نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: dll چیست

کاربر دائمی آواتار کم حوصله
    محل زندگی
    ایران - مشهد

dll چیست

سلام
    دوستان کسی می تونه بگه این dll چیست به چه درد می خورد کاربردش چیست و حسن استفاده از آن چیست و چگونه اصلا می توان dll نوشت و آیا در vb هم می توان این کارا کرد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    dll مخفف عبارت Dynamic link library فایلی است که حاوی کتابخانه هایی که بصورت دینامیک و پویا با برنامه ارتباط برقرار میکند می باشد.
    شما میتونید کلاسهایی رو که میسازید توی یک فایل dll قرار بدید و با اونها ارتباط برقرار کنید. این کار هم باعث این میشه که حجم فایل اجرایی برنامه شما کاهش پیدا کنه و هم اینکه دیگران بتوانند از توایع و کلاسهایی که شما ساخته اید، استفاده کنند.
    در VB اگر از پنجره New Project گزینه ActiveX Dll رو انتخاب کنبد قادر خواهید بود نوعی از فایلهای Dll رو ایجاد کنید.

کاربر دائمی آواتار کم حوصله
    محل زندگی
    ایران - مشهد
    سلام
    حقیقتش من خیلی وارد نیستم کلاس نویسی هم تا حالا نکردم ولی این را می خواهم بدانم آن دسته از زسر برنامه هایی که در ماژولها می سازیم و در فرمهای مختلف آن را صدازده وتقریبا در تمام برنامه ها استفاده می شود را می توان به صورت dll درآورد و اگر جواب مثبت است چگونه می توان آن را ایجاد کرد
    مثلا من تکس باکس ها جهت کاراکترهای ورودی کنترل می کنم که مثلا در فیلد عددی مقدار کاراکتری نریزد آیا می توان این فرامین را ر dll آورد
    با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    اگه من منظور شما رو درست متوجه شده باشم، شما برای این کار نیازی به ساختن dll ندارید. بلکه باید Usercontrol یا OCX بسازید.
    شما یک Usercontrol به پروژه خودتون اضافه کنید اون TextBox رو روش قرار بدید و تنظیمات لازم رو روی اون انجام بدید. بعد روی هر فرمی که کنترل رو اضافه کنید دارای اون ویژگیها خواهد بود. البته اگه این کار رو انجام بدید مجبور خواهید بود که تمام خصوصیات TextBox رو مجددا تعریف کنید. (حداقل خصوصیاتی رو که به اونها نیاز دارید.)
    البته از Dll هم میتونید استفاده کنید ولی استفاده از یک Usercontrol داخل پروژه ساده تره.
    به هر حال اگه بخواهید از dll هم استفاده کنید میتونید به جای اون از ماژولهای Class داخل پروژه استفاده کنید.
    در کل به نظر من همین روشی که خودتون استفاده میکنید (استفاده از توابع عمومی داخل ماژولهای استاندارد) راحت تر و مناسب تره.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •