صفحه 2 از 6 اولاول 1234 ... آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 230

نام تاپیک: دلایل مهاجرت از visual basic به سی شارپ

کاربر دائمی آواتار emadfa
    محل زندگی
    رشت

Question نقل قول: دلایل مهاجرت از visual basic به سی شارپ

دوست عزیز! چرا این قدر عصبانی؟
    من در تمام تاپیک هایی که گذاشتم از زبان های مختلف مثال زدم، عکس گذاشتم شما #C کار های محترم فقط از این شاخه به آن شاخه می پرید و نتوانستید یک حرف را با مدرک ثابت کنید.
    باز هم تاکید می کنم همواره منطق بر تعصب ارجحیت دارد!
    اولا که حرف های من ( و دوستان ) معمولا بر پایه تجربیات برنامه نویسی , مقالات و کتاب های برنامه نویسی است و همگی دارای اعتبار است! کسی از شاخه ای به شاخه دیگر نپریده بلکه من فقط از بالا به تفاوت های این زبان نگاه کردم. ( قدرت , شهرت , استفاده و ... ) در بسیاری از سخنانم به طور غیر مستقیم ساختارهای زبان را نیز بررسی کردم! مثلا شما ساختارهای بسیار رایج سه زبان را خط به خط بررسی کردید و من اعلام کردم که ساختار C#‎ در بسیاری از زبان ها مشابه دقیق دارد. فکر نمی کنم که لزومی داشت همه ساختارهای مشابه را زیر یکدیگر بنویسم! البته به زودی سعی می کنم که مطالب دقیق تری را بیان نمایم. ( ظرف چند روز آینده )
    البته نیاز است به یک سری از مطالب پاسخ دهم:
    دوست عزیز این حرف MSDN را لینک بده ما هم بخونیم من مثال VB و دلفی را زدم شما هم چندتا مثال از این دوزبان می زدید.
    پاسخ داده شد! ( لینک MSDN به زودی )
    بهتر نیست شما هم علاوه بر #C و تکیه کردن به ساختار C چند زبان برنامه نویسی دیگری را امتحان کنید و از دور به آنها نگاه نکنید؟!؟!؟
    من تا حد زیادی به C#‎ تسلط دارم. به زبان Java نیر برای پروژهای cross-platform برنامه نویسی می کنم. عاشق زبان C++‎ نیز هستم. برنامه نویسی به زبان های python و erlang نیز جز برنامه های آینده ام است. ASP.Net هم که! البته هیچ ادعایی ندارم و بر خلاف برخی از دوستان هیچ زبانی را نصف و نیمه یاد نمی گیرم. چون اساسا پیاده سازی الگوریتم بسیار مهمتر از زبان است.
    دقیقا در مورد این حرف با شما موافقم برنامه نویسی یعنی تفکر یعنی یک هفته برای یک Bug‌ کوچیک فکر کردن و کلنجار رفتن (نمی دونم براتون پیش اومده یا نه) یعنی شب خواب برنامه را دیدن . پس تو این شرایط به نظر من احمقانه است که برنامه نویس بخواهد خودش را درگیر کاراکتر های دستو پا گیری مثل " ; " بکونه ،‌ مسخره نیست که تو زمانی که شما ویندوز را نصب می کنید و اکثر درایور هاتون شناخته می شه شما بخواهید درگیر شمردن { ها برای پیدا کردن حلقه مورد نظرتان شوید . برنامه نویسی نیاز به دقت داره ، دقتی که سطح کاربردی برنامه شما را در نظر کاربر بالا ببره به کاربردن زبان برنامه نویسی شما هیچ فرقی برای کاربر نداره ، فقط خود برنامه نویس را درگیر حاشیه می کنه.
    من هیچ وقت با semicolon کلنجار نمی زم. این یک ساختار بسیار مفید در برنامه نویسی است. شاید به زودی 10 دلیل برای برتری دستورات منتهی به ; را در اینجا بگذارم. به هر حال دوست عزیز! کاربر فقط به GUI نیگا می کنه اما برنامه نویس به گستره ساختمان نرم افزار! فکر نمی کنم هیچ برنامه نویسی استفاده از brace یا ; واسش سخت باشه!
    مگر غیر از این است همه زبان های تحت DOS‌ از دور خارج شدن؟؟؟
    مطمنی؟ همین OS که باهاش کار میکنی رو با یکی از همین زبون های کنسولی به نام C نوشتن!!!!
    مگر غیر از این است که از زبان Visual C++‎ فقط برای بازی نویسی استفاده می شود Application نویسی به #C واگذار شده ؟؟؟
    چه جالب!!! البته حرف شما در مورد ایران که همه از دنیای متمدن فاصله دارند درسته! اما در مقیاس جهانی نه! چرا؟ چون:
    1) 99% بازی های دنیا با C++‎ نوشته شده , میشه و خواهد شد.
    2) 80% نرم افزارهایی که رو سیستم شما نصبه رو با VC نوشتن. ( حتما همشون اشتباه کردن؟!! )
    3) 60% برنامه نویسان آمریکای شمالی با دو زبان VC و Java برنامه نویسی می کنند و 13% به زبان C#‎. ( لینک هایی رو که دادم خوب بخونید. )
    4) بالاترین performance و قدرت مربوط به unmanaged c ++ هست.
    5) اگر از نظر شما webbrowser یا multimedia soft یا Security soft هم جز application هست!! برای نوشتن اینا به دلیل یک سری مسایل همچون حافظه یا امکانات به جز VC چاره ای نیست!
    و ...

دوست عزیز! این جا جای صحبت در مورد C نیست! به نظر من این زبان تا وقتی که یک زبان جدید جاش نیامده دارای تقدسه چون خدمتی که به علم کامپیوتر کرد و داره می کنه هیچ زبانی نکرده!

من منتظر دلایلی هستم که از منابعی همچون خود زبان برنامه نویسی باشد. مثال بزنید، مقایسه کنید. کد ها و امکانات را به رخ بکشید تا اگر vb ضعفی دارد ما هم بفهمیم...
    من نیامدم که کدی یا بحثی رو به رخ بکشم. ( هر چند به زودی یک سری نکات رو می گم. ) من فقط یک سری مطالب اثبات شده رو با لینک اعلام کردم. ( تایید شده! )

من عاشق برنامه نویسی هستم! ولی برخلاف برخی دوستان ایرانی ( متاسفانه در ایران برنامه نویسی یعنی نوشتن نرم افزار سفارشی!! ) شاید بهتر باشه به هر زبانی به ارزش خودش نگاه کنیم!!

خداحافظ....
    به زودی...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلاً تهران - دائم مریلند آمریکا

نقل قول: دلایل مهاجرت از visual basic به سی شارپ

من هم جدیداً دارم از VB.Net به #C مهاجرت می کنم، و دلیل آن این است که برای ADO.Net تمامی مثالها #C است. ولی اگر وارد دعوا دوستان نشویم، (چرا که کتک بد بیراه آول آخر نصیبمان است) ولی سین تکس وبی بهتر است و واضحتر از سی شارپ است، بقول دوستان این آکولادها معلوم نیست کجاست، ولی یک سئوال دیگر:
    (البته در تاپیک دیگر نیز مطرح شده است)
    آیا امکان دارد در یک پروژه مثلاً یک کلاس ما C#‎ باشد و کلاس دیگر ما VB.Net و ما بتوانیم از همدیگر نیز استفاده بکنیم.
    می دانم اگر کلاس خود را تبدیل به dll بکنیم امکان راحت دارد، ولی درون یک پروژه چگونه است.

متشکرم - بزرگمهر

کاربر دائمی
    محل زندگی

الان داشتم یک کلاس انتزاعی در سی شارپ ایجاد می کردم،(با دستور abstract) ولی وقتی در کلاس دیگر این کلاس را ارث بری کردم، هیچ کدی برای موارد که باید استفاده شود خودکار اضافه نشد، و ما باید بدانیم چه متدهائی، چه فانکشنها، و ... باید اضافه کنیم، ولی در وی بی یک کلاس انتزاعی(که با دستور MustInherit ایجاد می شود)، به محض اینکه از این کلاس ارث بری کنیم، تمامی متدها و ... لازم بصورت خودکار نوشته و یاداوری می شود، و این بسیار مهم است.

محل زندگی
    رشت

زبان Java زبان بزرگی است پر کاربرد اما حتما این را هم می دانید که Java جایی در Application ندارد.
    دوست عزیز! باور کن قصد پست زدن نداشتم اما اما نشد...نتونستم این جمله رو هضم کنم...
    شما یا احتمالا از دنیا بی خبری یا Java رو با چیزی اشتباه گرفتی یا ...
    C#‎ زبان قدرتمندی است و برنامه نویسان زیادی دارد اما جامعه برنامه نویسان java بسیار بزرگ تر است. جالب این که جاوا الان یه مقدار در وب ضعیف شده. ( به خاظر ASP.Net ) اما هنوز در برنامه نویسی رومیزی حرف اول رو می زنه! اگه شما می دونی Enterprise App یعنی چی این رو هم بدون که با جاوا تا این سطح می شه نرم افزار نوشت!
    دوست عزیز احتمالا به خاطر چنین تفکراتی درباره زبان هایی مثل Java و C++‎ شما vb کارها حالتون از C#‎ به هم می خوره! لطفا سعی کنید یک مقدار بیشتر up to date باشی!

با تشکر....

Wink نقل قول: دلایل مهاجرت از visual basic به سی شارپ

اتفاقا من هم قصد پست زدن نداشتم، دارم یک مقاله درباره ضعف های #C در برابر VB.Net می نویسم اما خوب برخی جمله ها را باید جواب داد دیگه.
    حرفم را با اطمینان گفتم ، Java جایی در Application نویسی ندارد،‌ حتی تا این حد می دانم که Java کامپایلر اختصاصی ندارد. شما Application نوشته شده با Java را به ما معرفی کن تا ماهم از وجودش فیض ببریم.
    اگر سایتی هم سراغ داری برای برنامه نویسی Application در جاوا معرفی کن ، به هر حال سرعت پیشرفت علم از سرعت آدمی بیشتر است ،‌اگر اتفاق جدیدی در دنیایا جاوا افتاده بد نیست ما هم بدانیم.

جالب تر اینکه تو این تاپیک قرار بود #C و VB.Net باهم رقابت کنند.

در ضمن اگر چند تاپیک قبلی را بخوانی متوجهد می شی که من هم #C بلدم هم ++C و هم کمی جاوا. اگر حالم بهم می خورد هرگز آنهارا نمی آموختم.
    دانلود حسابخانه مانی، برنامه مدیریت درآمد و هزینه رایگان

هر آنچه که هستیم، نتیجه افکاریست که در گذشته داشته ایم. (بودا)
    واحد فاصله «متر» نیست، «اشتیاق» است. اگر مشتاقش باشی حتی يک قدم هم فاصله ای دور است.

رنگ رنگی | آموزش

کاربر دائمی آواتار Navid Asadi
    محل زندگی
    و در این نزدیکی

چرا ما ایرانی هاهیچ وقت نمی تونیم تو فضای دوستانه دو چیز رو با هم مقایسه کنیم...

چون تا اینجای کار که کسی از #C کار ها نبوده که بتونه ضعف های VB.Net را در برابر C#‎.Net اعلام کنه و کد های دو زبان را باهم مقایسه کنه.(جز یک نفر که لینک جالبی داد و واقعا اطلاعاتم راجع به دو زبان بیشتر شد. که تو اون سایت هم از دوزبان به یک اندازه ایراد گرفته بود)
    آخرین ویرایش به وسیله Mani_rf : یک شنبه 04 مرداد 1388 در 18:55 عصر

واحد فاصله «متر» نیست، «اشتیاق» است. اگر مشتاقش باشی حتی يک قدم هم فاصله ای دور است.

رنگ رنگی | آموزش

#C و VB.Net به غیر از سینتکس تقریباً تفاوت آنچنانی باهم ندارن چون هردو از کلاسهای پایه ای دات نت استفاده می کنند ولی #C دوت ویژگی داره :
    جا برای پیشرفت خیلی داره
    مقدمه خیلی از زبانهای دیگه ست یعنی میشه از اون زبانها هم به راحتی به #C اومد.

محل زندگی
    رشت

سلام....
    اگر سایتی هم سراغ داری برای برنامه نویسی Application در جاوا معرفی کن
    والا بعد این همه سال نشنیدیم باید برای اثبات قدرت یک زبان و استفاده از اون بریم لینک نرم افزارهای نوشته شدش رو بیاریم. چیکار میشه کرد! اینجا ایرانه! اما اینم یک لینک معتبر... یک نرم افزار از ناسا... نرم افزار رقیب office ... نرم افزار ویرایش موسیقی.... لطفا با دقت بررسی کنید!
    Ten Amazing Java Applications

با توجه به این که در همین سایت قبلا ده ها صفحه در مورد تفاوت های سینتکسی این دو زبان بررسی شد لازم دیدم به دنبال یک سری تفاوت های جدیدتر و بنیادی تر باشم. به زودی...

کاربر جدید آواتار XilizaX
    محل زندگی
    تهران - نارمك

نقل قول نوشته شده توسط ali_md110 مشاهده تاپیک
    کد نویسی با سی شارپ چذابتره
    دات نت یک سکوی پرتابی هست فرقی نمکینه برنامتو با چی مینویسی تقریبا 3000 کلاس توی دات نت ارائه شده که بوسیله زبانهای برنامه نویسی موجوددر دات نت استفاده میشه و همشون توسط یه زبان میانجی کامپایل میشه با هر کدوم از زبانها راحت تر هستید برنامه بنویسید ولی بازار سی شارپ قوی تره
    فکر کنم مواردی مثل رفکتورها Refactor که در سی شارپ ارائه شده در ویبی نیست 2010 هم پشتیبانی بشه
    وفتی این 3000 هزار تا کلاس رو تونستی یاد بگیری یه برنامه نویس حرفه ای شدی
    درود.
    دوست عزيزم Refactoring در VB.NET بسيار لذت بخش و پر قدرت است.
    در زير كتابي مفيد در اين زمينه قرار مي دهم كه دانلود آن به همه حرفه اي ها توصيه مي شود :

کاربر دائمی
    محل زندگی

به یک نتیجه رسیده ام.
    اگر سین تکس C با هر ورژن آن درست بود و ساده قابل خواندن و نوشتن، هیچ وقت نیاز به وی بی نبود.

متشکرم - بزرگمهر

محل زندگی
    و در این نزدیکی

به نظر من زبان برنامه نویس یک چیز تقریبا شخصی هستش چون در نهایت کسی که با برنامه کار میکنه فرقی براش نداره که برنامه نویس با ویژوال بیسیک کار کرده یا با سی شارپ مگه این که در کیفیت نهایی تاثیر داشته باشه البته اگه داشته باشه؟؟؟

به نظر من که میشه گفت تازگیها از وی بی 6 به وی بی دات نت مهاجرت کردم وی بی دات نت عالیههههه . این هم که میگن بازار #c از vb بهتره رو شخصا قبول ندارم (هرچند که سی بازارش بهتره)

کاربر دائمی آواتار CodeMasterX
    محل زندگی
    Iran, Shiraz

Cool نقل قول: دلایل مهاجرت از visual basic به سی شارپ

بعضی پست ها رو خوندم، اینم پست من.

اگر تکنولوژی و پلت فرم دات نت رو درست درک کنید حتما خواهید دانست که عملا تفاوتی بین زبان های برنامه نویسی مثل سی شارپ یا وی بی نیست. کتابخانه کلاس ها، محیط برنامه نویسی و .... همه یکسان هستند. انتخاب زبان برنامه نویسی به علاقه شخصی برنامه نویس و تجربه برنامه نویسی ش مربوط میشه. خود مایکروسافت اینجوری اعلام کرده بود اوایل توزیع دات نت، که وی بی برای برنامه نویسانی که با بیسیک کار می کردند و کسانی که می خوان تازه به دات نت وارد بشن و زود و راحت هم یاد بگیرن و پیشرفت کنن ارائه شده. سی شارپ از طرفی برای برنامه نویسایی که سابقا با خانواده سی یا جاوا کار می کردن ارائه شده.

تو Syntax هر دو زبان تفاوت هایی وجود داره، ولی تفاوت ها سلیقه ای نیستند. تفاوت های این چنینی مربوط به استاندارد Syntax اون زبان، استاندارد کامپایلر زبان، و چیزایی از این قبیل هست.

از طرفی از اونجا که برنامه نویسی در دات نت محدود به زبان انتخابی نیست، اگر کسی مثلا وی بی کار می کنه، بخواد به سی شارپ سوئیچ کنه یا اون رو هم یاد بگیره کار سختی نیست. نیازی به کتاب و غیره هم نداره. یکی دو هفته کار میخواد، چند تا برنامه ای که تو وی بی نوشته رو تو سی شارپ بنویسه و تفاوت های دستور زبانی رو یاد بگیره. حتی اگر یه وی بی کار هیچی هم از سی شارپ ندونه با دیدن کدش میتونه بفهمه دنیا دسته کیه، چرا که توابع و دسترسی به کلاس ها و غیره در دات نت محدود به زبان انتخابی نیست.

نتیجتا در آخر من هم مثل گفته خود مایکروسافت انتخاب زبان رو سلیقه ای می دونم. ولی ترجیحا برای کسانی که تازه میخوان شروع کنند وی بی. و برای کسانی که سابقه برنامه نویسی در جاوا یا خانواده سی رو ندارن باز هم وی بی. و برای کسانی که جاوات یا سی کار بودن سی شارپ.

آخر همه این حرفا میرسیم به حرف یکی از دوستان عزیز که تو همین فروم افتخار آشنایی باهاشون رو داشتم که الان اسمشون رو به خاطر ندارم. چند سال پیش یه بحثی من با ایشون داشتم سر این که VB6 بهتره یا Delphi7. یه جمله بهم جواب دادن که کارو واسه همیشه یه سره کرد:

یه کدومشو یاد بگیر و پول در بیار!

کاربر دائمی
    محل زندگی

آخه موضوع به این سادگی نیست که.
    سر یک پروژه 20 نفر دارند کار می کنند، تا آنجا من می دانم(و مطمئن نیستم، و در همین چند تاپیک قبلی نیز این سئوال را پرسیده ام) یک پروژه نمی تواند یک کلاس آن C#‎ و کلاس دیگر وی بی باشد، یا باید همه پروژه سی یا باید وی بی باشد، حال شاید کسی سی را خوب نداند، (مثل خود من)

متشکرم - بزرگمهر

کاربر دائمی آواتار hossein-khoshseyar
    محل زندگی
    تهران

آقا من دارم تو یه شرکت معتبر کار می کنم و با vb.net هم برنامه می نویسم . هیچ مشکلی هم ندارم خیلی از همکارام هم C#‎ کار می کنن ولی خیلی راحت اگه مشکلی باشه به هم کمک می کنیم چون این دو تا زبون خیلی شبیه همن . یعنی تو این چند سال تا حالا پیش نیومده اونا با C#‎ بتونن کاری بکنن که من با VB.net نتونم , وبالعکس

کاربر دائمی آواتار rooshan2008
    محل زندگی
    گیلان- لشت نشا

سلام
    منم چند تا از نوشتها رو خوندم ولی به نظر منم فرقی نمیکنه فقط ویبی ساده تر همین البته C#‎ کد هایی که باهاش نوشته میشه ، صورت بهتری و حرفهای گونه تر داره (البته اصل نتیجه به دست آمده است)
    تازشم، با یه نرم افزار می تونید هم VB رو به C#‎ و هم برعکس این کارو انجام بدین دیگه فرقی نمی کنه -- معمولاً برنامه نویسا به اکثر زبانها یه ناخونکی می زنن و مطابق میلشون زبانشون رو انتخاب میکنن

کاربر دائمی آواتار Sharif Lotfi
    محل زندگی
    Tehran

اي كاش بجاي بعضي كل كل ها ، دوستان ديگه هم مثل آقاي Mani_rf منطقي با قضيه برخورد مي كردن . بهتره رد و بدل اطلاعات بشه تا نقطه هاي سادگي ،سختي ، ضعف و قوت اين دو زبان محبوب معلوم تر بشه . با اين بحث ها كه بعضي از دوستان مطرح مي كنن فقط آتش معركه زياد ميشه .
    من هم نظر خودمو ميگم هر چند بقول آقاي بزرگمهر ممكنه از بد و بيراه بي نصيب نباشيم .
    واللا من هم از سال 75 دارم برنامه نويسي مي كنم (البته نه بعنوان يك حرفه اي) اون موقع تو محيط Dos خدابيامرز با زبان ++C مي نوشتم و اين زبان فوق العاده بود (و هنوز هم هست) . بعد از آمدن ويندوز خواستم برم سراغ Visual C ديدم خيلي برام سخت شده رفتم سراغ VB بعد از VB6 هم اومدم تو دات نت ها تا امروز كه هم VB.Net كار مي كنم هم #C هر دو شون رو هم تقريبا بلدم و با هر دو شون هم برنامه نوشتم.
    هر دو تا خيلي شبيه همن و شخصا اينو قبول ندارم كه يكي قويتر از اون يكي باشه. ولي اكثر اوقات ترجيح ميدم با VB.Net بنويسم چون محيط كارشو بيشتر دوست دارم .
    وقتي IF يا For يا حلقه هاي ديگه رو مي نويسي خودش واست ته حلقه رو مي بنده.
    چيدمان كدها رو زير هم برات مرتب مي كنه.
    ساختار كار هم كه مثل #C هستش
    از نظر قدرت هم كه قربونش برم خداست.
    آدم مگه از محيطي كه هم امكاناتش خوبه و هم كامپايلرش قويه و هم خروجيش قابل قبوله فرار مي كنه ؟
    من فكر مي كنم بعضي از دوستان در مورد VB.Net تصور Quick Basic رو دارن (ما خودمون هم سال 75 بچه هاي QB كارو دست مينداختيم) ولي خوب VB.Net چيز ديگه است.

کاربر تازه وارد آواتار jerjis1912
    محل زندگی
    کرج

سلام-من همونی ام که این تاپیک رو زدم

حالا شعارم اینه:

Microsoft visual basic 2005

The unselfish king of programming languages

محل زندگی
    کرج

البته با احترام به سی شارپ - زبان کم گوی و گزیده گوی

محل زندگی
    کرج

نقل قول نوشته شده توسط hossein-khoshseyar مشاهده تاپیک
    آقا من دارم تو یه شرکت معتبر کار می کنم و با vb.net هم برنامه می نویسم . هیچ مشکلی هم ندارم خیلی از همکارام هم C#‎ کار می کنن ولی خیلی راحت اگه مشکلی باشه به هم کمک می کنیم چون این دو تا زبون خیلی شبیه همن . یعنی تو این چند سال تا حالا پیش نیومده اونا با C#‎ بتونن کاری بکنن که من با VB.net نتونم , وبالعکس

سلام - آقا درآمدتون چطوره؟ من خیلی دوست دارم تو این شرکتا مشغول شم.

ولی جرات نمیکنم برم جلو. میشه نمونه هایی از کاراتونو بذارین؟

محل زندگی
    و در این نزدیکی

Microsoft visual basic 2005
    تو این دنیا اگه حتی یک روز هم از جهان عقب بیفتی...
    رسیدن به قبل یک دوره رنسانس می خواد...
    الان که VS2010 اومده تازه رفتی رو 2005...
    برو 2008 کار کن دنبال 2010 بیفت...
    همیشه سعی کن از آخرین تحولات استفاده کنی...
    البته این نظر من بود...

از نظر قدرت و امکانات دیگه به همه ثابت شده که C#‎.net=vb.net
    خوب حال برمی گردیم به سالهای قبل از 2002-2003 که دات نت وجود نداشت.
    برنامه نویس ها معمولا چند دسته بودند:

++c معمولا 99% حرفه ای 1% غیر حرفه ای
    Java معمولا 50% حرفه ای 50% غیرحرفه ای
    Delphi معمولا 70% حرفه ای 30% غیر حرفه ای
    Vb6 معمولا 10% حرفه ای 90% غیر حرفه ای
    ( آمار و درصدها کارشناسی نشده و تقریبی هستند جدی نگیرین)

خوب حالا فرض می گیریم این 4 تا دسته باید یکی از زبانهای vb و C#‎ انتخاب کنند.
    بیشترین احتمال :

C++‎,java, Delphi --------> C#‎
    Vb6 -------->VB.net

پس از 100% برنامه نویس های حرفه ای ماقبل سال 2002 ، 95 % C#‎ رو انتخاب می کنند.
    یعنی از هر 20 نفر برنامه نویس حرفه ای ماقبل سال 2002 ، 19 نفر C#‎ کار می کنند و 1 نفر vb.net

حالا در سال 2002 به بعد چه اتفاقی میوفته؟؟!!!!!! یعنی یک نفر می خواد برنامه نویس حرفه ای بشه کدومو انتخاب می کنه؟
    عوامل زیر دخیل هستند. (چیزهایی که به ذهن من میرسه)
    1. اولین بار با چه زبانی آشنا می شن و میتونن یک Heloo world بنویسن. ( احتمالا کفه ترازو به نفع vb سنگین تره)
    2. در دانشگاهها و مدارس روی کدومشون بیشتر مانور میدن (در ایران شرایط تقریبا برابره)
    3. کدومشون می تونه دهان دوستان و همکلاسی ها رو بیشتر باز کنه ( 100% C#‎ )
    4. در سایتهای اینترنتی به کدوم زبان بهای بیشتری داده میشه ( میشه گفت برابر ولی کسی چه میدونه !)
    5. عمو بیل کی رو بیشتر دوست داره ( خوب معلومه vb )
    6. اجتماعی که در اون زندگی میکنید به VB.NET مثل قاقالی نگاه نکنند و باور کنند که بزرگ شده ، واسه خودش کسی شده (شی گرا شده )
    7. اگه سری به سایت برنامه نویس سری بزنه طرفدارن C#‎ و VB.NET باهاش چه برخوردی می کنن
    8. و ...

خوب میشه می گفت کسانی که بعد از سال 2002 وارد برنامه نویس .NET می شن نسبت 1 به 19 ندارن در بدترین حالت 50% می خوان vb.net رو یاد بگیرن البته این برای افراد حرفه ای گفتم اگه افراد غیر حرفه ای رو به این جمع اضافه کنیم طبیعتا 90% می خوان vb.net رو یاد بگیرند.

خوب بریم سراغ اصل مطلب ، من برنامه نویس VB.Net هستم اونم بصورت حرفه ای !!!!!! (اینقدر بی وجدان نباشین بزارین فکر کنم حرفه ای هستم از تون کم میشه؟) هیچ وقت قصد مهاجرت به C#‎ رو ندارم ولی اگه بخوام یک روزی برنامه نویس قابلی بشم باید C#‎ رو هم بلد باشم. تا در هر شرایطی بتونم تو یک مجموعه که ممکنه پروژه رو با C#‎ بنویسن یا با VB.NET مفید واقع بشم.

زنده باد VB.NET زنده باد #C

درود بر همگی
    نخست بگم این تاپیک یکی از آموزنده ترین تاپیک های برنامه نویسی برای منه تازه کار بوده (بویژه اون 3 صفحه نخست)

بعد من شرایطم رو می گم شما راهنماییم کنید

برنامه نویسی رو با html شروع کردم بعد یکم javascript یاد گرفتم

وقتی آمدم دانشگاه و c رو شروع کردم فهمیدم اونا اصلا زبان برنامه نویسی نبودن، بعد من رشتم برقه برای برنامه نویسی روی micro از زبان c استفاده می کردم، الان بعد از 2 سال هنوز وقتی یه برنامه می نویسم کلی ایراد برام پیش میاد،
    از عید شروع کردم با basic برنامه نوشتن، که 10 برابر اون کاری که با c انجام می دادم رو طی یک ما با basic انجام دادم (با کمترین اشتباه)

اما الان که فکرش رو می کنم، همون { های زبان c کلی بهم حال می داد (نمی دونم چرا وقتی c می نوشتم یه لذتی داشت)

حالا سواله من: حالا می خوام یه زبان شی گرا از این سه تا رو انتخاب کنم
    java
    vb.net
    C#‎

و از اونجایی که سوادم در برنامه نویسی در حد صفره لطفا بگید با کدوم شروع کنم، (راستش رو بخواید هفته پیش شروع کردم java یاد گرفتن اولش خوب پیشرفت اما بعدش پاک گیج شدم)

الان تازه دارم visual studio 2008 رو دانلود می کنم و هنوز در vb.net و C#‎ حتی اون "hello world" رو هم ننوشتم

محل زندگی
    رشت

دوست عزیز
    ای کاش که واسه سوالت یک تاپیک جدید می زدی ولی ...

Java یک زبان cross-platform هست. ( یک بار بنویس, همه جا اجرا کن.) به این معنی که کد شما به زبان ماشین تبدیل نمی شه بلکه به bytecode تبدیل می شه و JVM این bytecode رو به زبان ماشین تبدیل می کنه ( البته به شکل realtime ). جاوا زبان نسبتا سختی است. ( البته نه به سختی C++‎ ) با این حال زبان بسیار قدرتمندی است و برای برنامه نویسی سیستم های بزرگ مناسب است. هر چند کاربردهای خود را دارد و هنوز بسیاری از کارها با C++‎ انجام می شود!

در صورتی که به دنبال RAD یا توسعه سریع نرم افزار هستید می توانید به دنبال C#‎ باشید. دقت کنید که .Net بسیار آسان تر از Java است ولی در صورت یادگیری به راحتی می توانید به java نیز switch کنید.
    در ضمن:

حالا می خوام یه زبان شی گرا از این سه تا رو انتخاب کنم
    فراموش نکنید که هر چند زبانی مثل C++‎ نیز شی گراست اما از ویژگی های برنامه نویسی رویه ای نیز پشتیبانی می کند و با تابع سر و کار داریم. این گونه برنامه نویسی hybrid نامیده می شود در صورتی که زبان هایی مثل java یا C#‎ اصطلاحا pure oop نامیده می شوند. بنابراین هر دو گروه شی گرا هستند اما شیوه آنها متفاوت است.

علاوه بر این با توجه رشته و علاقه توصیه می کنم که در کنار یکی از این سه زبان ( با توجه به توضیحات بالا ) حتما ++Cرا نیز یاد بگیرید.

موفق باشید.

محل زندگی
    و در این نزدیکی

سلام من چندان در مورد java اطلاعاتی ندارم...
    راستشو بخواید من الان 17 سالمه از 13 سالگی با برنامه نویسی آشنا شدم(QBasic) مذخرف بود...
    از دو سال پیش جدی رو VB کار کردم بد نبود (به هر حال برنامه نویسی به آدم حس خلق کردن میده و جالبه)
    از پارسالم شروع کردم با VB.Net کار کردن...
    دنیای جدیدی بود از محیط کسل کننده ی VB خبری نبود خیلی سریع یاد گرفتم...
    من پیشنهاد میکنم اول VB.Net یاد بگیر بعد در کمتر از 2 هفته میتونی به C#‎ سویچ کنی(اگه بخوای) من که هرچی خواستم VB.Net محیا کرد هنوز به فکر سویچ کردن نیفتادم...

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تبریز

با سلام
    من هم با نظر بقیه موافقم من خودم VB.NET کار میکنم یعنی اول VB6 کار کردم بعدا دات نت
    ولی امروزه بازار C#‎ داغتر از بازار VB و علتش هم من نمیدونم هر زمانی یکی از زبانهای برنامه سازی مد میشه حالا هم C#‎ مد شده

محل زندگی
    و در این نزدیکی

ولی امروزه بازار C#‎ داغتر از بازار VB و علتش هم من نمیدونم هر زمانی یکی از زبانهای برنامه سازی مد میشه حالا هم C#‎ مد شده
    من برای جنبه مالی هنوز برنامه نویسی نکردم!
    اما این چیزی که میگید برای افرادی مهمه که برنامه نویسی بلد باشن...
    چیزی که مهمه آخر قضیه هستش یعنی پروژه نهایی...
    البته من هم قبول دارم C#‎ دهن پر کن تره...

سلام دوستان عزیز.

درسته که الان بازار #C داغ تره اما تعداد کسانی که #C کار می کنن با کسانی که VB کار می کنن تقریبا برابره. مطمئن باشید که تا چند سال دیگه VB کار ها بیشتر در مرکز توجه قرار خواهند گرفت ، کمترین مزیت VB.Net بر #C سادگی ساختار در نتیجه فراگیری ساده تر اونه که بیشتر تازه کار هارا به خودش جلب می کنه. اگر دقت کرده باشید بیشتر برنامه نویسان جوان به VB.Net رو اوردن و برنامه نویسان قدیمی سمت #C رفتن. پس در آینده ای نزدیک VB کار های بیشتری حرفهایی برای گفتن خواهن داشت.

من در حال تهیه مقاله ای با عنوان برتری های VB.NET بر #C هستم که به زودی در سایت قرار خواهم داد تا ضعف های #C برای VB کارها و #C کار ها نمایان شود.

از همه VB.NEt کار ها هم خواهش می کنم در صورتی که کمبودی از #C سراغ دارند که در VB وجود ندارد به صورت پیامی خصوصی برایم بفرستند تا در این مقاله از آن هم استفاده شود (البته مشروط بر اینکه خودم قبلا کشف نکرده باشم.)

رنگ رنگی | آموزش

درود
    حالا وارد مرحله بعدی سوال ها شدیم، (برای پاسخ ها ممنون)

الان من شروع می کنم به یادگیری vb.net و java در کنار هم، چون واقعا تازه کارم و اگر روی اینا تسلط پیدا کردم بعد C++‎ رو یاد می گیرم

java رو که روی سایت sun دوره آموزشی خوبی گذاشته، حالا اگه زحمتی نیست، یه مرجع خوب برای یادگیری vb.net بدید

بعد مشکل اصلی من اینه که نمی دونم چطوری میشه روی یه زبان تسلط پیدا کرد، و کلا تسلط پیدا کردن چقدر زمان می بره

(راستی ببخشید اگه چندان به موضوع تاپیک مرتبط نیست، آخه من تو تاپیک های دیگه که پرسیدم بعد از 1 هفته هنوز کسی جواب نداده، اما این تاپیک خیلی فعاله)

محل زندگی
    و در این نزدیکی

سلام
    دوست من اگه بگردی خیلی Pdf در این رابطه پیدا میکنی
    اما گفتی تسلط !
    هیچ کس نمی تونه بگه که همه رمزو راز برنامه نویسی رو بلده !؟
    هر کس متناسب با تواناییش یه مقداری رو یاد میگیره!

نقل قول نوشته شده توسط arashonline مشاهده تاپیک
    درود
    حالا وارد مرحله بعدی سوال ها شدیم، (برای پاسخ ها ممنون)

الان من شروع می کنم به یادگیری vb.net و java در کنار هم، چون واقعا تازه کارم و اگر روی اینا تسلط پیدا کردم بعد C++‎ رو یاد می گیرم

java رو که روی سایت sun دوره آموزشی خوبی گذاشته، حالا اگه زحمتی نیست، یه مرجع خوب برای یادگیری vb.net بدید

بعد مشکل اصلی من اینه که نمی دونم چطوری میشه روی یه زبان تسلط پیدا کرد، و کلا تسلط پیدا کردن چقدر زمان می بره

(راستی ببخشید اگه چندان به موضوع تاپیک مرتبط نیست، آخه من تو تاپیک های دیگه که پرسیدم بعد از 1 هفته هنوز کسی جواب نداده، اما این تاپیک خیلی فعاله)

دوست عزیز، شما که همه تاپیک های زده شده را خوندید حتما تا حالا متوجه شدید که موضوع بحث این تاپیک چیزی دیگریست!!!
    لطفا برای بررسی سوال های خود تاپیک جدیدی ایجاد کنید.

رنگ رنگی | آموزش

سلام خدمت دوستان

من خودم ويبي کارم و ويبي را هم بخاطر سادگيش انتخاب کردم
    کل مطالب سايت رو هم خوندم
    بجاي اينکه معايب هر دو زابان را بيان کنيد تا تازه واردها بخواهند زبان مورد نظر را انتخاب کنند
    شما داريد با هم بحث مي کنيد
    و به زور مي خواهيد بگيد که فلان زبان از فلان زبان بر تره

مطلب بعدي اينکه تمام برنامه هايي که مي توان با C#‎نوشت با ,vb.net هم مي توان نوشت
    من شرکتهاي بزرگي را مي شناسم که هنوز با ويبي دارن برنامه نويسي مي کنن

لطفا سري به سايت http://www.jobsite.co.uk/
    بزنيد و شغل برنامه نويس ويبي را هم جستجو کنيد
    اين سايتي است که شما مي توانيد در کشور هاي مثل انگليس شروع به کار کنيد اون هم با زبان ويبي
    و باور کنيد هنوز شرکتهايي هستند که database انها با microsoft access است

فرقي بين زبان هاي دات نت وجود ندارد

کاربر دائمی آواتار Microsoft.net
    محل زندگی
    مشهد

در این که خوانایی کد در #C بیشتره که شکی نیست ، یکی از بزرگترین مزیتهای #C به Vb اینه که تو سی میتونین یک دستور رو توی چند خط بنویسید و این خوانایی کد رو زیاد میکنه البته تو vb هم با _ این کارو شبیه سازی کردن که چیز جالبی به نظرم نیست و دست باز نیست مثل سی ، حالا شنیدم تو 2010 واسه vb این کارو کردن که شبیه سی بتونه یک دستور رو تو چند خط کد بزنه و این خیلی خوبه

محل زندگی
    و در این نزدیکی

اما همیشه تو چند خط نوشتن باعث خوانایی بیشتر نمیشه...

نقل قول نوشته شده توسط Microsoft.net مشاهده تاپیک
    در این که خوانایی کد در #C بیشتره که شکی نیست ،
    چرا دوست عزیز شک هست ، شما صفحه اول سایت را بخون ؛ من اونجا چند نمونه از کد های دوزبان را برسی کردم. خودت ببین کدوم خواناتره و موقع ایراد یابی کردن و اضافه کردن کد در بین بلوک ها در کدام راحت تر می شه کار کرد.

یکی از بزرگترین مزیتهای #C به Vb اینه که تو سی میتونین یک دستور رو توی چند خط بنویسید و این خوانایی کد رو زیاد میکنه
    دوست عزیز در چند خط نوشتن کد ها خوانایی برنامه را کم می کند نه زیاد. چون کسی که کد را می خونه باید دنباله ادامه کد بگرده تمام برنامه نویسان یک دستور را در یک خط می نویسند (البته برنامه نویسان) .مگر اینکه خط خیلی طولانی باشد و انتهای آن از دید خارج شود.

البته تو vb هم با _ این کارو شبیه سازی کردن که چیز جالبی به نظرم نیست و دست باز نیست مثل سی
    بله دوست عزیز به دلیل اینکه به طور معمول هر کد در یک خط نوشته می شود مگر اینکه طول آن خط زیاد باشد در کد نویسی VB.Net برای مشخص کردن انتهای خط از Enter به جای ; استفاده می شود و در صورتی که برنامه نویس بخواهد کدی را در چند خط بنوسد از کاراکتر _ (UnderLine) استفاده می کند. همچنی اگر بخواهد چند کد را در یک خط بنویسد از : استفاده می کند. (اگر بخواهد)

رنگ رنگی | آموزش

محل زندگی
    مشهد

چرا دوست عزیز شک هست ، شما صفحه اول سایت را بخون ؛ من اونجا چند نمونه از کد های دوزبان را برسی کردم. خودت ببین کدوم خواناتره و موقع ایراد یابی کردن و اضافه کردن کد در بین بلوک ها در کدام راحت تر می شه کار کرد.
    ببین دوست عزیز ، این حرف شما سلیقه ایه و ارزش علمی نداره ، این موضوع (نوشتن یک دستور در چند خط) باعث بالا رفتن خوانایی برنامه (مخصوصا برنامه های بزرگ و دستورات پیچیده بیشتر از 80 کاراکتر) میشه ، این جزو یکی از مزایای زبانهای C Base هست ، حالا اینی که سلیقه شما چیه و کدوم رو میپسنده یک چیز شخصیه .
    اما همیشه تو چند خط نوشتن باعث خوانایی بیشتر نمیشه...
    100% درسته ، من هم نگفتم همیشه ! خوانایی برنامه در درجه اول به خود برنامه نویس ربط داره و در درجه دوم به امکاناتی که زبان برنامه نویسی در اختیارش میزاره

محل زندگی
    و در این نزدیکی

درسته بعضی وقت ها خوانا میشه نه در 80 کارکتر ( بیش از 100 تا 120 کارکتر...
    ببین دوست عزیز ، این حرف شما سلیقه ایه و ارزش علمی نداره
    دقیقا به همین دلیل حرف شما هم ارزش علمی نداره چون خودت میگی سلیقه ای هستش...
    من تو برنامه هام تا حد امکان دستورات کوتاه رو در یک خط مینویسم تا تمام چیز هایی رو که در یک تابع نوشتم در یک صفحا داشته باشم ( گاهی تا 7 یا 8 دستور میشه

من موندم که خوانایی سی شارپ کجاستتتتتت؟؟؟؟؟؟؟
    فقط وی بی

محل زندگی
    مشهد

نقل قول نوشته شده توسط Navid Asadi مشاهده تاپیک
    درسته بعضی وقت ها خوانا میشه نه در 80 کارکتر ( بیش از 100 تا 120 کارکتر...

دقیقا به همین دلیل حرف شما هم ارزش علمی نداره چون خودت میگی سلیقه ای هستش...
    من تو برنامه هام تا حد امکان دستورات کوتاه رو در یک خط مینویسم تا تمام چیز هایی رو که در یک تابع نوشتم در یک صفحا داشته باشم ( گاهی تا 7 یا 8 دستور میشه
    http://www.vbrad.com/article.aspx?id=63

اگه این آدرس رو نگاه کنی و با انصاف هم باشی هم از لحاظ علمی بهت ثابت میشه هم از لحاظ تجربی ! من خودم وی بی کارم ولی اعتقاد دارم که خوانایی(Readability) کد در سی شارپ نسبت به وی بی بهتره . در هر صورت بچه های با تجربه و مخصوصا مدیران فروم می تونن در این زمینه نظر بدند .

صفحه 2 از 6 اولاول 1234 ... آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •