نمایش نتایج 1 تا 26 از 26

نام تاپیک: من آنا هستم تقاضای کمک یه چند تا سوال ساده از یک مبتدی

من آنا هستم تقاضای کمک یه چند تا سوال ساده از یک مبتدی

اول اینکه سلام خدمت شما دوستان عزیزم
    دوم اینکه من یه مجموعه سوال در زیر نوشتم که از هر کی اون رو میخونه تقاضا دارم راهنمای کنه یا جواب بده
    سوم اینکه قربون هر چی آدم با معرفته ایــــنه:

فرض کنید من یه command botton به اسم next ساختم بعد این کد رو داخل اون مینویسم:
    Dim f as new form1
    f.show
    و چند تا text box که کاربر اطلاعاتی رو وارد میکنه
    بعد هنگام اجرای برنامه با کلیک روی دکمه next تا دلتون بخواد صفحه جدید شبیه صفحه قبل باز میشه حالا سوالات من :
    1ـاول میخوام با کلیک روی دکمه next (که یه فرم شبیه فرم 1 باز میکنه ) یه پیغام ظاهر بشه که بپرسه :
    آیا میخواخید اطلاعاتتان ذخیره شود (اطلاعاتی که کاربر وارد کرده ) و با جواب دادن با دکمه YES اون اطلاعات توی همون فرم ذخیره بشه به طوری که با اجرای دفعه بعد برنامه اطلاعات قبلی که کاربروارد کرده بوده وجود داشته باشد.
    2ـیه دکمه دیگه به نام back بذارم که با کلیک روی اون برگرده به فرم قبلی و فرمی که در حال نمایش بود مخفی شود.
    ( البته یه نکته رو در نظر داشته باشید که من رو صفر حساب کنید در برنامه نویسی vb مبتدیه مبتدیه مبــــتـــدی)
    3-می خوام یه دکمه بذارم به اسم مثلا print که با کلیک روی آن اطلاعات وارده توسط کاربر ارسال بشه برای printer و print گرفتن
    (لطفا هر دکمه ای یا چیزی قرار میدید اول بگید بعد بنویسید. ونام (name ) و یا caption انتخاب شده را بگویید)

لــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــطـــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ فــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــا کمکم کنید
    من یه مبتدی ام :( لطفا اگر سوالی هست بفرمایید (ای میلم هم اینه :)anahita_aca@yahoo.com

کاربر دائمی آواتار کم حوصله
    محل زندگی
    ایران - مشهد
    :mrgreen:

d

این متن ویرایش شد

محل زندگی
    ایران - مشهد

ویرایش

این متن ویرایش شد

اولا جناب کم حوصله چرا انقدر خشن ؟؟!!!!! :oops: :wink:
    خوب اگه واقعا به دوستان عزیز vb کار حرفه ای برمی خوره لطفا همه بگین تا ما مبتدی ها سوالهامون رو از طریق ایمیل از همدیگه بپرسیم ! :roll: جناب آذیش که یه چیز دیگه گفتن :roll:

دوما آناهیتا جان ببخشید این وسالها رو می پرسم ولی تو message box رو میشناسی ؟
    البته اگه منظورتو درست فهمیده باشم اگه میشناسی که کارت با اون راه میافته یا نهایتا با ساختن یه تابع که مثل اون کار کنه
    اگر هم با message box آشنایی نداری بگو تا برات بگم
    اگر هم واقعا استید محترم معتقدند ما با این سوال جوابهای مسخره فقط حجم توپیک رو اشغال میکنیم بفرماین تا ما حرفامون رو از طریق ایمیل یا پی ام ادامه بدیم :oops:

باز هم شرمنده ... :oops: :oops:

کاربر دائمی آواتار بمب منطقی
    محل زندگی
    شمال-ایران
    با سلام :

ببین خانوم واقعا منو ببخشید که این حرفو می زنم و قصد بی احترامی رو ندارم . منم اول مثل شما بودم (شایدم خیلی بدتر از شما :P ). من اوضاع شما رو درک می کنم . در اوائل منم یه چنین سوالهایی رو داشتم , البته منظورم این نیست که حالا فوله فولم و دیگه یه پا مهندسم و به هیشکی احتیاج ندارم , هنوزم که هنوزه همچین سوالایی رو از بقیه می پرسم. ولی سوالهایی که شما مطرح می کنید(البته تا حالا) جوابش یه برنامه کامل و کمی طولانیه , البته من قصد دلسرد کردن شما رو ندارم و همیشه سعی می کنم بقیه رو تشویق کنم . اگه یه کم به سوالهای این سایت و شایدم قسمت انجمن سایتهای دیگه دقت کنید می بیند که بیشتر سوالهای مطرح شده , جوابهای طولانی ندارن, دیگه فوق فوقش 20 سطر (البته با کم کاست) و یا نام یه سایت که بشه اطلاعات مورد نیاز رو از اون سایت بدست آورد و...
    در مورد سوالت فقط می تونم اینو بهت بگم که برای ذخیره اطلاعات می تونی از اون روشی که تو تاپیک قبلی بهت گفتم (که البته کسایی که VB رو بلدن این روش ساده رو هم بلدن) برای ذخیره و دوباره بازخوانی فایل از اون استفاده کنی و برای نشون دادن پنجره ای که از ما سوال کنه میتونی از کد زیر استفاده کنی:
    مثال: فرض کن تو فرم برنامت یه text box و یه command داری و می خوای وقتی رو command کلیک کردی کادر متنت(text box) این پیغام رو نشون بده "hello"
    حالا تو command_click دستورات زیرو بنویس:
    dim Ques as integer
    Ques=msgbox("This is a sample",vbyesno) ' bady of message
    if Ques=6 then text1.text="heloo" 'result of message

تو میتونی از این دستورات الهام بگیری و مثلا به جای دستورات ظاهرشدن متن در داخل کادر متن , از دستورات ذخیره فایل استقاده کنی و یا سوال کادر رو عوض کنی.

امیدوارم دلخور نشده باشی و حرفهای منو به عنوان توضیحی دوستانه قبول کنی.

به عشق برنامه نویسی خفن (به قول shaniaki) :P :P :P :P :P

محل زندگی
    شمال-ایران
    راستی اگه تمام تاپیکهای این بخش رو (بخش VB) مطالعه کنی - که فکر کنم 8 الی 9 صفحه باشه- میتونی جواب خیلی از سوالهاتو بگیری . راستی اگه نتونستی مثالی که به تو گفتم رو با دستور ذخیره فایل تلفیق کنی , بگو تا بهت جوابشو بگم, چون می خوام از فکر خودتم استفاده کنی و هر چی من یا هر کدوم از دوستان گفتن رو عینا اجرا نکنی و کمی هم خلاقیت به خرج بدی.
    راستی خانم سایانا چرا شما اینقدر زود قضاوت میکنید :P شاید هنوز بقیه این تاپیکو ندیدن. بزارید یه چند روزی بگذره بعدا قضاوت کنید البته قصد جسارت ندارما :oops: :oops: :wink:

تا ملاقات بعدی خداحافظ

دوست عزیز, اول از همه ورود شما رو خوش آمد میگم و دوست دارم شما رو با روش کار این قسمت آشنا کنم. ما سعی می کنم به شخصی که از ما چیزی رو تقاضا می کنه ,روش بدست آوردن اونو بگیم تا خودش رو یا به قول اون مثل به جای نون, نون در آوردن رو بهش یاد میدیم ,البته اون اولش یه خورده نون بهش میدیم (;
    شما هم به نظر من با پرسیدن یک سری سوالات که باعث بشه مطلب اصلی رو یاد بگیرید شروع کنید نه با خود اصل مطلب. مسئله دوم اینه که بعضی وقتا جواب با صورت مسئله جور در نمیاد و اصلا منطقی نیست پس بد نیست اگر اشاره ای هم به خود صورت مسئله کنید تا بشه به اون راحتتر جواب داد و سوم این که این بخش یک تالار چت نیست و دوستان برنامه نویس با سطوح مختلف در اون هستن پس عنوان سوالات خودتونو واضحتر و گویا تر یادداشت کنید تا سریعتر کمک بگیرید.

محل زندگی
    شمال-ایران
    همون که آقای آذیش گفتن :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران
    کم حوصله جان ، خودت ویرایش کردی یا آقای آذیش یه دستی بهش کشیده ؟ :wink:
    واقعا متاسفم که بعضی ها فکر می کنن از تو شکم مادرشون همه چیز رو بلد بودن :evil:
    آناهیتا خانوم چند تا سوال پرسیدن . اگه بلد نیستین جواب بدین ، می تونین خیلی محترمانه عبور کنین . کسی مجبورتون نکرده که حتما یه چیزی بنویسین .
    با این کاراتون فقط باعث می شین بقیه دلسرد بشن .

ازتون خواهش می کنم که احترام بقیه رو حفظ کنین . مخصوصا آقایونی که فکر می کنن خیلی از خانوما بیشتر حالیشونه :twisted:

محل زندگی
    ایران - مشهد

ویرایش

این متن ویرایش شد

محل زندگی
    شمال-ایران
    حالا چرا قهر کردی , تازه داشتیم به هم عادت می کردیم. اگه قرار باشه با هر حرفی راتو بکشی و بری که دیگه هیچ.یه کم که اینجا بمونی به این حرفا عادت می کنی.
    حالا قهر نکن و بر گرد من یواش یواش طی چند تا تاپیک بهت یاد می دم که برای درست کردن برنامت باید چیکار کنی (البته با اجازه اساتید :wink: ) چون حجم برنامه ای که می خوای یه کم زیاده.
    اگه برگشتی و جواب ok رو تو همین جا دادی من کارو شروع می کنم.

خداحافظی نمی کنم. :P :P

متشکرم

نقل قول نوشته شده توسط بمب منطقی
    حالا چرا قهر کردی , تازه داشتیم به هم عادت می کردیم. اگه قرار باشه با هر حرفی راتو بکشی و بری که دیگه هیچ.یه کم که اینجا بمونی به این حرفا عادت می کنی.
    حالا قهر نکن و بر گرد من یواش یواش طی چند تا تاپیک بهت یاد می دم که برای درست کردن برنامت باید چیکار کنی (البته با اجازه اساتید :wink: ) چون حجم برنامه ای که می خوای یه کم زیاده.
    اگه برگشتی و جواب ok رو تو همین جا دادی من کارو شروع می کنم.

خداحافظی نمی کنم. :P :P
    اینم یه اوکی ْاوووووووووووووووووووکی ok ok ok ok ok ok ok
    با تشکر :lol:

محل زندگی
    شمال-ایران
    با سلام:

حالا شد یه چیزی , من یه تاپیک با نام "VB برای آناهیتا" درست می کنم. و تو می تونی جوابتو اونجا بگیری البته ممکنه یه کم طول بکشه.
    حالا لطفا به سوالهای زیر جواب بده تا بتونیم کارو شروع کنیم:

1- ببینم تو می خوای یه جدول درست کنی؟ (مثل جدولهای Excel)
    2-برنامه مورد نظرت یه پروژه درسیه؟ اگه نه پس چییه ؟(شعر شد).
    3- هدف کلی تو از این برنامه چیه یا بهتره بگم از برنامه چی می خوای.البته دوباره نگیا که می خوام این Command این کارو کنه و اون Text box فلان کارو کنه :P می خوام هدفتو از درست کردن این برنامه بدونم . به طور مثال بگو می خوام یه پروژه دانشجویی درست کنم که شامل گرفتن مشخصات دانشجو - تغییر مشخصات - حذف مشخصات - جستجوی دانشجو بر اساس نام طرف و ... باشه . اینجوری بگو . :P :P

حالا منتظر جوابتم.

اینم جواب برای شما

خوبه من نمیخوام جدول درست کنم
    بعدم اینکه من اره من یه پروژه دارم
    و دیگه اینکه این پروژه تعداد زیادی نام ومشخصات رو میگیره بعد برای تغییرـحذف ـجست وجو ـذخیره ـ نمایش اطلاعات ـپرینت گرفتن ـ وارد کردن نام و نشان دادن مشخصات فرد مورد نظر
    فکر کنم خوب شد نه :)

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران
    ببخشید ! من از صحبت های تندی که در مورد " کم حوصله " جان کردم ، معذرت می خوام . شرمنده ( بذار لای پرونده :wink: )

محل زندگی
    شمال-ایران
    نه یه چیز موند. مشخصات فرد رو باید بگی شامل چه چیزاییه.
    :P :P :P :P :P :P

مشخصات

سلام
    اره مشخصات فرد شامل اسم و فامیل و نام پدر و تلفن و شغل و شهر و درامد و سال تولد و ماه تولد و روز تولد ناحیه محل زندگی و خیابان و پلاک و شماره تلفن همراه

محل زندگی
    شمال-ایران
    سلام:

این شد یه چیزی, حالا یه دو روز صبر کن جوابتو به طور کامل میگیری :P :P :P :P

محل زندگی
    شمال-ایران
    سلام دیگه تموم شد و میتونی اونو به استادت بدی و بیست بگیری :P .البته اینو بگم که این برنامه خیلی ساده ء و من بقیه کارو به عهده خودت گذاشتم یعنی اگر بخوای خوشگل مشگل باشه باید ایندفه خودت آستین بالا بزنی. راستی من این برنامه رو , رو سیستم دیگه ای امتحان نکردم , اگر اشکالی داشت تو سایت مطرح کن(مخصوصا قسمت Print) آخه مثلا این برنامه رو یه روزه نوشتم.
    خوب دیگه الوعده وفا, اینم برنامت:

دستت درد نکنه

سلام دیگه تموم شد و میتونی اونو به استادت بدی و بیست بگیری :P .البته اینو بگم که این برنامه خیلی ساده ء و من بقیه کارو به عهده خودت گذاشتم یعنی اگر بخوای خوشگل مشگل باشه باید ایندفه خودت آستین بالا بزنی. راستی من این برنامه رو , رو سیستم دیگه ای امتحان نکردم , اگر اشکالی داشت تو سایت مطرح کن(مخصوصا قسمت Print) آخه مثلا این برنامه رو یه روزه نوشتم.
    خوب دیگه الوعده وفا, اینم برنامت:
    ببین پیغام های خصوصیت رو اول بخون بعد اینم بخون من وقتی با پسوند frm بازش میکنم فقط یه ماژوله که اونم داخلش یه متنه که معلوم نیست چه فونتیه؟
    نه فرمی نه پروژهای نه ...
    لطفا بگو چی کار کنم؟
    :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

محل زندگی
    شمال-ایران
    سلام:
    بابا باید اول اونو Unzip کنی. :P :P :oops:

سلام

سلام:
    بابا باید اول اونو Unzip کنی. :P :P :oops:
    بابا این رو که میدونم گفتم هنگام آن زیپ شدن پیغام میداد که اون هم برطرف شد خوشبختانه
    حالا اگه میشه جواب اون سوال در مورد جستجو رو هم بده :wink: :D
    بای عزیز

محل زندگی
    شمال-ایران
    جوابت رو می تونی تو قسمت "جستجو در هارد" بگیری. :P :P

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •