نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: تبدیل dfa به nfa

تبدیل dfa به nfa

سلام
    من تو نوشتن برنامه تبدیل یه dfa به nfa مشکل دارم اگه کسی برنامه ش رو می دونه منو شرمنده ی اخلاق ورزشیش می کنه thanks. :oops:

ببین عزیز من یه کم دیر می گیرم.

ممکنه یه کم بیشتر توضیح بدی؟

رجوع شود به مباحث نظریه زبانها و ماشینها

من احتیاج مبرم به این برنامه دارم ببین dfa و nfa مربوط به درس نظریه زبانها می شه :(

ببین عزیز جان اگه میخواهی یک nfa به dfa تبدیل کنی یه چیزی ولی هر dfa خودش یک nfa هست تبدیل لازم ندارد.
    برای تبدیل nfa به dfa باید 3 کار انجام دهی.
    1- حذف لاندا (حرکت بدون ارزش)
    2-حذف خروجی مشترک یعنی برای یک الفبا به بیش از یک حالت برود
    3-ایجاد حالت مرده و فرستادن حالات بی الفبا به آن(حالاتی که در nfa الفبا بر یک حالت ممکن است وارد شود ولی معلوم نیست ماشین باید چه کند)

امیدوارم مفهوم باشد چون بهتر نمیتوانم توضیح دهم.

ببین من خودم برنامه اش رو نیمه تمام نوشته ام به اینصورت که یه آرایه تابعهای انتقال رو می گیره و مثلا شاخه q0,a وq0,b و... رو ایجاد می کنه اما نمی تونم به صورت ساخت یافته این رو برای مثلا حالت درونی که توسط q0,a ایجاد می شه بسط بدم

شبیه یک تابع بازگشتی است باید هر دفعه همه حالات را چک کند. تا اندازه حالات به یک برسد آن وقت حالت جدید معادل است با حالتی حاوی تمام حالات خلق شده.

سلام
    من به یک برنامه که nfa رو به dfa تبدیل کنه و ساده سازیش کنه به زبان c احتیاج دارم.

نقل قول: تبدیل dfa به nfa

سلام
    من احتیاج به یک برنامه DFNساده دارم اگه کسی می تونه کمک کنه و یا همچین برنامه ای داره که بتونه کمک کنه خیلی ممنون می شم.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •