سلام به همه دوستان عزیز و اساتید گرامی

میخوام بحث خییلی مهمی رو شروع کنم و واقعا به همفکری شما دوستان که سرمایه های دانش نرم افزار تو ایران هستید نیاز دارم

من پسری 21 ساله هستم !! دانشجوی رشته نرم افزار و عاشق برنامه نویسی و نرم افزار بطوریکه میشه گفت تمام زمانم رو برای اینکار میذارم

از شروع کار برنامه نویسی من حدودا 7 سال میگذره ! که مسلما مثل اکثر آدما اوایل به بیراهه هم تو این مسیر زیاد رفتم بخاطر سن و تجربه کم در این زمینه

اما حدود سه سال هست که بصورت حرفه ای اینکار رو دنبال میکنم! منظورم از حرفه ای ، تولید نرم افزار برای سازمانهای کوچیک و بزرگ دولتی و غیردولتی هست و تو این راه دست تنها هم نیستم و با دو نفر از دوستان اینکارها رو انجام میدیم که نقش مکمل رو برای هم بازی میکنیم

حقیقتش این هست که من یا دوستانم ایده هایی رو تو ذهنمون داریم و میتونم بگم خدا رو شکر توانایی عملیاتی کردن این ایده ها رو هم تا حدود بسیار زیادی داریم اما اینجا یه مشکل هست

شرکتی که با باهاش برای تولید نرم افزار همکاری میکنیم بنا به کشش بازار ایران ، تمایلی به همکاری با ما در زمینه بعضی از این پروژه ها نداره و شاید هم بشه حق رو بهش هم داد !بلاخره بازاره و یه ریسک ممکنه نابودش کنه

حالا سوال من چیه ؟؟ : آیا تاسیس یک شرکت برای تولید نرم افزارهامون رو مناسب میدونید ؟؟ و دلیلتون چی هست ؟؟

ثبت یک شرکت به منظور اینکه ایده هایی که داریم رو خودمون تولید کنیم و با مشکل عدم موافقت کسی مواجه نشیم تو این مسیر و در انتها راهی کردن نرم افزارها به بازار هست که تشکیل میشه از گرفتن مجوز برای نرم افزار ، هزینه تولید بسته نرم افزاری و اینها

و هزینه ثبت یک شرکت (فعلا نیاز به محل فیزیکی یا استخدام نیست) چه میزان هست ؟؟

و یا نه! برای ثبت شرکت و اینکارها زود هست و برای تولید نرم افزاهامون با شرکتهای مختلفی کار کنیم؟؟

واقعا ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارم قرار بدید چون واقعا و بدون اغراق شدیدا گیج شدم!!
یه عالمه ایده دارم اما برای تولید باید بنشینیم و ببینیم که ایده ما با شرکتی که الان با اون کار میکنیم همخونی داره یا نه !!