpf همگی به صورت نصف و نیمه رها شدند ؟
    خواهشا جواب تکراریه عدم رعایت حق کپی رایت رو ندید که اصلا برام قابل قبول نیست
    اگر امکانش هست همون آموزشهای ویدیویی رو ادامه بدید بسیار عالی هستند
    راه های زیادی هم وجود داره که اجازه ندید کپی رایت نشه

نقل قول نوشته شده توسط Ali13703 مشاهده تاپیک
    چرا آموزش های wpf همگی به صورت نصف و نیمه رها شدند ؟
    خواهشا جواب تکراریه عدم رعایت حق کپی رایت رو ندید که اصلا برام قابل قبول نیست
    اگر امکانش هست همون آموزشهای ویدیویی رو ادامه بدید بسیار عالی هستند
    راه های زیادی هم وجود داره که اجازه ندید کپی رایت نشه
    بعد میگید کدوم پست شماست که بدون جواب رها شده

با سلام خدمت دوستان و مدیران عزیز تالار
    مطالب تالار خیلی عالی هستن اما متاسفانه بازدید خیلی کمه
    یعنی رسیدگی به تاپیک ها ضعیف هستش
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار kingtak
    محل زندگی
    اینترنت

این تالار شده مثل شهر ارواح.آدم تنهایی میترسه بیاد سر بزنه
    یه پست میذاری یه ماه بعدش هم بیای توی صفحه اول میشه پیداش کرد.
    البته باید اعضا دست به دست هم بدن و با آموزش های جدید جونی به این تالار بدن.
    برای این کار هم باید مدیران راهکار هایی رو ارائه بدن تا اعضاء فعالیت کنن
    واقعا جای آموزش های Blend یا Mvvm توی این تالار کمه(خالیه).
    میشه یه قسمت مخصوص استایل های آماده ایجاد بشه تا حد اقل دوستانی زیاد با wpf کار نکردن زیبایی WPF رو بیشتر درک کنن.
    از بی منبعی اونقد فیلم های آقای فرزاد رو نگاه کردم خسته شدم(باز دلمون به این فیلم ها خوشه)
    یا مثلا کتاب جدید ترجمه بشه.چون متاسفانه هیچ کتاب الکترونیکی کاملی در مورد wpf یا blendوجود نداره.(میشه یه گروهی برا ترجمه ایجاد بشه.)
    واقعا توی ایران در مورد wpf کم کاری شده.اگه تو تالار سی شارپ دقت کنید می بینید اکثرا هنوز هم که هنوزه از winform استفاده می کنن.چون منابع کافی برای wpf ندارن.(شاید هم کار کردن با کنترل های wpf براشون سخته.که اگه یه قسمتی مخصوص کار با کنترل ها ایجاد بشه به نظر من خیلی ها به سمت wpf میان.که این کار باعث میشه تالار فعالتر بشه)
    ولی در مورد سی شارپ با وجود منابع و کتاب های زیاد باز میبینیم کتاب های جدید ترجمه میشه و رایگان در اختیار اعضا قرار میگیره.

سلام
    ببینم من چجوری باید بفهمم که یه نفر سوال در مورد WPF یا Silverlight پرسیده که برای جواب دادن اقدام کنم ؟ نوتیفیکیشن نداره ایا؟
    خلاصه ما در خدمتیم

نقل قول نوشته شده توسط hellboy25 مشاهده تاپیک
    سلام
    ببینم من چجوری باید بفهمم که یه نفر سوال در مورد WPF یا Silverlight پرسیده که برای جواب دادن اقدام کنم ؟ نوتیفیکیشن نداره ایا؟
    خلاصه ما در خدمتیم
    می توانید مشترک تالار شوید. در بالای نوار ابزار تالار منور تنظیمات تالار را انتخاب کرده و در آنجا می توانید گزینه اشتراک تالار را ببینید.
    اگر Net. نمی دانید وارد نشوید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج

سلام
    اگه میشد تو تالار آموزش Mvvm داشته باشیم عالی بود

کاربر تازه وارد

سلام من هم از علاقه مندان wpf هستم
    ولی باید یه آموزش جامع و کاربردی برای افراد مبتدی باشه که البته به گفته دوستان ظاهر اموزش هایی هم هست. اما باید این گونه تاپیک ها مهم شن و بن سایر تاپیک ها گم نشن.
    و مثلا یه تاپیک هم ایجاد شه که لیست تاپیک های مفید و کاربردی توش باش و این تاپیک هم مهم شه.

کاربر دائمی آواتار toytown

نقل قول نوشته شده توسط Shahab_H مشاهده تاپیک

میشه لینکشم محبت کنید؟؟؟؟؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •