نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: در مورد Mdac

کاربر دائمی آواتار powerboy2988
    محل زندگی
    تهران

در مورد Mdac

سلام
    کسی در مورد mdac چیزی می دونه؟
    و چه ورژنی از mdac با sql 2000 و xp سازگاره

نقل قول: در مورد Mdac

Microsoft Data Access Components (MDAC) 2.8 contains core Data Access components such as the Microsoft SQL Server™ OLE DB provider and ODBC driver.

از لینک زیر نسخه سازگار با xp آن قابل download است

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

محل زندگی
    تهران

وقتی این رو نصب می کنی ، هیچ ورژنی از SQL نباید رو سیستم نصب باشه؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته شده توسط powerboy2988 مشاهده تاپیک
    وقتی این رو نصب می کنی ، هیچ ورژنی از SQL نباید رو سیستم نصب باشه؟؟؟؟؟
    میتونه باشه، میتونه نباشه. این مجموعه در واقع Driver های مورد نیاز ارتباط با بانکها هستش. از Jet Driver ها بگیرید (که برای متصل شدن به Access و ... ازشون استفاده میشه) تا OLE DB Provider for SQL Server و ...

مشکل چی هستش؟

محل زندگی
    تهران

ممکنه بیشتر توضیح بدین؟

محروم شده
    محل زندگی
    Never Land

اگر SQL 2005 به بالا داري و APP شما (خصوصا برنامه هاي WEB) در همان سروري كه بانك اطلاعاتي است قرار دارد خواهان سرعت بالا هستيد از SQL Native Client (سرعت 10 الي 15 برابر بالاتر از MDAC طبق بررسي كه در سايت هاي مختلف انجام دادم) استفاده كنيد وگرنه MDAC 2.8 به دليل استفاده از پروتكل Shared Memory البته SQL Native Client اين قابليت را ذاتا دارد متاسفانه فكر كنم حالت Shared Memory در SQL 2000 وجود ندارد

نقل قول نوشته شده توسط powerboy2988 مشاهده تاپیک
    ممکنه بیشتر توضیح بدین؟
    شما هنوز نگفتید مشکلتون چی بوده. در چه مورد بیشتر توضیح بدم؟

نقل قول نوشته شده توسط In_Chan_Nafar مشاهده تاپیک
    اگر SQL 2005 به بالا داري و APP شما (خصوصا برنامه هاي WEB) در همان سروري كه بانك اطلاعاتي است قرار دارد خواهان سرعت بالا هستيد از SQL Native Client (سرعت 10 الي 15 برابر بالاتر از MDAC طبق بررسي كه در سايت هاي مختلف انجام دادم) استفاده كنيد وگرنه MDAC 2.8 به دليل استفاده از پروتكل Shared Memory البته SQL Native Client اين قابليت را ذاتا دارد متاسفانه فكر كنم حالت Shared Memory در SQL 2000 وجود ندارد
    سلام.
    این درست نیست که SNAC (اسنک تلفظ میشه) رو با MDAC مقایسه کنید یا اونو جایگزین MDAC بدونید. MDAC چون با Release های مختلف ویندوز ارائه میشه، تیم SQL Server برای Update کردن Provider خودش همواره مشکل داشت. از این جهت، این دو رو از هم جدا کردن تا تیم مزبور بتونه Release های خودش رو جداگانه عرضه کنه.

در هر حال، تفاوت سرعتی که شما ذکر کردید تو *برخی از داده های تصنعی* درست هستش. در واقع گزارشات نشون میده که SNAC میتونه حتی تا 20% سریعتر از ODBC باشه، اما این هرگز در مورد بانک برنامه شما ممکنه صدق نکنه...

ضمنا به این سادگی ها نمیشه چنین نسخه ای پیچید که اگر وب سرور و RDBMS روی یک کامپیوتر هستن، پس از SNAC استفاده کنید. این، استراتژیهای تجاری شرکت هستن که در بسیاری از مواقع، تکنولوژیهای انتخابی رو تعیین می کنه نه صرفا نحوه قرار گرفتن لایه های مختلف یک نرم افزار.

پاورقی: SNAC مخفف SQL Native Client هستش.

محروم شده
    محل زندگی
    Never Land

متن خود MSDN
    Shared memory is the simplest protocol to use and has no configurable settings. Because clients using the shared memory protocol can only connect to a SQL Server instance running on the same computer, it is not useful for most database activity. Use the shared memory protocol for troubleshooting when you suspect the other protocols are configured incorrectly.

Note:
    Clients that use MDAC 2.8 or earlier cannot use shared memory protocol. If these clients try this, they are automatically switched to the named pipes protocol

نقل قول نوشته شده توسط In_Chan_Nafar مشاهده تاپیک
    متن خود MSDN
    Shared memory is the simplest protocol to use and has no configurable settings. Because clients using the shared memory protocol can only connect to a SQL Server instance running on the same computer, it is not useful for most database activity. Use the shared memory protocol for troubleshooting when you suspect the other protocols are configured incorrectly.
    Note:
    Clients that use MDAC 2.8 or earlier cannot use shared memory protocol. If these clients try this, they are automatically switched to the named pipes protocol
    خوب. مگه این منافاتی داره با چیزی که گفتم؟
    متوجه منظورتون نمیشم.

محروم شده
    محل زندگی
    Never Land

hared memory protocol can only connect to a SQL Server instance running on the same computer
    ضمنا به این سادگی ها نمیشه چنین نسخه ای پیچید که اگر وب سرور و RDBMS روی یک کامپیوتر هستن، پس از SNAC استفاده کنید.
    من نگفتم برو حتما استراتژي را عوض كن صرفا معرفي تكنولوژي است براي مثال من سيستمي دارم كه همچنان ويندوز سرو وsql آن 2000 (بدليل استراتژي و...) اما به اين موضوع هم واقف هستم كه اگه تكنولوژي و... خودم را عوض كنم چقدر هزينه X,Yو... دارم و چقدر اين موضوع به نفع و يا ضرر شركت است (از همه لحاظ ) تمام خواهد شد. اين سياست و... شركت تيم و... شما است كه به تكنولوژي جديد Upgrade شود و يا خير
    موفق باشيد

محل زندگی
    تهران

سوالی که کردم به کجاها کشیده شد!!!!!!

من یک برنامه نوشتم با vb که دیتابیسم رو attach کردم توش.
    حالا که می خوام این سیستم رو بدم مشتری، نمی خوام که به جدول هام دسترسی داشته باشه.
    یکی از دوستام گفت که MDAC رو نصب کن.
    حالا من چجوری می تونم با MDAC کار کنم.؟
    فایل MDF رو چطوری می تونم attach کنم وقتی MDAC نصبه؟
    راستی من از sql 2000 استفاده می کنم
    ممنون از کمکتون

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •