نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: عدم اجراي نرم افزار

کاربر دائمی آواتار HjSoft
    محل زندگی
    مشهد

عدم اجراي نرم افزار

من يك برنامه ساختم، 2 ورژنش رو هم توليد كردم به ورژن سوم كه رسيدم --- نرم افزار قديمي رو نصب ميكنم بعدش اين جديدو رو كپي مي كنم روي اون قبليه ( مثل Crack )‌ بعدش كه ميام اجراش كنم ، اجرا نميشه و صداي ارور مياد و جالبه كه اروري نمايش داده نمي شه ؟
    روي سيستم خودم درسته ، روي سيستم بقيه مشكل داره ؟؟؟ البته بعضي سيستم ها با هاش مشكلي ندارن ؟؟؟؟!!!؟؟؟؟ ( حدس مي زنم از ويروس باشه ؟ درسته ؟ )

کاربر دائمی آواتار butterfly8528
    محل زندگی
    CLR

Question نقل قول: عدم اجراي نرم افزار

دوست عزیز در برنامه از چه کتمپوننت هایی استفاده کردی ؟

من یک بار همچین مشکلی داشتم .

کاربر دائمی آواتار mmssoft
    محل زندگی
    Middle of nowhere

نقل قول: عدم اجراي نرم افزار

من خیلی مطمئن نیستم ولی شاید مشکل RunTime داشته باشه. برنامه زیر رو یه امتحانی بکن.

قطعه برنامه کوچکی برای اجرای برنامه های ساخته شده با VB6 در کامپیوتری دیگر .
    » لینک دانلود » سایز : 1016 KB

لطفاً صدای error رو آپلود کنین.
    آخه با این اطلاعات کمی که شما دادین خیلی سخت میشه راه حلی پیشنهاد کرد .

از manifest استفاده کردین ؟

محل زندگی
    مشهد

سلام ، قبل از هر چيز بگم كه چند تا كامپوننت لود شده اما از اون ها استفاده نشده و در ستاپ برنامه هم نيست ( اما فكر نكم مشكل از اونا باشه ) ، OsenXpSuite ( توي قديمي لود شده بود اما استفاده نمي كردم ولي توي جديده از StatusBar اون استفاده كردم ) ,
    ActiveSkin ,VsFlex8.0 , Adodc , DataGrid , CrystalViewer ( Use in Child Form And Did'nt Install) , MenuEX , KewlButtons , MBButtons , MbCalender,MbTray , TextPro(Delta) , XtemeCommandBar And Suite

اون runtime رو نصب ميكنم خبرشو مي دم
    صداي ارور كه مياد دقيقا صداي ارور ويندوزه ، البته براي اينكه مطمئن بشم ميخوام صداي ارور ويندوز رو تغيير بدم ببينم آيا اون هم تغيير ميكنه يا نه ؟
    از ManiFest هم استفاده كردم البته به طور Resource يعني فايل Manifest.exe.manifest رو نساختم بلكه از داخل خوده نرم افزار اين كار ها رو انجام دادم و توي ورژن قبلش هم مشكلي نداشته ، اما توي جديده مشكل داره ،
    صفحه ي لوگين و صفحه ي Main رو گذاشتم كه ببينين ، فرقش با قبليه اينه كه اول Login باز ميشه بعد Loading و بعد هم Main البته برنامه قبلي به صورت Mdi&Child بود ولي جديده فرم هاي مجزا است .
    در ضمن خيلي ممنون از راهنمايي هاتون !!
    توضيح بيشتر هم بخواين ، ميدم ، خلاصه ببخشيد
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار majjjj
    محل زندگی
    شیراز

شما ورژنهای قبلی را REMOVE کن بعد فایل ستاپت رو مجدد بساز و نصب کن ستاپ سازت رو معرفی نکردی دوست عزیز؟

محل زندگی
    مشهد

سلام ، با Wise ستاپ ساختم ، من دقيقا از Ocx هاي ورژن قبلي استفاده كردم و شايد هم استفاده كرده باشم اما توي فرم اولي كه لود ميشه نيست يعني توي فرم هاي وسط هست يعني كاربر بعد از چند تا فرم به اون ها ميرسه و طبيعتا تا به اون ها نرسه اروري نمايش داده نمي شه !!
    اين روش نصب :
    اول نسخه دوم برنامه رو كه ستاپش توي يك سي دي هست نصب مي كنم
    صفحه ي آخر اون نصب روي Updationg System .... گير ميكنه من ميام با Taskmanager مي بندمش بعد نسخه جديد رو روي اون مثل دقيقا يك كرك روي اون برنامه كپي ميكنم . بعدش برنامه رو كه باز ميكنم نمياد بالا تا حالا كه روي 2 تا كامپيوتر اينطوري بوده ، البته روي سيستم خودم و يك سيستمي كه اولين بار برنامه روي اون نصب شده كار ميكنه ، در ضمن نسخه ي مثلا 2 كه از ستاپ نصب ميشه درست كار ميكنه !!!
    در ضمن مشكل من اينه كه به اون كامپيوتر كه روي اون جواب نميده دسترسي ندارم !
    حدس مي زنم از ويروس باشه مثل ويروس Autoplay ولي همون نسخه اي كه از روي فلش اجراش مي كردمو خونمون ويروس يابي مي كنم هي چي نشون نمي ده !

نقل قول نوشته شده توسط wolf-sky مشاهده تاپیک
    صداي ارور كه مياد دقيقا صداي ارور ويندوزه ، البته براي اينكه مطمئن بشم ميخوام صداي ارور ويندوز رو تغيير بدم ببينم آيا اون هم تغيير ميكنه يا نه ؟
    سلام دوست من.گویا شما متوجه طنز ظریفی که توی جمله ایشون بود نشدید.بگذریم...
    راجع به این مشکل شما،همون طور که سایر دوستان هم فرمودند ، در اکثر مواقع این مشکلات از عدم رجیستر شدن صحیح کامپوننت ها یا فقدان آنها روی سیستم مورد نظر است.توصیه میشه حتی الامکان برای برنامه (نسخه 3 )ستاپ مجزا بسازید که از نصب و رجیستر وابستگی های برنامه مطمئن بشید.
    در آخر هم راجع به ویروس ، بعید میدونم باعث همچین چیزی بشه.چون اون طور که شما فرمودید گویا روی چند سیستم دیگه هم این مشکل بوده.

محل زندگی
    مشهد

من فكر كردم منظور ايشون از اينه كه شايد ويروسي صداي ارور ويندوز رو تقليد مي كنه و همچنين بايد بگم كه حوصله ي شوخي ندارم ، از شما دوستان متشكرم كه جدي پاسخ مي دهيد و به خاطر اوني كه اين حرف رو زده هم متاسفام ( اسمشو نمي برم تا اگه خواست پستشو پاك كنه )
    ----------------------------------------------------------------------
    راجع به اون بايد بگم آخه اين نرم افزار يك پكيج داره و يك اتوران و روي اون سيستمي كه جواب ميده اين اتوران را اجرا نكردم شايد به همين دليله ... حالا هم دارم آنتي ويروسم رو Update ميكنم ببينم چي ميشه ! خلاصه اگه كسي مي دونست بگه ، كه بد جوري كارم گير كرده !

محل زندگی
    مشهد

دوستان عزيز اگه امكان داره راهنمايي بكنيد ، كارم گير كرده ! شديد !

( اسمشو نمي برم تا اگه خواست پستشو پاك كنه )
    به دل نگیر دوست من .

چند تا توصیه تا شاید مشکلت حل بشه :

چک کن توی همه فرم هات در رویداد Form_Initialize ، تابع InitCommonControls رو صدا زده باشی .

توضیح بده چرا مجبور میشی در اون مرحله ای که ذکر کردی برنامه رو از طریق Task Manager ببندی ؟

یکبار با InstallShield واسه برنامت ستاپ بساز و همه چیزو بررسی کن .

اگه بازم نتیجه ای نگرفتی ، برنامه رو با همه کامپوننت هاش توی یک پوشه قرار بده و بدون ایجاد ستاپ به رایانه مقصدی منتقل کن که تاحالا برنامه روش نصب نشده . اگه بازهم مشکل داشت 100% ربطی به کامپوننت ها نداره و باید کد برنامه رو بررسی کنی . شاید در نسخه جدید تغییراتی ناخواسته ایجاد شده باشه که باعث بروز این مشکل شده .

اگه باز هم نتیجه ای نگرفتی ، احیاناً اگه پروژه نسخه قبلی رو داری و روش OverWrite نکردی ، شروع کن و تغییرات نسخه دوم رو از اول اعمال کن . ببین کجای کارت اشتباه بوده . البته باز هم نمیشه 100% گفت مشکل از چیه .

موفق باشی

کاربر دائمی آواتار majjjj
    محل زندگی
    شیراز

روی یکی از سیستمها vb رو نصب کنید و ببینید مشکل حل میشه؟
    این یکی مهمتره سطح دسترسی رو تو اون سیستمها چک کنید ممکنه دسترسی به یکی از قسمتهای سیستم عامل محدود شده باشه
    در نهایت اگه مشکل حل نشد یک ویندوز جدید نصب کنید و حل برنامه های مورد نیاز رو ستاپ کنید و از پروژه یک ستاپ کاملا جدید بسازید این یکی از اون دوتا مهمتره البته اینها تجربهای که من با وایز داشتم و جواب هم گرفتم
    چجوری با وایز ستاپ میسازین این رو نگفتین؟

محل زندگی
    مشهد

متشكرم از كمك شما دوستان
    من براي ستاپ ساخت پروژه رو اسكن ميكنم و همه ي كامپوننت ها رو مياره و چند تا كه كه نداره من اضافه مي كنم و فايل هاي برنامه و در نهايت فونت ها رو اضافه ميكنم و تموم
    امروز ميخوام با ستاپ فكتوري
    (SetupFactory)
    ستاپ بسازم ببينم چي ميشه

محل زندگی
    مشهد

سلام ، من دوباره بررسي كردم و فهميدم توي صفحه ي Login نرم افزار عبارت InitCommonControls كه مربوط به Manifest هست رو به كار نبردم و 60% حدس مي زنم از همينه چون توي ورژن قبلي كه صفحه ي Loading اول نشون داده مي شد اون عبارت رو داشت . البته خوب اين ها همه درسته اما چرا توي يكي از اين سيستم ها جواب ميداد ؟؟؟؟؟؟؟؟ شما فكر مي كنيد امكان داره از اون باشه ؟؟؟

محل زندگی
    مشهد

سلام ، دوستان با تشكر از كمك هايتان ، مشكل بنده حل شد .
    من يكسري كار انجام دادم كه نتيجه اش موفقيت آميز بود :
    اول : توي تمام فرم هاInitCommonControls به كار بردم
    دوم : اكتيوايكس kewlbuttons كه توسط آنتي ويروس ها به عنوان ويروس شناخته مي شد رو از برنامه حذف كردم
    سوم : اول صفحه ي Loading رو باز كردم و بعد Main ( در صورتي كه قبلي اول Login ) باز مي شد.
    چهارم : دوباره براي برنامه Installer ساختم با Wise]
    پنجم : برنامه درست كار كرد .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •