اگه میخواهید موفق باشید اولین شرط اینه که به خودتون ایمان داشته باشید . این از همه مسایل دیگه مهمتره وقتی دارید میخونید با علاقه کامل بخونید و به خودتون بگید که اگر قراره فقط یک نفر تو دنیا این مطلب رو عمیق بفهمه اون یک نفر شمایید چون هیچ کس به اندازه شما به خودش ایمان نداره .تو کنکور مسایل روانی و انگیزه درونی از همه چی مهمتره. اصلا نگران نباشید. با مسایل عادی برخورد کنید.
برای تعداد ساعات و زمان شروع بستگی داره سطح خودتون چه طور باشه. اگه تو دانشگاه خوبی لیسانس گرفتید و درستون خوب باشه لازم نیست خیلی زود شروع کنید چون ممکنه زود تحلیل برید. من خودم آذر ماه شروع کردم روزی 3 -4 ساعت میخوندم ولی بهمن ماه روزی 7-8 ساعت مفید میخوندم.رتبم هم 21 علوم شده. البته نرم افزار خیلی خیلی بیشتر از اینها باید بخونید.رقیبا بیشتر و قوی ترن.اگر هنوز فارغ التحصیل نشدید باید از تابستون شروع کنید که طی ترم کلاس های دانشگاه وققتون رو میگیرن.
درس هایی که بهش علاقه دارید رو زودتر از همه تو برنامتون بذارید. من خودم 3 تا کتاب رو با هم شروع میکردم از هرکدوم تا وقتی که خسته میشدم هر چند مبحث میشد میخوندم. وقتی خسته شدم یه کتاب دیگه میخوندم. یعنی ممکن بود روزی 3 کتاب عوض کنم یا سه روز پشت سر هم یه کتاب رو بخونم. فقط یه کاری میکردم که تمام مدت با عشق و علاقه بخونم از اینکه داشتم میخوندم خیلی خوشحال بودم. اینجوری مطالب رو خیلی زودتر و راحت تر میفهمیدم. با اینکه سر کار هم میرفتم تمرکز داشتم.
کتاب خوب خیلی مهمه . وقتتون رو روی کتابای به درد نخور نذارید . بعضی مولفا فقط اسمشون بزرگه کتاباشون به درد نمیخوره. نظر شخصی: هر کتابی که اسم جعفرنژاد توش اومده رو نخونید!