نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: تجربه پرداخت الکترونیک با استفاده از درگاه پرداخت بانک ملی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

تجربه پرداخت الکترونیک با استفاده از درگاه پرداخت بانک ملی؟

از دوستان گرامی سوال داشتم که آیا تا به حال از دروازه پرداخت بانک ملی در سایتهاشون استفاده کردن؟ اگر استفاده کردن، در مدیریت تراکنشها و صورت حساب های مالیشون به مشکلی برنخوردن؟ مثلا این مورد که بانک ملی verify را به صورتی که در بانکهای دیگه نظیر پارسیان، ملت و سامان وجود داره، نداره و تراکنش قطعا از حساب مشتری کسر میشه و منتظر تاییدیه فروشنده نمی مونه، تا به حال دردسر ساز نشده؟
    ارائه خدمات از سمت سایت بانک ملی تا به حال دچار وقفه نشده و یا تا به حال موردی پیش نیومده که تاییدیه بانک به سایت فروشنده ارسال نشده اما از حساب مشتری کسر شده باشه؟

اگر به هر دلیلی تاییدیه بانک به دست سایت نرسید، چه راه حلی برای راضی نگه داشتن مشتری در نظر گرفتین؟

چه راه حلی برای مواردی که پول از حساب مشتری کسر شده اما فروشنده قادر به ارائه خدمات به مشتری نیست، در نظر گرفتین؟

متشکر میشم اگر تجربیاتتون رو در اختیار من قرار بدید.
    آخرین ویرایش به وسیله naeeme : سه شنبه 18 فروردین 1388 در 13:03 عصر دلیل: اضافه کردن یک مورد

کاربر دائمی آواتار daffy_duck376
    محل زندگی
    قزوین

نقل قول: تجربه پرداخت الکترونیک با استفاده از درگاه پرداخت بانک ملی

من تجربه ای تو این کار ندارم و لی تا دلت بخواد توی این سایت پولم رو از دست دادم یه سر به سایت http://sim.mci.ir/evocher بزن می بینی واسه اینکه مشتری بدبخت بتونه پول شارژی رو که نگرفته پس بگیره چی کار کرده (تو قسمت سوالات ) که . بعد از تراکنش باید شماره رسید بانک رو داشته باشی و بیافتی دنبال پولت که شاید بعد از یه هفته بتونی پولتو بگیری. خود سایت کاری نمی کنه . همه رو میندازه گردن پشتبانی بانک !

کاربر دائمی آواتار kiosksoft
    محل زندگی
    تهران - کردستان - خامسان

دوست عزیز

سعی کنید برای پرداخت الکترونیکی از یکی از بانک های خصوصی استفاده کنید . اصلا با بانک های دولتی کار نکنید چون هیچکس جوابگو نخواهد بود . من دارم از یکی از بانک های خصوصی استفاده میکنم, جواب داده تا حالا.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

asp.net.csharp.ir عزیز، من الان دارم با سامان، پارسیان و ملت کار می کنم اما بنابه دلایلی باید با ملی هم کار کنم به همین دلیل دنبال استفاده از تجربیات دیگران هستم تا بتونم اشتباهات و ایرادات رو به حداقل برسونم. البته بانک ملی مزایایی داره که چشم پوشی از این مزایا واقعا سخته!!

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

من تو فروشگاه آنلاین برنامه نویس از این دروازه پرداخت استفاده کردم، مشکل خاصی هم نداشت.

اگر پول پس از کسر از مشتری به حساب شما واریز نشود یک شماره تلفن گویا (6414) برای پیگیری پرداخت های ناتمام اینترنتی وجود داره.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط DelphiAssistant مشاهده تاپیک
    من تو فروشگاه آنلاین برنامه نویس از این دروازه پرداخت استفاده کردم، مشکل خاصی هم نداشت.

اگر پول پس از کسر از مشتری به حساب شما واریز نشود یک شماره تلفن گویا (6414) برای پیگیری پرداخت های ناتمام اینترنتی وجود داره.
    مرسی آقای کرامتی!

تا اونجایی که من توی سایت فروشگاه آن لاین دیدم، هیچ محدودیتی شما برای ارائه خدمات ندارین و فکر کنم اگه مثلا ظرفیت کلاس پرشده باشه و کسی پول رو واریز کرده باشه، شما بعدا خودتون به حساب اون فرد پول رو برگشت می زنین.

اما سایت من یه تفاوت اساسی داره که مجبورم میکنه به این نکته توجه کنم که حتما دربرابر کسر مبلغ از حساب کاربر به اون خدمات بدم و اگر نتونستم، بطور الکترونیکی این پول رو برگردونم.
    سیستم ثبت نام آن لاین رو در نظر بگیرین، اگر ظرفیت یک کلاس تموم بشه و بعد کاربر از بانک برگرده، توی بانک ملی، پول 100٪ از حساب کاربر کم شده و باید با نامه و روشها وحشتناک سخت!!! پول رو به حساب مشتری برگردوند. در سایت من هم یه حالت رقابتی وجود داره. ظرفیت هر کلاس محدود هست و قابل افزایش نیست. در بانکها دیگه من در نظر گرفتم که اگه کاربری مثلا پس از 30 دقیقه از بانک برنگشت، جایی که برای اون رزرو شده بود، آزاد بشه تا دیگران بتونن ازش استفاده کنن و اگر بعد از این 30 دقیقه به سایت مراجعه کرد، دیگه درخواست تاییدیه نمی کنم تا پول به حساب مشتری برگرده اما برای بانک ملی نمیشه این کار رو کرد حالا اگه به فرض!!!( فرضه و ایرادی بهش نیست) 2 ساعت بعد کاربر از سایت بانک ملی به سایت من برگرده، جایی که رزرو شده بود، آزاد شده و دیگه نمیشه ثبت نامش رو تکمیل کرد و کاربر بیچاره مبلغ زیادی رو هم از دست داده و شاید به دلیل بالا بودن مبلغ نتونه مجددا برای ثبت نام( اگر هنوز ظرفیت باز باشه) اقدام کنه. برگشت این وجه از طریق نامه و روشهای دیگه هم شاید 1 یا 2 ماه طول بکشه.

خوب! حالا به نظر شما که تجربه کار با بانک ملی رو دارین، در چنین مواردی چه باید کرد؟؟

-----

یک سوال دیگه، برای Verify کردن یک تراکنش نیاز هست که از متد post استفاده بشه و تا اونجایی که من میدونم( شاید روش دیگه ای هم باشه که من بلد نیستم که اگه وجود داره لطفا من رو راهنمایی کنین) باید یک انسان وجود داشته باشه تا بتونیم اطلاعات رو به روش post بفرستیم. verify رو چگونه پیاده سازی کردید؟؟
    آخرین ویرایش به وسیله naeeme : جمعه 21 فروردین 1388 در 08:47 صبح

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان

لطفا سورس و يا نحوه کار با درگاه بانک ملي رو اگر داريد و مقدور هست براي من ارسال کنيد با اگر لينکي هست بفرماييد.
    binyaz2003 at yahoo.com
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

ببخشيد پا برهنه ميام تو بحث
    اما من مي خوام براي سايتم امکان پرداخت الکترونيکي بذارم. از کجا شروع کنم( آيا DLL ي چيزي داره يا اينکه بايد از بانک بخري ؟ )
    توضيحات دقيق مزيد امتنان خواهد بود.

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران

سلام
    منهم دنیال استفاده از پرداخت الکترونیکی هستم
    اگه لطف کنین کدهاشو با یکم توضیحات بذارین رو سایت ممنون می شم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

برای سورس کدها شما با بانک ملی قرارداد ببندیدن، خودشون سورس کدنمونه رو در اختیارتون قرار میدن

اما قبلش به چند نکته توجه کنین:
    1) تا می تونین فقط از یک یا حداکثر 2 دروازه پرداخت استفاده کنین.
    2) دنبال دروازه پرداختی باشید که خدمات رو خوب ارائه بده و پشتیبانیش هم خوب باشه. یعنی در لحظات بحرانی خدماتش رو قطع نکنه و وقتی هم با پشتیبانی تماس میگیرید، جواب سربالا نده
    3) دروازه پرداختی انتخاب کنین که به نظر خودتون امنیت خوبی داشته باشه.
    4) روشهای ارتباط با دروازه پرداخت ساده باشه. هی شما رو نگردونه، 400 تا متد صدا نکنه و توی معذوریتهای برنامه نویسی به سبک خاص قرارتون نده و ....
    5) حتما به این موضوع دقت کنین که بانک ملی در صورت درست بودن تراکنش در سمت بانک حتما پول رو از حساب کاربر کم می کنه اما بانکهای دیگه تا زمانی که شما درخواست تاییدیه بانک رو نکنین، این پول رو کم نمی کنه. این تفاوت برای جاهایی که رقابت زیاده، اهمیت داره.
    آخرین ویرایش به وسیله naeeme : دوشنبه 25 خرداد 1388 در 13:22 عصر دلیل: اضافه کردن چند نکته

نقل قول نوشته شده توسط naeeme مشاهده تاپیک
    برای سورس کدها شما با بانک ملی قرارداد ببندیدن، خودشون سورس کدنمونه رو در اختیارتون قرار میدن
    بايد به کجا درخواست داد ؟ ( کدوم شعبه و ... ) و در ثاني اونا برنامه ما رو داتکاري مي کنن؟
    و بعدش اينکه مبلغش چه قدره؟

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان

وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

با سلام
    من بانک ملی رو تونستم از اینجا بخرم ولی تا اونجا که میدونم، همراه ایمیلی که merchantid رو میفرستند، یه مستند همراه با کدهای مربوط به طراحی وب وجود داره که از session استفاده میکنه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •