نقل قول نوشته شده توسط eb_1345 مشاهده تاپیک
سلام جناب آقای abdoreza57 عزیز!
در دو نمونه های اصلاح شده توسط جناب m3343khمحترم چه نوع آموزش خاصی ارائه شده که نیاز هست همه دوستان از آن استفاده کنن ؟ جناب m3343kh عزیز کد زیر رو در بخش Detail_Format گزارش درج نموده اند که همین کد درپست شماره 3 درج شده و در آنجا پیشنهاد جناب آقای پیروزمهر جهت سرعت بخشیدن در لود شدن گزارشات سنگین بر استفاده if بجای iif بوده .

Me.Detail.BackColor = IIf(Me.txtrow Mod 2 = 0, 15987699, 16777215)

ظاهرا خود شما به مطالب ارائه شده در پست فوق دقت نکرده بودین چون اگر دقت میکردین و کدهای ارائه شده در پست فوق را در گزارشتون اعمال کرده بودین نیازی به بالا آوردن این تاپیک و ایجاد پست جدید نداشتین .
بنده با توجه به توضیحاتی که در پست 12 داده بودین فکر کردم که مطالب پست های قبلی رو مرور کرده این و خواسته جدید شما چیزی خارج از مطالب گفته شده میباشد و اگر میدانستم هدف شما صرفا یک در میان رنگی شدن سطرهای گزارش میباشد پیشنهاد استفاده از همان کد پست 3 رو بهتون میدادم.
ضمناً خانم /آقا atf1379 در پست 20 به مطلب جالبی اشاره کردن و اینکه وقتی این کد در قست Detail_Format بکار میرود رنگ خاکستری قسمت دیتیل گزارش خارج از کادر گزارش مشاهده میشود که به اعتقاد بنده هم این حالت جالبی برای گزارش نمیتواند باشد . برای رفع این حالت باید از خصوصیت conditional formatting در تکست باکس های قسمت Detail_Format گزارش استفاده کرد .
از جناب m3343kh بخاطر استفاده از کد پیشنهادی در پست 3 در نمونه های اصلاح شده تشکر میشود
موفق باشین
سلام جناب بهرامی عزیز من از شما خیلی خیلی آموخته ام و بهتون مدیونم
متاسفانه یه بی دقتی من تو ریپلای کردن پست کاربر باعث این سوتفاهم شد که البته من یه پست بالاتر بهش اشاره کردم
من همه نمونه ها و حتی بحثهای شما با آقای پیروزمهر را متوجه شدم ولی خواسته من مرتفع نمیشد واسه همین تاپیک بالا اوردم و خوشبختانه دقیقا همون پیشنهاد که شما فرمودید بی دردسر خواسته منو مرتقع میکرد که عرض کردم منظورم این نبود ولی راه بهتر از نظر من بود .
یاد مثال مشکل جعبه های خالی کارخونه صابون سازی افتادم که جناب پیروزمهر قبلها میگفتند
شما دقبقا با ایدتون پنکه تو مسیر ریل جعبه ها قرار دادید و مشکل حل شد !

با همیه این تفاسیر یاد گرفتن از آدم های حرفه ای مثل شما برا من باعث افتخاره خدا پشت و پناهتون