نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: نحوه كار با نرم افزار Install Shield

کاربر تازه وارد آواتار morynf
    محل زندگی
    Ahvaz

نحوه كار با نرم افزار Install Shield

دوستان سلام
    اگه خاطرتون باشه چندي پيش دوست خوب و عزيزم آقا نبيل توي يكي از تاپيك هاش در مورد قفل هاي نرم افزاري و InstallShield نمونه اي گذاشتند مقاله حاضر اطلاعات مفيدي در اين خصوص به شما مي ده البته مورد استفاده اون در V6B هست ولي براي درك اون موضوع خوبه
    چون حجمش بالاست 2MB لينك دانلود اون رو گذاشتم اميدوارم مورد قبول باشه
    http://persiandrive.net/302807

نقل قول: نحوه كار با نرم افزار Install Shield

ضمن سلام به شما دوست گرامی و بقیه دوستان

از فایلی که معرفی کردید ممنونم ولی توجه شما رو به یه نکته جلب میکنم که امیدورام به اون توجه داشته باشید :

در کنار هم قرار گرفتن دو واژه قفل نرم افزاری و InstallShield ( به نمایندگی از سوی گروه نرم افزارهای SetUp ساز ) , خصوصاً در رابطه با فایلهای اکسس میتونه مقداری مشکل ساز باشه .

دوست گرامی , InstallShield و کلیه نرم افزارهای Setup ساز دیگه , قادر هستن تنها بر روی شروع عملیات نصبی خودشون قفل گذاری ( و یا به عبارتی همون درخواست رمز عبور ) رو داشته باشن . فایل اکسس و یا هر فایل دیگه ای در صورتی که خودش فاقد مکانیزم قفل گذاری داخلی بوده باشه میتونه به راحتی مورد سوء استفاده قرار بگیره .
    ترکیب هر دو حالت میتونه تا حدودی تاثیر گذاری عملیات رو افزایش بده ولی استفاده از برنامه های SetUp ساز مبتنی بر سیستم قفل گذاری حین نصب , نمیتونه نقش قفل گذاری بر روی خود فایلها رو بیرنگ کنه .

توصیه : اشتباهی که خیلی از کاربرا میکنن استفاده از InstallShield هستش اونهم در جایی که شاید نیاز چندانی به اون نباشه . این برنامه در صف مقدم برنامه هایی از این دست قرار داره و به نوبه خودش تنظیمات و پیچیدگیهایی رو میطلبه که شاید توجیهی در استفاده از اون وجود نداشته باشه .

به عقیده من شما نیازی به درگیری با تنظیمات این برنامه ندارید و میتونید از نمونه های ساده دیگه ای که توی بازار موجوده استفاده کنید . مطمئناً 90% کاربرا با بسیاری از بخشهای InstallShield نه کار خواهند کرد و نه میدونن عملکرد واقعی اون بخشها چیه .

پس توصیه میکنم برای سرعت دهی به پروسه کاری خودتون از اون استفاده نکنید مگه به دنبال امکانی خاص توی اون باشید که در داخل برنامه های SetUp ساز دیگه وجود نداره .

البته هونطوری که شما هم فرمودید موضوع مقاله مرتبط با VB هستش ولی این موضوع رو گفتم تا احیاناً کاربرا از برنامه های SetUp ساز به عنوان تکیه گاهی جهت قفل گذاری استفاده نکنن ( حداقل توی Access )

با تشکر مجدد از دوست عزیزم Morynf

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

توصیه : اشتباهی که خیلی از کاربرا میکنن استفاده از InstallShield هستش اونهم در جایی که شاید نیاز چندانی به اون نباشه . این برنامه در صف مقدم برنامه هایی از این دست قرار داره و به نوبه خودش تنظیمات و پیچیدگیهایی رو میطلبه که شاید توجیهی در استفاده از اون وجود نداشته باشه .
    با شما موافقم!

به عقیده من شما نیازی به درگیری با تنظیمات این برنامه ندارید و میتونید از نمونه های ساده دیگه ای که توی بازار موجوده استفاده کنید . مطمئناً 90% کاربرا با بسیاری از بخشهای InstallShield نه کار خواهند کرد و نه میدونن عملکرد واقعی اون بخشها چیه .
    دوست عزيز! منظورتون از نمونه هاي ساده توي بازار چيه؟
    درسته كه بسياري از كاربرا با بخشهاي IS آشنايي ندارند و اين موضوع، دليلي براي كنار گذاشتن IS نميشه! بسياري از كاربرا بيش از 95% برنامه VisualStudio و Borland Studio رو بلد نيستند، يعني بايد اين برنامه ها رو كنار بذارند!

پس توصیه میکنم برای سرعت دهی به پروسه کاری خودتون از اون استفاده نکنید مگه به دنبال امکانی خاص توی اون باشید که در داخل برنامه های SetUp ساز دیگه وجود نداره .
    طبق اطلاعات موجود فقط برنامه IS از بهترين و استانداردترين برنامه هاي SetupMaker معرفي شده!
    اين برنامه سازگاري كامل با Vista و Seven و Mac و Linux و ... رو داره ولي بقيه SetupMaker ها سازگاري چنداني با اين سيستم عامل ها ندارند!

بنابراين (به نظرمن) براي ساخت برنامه هاي Setup از همين IS استفاده كنيد! درسته يكم سخته ولي به نتيجه اش مي ارزه! (به قول يكي از دوستان عزيز همين تالار: No Pain No Gain)

پس توصیه میکنم برای سرعت دهی به پروسه کاری خودتون از اون استفاده نکنید
    هم اكنون بسياري از شركتهاي داخلي كه براي بازيهاي خارجي از نو Setup درست ميكنند و هزاران قفل و رمز براش ميذارند تا خودشون رو تبليغ كنند، از همين توصيه شما پيروي ميكنند كه هزاران كاربر رو دچار مشكل كرده اند!

پ.ن: بنده قصد حمايت از IS را ندارم، فقط تجربيات خودم رو گفتم!
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

سلام salehbagheri

تصور ميكنم كه شبه اي ناخواسته ايجاد شده .

من پاسخ اين تاپيك رو در تالار MS Access داده بودم ( از اونجا به اينجا منتقل شده )

در كامل بودن InstallShield شكي نيست ولي توصيه هايي كه من كردم با توجه به همون تالار بود .

گو اينكه هنوز به تمامي توصيه هايي كه در پاسخ خودم داشتم همچنان پابرجا هستم ( البته اگه سئوال و پاسخ رو مجدداً مطالعه بفرماييد مطمئناً متوجه عرائض بنده ميشيد )

موفق باشيد

کاربر دائمی آواتار noshin2008
    محل زندگی
    اصفهان زیبا

سلام.
    ميخواستم بگم من حرف کاربر nabell را وقعا تاييد ميکنم و ايشون درست ميگن.اصلا اينستال شيلد ماله شرکت هاي بزرگ نرم افزاري هستش.نه ماله ما کاربرهاي عادي.مگه ما ميخواهيم باهاش چيکار کنيم.غير از اينکه يه ستاپ کوچيک باهاش ميخواهيم بسازيم اونم برنامه اي که مدام ما بهش به مشکل برميخوريم.از قبيل ديالوگها-فارسي سازي ستاپ و و و ...... .
    و شما ميگوييد چه برنامه ستاپ سازي کار کنيم تا بدون مشکل کارامون حل شه.حل مشکل در دست منه.
    من به شما کاربران برنامه خيلي عالي معرفي ميکنم. و اون ستاپ فکتوري هستش. محصول شرکت اينديگوروز.
    اين برنامه هم خيلي کار کردن باهاش آسونه هم اينکه يوزر فردلي هستش.اجازه هر کاري رو به کاربر ميده.حتي زبان فارسي رو هم به خوبي پشتيباني ميکنه.حتي از فايلهاي ويژوال را هم به خوبي پشتيباني ميکنه.به نظر من اگه با اين برنامه کار کنيد 100 رحمت به کار کردن با اينستال شيلد مي ارزه.آخرين نسخه اين نرم افزار هم 8.1.1006.0 هستش.حتي با ويستا هم به خوبي کار ميکنه.حتي از ويندوز 95 تا ويستا سرويس پک 1.با اين برنامه شما ميتوانيد حتي قبل از نصب لودينگ بسازيد يا اينکه پيغامي بزاريد که مثلا بگيد توسط شما ساخته شده.حتي ميتوانيد در روند نصب عکس بزاريد تا موقع ستاپ تصوير ها تعويض شن.
    با ستاپ فکتوري ميتوايند حتي نصب از روي شبکه يا نصب از روي اينترنت هم بسازيد.
    حتي در هر پنجره ميتوانيد برنامه بنويسيد که اين قدرت کار رو ميرسونه.اگه برنامه نويس حرفه اي باشيد حتي با اين برنامه ميتوانيد مثلا نسخه از نرم افزار رو چه دستي چه از روي اينترنت بروز کنيد.(اما به نظر من اگر ميخواهيد اين کار رو يعني همون بروز کردن را با قدرت بيشتري انجام دهيد من برنامه True update رو به شما پيشنهاد ميکنم . محصول خود همين شرکت يعني اينديگوروز هستش) شما با ستاپ فکتوري ميتوانيد تا حجم 2gig فايل بسازيد.
    به نظر من کار کردن با ستاپ فکتوري خالي از لطف نيست. فکر ميکنم ديگه توضيحات کامل بوده باشه!!!!!

يا حق.

با شکر

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

اصلا اينستال شيلد ماله شرکت هاي بزرگ نرم افزاري هستش.نه ماله ما کاربرهاي عادي.مگه ما ميخواهيم باهاش چيکار کنيم.غير از اينکه يه ستاپ کوچيک باهاش ميخواهيم بسازيم اونم برنامه اي که مدام ما بهش به مشکل برميخوريم.از قبيل ديالوگها-فارسي سازي ستاپ و و و ...... .
    منظور بنده اين نبود كه حتي براي انتقال چندتا عكس، براشون ستاپ بسازيم! قبلا هم عرض كرده بودم كه در اين مورد با آقاي Nabeel موافقم!

منظور من اين بود كه دوستاني كه حرفه اي كار ميكنند و هزاران بلكه ميليون ها مخاطب دارند، بهشون توصيه ميكنم كه براي پخش بازي يا نرم افزارشون و در صورت نياز به ساخت ستاپ، از IS استفاده كنند!

من به شما کاربران برنامه خيلي عالي معرفي ميکنم. و اون ستاپ فکتوري هستش. محصول شرکت اينديگوروز.
    اين برنامه هم خيلي کار کردن باهاش آسونه هم اينکه يوزر فردلي هستش.اجازه هر کاري رو به کاربر ميده.حتي زبان فارسي رو هم به خوبي پشتيباني ميکنه.حتي از فايلهاي ويژوال را هم به خوبي پشتيباني ميکنه.به نظر من اگه با اين برنامه کار کنيد 100 رحمت به کار کردن با اينستال شيلد مي ارزه.آخرين نسخه اين نرم افزار هم 8.1.1006.0 هستش.حتي با ويستا هم به خوبي کار ميکنه.حتي از ويندوز 95 تا ويستا سرويس پک 1.با اين برنامه شما ميتوانيد حتي قبل از نصب لودينگ بسازيد يا اينکه پيغامي بزاريد که مثلا بگيد توسط شما ساخته شده.حتي ميتوانيد در روند نصب عکس بزاريد تا موقع ستاپ تصوير ها تعويض شن.
    با ستاپ فکتوري ميتوايند حتي نصب از روي شبکه يا نصب از روي اينترنت هم بسازيد.
    حتي در هر پنجره ميتوانيد برنامه بنويسيد که اين قدرت کار رو ميرسونه.اگه برنامه نويس حرفه اي باشيد حتي با اين برنامه ميتوانيد مثلا نسخه از نرم افزار رو چه دستي چه از روي اينترنت بروز کنيد.(اما به نظر من اگر ميخواهيد اين کار رو يعني همون بروز کردن را با قدرت بيشتري انجام دهيد من برنامه True update رو به شما پيشنهاد ميکنم . محصول خود همين شرکت يعني اينديگوروز هستش) شما با ستاپ فکتوري ميتوانيد تا حجم 2gig فايل بسازيد.
    به نظر من کار کردن با ستاپ فکتوري خالي از لطف نيست. فکر ميکنم ديگه توضيحات کامل بوده باشه!!!!!
    با تشكر از توضيحات شما!
    با اين همه بازهم توصيه ميكنم از IS استفاده كنيد!
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

کاربر دائمی آواتار noshin2008
    محل زندگی
    اصفهان زیبا

Post نقل قول: نحوه كار با نرم افزار Install Shield

منظور بنده اين نبود كه حتي براي انتقال چندتا عكس، براشون ستاپ بسازيم! قبلا هم عرض كرده بودم كه در اين مورد با آقاي Nabeel موافقم!
    میخواستم بگم که من فقط منظورم انتقال عکس نبود آقای باقری.من میخواستم یعنی بگم که مشکل هایی که اکثر کاربرها برمیخورن از این قبیل هست که مثلا فایلهای ویژوال-گذاشتن سریال برای روند ستاپ و این مشکلاتی هست که معمولا بر میخورن.من فقط به عرض رسوندم که ستاپ فکتوری تو این ها خیلی تواناست

منظور من اين بود كه دوستاني كه حرفه اي كار ميكنند و هزاران بلكه ميليون ها مخاطب دارند، بهشون توصيه ميكنم كه براي پخش بازي يا نرم افزارشون و در صورت نياز به ساخت ستاپ، از IS استفاده كنند!
    بله شما اگه منظورتون حرفه ای کار کردن است.من حرف شمارو تایید میکنم.
    ولی ستاپ فکتوری هم قادر هستش تا برای نرم افزارهای و بازی های ستاپ بسازه.فقط یه خورده تمرین لازمه.ستاپ فکتوری هم تو این کار حرفه ای هست.حتی بعد از اینکه حجم فایل از 2گیگابایت رفت بالا.بعد ما اون را خواستیم رایت کنیم خودش ازمون سی دی یا دی وی دی را درخواست میکنه و لازم نیست خودمون براش دیالوگ بسازیم تا درخواست کنه.
    در این صورت حرف شما هم مورد پسند هست.
    موفق باشید.

با تشکر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •