نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: روش نصب کامپوننت به صورت کامل !!!

روش نصب کامپوننت به صورت کامل !!!

من چند تا سی دی کامپوننت خریدم ولی وقتی نصبشون می کنم یا یک ارور چرت و پرت می ده یا ....
    در بعضی مواقع هم وقتی نصبش می کنم و کار کرد ؛ وقتی بعدی رو نصب می کنم اولیه از بین می ره!
    یک جا هم هست که باید فایل dpk. انتخاب کنیم؛ به صورت پیش فرض روی d:\program files\borland\delphi7\Lib\dclusr.dpk هست ؛ من تغیرش نمی دم ....
    یک راهنمایی منو بکنید

مهمان
    سلام

کامپوننت ممکن به چند صورت باشه :
    1: فایل پکج اون با پسوند dpk همراهش هست . اون رو باز کن و یک فرم میاد که چند دکمه دارد که یکی از اونها روش install نوشته اون رو کلیک کن کامپوننت نصب میشه ولی باید مسیرش رو هم معرفی کنی . برای ایکار میای تو منوی tolls و گزینه enviroment options رو انتخاب میکنی و سپس دکمه libirary و یک فرمی میاد که مسیر این فایل پکج ( و source در صورت وجود ) رو انتخاب و سپس add میکنی .

2: یک وقت هست که کامپوننت تو یک فایل با پسوند bpl هست برای نصب اون بیا تو منوی component و گزینه install packge رو بزن ( یا منوی project و گزینه options و برگه packge ) و سپس دکمه add و دادن اون فایل .

3: یک وقت هست که فقط سورس رو داری که باید پکجش رو بسازی که برا اون هم میای منوی new و سپس others و گزینه packge رو انتخاب میکنی و سپس سورسها رو add میکنی و سپس compile میکنی و save میکنی و پکجش ساخته میشه که دیگه مشابه بالا است .

:موفق:

مهمان
    یک موردی که یادم رفت اینه که کامپوونتهای مخصوص هر ورژن دلفی در یک یک ورژن متفاوت از دلفی معمولا نصب نمیشوند مگر اینه سورسش رو داشته باشی یا اون کامپوننت وابسته تنها به همون ورژن نباشه که این خیلی کم اتفاق میفته .

در ضمن اگه یک کامپوننت همنام یکی دیگه باشه میاد اون قبلی رو از بین میبره به همین خاطر اگه خودت پکجش رو میسازی حتما اسمش رو عوض کن که اون هر بار میاد خودش اسم packge1 (اگه اشتباه نکرده باشم) رو بهش میده .

دوست عزیز سلام

لطفا اگه می شه روش نصب کامپوننت در دلفی 9 (2005) را توضیح دهید.

از لطف شما ممنونم.

مهمان
    نقل قول نوشته شده توسط Mahdi-563

لطفا اگه می شه روش نصب کامپوننت در دلفی 9 (2005) را توضیح دهید.
    سلام دوست عزیز من زیاد در مورد دلفی 2005 اطلاعات کافی و تجربه لازم ندارد .

:sorry:

:موفق:

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •