نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: از چه طریق برنامه تحت وب بنویسیم که روی یک شبکه محلی نیز کار کند

از چه طریق برنامه تحت وب بنویسیم که روی یک شبکه محلی نیز کار کند

سلام

من توی یک شرکت کار میکنم که دفاتری در شهر های مختلف داره من می خوام برنامه ای بنویسم که کاربران از طریق اینترنت بتوانند اطلاعات لازم را وارد بانک کنند لطفا راهنمایی کنید از چه روشی استفاده کنم که فایل بانک روی سیستم خودم باشه و دفاتر از طریق اینترنت بتوانند اطلاعات رو وارد کنند لطفا اگر نمونه کد یا Pdf در این رابطه وجود داره معرفی نمایید

ممنون

کاربر دائمی آواتار daffy_duck376
    محل زندگی
    قزوین

نقل قول: از چه طریق برنامه تحت وب بنویسیم که روی یک شبکه محلی نیز کار کند

این کار نیاز به یه سری امکانات داره . مثلا برای کامپیوتر خودتون حتما باید IP درست (valid)
    داشته باشید تا برنامه شهر های مختلف بتونن بانک شما رو پیدا کنند . بعدا باید تلاش کنید که از طریق شبکه ( اینترنت ) بتونید به اون متصل بشید . بعد از اینکه تونستید که دیگه یه برنامه نویسی عادی هست . فقط سرعتش بازیابی اطلاعاتش خیلی پایین مشه و اینکه تا اوجا که میتونید تراکنشهای خودتونو کم کنید تا نیاز کمتری به اتصال به بانک اطلاعاتی داشته باشه ! چون هر چی باشه سرعت کم هست . من اینکار رو با دلفی و بانک روی اینترنت انجام دادم و لی اگه بانکتون IP VALID داشته باشه همون میشه . توجه داشته باشید که اینترنت یه شبکه بزرگ هست نه چیز دیگه

کاربر دائمی آواتار Soroush.Sarabi
    محل زندگی
    کرج

ببینید دوست عزیز اگر که IP Valid ندارید می تونید از RAS Server استفاده کنید اینجوری بدون نیاز به اینترنت هم می تونن به شرکت وصل بشن.

محل زندگی
    قزوین

نقل قول نوشته شده توسط Soroush.Sarabi مشاهده تاپیک
    ببینید دوست عزیز اگر که IP Valid ندارید می تونید از RAS Server استفاده کنید اینجوری بدون نیاز به اینترنت هم می تونن به شرکت وصل بشن.
    اگر این دوستمون بخوان به صورت آنلاین کار کنند ( ارتباط بیش از یک ساعت در روز ) روش شما بسیار پر هزینه خواهد بود (اگه شعبه در بندر عباس و مرکز در تهران باشد ارتباط در هر دقیقه حدود 80 تومان خواهد شد) که این قضیه اصلا مقرون به صرفه نیست در ضمن سرعت انتقال اطلاعات به علت آنالوگ بودن بسیار کم می باشد در صورتی که با هزینه کمتر میتوان یک خط پر سرعت انترنت گرفت و به سرعت بالاتری دست پیدا کرد. اما روش شما امنیت بالاتری دارد

کاربر دائمی آواتار بیتافرهی
    محل زندگی
    Tehran

به نظرتون این موضوع ربطی به Net Remoting . داره؟
    من یه مطلبی در موردش خوندم،می خواستم ببینم در این مورد کاربرد دارد یا خیر

سلام به همه
    راستش من اين بحث رو خوندم و استفاده كردم .من يه مشكلي ذهنم رو درگير خودش كرده كه به نظرم با اين تايپك ارتباط معنايي داره.اگر هم من اشتباه فكر كردم پيشاپيش از مطرح كردنش اينجا عذر ميخوام.
    راستش منم توي شركتي كار ميكنم كه كامپيوترهااز شبكه استفاده ميكنن.ميخوام برنامه اي بنويسم كه به فرض درخواست هايي رو از كلاينت ها بگيره و من بتونم ازش به عنوان يه admin گزارش بگيرم .اين ارتباط بين pc ها فكرم رو مشغول كرده .آيا بايد تحت ويندوز برنامه بنويسم؟

سوال دومم هم اينه:آيا ايجاد اينترانت ميتونه مشكل دوستمون رو برطرف كنه؟اگه ميشه در مورد ايجادش براي شركت راهنمايي بفراييد.

خيلي ممنون

محل زندگی
    قزوین

نقل قول نوشته شده توسط بیتافرهی مشاهده تاپیک
    به نظرتون این موضوع ربطی به Net Remoting . داره؟
    من یه مطلبی در موردش خوندم،می خواستم ببینم در این مورد کاربرد دارد یا خیر
    این مطلب که شما فرمودید در این بحث کاربردی نداره . ما در این بحث فقط میخواهیم بانک اطلاعاتی را از راه دور در اختیار بگیریم و اطلاعات لازم را استخراج کنیم نه اینکه کنترل سرور رو دست کسی بدیم . net remoting بیشتر برای عیب یابی و کنترل سرور از راه دور استفاده میشه و کسی که remote میکنه میتونه تمامی امکانات سرور (دسکتاپ سرور ) دسترسی داشته باشه . که ما این رو نمی خواهیم

محل زندگی
    قزوین

نقل قول نوشته شده توسط maryam125 مشاهده تاپیک
    سلام به همه
    راستش من اين بحث رو خوندم و استفاده كردم .من يه مشكلي ذهنم رو درگير خودش كرده كه به نظرم با اين تايپك ارتباط معنايي داره.اگر هم من اشتباه فكر كردم پيشاپيش از مطرح كردنش اينجا عذر ميخوام.
    راستش منم توي شركتي كار ميكنم كه كامپيوترهااز شبكه استفاده ميكنن.ميخوام برنامه اي بنويسم كه به فرض درخواست هايي رو از كلاينت ها بگيره و من بتونم ازش به عنوان يه admin گزارش بگيرم .اين ارتباط بين pc ها فكرم رو مشغول كرده .آيا بايد تحت ويندوز برنامه بنويسم؟
    این درخواست ها چی هستند ؟ مربوط به پایگاه داده هستند مثل یه برنامه تحت شبکه که بانکش روی سرور هست و یا مربوط به سیستم عامل که مثلا میخواهید تعداد پرینت های گرفته شده را از یک کاربر خاص از پرینتر به اشتراک گذاشته شده بدست بیارید یا اینکه مثلا مقدار مصرف یه کاربر را از اینترنت روی شبکه بدست بیارید. من توی مورد دوم اطلاعاتی چندانی ندارم ولی مشکل شما در مورد اول است کمی میتونم کمکتون کنم . چون قبلا همچین کاری را انجام دادم. بیشتر توضیح بدید .

نقل قول نوشته شده توسط Soroush.Sarabi مشاهده تاپیک
    ممنون از پاسخی که دادید فکر میکنم این روش شما عملی بشه ولی بهتر میبینم یکم در مورد کاری که میخوام انجام بدم توضیح بدم
    شرکت من در یزد هست و چند دفتر در شهر مجاور مثل اردکان طبس و ابرکوه داره بانک اصلی الان در دفتر ماست و میخوام که دفاتر بتونن رکورد به این بانک اضافه و کم کنن .
    لطفا در مورد روشی که گفتین و چگونگی اختصاص ip و لینک ها یی که توضیحات در این مورد بده قرار بدین
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با سلام
    قضیه به این پیچیده‌گی هم نیست. خیلی ساده یک WebApplication بنویس. هم تو شبکه محلی قابل استفاده هست و هم از طریق اینترنت.
    چه تو دفتر مرکزی و چه تو سایر دفاتر کاربران با استفاده از یک Web Browser می‌تونن از سیستم استفاده کنن.

البته باید یک ارتباط مناسب اینترنتی با Static IP داشته باشی. مثلاً یک ارتباط Wireless یا ADSL که یک IP Valid رو به شما اختصاص بده.
    تو دفتر اصلی هم باید WebServer خودتون رو قرار بدین و ...

صبا صبوحی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •