نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: ::.مقايسه فريم ورك هاي php.::

کاربر تازه وارد آواتار webnevis
    محل زندگی
    /htdocs/webnevis

::.مقايسه فريم ورك هاي php.::

سلام
    من تازه ميخواهم كار با فريم ورك هاي php را شروع كنم.ولي نميدونم با كدوم شروع كنم.
    يكي از دوستام ميگفت با prado شروع كن ولي اگه به دنبال قدرت و كاراي بيشتر هستي از cakephp استفاده كن.

من ميخواهم از فريم وركي استفاده كنم كه : 1-يادگيريش زياد مشكال نباشه2-از ايجكس پشتيباني كنه3-كارايي و امنيتش بالا باشه4-به راحتي تعميم پذير باشه

اول يه سرچي زدم وبه صفحات زير برخوردم:
    http://www.thecredence.com/php-frame...table-for-you/
    http://www.phpit.net/demo/framework%...ison/chart.php

ولي از دوستاني كه با فريم وركهاي php آشنايي كامل دارندو پروژه هايي را با اين فريم ورك ها نوشته اند،تقاضا دارم تجربيات خودشون را به اشتراك بگذارند.

باتشكر

نقل قول: ::.مقايسه فريم ورك هاي php.::

فریم ورک مادایکس رو تقریبا کسی تو ایران نمیشناسه!
    MODx در واقع یک CMS هست که به شکل یک یک فریم ورک کاملا قابل توسعه و تغییره. از اونجاییکه این سیستم CMS هست کار کردن و شروع به کار باهاش خیلی ساده است. من از نسخه فعلیش یک سیستم کامل خبری درست کردم که هیچ شباهتی به CMS اصلی نداشت و بخوبی کار می کنه.

توی نسخه 2 از ExtJS استفاده شده که احتمالا می دونید چقدر برای توسعه راحته و MVC بصورت Fully Object Oriented بر اساس xPDO. قابلیت منحصر به فردی هم داره و اون اینه که شما می تونید تعدادی سایت رو روی سرورهای مختلف با دیتابیس های مختلف روی یک core اجرا کنید و همه رو توی یک منیجر مدیریت کنید.

تفاوت اصلی این سیستم با فریم ورکهای معروف اینه که شما برای ساختن یک سیستم نیاز با ساختن بخشهای عمومی و بدیهی مثل بخش مدیریت و دسترسی به منابع رو ندارید.....

سیستمهای بزرگ و معروف همیشه برای هر کاربردی منطقی و مفید نیستند چون بسیار جامع طراحی میشن و برای خیلی از کارها زیادی بزرگند!

کاربر دائمی آواتار I,Nobody
    محل زندگی
    کانادا

والا من باید چی جواب بدم ، فکر می کنم همین اسمایل همه حرف رو تو خودش داشته باشه

چرا دروغ بگم xPDO زیاد اطلاعات ندارم وگر نه جواب محکم تری می دادم اما متاسفانه چون شما از کلمه MVC که بنده یک سال تمام روش فکوس داشتم هم نام بردی باید سریحا و بهت بگم استفاده از EXTjs به هیچ وجه راه خوبی برای پیاده سازی MVC نیست. و تقریبا هیچ ربطی به MVC نداره و تا اونجا که من می دونم به xPDO هم نداره اما چون اطلاعات زیادی ندارم در این مورد پا فشاری نمی کنم.

تفاوت اصلی این سیستم با فریم ورکهای معروف اینه که شما برای ساختن یک سیستم نیاز با ساختن بخشهای عمومی و بدیهی مثل بخش مدیریت و دسترسی به منابع رو ندارید.....

سیستمهای بزرگ و معروف همیشه برای هر کاربردی منطقی و مفید نیستند چون بسیار جامع طراحی میشن و برای خیلی از کارها زیادی بزرگند!
    تمام سیستم های بزرگ یک فریم ورک هم هستند، به عنوان مثال Joomla یا E107 و یا چرا راه دور بریم Wordpress,jaws,s9y همه اینها سیتم های CMS و یا مدیریت Portal هستند که همه یک فریم ورک هم هستند. اما فکر نمی کنم دوست ما به دنبال چنین چیزی باشه البته با توجه به مثال هایی که زده . من فکر می کنم شما باید یکم تفاوت ها CMS و Framework رو برای خودت مو شکافی کنی ، بهتره .

اما برم سر سوال شما ،
    من تازه ميخواهم كار با فريم ورك هاي php را شروع كنم.ولي نميدونم با كدوم شروع كنم.
    اول باید دید دانش شما به اون حدی رسیده که بتونید از فریم ورک استفاده کنید ، با مفاهیم اولیه OOP و MVC آشنا هستید ؟

يكي از دوستام ميگفت با prado شروع كن ولي اگه به دنبال قدرت و كاراي بيشتر هستي از cakephp استفاده كن.
    به نظر من که راهنمایی خوبی نبوده برای یک تازه کار فکر نمی کنم نه prado و نه cakephp با این پیاده سازی نسبتا قوی مناسب باشه ، حالا بماند که با جمله قدرت و کارایی CakePHP بنده به شدت مشکل دارم.
    1-يادگيريش زياد مشكال نباشه2-از ايجكس پشتيباني كنه3-كارايي و امنيتش بالا باشه4-به راحتي تعميم پذير باشه
    همچین چیزی نداریم ، یعنی نیست. و به دنبالش هم نگرد چون بهت قول می دم که پیدا نمی کنی.

من فکر می کنم اگر از Ajax بصورت defualt بگذری codeigniter مناسب ترین گذینه هست، سریع ، ایمن ، ساده . تا راه بی افتی با این کار کن ، البته می شه با codeIgniter هم Ajax رو بصورت کامل پیاده سازی کرد اما بصورت پیشفرض تابعی برای انجام اون نداره . موفق و پیروز باشید .

نقل قول نوشته شده توسط hidensoft مشاهده تاپیک
    والا من باید چی جواب بدم ، فکر می کنم همین اسمایل همه حرف رو تو خودش داشته باشه
    من سه سال پیش با MODx آشنا شدم تازه انجمن فارسیش تو فروم اصلی ایجاد شده بود. 4 5 نفر فعالیت داشتند که الان از اونا فقط یکی مونده! یک سال و نیم هم هست که سایت و انجمن فارسیش تاسیس شده که عملا دو نفریم. چند نفری هم هستند که خیلی فعال نیستند. حالا من بیشتر از شما تعجب کردم که اگر اینقدر معروفه پس کجایید؟ منظور من از "فریم ورک مادایکس رو تقریبا کسی تو ایران نمیشناسه!" به گوش کسی خوردن نبود، منظورم کار کردن بود. اگه کار کردید، پس بیاید کمک. ما کمک لازم داریم

چرا دروغ بگم xPDO زیاد اطلاعات ندارم وگر نه جواب محکم تری می دادم اما متاسفانه چون شما از کلمه MVC که بنده یک سال تمام روش فکوس داشتم هم نام بردی باید سریحا و بهت بگم استفاده از EXTjs به هیچ وجه راه خوبی برای پیاده سازی MVC نیست. و تقریبا هیچ ربطی به MVC نداره و تا اونجا که من می دونم به xPDO هم نداره اما چون اطلاعات زیادی ندارم در این مورد پا فشاری نمی کنم.
    xPDO یک اکستنژن بر اساس PDO هست که امکانات جدیدی بهش اضافه کرده و توسط یکی از نویسندگان MODx ایجاد شده (قابلیت ریموت که گفتم، توسط xPDO تامین میشه).
    ExtJS فریم ورک جاوااسکریپت هست و ربطی به بحث من درباره MVC و PDO نداشت. منیجر نسخه جدید با ExtJS هست به همین دلیل تغییر بخش منیجر خیلی ساده تر ممکن شده.
    بخش VIEW نسخه جدید با Smarty طراحی شده.

تمام سیستم های بزرگ یک فریم ورک هم هستند، به عنوان مثال Joomla یا E107 و یا چرا راه دور بریم Wordpress,jaws,s9y همه اینها سیتم های CMS و یا مدیریت Portal هستند که همه یک فریم ورک هم هستند. اما فکر نمی کنم دوست ما به دنبال چنین چیزی باشه البته با توجه به مثال هایی که زده . من فکر می کنم شما باید یکم تفاوت ها CMS و Framework رو برای خودت مو شکافی کنی ، بهتره .
    تمام سیستم های بزرگ یک فریم ورک هم هستند ولی صرفا برای خودشون! یعنی برای توسعه خودشون در حیطه خودشون.
    وردپرس مخصوص بلاگ هست. یک فریم ورکه برای تغییر/اضافه امکانات بلاگ نه برای تغییر وردپرس به مثلا یه فروشگاه. پس فریم ورک با اصطلاح رایجش محسوب نمیشه. مادایکس هم یک CMSه ولی نه با دید محدود، اگه به بخش معرفی و تاریخچه اش سر زده باشید، دیدید که از یک CMS دیگه به نام Etomite جدا شده صرفا برای ایجاد امکان توسعه و تبدیل به یک فریم ورک.

-------------------------------------------------
    برای سایر کاربران علاقمند به بحث، این متن ترجمه شده لینک پست اول هست:
    http://i.jamejamins.ir/سردرگمی-میان-...برگزید؟
    آخرین ویرایش به وسیله امیـرحسین : دوشنبه 14 اردیبهشت 1388 در 00:59 صبح

دوست عزیز
    به نظر من بین فریم ورکهایی که اسم برده شده اونی که از همه کامل تر به نظر می یاد cake هستش.
    موفق باشید
    ما را نه غم دوزخ و نی حرص بهشت است!
    www.yaqubian.com

کاربر دائمی آواتار I,Nobody
    محل زندگی
    کانادا

من فعلاً فقط با كيك كار كردم.
    چند فريم ورك ديگه رو هم skim كردم.
    از قدرت و انعطاف كيك واقعاً خوشم اومده

پیشنهاد می کنم حتما symfony رو امتحان کنید ، Cake بسیار زیاد شبیه به Symfony هست و Symfony هم نمونه Rails در Ruby هست ، حالا کی از کی کپی کرده نمی دونم .

اما به نظر من اگه تازه کار هستید بهتره از فریم ورک های کوچک تر شروع کنید ، اما اگه OOP و MVC تا حدودی هم تسلط دارید Cake,Symfony,Zend از قدرتمند ترین ها هستند.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •