نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: كاهش حجم فايل jpg

كاهش حجم فايل jpg

سلام
    لطفا راهنمايي كنيد چجوري مي تونم حجم فايل jpg را كاهش دهم ؟
    با تشكر

نقل قول: كاهش حجم فايل jpg

سلام دوست عزیز
    یتا نمونه واست گذاشتم.
    موفق باشی
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله Babak.Hassanpour : یک شنبه 06 اردیبهشت 1388 در 21:00 عصر

کاربر دائمی آواتار scarce
    محل زندگی
    gifdoni.com

من هنوز برنامه دانلود نکردم
    می خوایتم بدونم با اینکار وقتی سایز فایل را کاهش می دید در نتیجه کیفیت تصویر هم کاهس پیدا می کنه ؟

دوست عزیز ،کمی به سوالتون بیشتر فکر کنید.به نظر شما تصاویر پیکسلی بدون افت کیفیت ، می تونند کاهش حجم پیدا کنند؟
    ضمنا 31 کیلوبایت که این حرف ها رو نداره.یعنی امتحانش اینقدر سخت بوده؟یا ارزش دانلود کدش رو نداشته؟
    ما داریم به کجا می ریم؟

کاربر دائمی آواتار scarce
    محل زندگی
    gifdoni.com

نه دوست عزیز می خواستم بدونم آیا این کد با بقیه فرق داره؟
    آخه من چند وقت یه همچین کدی را دانلود کردم البته اینجا نه جای دیگه که کیفیت تصویر رو خیلی می آورد پایین برای همین این سوالو تکرار کردم

سلام
    با تشکر از شما
    یک اشکال داره و بعد از اینکه میزان فشرده سازی رو انتخاب می کنیم و بر روی دکمه ok می زنیم چند ثانیه زمان سپری می شه تا ذخیره سازی انجام بشه و این طبیعی نیست .
    لطفا راهنمایی کنید .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

Smile نقل قول: كاهش حجم فايل jpg

سلام دوستان!
    متوجه یه چیز جالبی در این مورد شدم!
    این چیزی که می گم در مورد اکثر عکس هایی که روشون امتحان کردم جواب داد:
    یه عکسی با پسوند jpg رو انتخاب کنید. به حجمش نگاه کنید. حالا اون رو با Paint باز کنید و بدون هیچ دستکاری دقیقا با همون فرمت jpg ذخیره کنید. دوباره یه نگاهی به حجم عکس جدید بیاندازید! به احتمال زیاد می بینید که حجمش کم تر شده! حالا دوباره همون عکس اولیه رو داخل یه PictureBox باز کنید. و با دستور SavePicture دوباره اون عکس رو با همون فرمت jpg ذخیره کنید. یه نگاهی به عکس جدید بیاندازید! به احتمال زیاد می بینید که حجمش بیشتر از قبل شده!

فکر کنم این ایده ی جالبی باشه که:
    از طریق VB6 برنامه ای بنویسیم که یه فایل jpg رو درون نرم افزار Paint باز کنه و بعد ذخیره کنه! (امکان این کار هست)

البته من این چیز ها رو در مورد کل فایل های jpg جهان امتحان نکردم!!! اما در مورد اکثر فایل های jpg جواب داد.

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

نقل قول نوشته شده توسط IamOverlord مشاهده تاپیک
    سلام دوستان!
    متوجه یه چیز جالبی در این مورد شدم!
    این چیزی که می گم در مورد اکثر عکس هایی که روشون امتحان کردم جواب داد:
    یه عکسی با پسوند jpg رو انتخاب کنید. به حجمش نگاه کنید. حالا اون رو با Paint باز کنید و بدون هیچ دستکاری دقیقا با همون فرمت jpg ذخیره کنید. دوباره یه نگاهی به حجم عکس جدید بیاندازید! به احتمال زیاد می بینید که حجمش کم تر شده! حالا دوباره همون عکس اولیه رو داخل یه PictureBox باز کنید. و با دستور SavePicture دوباره اون عکس رو با همون فرمت jpg ذخیره کنید. یه نگاهی به عکس جدید بیاندازید! به احتمال زیاد می بینید که حجمش بیشتر از قبل شده!

فکر کنم این ایده ی جالبی باشه که:
    از طریق VB6 برنامه ای بنویسیم که یه فایل jpg رو درون نرم افزار Paint باز کنه و بعد ذخیره کنه! (امکان این کار هست)

البته من این چیز ها رو در مورد کل فایل های jpg جهان امتحان نکردم!!! اما در مورد اکثر فایل های jpg جواب داد.
    هر فرمت تصویری برای یک منظور ایجاد شده. به عنوان مثال همین فرمت JPG زمانی که به تصاویر کم حجم نیاز داریم مناسب است و زمانی که به تصاویر با کیفیت بالا احتیاج داریم از PNG استفاده می کنیم.

در تصاویر JPG یک نوع فشرده سازی تصویر در هنگام ذخیره شدن انجام میشود. الگوریتم فشرده سازی تصاویر JPEG از نوع Lossy بوده. به این معنی که در هر بار عمل فشرده سازی که به هنگام ذخیره شدن انجام میشود تعدادی از پیکسل های تصویر (بهتر است بگوییم رنگ های تصویر) از بین می روند. و عملاً تصویر شما کمی کیفیت خودش را از دست می دهد. البته در این الگوریتم یک سری پیکسل های خاص حذف می شوند، مثلاً لبه های یک تصویر - جاهایی که در تصویر مرز رنگی ایجاد شده -.

بنابراین زمانی که شما تصویر JPG رو با برنامه ای مثل mspaint باز می کنید و بدون هیچ تغییری آن را باز با همان فرمت JPG ذخیره می کنید عمل فشرده سازی انجام می شود و درنتیجه حجم فایل ممکن است کمی کاهش یابد.
    الگوریتم هایی که تاریخچه خود را فراموش می کنند، محکوم به تکرار آن هستند.

کاربر دائمی آواتار Dr.Bronx
    محل زندگی
    Hosna Soft

This is a DLL that I found on the internet and I though that I would share it. With this DLL you can compress any type of image.

ضمیمه شد.
    موفق و موید باشید./
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله Dr.Bronx : چهارشنبه 13 آبان 1388 در 06:15 صبح دلیل: فایل dll ضمیمه شد

سلام میتونید این سایت رو امتحان کنید
    http://www.imageoptimizer.net/Pages/Home.aspx
    http://tools.dynamicdrive.com/imageoptimizer/

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •