نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: چند سوال در مورد SQL

کاربر تازه وارد آواتار bargesabz
    محل زندگی
    فضای سبز

چند سوال در مورد SQL

سلام به همه دوستان
    من قراره یه برنامه تو #C بنویسم که با پایگاه داده کار می کنه و از همون SQL تعبیه شده در #Cاستفاده می کنم و حالا در مرحله ایجاد جداول هستم که در این قسمت چند سوال دارم
    1- آیا SQL داده ای معادل auto number داره ؟اسمش چیه و اگه نداره من برای این فیلد که کلیدی ه چیکا بکنم
    2- تنظیمات فیلد مانند قرار دان الگو و ماسک برای ورودی و ایجاد محدودیت و کنترل مقادیر ورودی رو از کجا باید تنظیم کنم؟

کاربر تازه وارد آواتار lajevardi106
    محل زندگی
    شهر مقدس قم

نقل قول: چند سوال در مورد SQL

جواب سؤال اول : بله چنین مقداری داره و نام آن Identity است و بصورت زیر نوشته میشود
    [/CODE] Identity(1, 1)[CODE]
    این به این معنی است که مقدار ابتدایی آن از 1 شروع شده و یکی یکی هم اضافه میشود

کاربر جدید آواتار amin-malakeuti2
    محل زندگی
    اصفهان

ولی این روش یک ایراد بزرگ داره و ان این است که وقتی داده های یک جدول را حذف می کنیم مقدار auto number کم نمی شود و فقط در حالت افزایشی است.
    می توانید امتحان کنید : یک جدول ایجاد کنید و یکی از فیلد ها را از این روش اسفاده کنید و بعد جدول مربوطه را باز کرده و مقداری داده وارد کنید و بعد کل داده ها را حذف کنید و دوباره داده وارد کنید می بینید که از همان مقدار قبلی دوباره شروع به افزایش می کند . و این یک ایراد بزرگ است

برای حل مشکل راه حل پیشنهادی من : در sp متغیری تعریف کنید و در هر اعمال درج یک واحد مقدار ان را اضافه و در هر عمل حذف یک واحد ان را کاهش دهید و بعد مقدار نهایی را داخل فیلدی که می خواهید به عنوان auto number شما در نظر گرفته شود بریزید.

نقل قول نوشته شده توسط amin-malakeuti2 مشاهده تاپیک
    ولی این روش یک ایراد بزرگ داره و ان این است که وقتی داده های یک جدول را حذف می کنیم مقدار auto number کم نمی شود و فقط در حالت افزایشی است.
    می توانید امتحان کنید : یک جدول ایجاد کنید و یکی از فیلد ها را از این روش اسفاده کنید و بعد جدول مربوطه را باز کرده و مقداری داده وارد کنید و بعد کل داده ها را حذف کنید و دوباره داده وارد کنید می بینید که از همان مقدار قبلی دوباره شروع به افزایش می کند . و این یک ایراد بزرگ است

برای حل مشکل راه حل پیشنهادی من : در sp متغیری تعریف کنید و در هر اعمال درج یک واحد مقدار ان را اضافه و در هر عمل حذف یک واحد ان را کاهش دهید و بعد مقدار نهایی را داخل فیلدی که می خواهید به عنوان auto number شما در نظر گرفته شود بریزید.
    این به ذات ایراد نیست. چون فرض کن که تو یک لینک درست کردی که Id این سطر رو توی اون قرار دادی( یا صریح یا encrypted) و فرض کن داده متناظر با این Id رو پاک کردی و بجاش داده‌ی جدید قرار دادی در این صورت مسلما کاربرت خیلی خوشحال نمی‌شه یا کلی تعجب می‌کنه. ولی اگه پیغام این رکورد حذف شده بدی حساب کار دستش میاد(به معنی خوبش نه به معنی کتک‌کاریش).

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •