مشاهده دست آورد نظرسنجی: لطفا نظر خودتون را در باره این پرسش اعلام به فرمایید؟

رای دهنده
0. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • ضعیف

0 0%
  • متوسط

0 0%
  • خوب

0 0%
نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: ساختن برنامه ای به شکل سایدبار Sidebar

Lightbulb ساختن برنامه ای به شکل سایدبار Sidebar

می خواستم در یکی از برنامه هام از قالبی استفاده کنم تا برنامه به صورت سایدباری در کنار ویندوز اجرا بشه. شبیه JetToolbar یا خود سایدبار ویندوز ویستا که هم قابلیت Always On top داشته باشه و هم برنامه ها در هنگامی که حالت Always On Top فعاله زیرش نرن. برای اینکار من باید از چه کدی استفاده کنم.

کاربر دائمی آواتار ali.hojjati
    محل زندگی
    کرج

نقل قول: ساختن برنامه ای به شکل سایدبار Sidebar

لطفا کسی اگه کدی شبیه به این هم داره بزاره با کمی تغییر شاید بشه کاریش کرد.
    باز هم پیشاپیش از همکاریتون سپاس گذارم.

Wink نقل قول: ساختن برنامه ای به شکل سایدبار Sidebar

دوست عزیز این چیزی که شما می خواهید نیاز به کد خواصی ندارد که کسی بتواند کمکت کند . شاید به این دلیل باشد که کسی تا کنون جوابی نداده.
    برای این کار شما فقط به یک فرم نیاز دارید که سمت راست صفحه قرار بگیرد و کاربر نتواند آن را جابجا کند و شما هر آنچه نیاز دارید را روی آن قرار دهید.
    برای دادن افکت های شیشه ای و ... خود VB تمامی امکانات لازم را به صورت Visual دارد و نیازی به کد نویسی نیست.
    دانلود حسابخانه مانی، برنامه مدیریت درآمد و هزینه رایگان

هر آنچه که هستیم، نتیجه افکاریست که در گذشته داشته ایم. (بودا)
    واحد فاصله «متر» نیست، «اشتیاق» است. اگر مشتاقش باشی حتی يک قدم هم فاصله ای دور است.

رنگ رنگی | آموزش

محل زندگی
    کرج

این رو من هم می دونم تا اینجاش مشکلی نیست. مشکل اینه که من می خواهم هیچ فرم دیگه ای زیرش نره. برای این که نشه جابجاش کرد میشه قابلیت FormBorderStyle رو None قرار داد. شما اگه JetToolbar رو دیده باشید صفحه نمایش رو بر اندازه ای که نیاز دارد کوچک می کند. یعنی ابعاد اسکرین تغییر می کند. اگه میشه در این خصوص مرا راهنمایی کنید. با تشکر از جوابتون
    یا علی

Wink نقل قول: ساختن برنامه ای به شکل سایدبار Sidebar

من چنین چیزی ندیدم ، اما به عنوان کاربر هیچ وقت حاضر نمی شوم برنامه ای را نصب کنم که قسمتی از صفحه نمایشم را به خوودش قرار دهد.
    بهتر نیست کاربرتان را کمی آزاد تر بگذارید؟؟؟
    دانلود حسابخانه مانی، برنامه مدیریت درآمد و هزینه رایگان

هر آنچه که هستیم، نتیجه افکاریست که در گذشته داشته ایم. (بودا)
    واحد فاصله «متر» نیست، «اشتیاق» است. اگر مشتاقش باشی حتی يک قدم هم فاصله ای دور است.

رنگ رنگی | آموزش

محل زندگی
    کرج

این قسمتی که من در حال طراحی آن هستم به صورت گزینه ای به غیر از چند گزینه دیگر برای انتخاب آزاد تر آن می باشد. که هر کدام از این طراحی های قابلیت ها و نقاص مربوط به خود را دارد. نظر شما کاملا بدیهی و قابل قبول است. اما گسترش گسترش دادن یک برنامه به جهت جلب رضایت مشتری است. پس بهتر آن است که همه جنبه های نیاز را برطرف ساخت، ولی دست مشتری یا کاربر را در انتخاب چگونگی استفاده باز گذاشت.
    از همکاری شما متشکرم. منتظر پاسخ بعدی شما هستم.
    یا علی

دوست عزیز برای این کار فقط کافیه در properties فرمتون قسمت TopMost را True کنید و برای ثابت نگه داشتن و خارج کردن از استایل ویندوز در Properties فرم قسمت FormBorderStyle رو None کنید.

همیشه راهی هست

محل زندگی
    کرج

با سلام خدمت برنامه نویسان انجمن. با تشکر از همکاری شما ولی من تمام این روش ها رو تست کرده بودم (یعنی به نتیجه ای نرسیده بودم) که این پست را در این جا قرار دادم. اما پس از تقریبا دو ما به این درو اون در زدن بالاخره تویه یکی از پست های یکی از فروم های دیگه خارجکی یک فایل کتابخانه ای (dll) پیدا کردم که تونست کار من رو راحت کنه. من با این فایل جواب گرفتم. فایل رو می تونین از پیوست دانلود کنین.
    راهنمای استفاده از فایل:
    Inherits ShellLib.ApplicationDesktopToolbar
    کد بالا برای شبیه سازی فرم به نوار ابزار بود و برای Dock کردن از کد زیر استفاده کنید:
    Me.Edge = AppBarEdges.Right
    باز هم با تشکر از شما
    یا علی
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله ali.hojjati : جمعه 09 مرداد 1388 در 22:27 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •