نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: شما کدام یک از سیستم های مدیریت محتوا را انتخاب می کنید؟

شما کدام یک از سیستم های مدیریت محتوا را انتخاب می کنید؟

سلام
    سال نو مبارک
    می خواستم از دوستان بپرسم شما از بین سیستم هایی مثل mambo ، joomla و ... کدام را انتخاب می کنید و چرا؟
    سال خوبی داسته باسید.

کاربر دائمی آواتار ahmadbadpey
    محل زندگی
    homePage

نقل قول: شما کدام را انتخاب می کنید؟

هیچ کدوم !!! اگه واقعا می خوای پیشرفت کنی باید تمام کارهای پروژه ی خودتون رو ، خودتون انجام بدین . از کنترل پنل گرفته تا ..... copyright پایین صفحات

سلام

من با حرف دوستمون مخالفم . این سیستم ها اساسا برای این طراحی شدن که شما رو از کد نویسی خلاص کرده و اجازه بدهد که به مدیریت و تولید محتوا بپردازید .

اینکه چون ما برنامه نویس هستیم باید تمام کارها رو خودمون بنویسیم اشتباه هست. این یعنی دوباره کاری با ریسک بالا ! وقتی برنامه ای رو نوشتن ( به صورت حرفه ای ) و تست شده و نتیجه داده ، چرا باید دوباره کاری کنیم و مدت زمان زیادی رو صرف این کنیم که به جایگاه فعلی این برنامه ها ( اگه بتونیم ! ) برسیم .

حالا که دنیای متن باز اجازه میده چرا برنامه های حرفه ای رو شخصی سازی نکینم و سریع تر و امن تر به نتیجه نرسیم . به مرورگر های موجود در بازار یه نگاهی بکنید ، بیش از نیمی از این مرورگر ها از یک هسته متن باز استفاده می کنند که شخصی سازی شدن .

اصولا وقتی پروژه خاصی در دست داریم که با نرم افزارهای موجود به نتیجه نمی رسیم به طراحی و پیاده سازی سیستم جدید دست میزنیم... ( از بحث دور نشیم !)

مصطفی جان؛
    اگه امنیت و پشتیبانی نرم افزار جایگاه ویژه ای در کارت داره به شما فقط مامبو رو پیشنهاد میکنم . چود در ایران در این دو موردی که گفتم مامبو ( از نوع مامبولرن ) حرف اول رو میزنه . (کد نویسی روش سادست)

سرعت و کارایی دوراپال هم مثال زدنی هست . اما من خیلی باحاش کار نکردم ( سعادت نشده )

اما از لحاظ add-on بهترین وضعیت رو جوملا داره . گروه های ایرانی زیادی سعی در پشتیبانی این نرم افزار رو دارند .

شما باید انتخابت رو بر اساس نیازهات انجام بدی ...
    همیشه بحث بین اینکه کدوم بهتره بوده و هست . اما حقیقت اینکه تمام تلاش تیم های برنامه نویسی این پروژه های متن باز براین بوده که بهترین باشند ، پس بحث از خوب یا بد بودن گذشته ( به نظر من )

شرایط و نیازهای پروژه رو بررسی کن و به مستندات تکیه کن ، نه فقط وفقط به نظر های شخصی

کاربر دائمی آواتار Yousha
    محل زندگی
    ایران - تهران

سلام،
    Mambo.

کاربر دائمی آواتار I,Nobody
    محل زندگی
    کانادا

Joomla v1.5 and more

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران، رشت

اگر دوستانی که پیش‌نهاد می‌دهند دلیل پیش‌نهاد خود را هم بگویند می‌تواند به مراتب مفیدتر باشد.
    امنیت، پشتیبانی، کاربر پسند بودن، توسعه آسان و و و

ممنون می‌شم.

کاربر دائمی آواتار Yousha
    محل زندگی
    ایران - تهران

سلام،
    از هر 10 Bug که شناسایی میشه(با هر درجه ای)، یکشی ماله Joomla هستش! و ادامه داره...
    از هر 10 حفره امنیتی(نرم افزاری) که شناسایی میشه، یکشی ماله Joomla هستش! و ادامه داره...
    از هر 10 Issue منفی که شناسایی میشه، یکیش ماله Joomla هستش! و ادامه داره...
    ...
    ولی در مورد مامبو به این شدت/صورت نیست.
    تشکر.

محل زندگی
    کانادا

نقل قول نوشته شده توسط Yousha مشاهده تاپیک
    سلام،
    از هر 10 Bug که شناسایی میشه(با هر درجه ای)، یکشی ماله Joomla هستش! و ادامه داره...
    از هر 10 حفره امنیتی(نرم افزاری) که شناسایی میشه، یکشی ماله Joomla هستش! و ادامه داره...
    از هر 10 Issue منفی که شناسایی میشه، یکیش ماله Joomla هستش! و ادامه داره...
    ...
    ولی در مورد مامبو به این شدت/صورت نیست.
    تشکر.
    این سخنان نغز مربوط به کدوم منبع هستند؟
    آیا توسعه مامبو و اکستنشن هاش به پای جوملا میرسه؟
    البته من با استفاده از مامبو مخالف نیستم. ولی جوملا رو ترجیح میدم.

نقل قول نوشته شده توسط I,Nobody مشاهده تاپیک
    این سخنان نغز مربوط به کدوم منبع هستند؟
    آیا توسعه مامبو و اکستنشن هاش به پای جوملا میرسه؟
    البته من با استفاده از مامبو مخالف نیستم. ولی جوملا رو ترجیح میدم.
    بله این حرف رو منم شک دارم ، اما درمورد امنیت جوملا هیچ کس شکی نداره !! ضعیفه
    چیزی که این ضعف رو پوشش میده سرعت تیم برای پچ کردن هست . البته در مواردی بسیار ، این پچ ها نوشدارو بعد از مرگ سهرابه !

در مورد دوم هم ، نه! مامبو سرعت رشد اکستنشن هاش کند تر هست .

من از هیچ کدوم پورسانت نمیگیریم اما می دونم که در موارد مختلف (کارایی و هزینه ها ) چه سیستمی کارایی لازم رو داره . این رو گفتم که در بیشتر موارد اینچنینی ( مثل لینوکس بهتره یا ویندوز ؟! علم بهتر است یا ثروت ؟ ) بعضی از دوستان ناموسی برخورد می کنند.

البته منظورم با شما نبود ، دارم پیشگیری می کنم
    اگر می خواهید به نتیجه برسید مثل I,Nobody علت رو هم بگید .

من همیشه و همیشه نه سراغ مامبو میرم و نه جوملا، فقط سراغ MODx میرم
    مادایکس از mod کلمه modular و x کلمه extendable گرفته شده یعنی محدودیت نداره!

محل زندگی
    کانادا

در مورد مقايسه جوملا و مامبو ميتونيد به http://www.cmsmatrix.org مراجعه كنيد و اين دو CMS رو با هم مقايسه كنيد.
    البته همونطور كه قبلاً هم گفتم، من تعصبي روي جوملا ندارم. ولي فكر ميكنم ايجاد كننده تاپيك راهنمايي خواستند و اگر نظر منفي ميديم، لا اقل بايد با سند و ذكر منبع باشه

دوست عزیز
    اگه امنیت یه سیستم واستون مهمه بهتره از هیچکدوم از اینها استفاده نفرمایید.
    موفق باشید.
    ما را نه غم دوزخ و نی حرص بهشت است!
    www.yaqubian.com

سلام
    ممنون از نظراتتون

ولي به نظر من جوملا خيلي بهتره
    حالا جدا از امنيتش كه مثلا ميگن پايينه بقيه چيزاش به همه چي مي ارزه مثل الحاقاتش كه بيش از 4500 تا الحاقات داره كه فكر كنم سيستم هاي ديگه فعلا به گرد پاشم نرسن
    بعد پشتيباني جوملا تو ايران الان واقعا خيلي خوبه شما اگه به انجمناش مراجعه كني مي بيني تقريبا دوستان همه مشكلات رو تا اونجايي كه بتونن سريع حل مي كنن

راستي شما مي تونيد يه سري از دفاعيات جوملا رو تو http://persianit.ir/forum/index.php?...;topicseen#new ببينيد

کاربر دائمی آواتار narsic
    محل زندگی
    دهکده جهانی

نقل قول: شما کدام یک از سیستم های مدیریت محتوا را انتخاب می کنید؟

با سلام
    در مورد جوملا باید بگم که بیشترین دلیل هک شدن روزانه ی سایتهای بر پایه جوملا مورد پسند بودن و استفاده زیاد از آن در بین کاربران است .
    موفق باشید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •