نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: خروجی اکسل از برنامه حسابداری

خروجی اکسل از برنامه حسابداری

سلام دوستان یک سوال خیلی حیاتی!
    ما در شرکتمون یه نرم افزار حسابداری تحت داس ( فکر می کنم فاکس پرو باشه ) داریم از این برنامه فقط می توانیم به صورت نمایش روی صفحه یا پرینت گزارش بگیریم
    حالا من می خوام بدونم با توجه به اینکه به برنامه نویس نرم افزار دسترسی نداریم چگونه می توانم از دیتابیس اون خروجی اکسل بگیرم؟ اگر فایل تکست هم بشه بگیرم بد نیست (بعدش میشه اون رو به اکسل import کنیم)
    ببخشید من خیلی مبتدی هستم

کاربر دائمی آواتار Esikhoob
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول: خروجی اکسل از برنامه حسابداری

سلام
    در دنبال print to file بگردید.
    در windows میشود پرینتر مجازی تعریف کرد که از دید برنامه های ویندوز یک پرینتر مثل بقیه است اما وقتی به آن چاپ میفرستید فایل تحویلات میدهد.
    مثلا Generic TEXT Printer فایل text تحویل میدهد.

نقل قول نوشته شده توسط Esikhoob مشاهده تاپیک
    سلام
    در دنبال print to file بگردید.
    در windows میشود پرینتر مجازی تعریف کرد که از دید برنامه های ویندوز یک پرینتر مثل بقیه است اما وقتی به آن چاپ میفرستید فایل تحویلات میدهد.
    مثلا Generic TEXT Printer فایل text تحویل میدهد.
    سلام
    ممنون
    فکر می کنم اون پرینت تو فایل فقط در ویندوز باشه
    ولی در این نرم افزار تنها می توان با زدن دکمه P و انتخاب محدوده اقدام به پرینت کرد!

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت

اگر به بانک دسترسی دارید بهتر است ابتدا با برنامه تبدیل دیتابیس که توسط جناب حسینی طراحی شد و در صدر تاپیکهای این فروم قرار دارد آن را به ویندوزی تبدیل کنید و بعد با دستور

copy to filename.xls type xl5

به اکسل تبدیل کنید و یا با همان برنامه مذکور مستقیم به اکسل

کاربر دائمی آواتار Esikhoob
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط ma3di3 مشاهده تاپیک
    سلام
    ممنون
    فکر می کنم اون پرینت تو فایل فقط در ویندوز باشه
    ولی در این نرم افزار تنها می توان با زدن دکمه P و انتخاب محدوده اقدام به پرینت کرد!
    در DOS هم این هست ، مثلا خود FOXPRO تحت DOS گزینه PRINT TO FILE را دارد .
    مهم اینست که برنامه شما جایی داشته باشد که بشود تنظیمات پرینتر را عوض کرد.
    البته شاید بشود پرینتر Windows را هم به برنامه های تحت DOS معرفی کرد.

نقل قول نوشته شده توسط Esikhoob مشاهده تاپیک
    در DOS هم این هست ، مثلا خود FOXPRO تحت DOS گزینه PRINT TO FILE را دارد .
    مهم اینست که برنامه شما جایی داشته باشد که بشود تنظیمات پرینتر را عوض کرد.
    البته شاید بشود پرینتر Windows را هم به برنامه های تحت DOS معرفی کرد.
    سلام
    این برنامه هیچ تنظیماتی بابت پرینتر نداره !
    فقط باید فونت رو تعریف و فارسی ساز رو اجرا کنی !

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    اگر به بانک دسترسی دارید بهتر است ابتدا با برنامه تبدیل دیتابیس که توسط جناب حسینی طراحی شد و در صدر تاپیکهای این فروم قرار دارد آن را به ویندوزی تبدیل کنید و بعد با دستور

copy to filename.xls type xl5
    به اکسل تبدیل کنید و یا با همان برنامه مذکور مستقیم به اکسل
    سلام
    ممنون
    با استفاده از برنامه ای که گفتید توانستم اطلاعات رو تبدیل کنم ولی مشکلی که وجود دارد عدم تغییر اطلاعات به زبان فارسی می باشد و حروف به این صورت نمایش داده می شود
    ((لزحل و ه؟ذه ش ؟ژه )ک ص شخ لفتن))
    هرکاری که کردم هم درست بشو نیست

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت

کدپیج را درست انتخاب کردید؟ وقتی سوال می کنه ایران سیستم ، پانیز و ...

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    کدپیج را درست انتخاب کردید؟ وقتی سوال می کنه ایران سیستم ، پانیز و ...
    سلام
    ممنون با کد پیج سایه درست شد

با سلام.منم دقیقا همین مشکل دوستمون رو دارم.ولی راستش توضیحات بالا رو متوجه نشدم.میشه لینک دانلود نرم افزارهای مورد نیاز جهت گرفتن خروجی اکسل از برنامه حسابداری تحت داس رو همینجا برام بفرستید.واقعا احتیاج به کمک دارم .ممنون میشم به منم کمک کنید.

نقل قول نوشته شده توسط yahya727 مشاهده تاپیک
    با سلام.منم دقیقا همین مشکل دوستمون رو دارم.ولی راستش توضیحات بالا رو متوجه نشدم.میشه لینک دانلود نرم افزارهای مورد نیاز جهت گرفتن خروجی اکسل از برنامه حسابداری تحت داس رو همینجا برام بفرستید.واقعا احتیاج به کمک دارم .ممنون میشم به منم کمک کنید.
    سلام
    این مراحل رو به دقت انجام بده:
    1_ به لینک http://s8.picofile.com/file/8270765768/foxpro.exe.html برو. یه فایل گذاشتم دانلود کن و توی یکی از درایوهات مثلا D کپی کن.
    2- از توی MyComputer روش دبل کلیک کن ازت یه سوال میپرسه دکمه Install رو بزن. یه پوشه به نام Foxpro ایجاد میکنه که چهار تا فایل توش هست. فایلی که میخواهی به اکسل تبدیل کنی توی این پوشه کپی کن.
    3- از اینجا به بعد باید کار رو تو محیط داس انجام بدی. تو قسمت استارت Run رو اجرا کن و فرمان Cmd رو بده. یه پنحره شبیه محیط داس برات باز میشه. فرمان :d رو بده و بعد فرمان cd foxpro رو بده. وارد پوشه ای که قبلا درست کردی میشی. یه فایل اونجا هست. فرمان font رو بده تا صفحه نمایشت فارسی بشه. حالا فرمان foxpro رو بده. وارد محیط فاکس پرو تحت داس میشی. یه پنجره کوچیک به نام Command داری که فرمانهات رو داخل این پنجره باید بدی.
    - این فرمانها رو به دقت انجام کن:
    1- ?use کلید اینتر رو بزن. یه پنجره باز میشه ازت میخوات فایل مورد نظرت رو انتخاب کنی تا باز بشه. اون فایلی رو که کپی کرده بودی انتخاب کن و دکمه اینتر رو بزن. به پنجره command بر میگردی.
    2- فرمان Browse رو تایپ کن و اینتر رو بزن. اطلاعات فایلت رو نشون میده. فیلدهای کاراکتری مثل نام، نام خانوادگی، شرح و غیره رو اگه به همین شکل به اکسل تبدیل کنی تو محیط ویندوز قابل خوندن نیست. عنوان همه این فیلدها رو یادداشت کن. به فیلدهای عددی کاری نداشته باش.پنحره browse رو ببند و به پنجره کامند برگرد.
    3- فرض کن یکی از فیلدهات اسمش بوده family. این فرمان رو بده: repl family with dos2win(family) all. این فرمان رو برای همه فیلدهایی که یادداشت کردی انجام بده. (به جای family اسم فیلد خودت رو بده)
    3- کارت که تموم شد حالا فرمان copy to filename.xls type xls رو بده. به جای filename اسم دلخواه خودت رو بده.
    4- با فرمان quit از فاکس پرو خارج شو. فرمان exit رو بده تا به صفحه دسکتاپ برگردی. اگه مراحل رو درست انجام داده باشی باید یه فایل اکسل تو پوشه foxpro داریو d داشته باشی.
    اگه مشکل داشتی میتونی فایل dbf رو بذاری برات تبدیل کنم.
    یا علی

سلام وقت بخیر
    من هم همین مشکل رو دارم و اینکه نرم افزاری که ما باهاش کار میکنیم اسمش EXTRA هست که محسط cmd هست
    درانتها خروجی رو در کاغذ های بزرگ توسط پرینتر لیزری پرینت میگیریم
    میشه لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم خروجی رو بصورت pdf یا exel بگیرم و دیگه پرینت نگیرم؟؟
    ممنون میشم زودتر جواب بدین خیلی فوری هست

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •