صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 90

نام تاپیک: معرفی کاربردی ترین زبان برنامه نویسی

Wink نقل قول: معرفی کاربردی ترین زبان برنامه نویسی

خیلی عذر میخوام ولی تا وقتی الگوریتم رو خوب یاد نگیری بهترین زبان برنامه نویسی هم هیچ کاری از پیش نمیبره
    بعدش واسه هکینگ دیدم اساتید پرل و پیتون رو پیشنهاد میدن!
    واسه کرکینگ هم دیدم کرکرهای زیادی از دلفی استفاده میکنن!
    همینطور یه بنده خدایی رو دیدم با ویژوال بیسیک برنامه های خوبی نوشته!!

دلیلشم باید خودتون تست بزنید ببینید با کدوم یکی حال میکنی...
    تا وقتی هم حداقل دوسال برنامه نویسی رو با جدیت کار نکردی به خودت نگو برنامه نویس

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار M.T.P
    محل زندگی
    Planet Earth

نقل قول: معرفی کاربردی ترین زبان برنامه نویسی

دوستان عزیز اگه خود شما واسه شروع کار وارد این تاپیک شین چکار میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟
    آیا تو انتخاب صد دله میشید یا نه؟؟؟؟؟؟

زبان های مستقل از دات.نت
    --------------------------------------------------------------------------------
    ویژوال بیسیک 6 ===> (یادگیری آسان ، امنیت بالا ، کارایی متوسط، یافتن سورس کد فراوان)
    برنامه نویسی با ++C ===> (یادگیری سخت ، امنیت بالا ، کارایی بالا، یافتن سورس کد کم)
    دلفی =========> (یادگیری متوسط ، امنیت بالا ، کارایی متوسط ، یافتن سورس کد فراوان)

زبان های تحت دات.نت
    --------------------------------------------------------------------------------
    #C ===> (یادگیری متوسط، امنیت متوسط ، کارایی بالا ، یافتن سورس کد فراوان)
    VB.NET ===> (یادگیری آسان، امنیت متوسط ، کارایی متوسط ، یافتن سورس کد فراوان)

حالا فکر کنم انتخاب آسون باشه نه؟

کاربر دائمی آواتار ztx4
    محل زندگی
    تهران

من برای شروع یه زبان ساده که فقط جنبه ی آموزشی داره رو پیشنهاد می کنم.
    مثل پاسکال یا بیسیک
    اینا زبان های ساده ای هستند،لازم نیست کامل بهشون مسلط بشی،تنها هدف از یادگیری این زبان ها آشنایی با برنامه نویسی است.

بعد از چند ماه پیشنهاد می کنم سویچ کنید رو C++‎.
    گفتم C++‎ چون هم خودش قدرتمنده هم ساینتکسش خیلی شبیه زبان های قدرتمند دیگه مثل C#‎ , JAVA است.
    من که خودم همین طوری برنامه نویسی رو یاد گرفتم.

اولا برنامه نویسی هیچ ربطی به زبان نداره.شما باید طراحی الگوریتم و مهندسی نرم افزار و ... رو خوب یاد بگیری
    اما راجع به انتخاب زبان همون طور که بقیه ی دوستان گفتند علاقه شرط اصلیه.
    من خودم JAVA رو دوست دارم.
    هم امنه.
    هم قدرتمنده.
    هم مستقل از پلتفرمه.
    هم تو آمریکا و کانادا پول خوبی می شه باهاش در اورد.

اما تو ایران فعلا C#‎.

Post نقل قول: معرفی کاربردی ترین زبان برنامه نویسی

من هم قبلا ها كه به برنامه نويسي علاقه داشتم به هر كس كه برنامه نويسي سرش ميشد ميرسيدم ، ميپرسيدم تحت نت بهتره يا تحت سيستم عامل ! منظورم از بهتر بودن اين بود كه كدوم يكي شيرين تره .
    ديدم هيچ كدوم جواب قانع كننده اي نميدن .
    بعدا كه خودم آستين بالا زدم ديدم بابا اين د اصلا به همديگه اصلا ربط ندارن . من هم از سيستم عامل شروع كردم .
    حالا مونده بودم سر دو راهي ، اينكه از كدوم زبان شروع كنم . بنابراين از C++‎‎‎ شروع كردم .
    بعد مدتي ديدم نميتونم برنامه هاي بيشتر از مثلا فيبوناچي و جدول ضرب بنويسم . چرا ؟
    چون الگوريتم نميدونستم .
    پس زبان رو كلا گذاشتم كنار و رفتم دنبال الگوريتم .
    بعد يه سال ، باز كه برگشتم سر برنامه نويسي ديدم چقدر راحته !!
    از قبل هم چون با مباني كدنويسيش آشنا شده بودم ديدم راحتتر ميونم زبان رو انتخاب كنمن .
    حالا با چشم باز برنامه نويسي تحت وب رو انتخاب كردم . php و asp و . . . . !
    الان هم 4 - 5 سال هست كه برنامه نويسي ميكنم . درآمدم هم از اين راه هستش .
    آخرین ویرایش به وسیله #Elahe# : سه شنبه 03 فروردین 1389 در 15:53 عصر دلیل: اضافه کردن جزئیات بیشتر

کاربر دائمی آواتار baran_mehr
    محل زندگی
    شهر آفتاب گرمسار

Talking نقل قول: معرفی کاربردی ترین زبان برنامه نویسی

سلــــــــام به همه دوستان عزیز
    من vb رو از همه ی زبانها بیشتر دوست دارم.دلیلی هم ندارم
    اما جدا انگار با زبان vb انس گرفتم و باهاش رفیق شدم . چون هر برنامه ای بخوام بنویسم اول vb رو باز میکنم خیلی کم شده که بخوام مثلا یه برنامه رو با @C یا .. بنویسم مگر اینکه مجبور شده باشم
    توی زبانهای تحت داس هم c رو دوست دارم

نقل قول نوشته شده توسط emadfa مشاهده تاپیک
    Net
    هیچ زبانی بهترین نیست حتی زبان مورد علاقه من! در واقع هر زبانی کاربرد خاص خود را دارد ضمن این که عواملی چون هدف , بازار , سیستم عامل , پروژه و ... بسیار در انتخاب زبان موثرند.
    من هم موافقم. هر زبان به دلیل خاص و برای انجام ماموریت خاصی طراحی شده است. استفاده از یک زبان برای نوشتن برنامه‌هایی که در حوزه‌ی ماموریت آن زبان نیست کار احمقانه‌ای هست. مثل اینکه بخواهیم از کامیون به جای سواری استفاده کنیم و از سواری برای حمل بار. شاید شدنی باشه، ولی احمقانه است.

در مورد زبان‌های برنامه نویسی هم قضیه همین طور هست. اگر کسی فکر می‌کنه که با زبانی غیر از C (حتی با ++C) میشه سیستم‌عامل نوشت، بسم‌ا... دیگران سعی کردند و دیدیم که نتیجه چی شد. برعکس اگر کسی فکر می‌کنه با C میشه برنامه‌های تحت وب نوشت باز هم بسم‌ا...

کاربر جدید
    محل زندگی
    زنجان

به نظر من هم اگه بر اساس پایه برنامه نویسی خود تصمیم بگیریم بهتره

#C و asp.net چون کار با آنها به جهت داشتن امکانات بالا راحتر است.
    همچنین برای بازار کار خیلی مناسب است

کاربر دائمی آواتار masoud_pnu
    محل زندگی
    کرمانشاه

با سلام. به نظر من هم یه برنامه نویس باید اول الگوریتم نویسی رو خوب درک کنه.زبانها فقط یه ابزارند جهت پیاده سازی الگوریتمها.
    شما الگوریتم رو بنویس، بعدش راحت میتونی زبان مناسب برای پروژه ات رو انتخاب کنی.مثلا استفاده از Cpp برای نوشتن یه برنامه حسابداری،مثل اینه که شما با لامبورگینی تا بقالی سر کوچتون بری یا استفاده از دلفی برای درایور نویسی، مثل اینه که با دوچرخه از تهران بری زاهدان(واقعا چه مثالی زدم.چیکار کنم ساعت 12 شبه دیگه ).

انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای پروژه های نرم افزاری
    هدف کلی:
    آشنایی با زبانهای برنامه نویسی مختلف و کاربرد هر یک در توسعه نرم افزاری
    مفاهیم و تعاریف:

Platform
    تعریف Platform
    معرفی برخی پلتفرم ها (سکوها) از ابعاد نرم افزاری و سخت افزاری و نحوه عملکرد هر یک

انواع پروژه های نرم افزاری
    نرم افزارهای سیستمی
    نرم افزارهای برنامه نویسی
    نرم افزارهای کاربردی

معرفی زبانهای برنامه نویسی رایج
    تاریخچه
    تیم سازنده
    هدف از طراحی
    قابلیت ها و کارایی ها
    استقبال
    آینده و چشم انداز طراحان
    مقایسه

معرفی برخی کامپایلرهای معروف و محبوب

این یک مقاله هست که باید برای تاریخ 9/2/89 ارائه بدم. بعد از ارائه انشاءالله مقاله رو توی سایت میذارم.
    دوستان اگر پیشنهادی در مورد مباحث این مقاله دارن دریغ نکنن.
    با تشکر

کاربر جدید
    محل زندگی
    آمل

آقایون و اساتید محترم اگه آدم بخواد از صفر شروع کنه چه کار باید کنه ؟؟؟

کاربر دائمی آواتار baran_mehr
    محل زندگی
    شهر آفتاب گرمسار

اگر بخواد از صفر شروع کنه بهتره با یادگیری الگوریتم کارو شروع کنی

نقل قول نوشته شده توسط mjabari2017 مشاهده تاپیک
    کتاب های زیادی هستند که از مقدماتی تا پیشرفته است
    با مطالعه و علاقه و تمرین

کاربر دائمی آواتار amir-yeketaz
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mohammad_bagherani مشاهده تاپیک
    انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای پروژه های نرم افزاری
    هدف کلی:
    آشنایی با زبانهای برنامه نویسی مختلف و کاربرد هر یک در توسعه نرم افزاری
    مفاهیم و تعاریف:

Platform
    تعریف Platform
    معرفی برخی پلتفرم ها (سکوها) از ابعاد نرم افزاری و سخت افزاری و نحوه عملکرد هر یک

انواع پروژه های نرم افزاری
    نرم افزارهای سیستمی
    نرم افزارهای برنامه نویسی
    نرم افزارهای کاربردی

معرفی زبانهای برنامه نویسی رایج
    تاریخچه
    تیم سازنده
    هدف از طراحی
    قابلیت ها و کارایی ها
    استقبال
    آینده و چشم انداز طراحان
    مقایسه

معرفی برخی کامپایلرهای معروف و محبوب

این یک مقاله هست که باید برای تاریخ 9/2/89 ارائه بدم. بعد از ارائه انشاءالله مقاله رو توی سایت میذارم.
    دوستان اگر پیشنهادی در مورد مباحث این مقاله دارن دریغ نکنن.
    با تشکر
    پس چی شد ؟؟ تایمی که گفته بودین هم گذشت؟؟؟!!!

نقل قول نوشته شده توسط amir-yeketaz مشاهده تاپیک
    پس چی شد ؟؟ تایمی که گفته بودین هم گذشت؟؟؟!!!
    با تشکر از توجه شما.
    حجم فایل پاور پوینت یکم زیاد شده و فکر نمیکنم با دیدن حجمش کسی رغبت دانلود کنه.
    تازه شاید اونطوری که میخواستم از آب در نیومد. چون کار عجله ای شد. مجبور هم شد بخشهایی رو حذف کنم و درنهایت این که پاور پوینتِ تنها، بدون یک نفر که توضیحات تکمیلی رو بده بی محتوا به نظر میرسه. چون اصولا در کنفرانس مطالب نباید زیاد در فایل گنجونده بشن.
    اگر هم اصرار بر آپلود دارید، به روی چشم، آپش میکنم.

اگه دلفی 2010 را کار کرده باشید و از قابلیت های جدید آن باخبر باشید آن وقت متوجه خواهید شد که واقعا کدام زبان برنامه نویسی بهتر می باشد .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    root

اصلا بحث دات نت نشه که متنفرم ! ( دیدی فردا عاشقش شدم !!! )
    به نظر من هیچ زبانی در دنیا نمی تونه به قدرتمندی c,C++‎ عمل کنه.

در مورد زبان های اسکریپتی و تحت وب هم PHP و JS و دیگه عشق همه پایتون

اصلا منظور از پرکاربرد خودش باید تعریف بشه.
    منظورتون فرصت شغلیه؟
    منظورتون درآمد فوق حداکثری هست (واسه نابغه هایی که بخوان مثلا در ناسا و امثالهم استخدام بشن).
    منظورتون اینه که بیشترین مقدار از کدهای موجود در جهان با کدام زبان نوشته شده؟
    و غیره.
    پرکاربرد در چه حیطه ای؟
    برنامه نویسی وب؟
    اپلیکیشن دسکتاپ؟
    سیستمی؟
    ...

کاربر دائمی آواتار hamid.shekasteh
    محل زندگی
    شیراز

به نظر من با الگرریتم و فلوچارت آغاز کنید و با پاسکال و یا C ادامه بدید تا دید خوبی پیدا کنید بعد به فکر حرفه ای کار کردن روز یک زبان مورد نظرتون باشید.

اصلا بحث دات نت نشه که متنفرم !
    منم در مورد قدرت با C++‎ موافقم اما بازار کار فعلا بیشتر با دات نت سر و کار داره.

از نظر حجم کدهایی که در زبانهای مختلف نوشته میشه، جاوا و سی و سی++ جلوتر از سی شارپ هستن.
    اما فکر میکنم برای اپلیکیشن نویسی دسکتاپ در ایران همون سی شارپ مقام اول رو بیاره. هرچند من آماری در این زمینه ندیدم ولی با این عاشقان ولایت میکروسافت و بیل گیتس که میبینم بعید میدونم اتفاق دیگه ای بیفته!
    یجا خودم رفتم استخدام بشم دیدم یه برنامهء سفارشی که خودشون نوشته بودن رو فوری داشتن از سی++ به دات نت منتقل میکردن!! نفهمیدم آخه چه ضرورتی داشت اینکار با این عجله! سی++ که سریعتره تازه نیاز به نصب دات نت هم نداره، چیزی هم کم و کسر نداره.

کاربر دائمی آواتار mostafa_shoakry
    محل زندگی
    فعلا که ساکن اردبیلم

Talking نقل قول: معرفی کاربردی ترین زبان برنامه نویسی

به قول يه برنامه نويس كه اسمش يادم نيس
    هيچ زبان برنامه نويسي قدرتمنده نيست بلكه اين برنامه نويس است كه زبان برنامه نويسي رو قدرتمند ميكنه.!!
    در واقع به خلاقيت برنامه نويس بستگي داره

C#‎.net/ولی قبلش بهتره که سی پلاس هم بلد اشی

دنیا نکوهیده را برانید چه او کسانی را از خود رانده که بیش از شما شیفته او بودند

نقل قول نوشته شده توسط lordarma مشاهده تاپیک
    همه از VB6 شروع می کنند،
    پیشرفت توش سریع هست و از جلسه اول می توانی برنامه بنویسی،
    بعد که کمی با کلیات آشنا شدی،
    خودت قدرت این رو پیدا می کنی که تصمیم بگیری و بهترین زبان رو انتخاب کنی...
    من در کل خانواده C رو ترجیح می دهم.
    کاملا موافقم
    ضمنا کی گفته حتما دات نت یعنی سی شارپ خوبه و بقیه زبونا ول معطلند.
    وی بی نت واسه وی بی کارها و سی شارپ واسه سی کارها
    به این نکته مهم هم توجه کنید که عنوان تاپیک نوشته کاربردی ترین زبان نه اینکه قدرتمندترین زبان
    و همگی می دونیم که C++‎ و اسمبلی شاید قدرتمندترین ها باشند ولی کاربردی ترین نیستند.
    حالا بازم میل خودتون ما هی بگیم نره شما میگی بدوش

برنامه نویس که خوب نباشه با هر زبانی برنامه های کم ارزش مینویسه.
    تازه قدرت زبانهای برنامه نویسی هم بیشتر در دست برنامه نویسان قوی و در برنامه های قوی هست که تفاوت ایجاد میکنه. وگرنه مثلا شما یه برنامهء عادی دسکتاپ رو بخواید با هر زبانی بنویسید فکر نمیکنم تفاوت چندانی بکنه.
    حتی مثلا PHP زبان چندان قوی ای بحساب نمیاد و بعضی امکانات مهم رو نداره، اما میبینید که چقدر باهاش برنامه های تحت وب جالب و کارا نوشته شده. مثل همین فروم.

هیچ کس اسمی از mathlab نیاورد .این زبان هم از دات نت پشتیبانی می کنه و میشه با اون هر کاری انجام داد.بخصوص کارهای بزرگ.
    آخرین ویرایش به وسیله TeacherMath : دوشنبه 04 مرداد 1389 در 00:09 صبح

همه زبان های برنامه نویسی خوب هستن ولی بعضی تز زبان ها توابع و کلاس های آماده دارند مثل java

کاربر دائمی آواتار mmssoft
    محل زندگی
    Middle of nowhere

VB6 و VB.net
    کد نویسی این دو زبان بسیار ساده هست و امکان ساخت همه جور نرم افزار کاربردی رو در اختیار شما قرار میده. (مخصوصا VB.NET)

من #C را انتخاب میکنم به خاطر امکانات گسترده ای که داره ، شاید زبان مناسب تری وجودداشته باشه ولی من با اون کار نکرده باشم؟ بهر حال توصیه من سی شارپه

سلام
    من یک پسشنهاد دیگه می دهم !!!
    اگر رشته نرم افزار می خوانید تا آنجا که توانایی دارید زبانهای برنامه نویسی را یاد بگیرید تا هر جا لازم شد یک برنامه با ان نرم افزار بنویسید به مشکل خاصی برخورد نکنید .
    ولی یک نرم افزار را به دقت و به صورت حرفه ای یاد بگیرید و بیشترین وقت یادگیری و کارکردن را هم روی آن بگذارید .
    موفق باشید

خب توی ایران که پرکاربردترین زبان ها، زبانهای رده B هستند. (ویژوال بیسیک، دلفی). اما توی دنیا به کسایی که غیر از زبون‌های رده‌ی c کد بنویسند برنامه نویس نمی‌گند (سی پلاس‌پلاس، سی‌شارپ ،پایتون ، پی‌اچ‌پی).
    به هر حال آینده‌ی کدنویسی تو زبونهای رده ی d هست (جاوا و D و زبون‌های ساخت یافته و .net)

------ویرایش
    هه هه. ترید زیرخاکی بود.

این زبانها هم حکایتی شدن.
    واقعیتش اینه که این بحثها مثل این میمونه که در یک کارگاه نجاری بگیم کدوم ابزار پرکاربردتره.
    یعنی کلا بحثش سرکاری هست تاحدود زیادی و معنای عمیق خاصی نداره. ظاهرا میتونیم آمار برداری کنیم که کدوم ابزار بیشتر بکار رفته که البته اینکار هم خودش تعریف و معیارهای وسیع و پیچیده ای میخواد که اصلا بر اساس چه پارامترهایی میخوایم اینکار رو انجام بدیم که بقدر کافی جامع و دقیق و منصفانه باشه. اما وقتی این رو تحلیل کنیم نهایتش خودمون پی میبریم که کارمون معنای زیادی نداره و از اساس اشتباه بوده.
    در یک کارگاه نجاری ده ها ابزار بکار میرن از ساده ترینش که سوهان باشه تا اره برقی و وسایل برقی چندکاره. ولی واضحه که همش لازمه و بدون بخشی یا حتی یکی از اونها، نجاری نجاری نمیشه!

البته در بحث زبانها ما یکسری زبانهای اصلی/عمومی رو داریم و یکسری زبانهایی که اصلی نیستن و کاربردشون کم و سلیقه ای هست یا در کاربردهای خیلی بقول معروف Special واقعا اینقدری ترجیح پیدا میکنن که آدم از مزایای عمومیت و استاندارد بودن زبانهای معروف صرفنظر بکنه. این مسئله فرق میکنه و شاید این بحثهای زاید درمورد اینکه کدوم زبان بهتره و کاربردش بیشتره، ناشی از مقایسهء اون زبانها با زبانهایی بوده که نهایتا بصورت عمومی پذیرفته و دارای کاربرد وسیع شدن.

بنده در فرومهای دیگه قبلا تاپیکی زده بودم با عنوان زبانهایی که باید آموخت! میتونید مثلا در اینجا ببینیدش:
    http://forum.hammihan.com/thread23175.html
    دقت کنید چنتا زبان رو لیست کردم و البته خودم دنبال یادگیری بیشترش رفتم. هرکدوم رو حداقل رفرنس رسمیش رو بطور کامل خوندم.
    البته به این لیست بعدا دات نت و سی شارپ رو هم با نظر دوستان اضافه کردم (شاید در یک فروم دیگه بوده). اینکه از ابتدا اضافه نکرده بودم به این علت بود که فکر میکنم زبانهایی که کاملا آزاد و ترجیحا مستقل از پلتفرم نیستن، این یک امتیاز منفی براشون محسوب میشه. از طرف دیگه فکر کردم جاوا میتونه بجای دات نت و سی شارپ استفاده بشه و یک زبانی هست که عملا آزادتر و فراگیرتر هست در پلتفرمهای غیرمیکروسافتی هم.

آدم با یکی دو زبان نمیتونه همه کاره بشه، و حتی میتونم بگم در تک تخصص ها هم خیلی وقتا اگر به بن بست نخوره، حداقل با احساس نیاز به بلد بودن زبانها و فناوریهای دیگری به احتمال زیاد برخورد خواهد داشت.
    این فقط بخاطر مسائل فنی و مجرد صرف نیست. مثلا PHP شاید در مقابل دات نت بقول بعضیا ضعیف و غیراصولی باشه، اما بهرحال خیلی کارها هم ازش برمیاد و چون خیلی جاها انتخاب دیگری نداریم (مثلا روی اینهمه سرور دوست داشتنی گنو/لینوکس)، بهتره که PHP هم حداقل درحدی بلد باشیم که یوقت نیاز شد بتونیم سریع بهش سویچ کنیم یا کارمون رو راه بندازیم.

ضمنا تمام این دیدگاهی که گفتم از نظر آدمهای عشق کامپیوتر و برنامه نویسی هست که مثل من دوست دارن تمام چیزهای عمده و مهم رو بدونن و بتونن. وگرنه کسی انتظار نداره همه همهء اینا رو بلد باشن. مثلا طرف میتونه توی یک شرکت بزرگ با حقوق خوب جزیی از یک تیم باشه و فقط تخصص خودش رو انجام بده.

البته اگر ما این بحث رو بصورت حیطه ای بکنیم یا بر اساس سیستم عامل دسته بندی و محدود بکنیم یا بگیم مثلا بازار کار و فرصت شغلی و درآمد مد نظرمون هست، و خلاصه همینطور محدوده رو کوچک بکنیم، این بحث خیلی بامعناتر و مفیدتر میشه. مثلا بگیم بازار کار و فرصت شغلی در ایران. یا مثلا ویندوز و در جهان. یا مثلا حداقل حیطهء کار رو محدود بکنیم مثلا به اپلیکیشن یا وب و غیره. هرچند بعضی از این تقسیم بندی ها هنوز بیش از حد بزرگ و مبهم هستن.

پس نظر من همیشه این بوده که نه یک زبان، بلکه چند زبان لازم و بدردبخور هستن.
    این با برداشتی که دوستان قبلا داشتن و میگن من ادعا میکنم که مثلا فقط دات نت و سی شارپ، آشکارا در تناقض هست. دات نت و سی شارپ آخرین چیز در لیست برنامهء یادگیری من بود (البته جاوا هم همین حول و حوش بود که سرانجام تصمیم گرفتم دات نت و سی شارپ رو بخاطر بازار کار و فرصتهای شغلی و بومی بودن در ویندوز، ترجیح بدم).

کاربر دائمی آواتار returnx
    محل زندگی
    ?

من با نظر دوستمون eshpilen کاملا موافقم .
    کلا این زبان برنامه نویسی نیست که قدرت برنامه نویس رو مشخص میکند بلکه برنامه نویس هست که باید قدرت زبان برنامه نویسی رو بالا ببره.
    نظر من اینه که برای یاد گیری یک زبان شما باید به سینتکس زبان دقت کنید که چقدر با اون راحت هستید. البته اولین زبانی رو که برنامه نویس یاد میگیره سینتکسش براش جالب تره .
    به هر حال پیشنهاد من برای کسانی که میخواهند تازه برنامه نویسی رو شروع کنند اینکه چند زبان رو با هم یاد بگیرند با سینتکس هر کدوم راحتر بودن اون رو در سطح حرفه ای ادامه بدند.

قابل به ذکره که این فقط نظر شخصیه من بود.

کاربر تازه وارد آواتار Ali0541
    محل زندگی
    دوردست

دوستان
    من حدود 2 سال ( درسي ) دارم ويژال بيسيك مي خونم و الان مي خوام چند تا زبون ديگه ياد بگيرم.
    در مورد علاقه هم نمي دونم چون تا حالا با هيچ زبون ديگه اي كار نكردم اما يك فيلم آموزشي ساخت Notepad با # C ديدم كه فكر كنم بهش علاقه پيدا كردم. امسال براي كنكور كارداني امتحان دادم و اگر خدا بخواد دارم ميرم دانشگاه.
    الان مي خوام بدونم چه زبان هايي رو شما پيشنهاد مي كنيد؟

سلام
    راستش يك ساعت وقت گذاشتم و اين تاپكيها رو كامل خوندم البته ارزشش رو داشت چون شايد به خيلي پاسخها رسيدم
    من براي اولين بار واسه يك مدرك كامپيوتر با زبان ويژوال بيسيك آشنا شدم راستش به قول دوستمون همون جلسه اول استاده آموزش ساخت يك ماشين حساب رو به ما داد خوب اين باعث شد خيلي سريع علاقه مند بشم و هميشه به فكر يادگيري بيشتر بودم
    چون نت هم مي يومدم و بيشتر دنبال زدن سايت بودم نميدونم چي شد يكدفه با خوندن مقالات و كتاب آقاي محمد بشيري به سمت PHP سوق داده شديم بعد از اون كه مدارك ويژوال رو گرفتم كنار گذاشتمش و بيشتر به دنبال وب بودم چون حس ميكردم بهش بيشتر علاقه دارم الانم كم كم دارم PHP رو ياد ميگيرم
    خوب مقالات زيادي در مورد زبانهاي برنامه نويسي خوندم و شايد روزانه 10 ساعت توي نت در انجمن هاي برنامه نويسي و نرم افزار هستم و دوستان زيادي هم دارم كه برنامه نويسي كار ميكنن واين چيزايي رو كه الان ميگم بر پايه همون اطلاعاتي بدست آوردم هستش

يك روز توي يك انجمن از يك كركر پرسيده بودن چطوري كرك ميكني ؟
    جواب داده بود اول دلفي رو ياد بگير بعدش بيا تا راهنماييت كنم يعني اينقدر به اهميت اين زبان اشاره كرده بود

دوستاني دارم كه از قديم VB6 كار ميكنن هر زمان ازشون كمك خواستم و گفتم اگر خواستم زبان سمت ويندوز انتخاب كنم گفتن فقط VB.NET چون خودشون هم ميگن ميخوان انتقال بدن به اين زبان

مقالاتي رو هم در مورد ي شارپ خوندم كه شايد منو قانع كرده كه اين زبان بايد از همه قدرتمند تر باشه

اما در حال حاضر كه دارم PHP كار ميكنم خيلي ازش راضي هستم چون هر چي جلوتر ميرم و اطلاعاتم بيشتر ميشه علاقمم نسبت بهش بيشتر ميشه و شايد اين زبان رو كه فكر كنم توي كل اين تاپكيها كه خوندم 5 بار هم ازش اسمي برده نشده بود را به عنوان شغل آينده انتخاب كردم و روز به روز سعي ميكنم اطلاعاتم رو در اين مورد افزايش بدم

نكته آخر : به عنوان كسي كه سوال خودمم همين عنوان تاپيك بود كدام زبان برنامه نويسي قوي تر است و كاردرد بيشتري دارد و دليل ؟! اين پاسخ رو ميدم چون به جواب رسيدم

هيچ كدوم قوي تر نيستن
    هر كدوم براي يك هدفي ساخته شده
    مهمترين بخش به قول بچه ها الگوريتم برنامه نويسي هستش و اينكه خوب دركش كني
    براي شروع هر زباني رو انتخاب كردي مهم نيست چون فقط شما بدوني برنامه نويسي چيه ديگه حله
    سريع ميتوني تغيير بدي

يك نكته هم هستش يك سري زبانها كه توي ايران زياد استفاده ميشن رو سريعتر ميشه ياد گرفت چون منابع حل مشكل زياد هستش از جمله همين انجمن

ولي يكي سري زبانها كمتر پشتيباني دارن كه بايد به قدرت خودت در زبان انگليسي تكيه كني چون فروم هاي خارجي هم خوبن و سريع جواب مي گيري.

زياد حرف زدم مثل خاطرات بود ولي ببخشيد گفتم هر چي ميدونم رو بنويسم

يا حق

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آستارا-تهران

با سلام
    خود برنامه نویسان دلفی و وی بی هم قبول دارند که مکانیزم begin ... end بسیار مزخرف هست و }{ بسیار راحت تر می باشد ولی مکانیزم Begin end وجود دارند چون این زبان ها در این مورد دارای استثنا می باشند یعنی بعضی موقع مانند تعریف record در دلفی فقط end بدون begin می آید ولی در C#‎ این استثنا وجود ندارد و همه بلاک های در C#‎ حتما با {} شروع و ختم می شوند
    یا مثلا آخرین دستور قبل از else در دلفی ; نمی گیرد ولی این استثنا در C#‎ وجود ندارد

به نظر بنده انتخاب یک زبان برنامه نویسی یه جورایی به شخصیت یک فرد مرتبط میشه
    عواملی چون syntax یک زبان و سادگی محیط designer و امکانات زبان و ... بسیار تاثیرگذارند ولی به دلایلی من C#‎ را انتخاب کردم و 7 سال هست که C#‎ کار می کنم و از انتخابم هم خوشحالم (البته منظور من انتخاب بین زبان های کاربردی مثل دلفی و ..)
    من چون شخصیتی دارم که به کوچکترین مسائل حساسیت نشان می دهم سینتکس C#‎ رو ترجیح دادم

البته دلفی کار برنامه نویسان رو راحت کرده و خودش این Begin .. end ها رو میرازه

مسئله بعدی شی گرا بودن کامل C#‎ هست به طوری که چیزی به عنوان تابع آزاد در C#‎ نداریم و همه چیز در کلاس ها کپسوله شده است
    یا توابع تودرتو در C#‎ نداریم چون از نظر منطقی هر چیر چیزی رو میشه با توابع جدا از هم انجام داد دیگه به توایع تودرتو چه نیازی هست
    یعنی در کل هر چقدر استانداردهای زبان منظم تر و باقاعده تر و مختصر ولی کامل باشه این syntax برتره و بین C#‎ و vb و دلفی این برتری syntax از آن C#‎ هست هر چند در دلفی چیزایی مثل sub range وجود دارد ولی بازم میگم که وقتی به طور معمول میشه یه چیزو پیاده سازی کرد دیگه چه نیاز به کار بیشتر

کاربر دائمی آواتار Unknownlive
    محل زندگی
    زیر آسمون شهر

هیچ زبانی بهترین نیست اما سی شارپ را می توان پرکاربرد ترین و قوی ترین دانست خب بنده تجربه چندین ساله خودم را می گم مدتی هم هست تدریس این زبان را شروع کردم بجز بحث های پیشرفته سیستمی که سی پلاس پدر این زبان قوی می باشد در دیگر مباحث جلوتر از بقیه هست در گذشته جاوا خدا بیامرز ویژگی های داشت که خانواده دات نت روشون پاگذاشتن و دارن جلو می رن

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران

Just Python
    that's my opinion

کاربر جدید
    محل زندگی
    هر کجا هستم، باشم، آسمان مال من است!!

سلام
    برای کار و تجارت: c sharp
    یا دلفی

Cool نقل قول: معرفی کاربردی ترین زبان برنامه نویسی

لطفا" اگه مي شه يه زبان برنامه نويسي بگين كه از لحاظ زير برتر باشد :
    تجاري و كار
    كاربردي و انعطاف پذبر
    سادگي
    متمايز
    و ...
    (مهم تر از همه سادگي و تجاري)
    موفق باشيد

کاربر جدید
    محل زندگی
    هر کجا هستم، باشم، آسمان مال من است!!

سی شارپ هم ساده است هم کاربردی + اینکه تو ایران خیلی رونق داره
    جاوا هنوز تو ایران جا نیوفتاده . و یادگیریش هم مشکل تره .

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •