صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 44 از 44

نام تاپیک: بهترين برنامه ريزي براي آزمون كارشناسي ارشد

نقل قول: بهترين برنامه ريزي براي آزمون كارشناسي ارشد

به نظر من خواندن برای فوق - در رشته کامپیوتر با این پذیرش کمش
    فقط وقت کشی میباشد

اما خوب 1 بار امتحان کنید شاید ..............................

همون روش هایی که برای کنکور ورودی دانشگاه ها میگن روش های بدی نیست. با این تفاوت که میشه یه جورایی بهینه هم بشه. پیرو نظر برخی از دوستان این کنکور خوندن میتونه وقت کشی باشه چون حقیقت اینه که همه قرار نیست توش موفق باشن. اما یک سری شرایط خاصی بیشتر باعث موفقیت میشه برای خودم اینا جواب داد:
    1- ورزش - ترجیحا هوازی ( محیط باشگاه به دلیل سنگینی هوا شدیدا به مغز فشار میاره و خستگی حاصل از اون فکر نکنم باعث موفقیت کسی شده باشه!!!! )
    2- تغذیه مناسب - زندگی خوابگاهی هیچ مانعی برای کنکور نیست به شرطی که برنامه ساعتی و کیفیتی غذا رعایت بشه. مصرف قرص های ویتامین - Multi vitamin- ( به قیمت 2000 تومان میشه یک بسته تهیه کرد ) و میوه های تازه به این قضایا کمک می کنه.
    3- خواب مناسب - به یک باره خواب رو از 8 ساعت در روز به 2 ساعت در روز کم نکنید. منطقی بخوابید. سعی کنید شب ها بخوابید.
    تا اینجا مقدمات بود که سیستم بدن و ذهن آماده پذیرش شرایط خاص بشه:
    4- از حدود تیر و مرداد به کنکور فکر کنید! دیگه برنامه زندگیتون می خواد تغییر کنه!
    5- از مرداد کنکور آزمایشی اسم بنویسید. منابع اصلی پیدا کنید.
    6- از شهریور حداقل 4 ساعت در روز رو به کنکور اختصاص بدید. حداکثر هم 8 ساعت. به نظرم بیشتر از این فشار های روانی بدی رو وارد می کنه. به مرور در ماه های بعد این زمان رو افزایش بدید. در حدی که بهتون فشار نیاد و اعمال حیاتی تون دچار مشکل نشه!!!
    7- برای درس خواندن برنامه هفتگی داشته باشید. مهم نیست که یک کتاب در یک وعده تمام شود. مهم این است که در یک هفته از هر درس اصلی یک مقداری خوانده شده باشد و برای این مقدار حتما به صورت ماهیانه برنامه ریزی کنید. در این مقطع شما کلی وقت برای تمام کردن درس ها دارید.
    هر روز که میشینید از اول برنامه ریزی نکنید! این کار واقعا آفت درس خوندنه! فقط یک بار یا کمی بیشتر!

8- اگر وقت کم می آورید از کارهای زائد و عادت های غیر ضروری کم کنید. مثلا می توانید کمتر با تلفن صحبت کنید! نه اینکه اصلا این کار رو نکنید!

9- خوابیدن آخرین چیزی است که در هنگام وقت کم آوردن حذف می کنید. اگر با انگیزه و دلیل برای خودتان خواب را کم کنید در طول روز خواب آلوده نخواهید بود. سعی کنید این کم کردن به صورت دائمی باشد نه به صورت شانسی و بنا به نیاز. یعنی میزان خواب روزانه از 8 ه 7 کم شود. برای تمام روزهای هفته نه فقط سه شنبه ها.

10- اگر دانشجو هستید ( خود من موقع کنکور ارشد بودم ) برنامه را با ساعت های دانشگاه تنظیم کنید و حتما به آن مقید باشید.

11- یادتان باشد فقط 6 ماه زندگیتان اینگونه سنگدل و سخت خواهد گذشت پس از نه (NO) گفتن هراسی نداشته باشید. بعد از کنکور فرصت جبران زیادی دارید.

12- تمام درس ها رو بخونید. آن هایی که در طول تحصیل 4 ساله بیشتر مسلط هستید را اول بخوانید. بعد مباحثی را که مطرح شده و از چارچوب آن اطلاع دارید را بیشتر بخوانید و در نهایت سراغ مطالبی که هم سخت است و هم در طول دوره لیسانس هیچگاه آن ها را ندیده اید بروید. این روش یه جورایی شبیه الگوریتم Max Benefit هست!

13- ماه آخر ( دی و بهمن ) فقط مطالبی را که خواندید را بخوانید. اگر هم دانشجو هستید و امتحانات فاینال دارید این درس ها را می توانید با برنامه ریزی موازی کنکور بخوانید و از این فرصت استفاده کنید.

14- از دست دادن بعضی از روزها در طول دوره کاملا طبیعی است. پس زیاد سخت نگیرید!

اگر این موارد بالا به نظرتون درسته اجراش کنید. اگر نیست روش خودتون رو کشف کنید.

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    سرزمین زیبای عشق

سلام دوستان
    من سربازم به خاطر وقت کمی که دارم تصمیم گرفتم دو تا از دروس ریاضی رو با معماری و سیستم تو دروس مشتکر و مدارهای الکتریکی تو هوش رو نخونم.
    نظرتون چیه؟

دانلود رایگان جزوات ارشد پارسه همرا یا صدای استاد و فیلم کلاسی
    مشاوره و برنامه ریزی توسط رتبه های برتر

www.it90.ir

www.itkonkor.com

صفحه 2 از 2 اولاول 12

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید