نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: جمع دو فیلد با هم و نمایش حاصل در فیلد دیگر

کاربر تازه وارد آواتار xerror
    محل زندگی
    تهران

جمع دو فیلد با هم و نمایش حاصل در فیلد دیگر

سلام
    میخواهم در اکسس حاصل جمع دو فیلد را در فیلد دیگر نمایش داده و ذخیره کرده.
    البته جستجو هایی کردم و عملی ترین چیزی که پیدا کردم با استفاده از فرم بود که در کنترل سورس فیلد مینوشتم مثلا:
    =[a]+[b]
    اما با این کار این حاصل جمع ذخیره نمیشود
    برای مثال میخواهم حاصل جمع در فیلد sum در جدول ذخیره شود
    اگر راههای دیگری هم برای این کار باشد معرفی کنید
    ممنون

نقل قول: جمع دو فیلد با هم و نمایش حاصل در فیلد دیگر

باسلام
    من یک نمونه برای شما گذاشتم نمی دانم منظور شما همین است یا نه
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    • نوع فایل: rar t1.rar‏ (13.2 کیلوبایت, 1146 دیدار)

کاربر تازه وارد آواتار xerror
    محل زندگی
    تهران

سلام
    من یک جدول دارم که شامل چند تا فیلد هست به همراه یک فرم که مرتبط به اون جدول هست
    من میخواستم (حالا به هر طریقی که بشه) وقتی دو تا عدد در دو تا از فیلد هایم وارد میکنم مثلا حاصل جمع یا ضرب یا یک عملیات ریاضی روی این دو فیلد انجام بشه و جوابش در فیلد سوم نمایش داده بشه و در جدول هم ذخیره بشه.
    ممنون میشم اگر کسی بتونه کمک کنه

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط xerror مشاهده تاپیک
    سلام
    من یک جدول دارم که شامل چند تا فیلد هست به همراه یک فرم که مرتبط به اون جدول هست
    من میخواستم (حالا به هر طریقی که بشه) وقتی دو تا عدد در دو تا از فیلد هایم وارد میکنم مثلا حاصل جمع یا ضرب یا یک عملیات ریاضی روی این دو فیلد انجام بشه و جوابش در فیلد سوم نمایش داده بشه و در جدول هم ذخیره بشه.
    با سلام
    جناب MOR_MS بخوبي پاسخ سؤال شما را با نمونه اي كه ارائه فرمودند داده اند . كافي است در جدول بجاي a+b نام sum را تايپ كنيد و در قسمت ماژول فرم و كنترل سورس فيلد فوق آن را اصلاح كنيد.
    فايل اصلاح شده را ببين
    موفق باشيد
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    • نوع فایل: rar t2.rar‏ (14.4 کیلوبایت, 789 دیدار)

دوست عزيز روي Textbox سوم دابل کليک کن تا کادر propertis ظاهر شود سپس در تب data سه تا نقطه چين جلو validation rul را کليک کن تا کادر expretion builter ظاهر شود سپس درختواره forms را باز کن و روي نام Textbox اول دابل کليک کن آنگاه يک عملوند تايپ کن مثلا براي جمع دو فيلد (+) را وارد کن و بعد از آن روي Textbox دوم دابل کليک کن و سپس دکمه ok را بزن حال جمع مقدار دو Textbox در Textbox سوم نشان داده مي شود

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    اصفهان

Smile نقل قول: جمع دو فیلد با هم و نمایش حاصل در فیلد دیگر

نقل قول نوشته شده توسط xerror مشاهده تاپیک
    سلام
    سلام دوست من
    در طراحي صحيح يك جدول ماهيت يك فيلد بايد بگونه اي باشد كه هيچ گونه وابستگي به فيلد ديگر نداشته باشد پس اگر فيلد C وابسته به فيلد A,B باشد اصلا نبايد آنرا در جدول بياوريم ، سئوال اينجاست پس كچا اين فيلد را بياوريم راه حل استفاده از Query ها ميباشد يعني يك Query ايجاد كن در محيط Design View و تمامي فيلدهاي جدول خود را در آن قرار بده حالا ميخواهيم فيلد C را ايجاد كنيم و مثلا مقدار آن برابر باشد با جمع فيلدهاي A,B پس كافيست تايپ كني
    C:A+B
    دقت كن نبايد از علام = استفاده كني بلكه بايد از علامت : استفاده كني حالا كافيست فرمي كه ايجاد ميكني براساس اين Query باشد همه چيز بطور اتوماتيك براي فيلدC محاسبه شده و هميشه هم نتيجه آن را در بانك خود داري
    موفق باشي

سلام دوستان من یه مشکلی تو جمع کردن دو تا سلول در تیبل اکسس دارم کسی میتونه کمکم کنه .؟

کاربر دائمی آواتار Mehr@ban
    محل زندگی
    بچه محله امام رضا

نقل قول نوشته شده توسط rohamsport2 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان من یه مشکلی تو جمع کردن دو تا سلول در تیبل اکسس دارم کسی میتونه کمکم کنه .؟
    سلام
    تاریخ این تاپیک مربوط به سال 88 هست
    پیشنهاد میکنم یک تاپیک جدید ایجاد کنید و مشکلتون رو کامل توضیح بدین تا دوستان کمک کنند

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •