نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: اتصال چند کلاینت به یک سرور در indy

Question اتصال چند کلاینت به یک سرور در indy

سلام
    میخوام در دلفی7 چند کلاینت رو به یک سرور وصل کنم اما سرور فقط به اخرین کلاینت پیغام میفرستد
    چطور باید thread ایجاد شده توسط سرور برای هر کلاینت را نگهداری کنم وبعد توسط آن به کلاینتش بیغام بفرستم .

چطوری کالینت ها به هم پیغام بفرستند؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    گمگشته در دیارغریب و عجیب

نقل قول: اتصال چند کلاینت به یک سرور در indy

من این کار را با استفاده از serversocket و clientsocket انجام داده ام و مشکلی هم نداشت
    پیغام کلاینتها در سرور را با آدرس آی پی نگهداری کن و پیغام سرور را به آدرس آی پی های ذخیره شده بفرست

در Indy 9، به ازاء هر کلاینت یک Thread ساخته میشه که شی مربوط به آن به رویداد OnConnect سرور به عنوان پارامتر ارسال میشه. می تونید آن را در یک لیست ذخیره کنید.
    در Indy 10، سرور لیستی از Threadهای مربوط به کلاینت ها را در خصوصیت Contexts نگهداری میکنه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

سلام
    از راهنمایی اسا تید محترم بسیار......متشکرم

با اجازه می خواستم یک سوال دیگر هم بپرسم که سوالم از روی بیسوادی است:
    در برنامه ای که نوشتم کلاینتها که به سرور متصل میشن بازدن دکمه کانکت نام کاربری کلاینت به سرور فرستاده میشه سروردر لیست پیوندی که داره نام کاربری کلاینت رو برسی میکنه اگر تکراری باشه به کلاینت پیغام بده که نام کاربری تکراری است.
    درسمت کلاینت هم لیست کاربرهای متصل به سرور هم نمایش داده بشه.
    باراهنمایی شما یک فیلد به لیست اضافه کردم که اشاره گر به ترد کاربری لست که نام آن در فیلد username لیست پیوندی قرار دارد وبرای پیغام فرستادن به آن کاربر ازش استفاده کنم.
    لیست پیوندی رو در یک روال قرار دادم که در server execute فراخوانی میشود اما کاربر دومی را که میخواد اضافه کنه error میده . البته لیست رو در یک برنامه ساده چک کردم درست کار میکنه .
    با کمال شرمندگی که صورت سوال زیاد شد. لطفا گه ممکنه راهنمایی کنید. اگه روشم درست نیست هم یک روش درست بهم بگیید .ضمنا من اولین باره با دلفی برنامه می نویسم. و از indy9 هم استفاده میکنم

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •