نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: اامکان تغییر ترتیب درج رکورد ها در جدول

اامکان تغییر ترتیب درج رکورد ها در جدول

سلام
    آیا رکورد هایی که قراره در جدول درج بشن همیشه به آخر جدول فرستاده می شن؟
    آیا در SELECT داده ها فقط از ابتدا برداشته می شن ؟امکان اینکه از اول برداشته بشه یا از اواسط هست(منظورم استفاده از WHERE نیست)؟
    آیا امکان این هست که در دستور INSERT داده ها رو مثلا در اول یا در بین رکورد های درج شده دیگر درج کرد؟

(پایگاه داده MySQL بود برا همین تو این انجمن ارسال کردم)
    با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    shahrekord

نقل قول: اامکان تغییر ترتیب درج رکورد ها در جدول

سلام .در پایگاه داده ها اصلا ترتیب مهم نیست و نمی شه گفت به اول اضافه می شه یا آخر چون کلا این حرف معنی نداره.پس سوال دومتونم جواب نیاز نداره.اگه کافی یا واضح نبود دوباره بپرس

ممنون.
    مشکل من اینه که یه جدول خیلی بزرگ هست که هر سال تعدادی رکورد در مناسبت هایی خاص به اون اضافه می شه که اون مناسبت ها معلوم نیست کین.
    حالا من برا اینکه بفهمم کی این رکورد ها در جدول ذخیره می شن ایدم اینه که همه رکورد ها با تاریخ متمایز رو برگردونم. و به نظرم اولین رکورد های برگردونده شده نمایانگر شروع اون تاریخ های خاص هستند.
    تنها موردی که این ایده رو به چالش می کشه اینه که بین رکورد ها رکورد هایی ذخیره بشن یا در اول پایگاه داده رکورد هایی ذخیره بشن .
    به نظرتون این کار من درسته ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    shahrekord

سلام درست متوجه نشدم ولی به نظرم اگه فیلد تاریخ اضافه کنی و بعد دستور select را با شرط روی این فیلد بنویسی مشکل حل بشه.بازم در خدمتم

سلام نماز و طاعات همه قبول.پروژه من در مورد کتابخانه دانشگاهه.و بانک اطلاعاتیم sqlserver2000 هست .جداولم : کتاب (کلید اصلی کد کتاب)، نویسنده(کلید اصلی کد نویسنده) ،جدول مشترک کتاب نویسنده(کلید اصلی کد کتاب و کد نویسنده)، مترجم ،مشترک کتاب نویسنده ، موضوع ،مشترک موضوع نویسنده . حالا با این جداول با ارتباطات چند به چند و با دستورات sql در محیط دلفی ،می خواهم اطلاعات کتاب را درج ،حذف یا ویرایش کنم. ایا با یک کؤری امکان داره.؟من با دستورات sqlدر محیط دلفی دارم کار منکنم ، من مبتدی هستم و با sp و تریگر ها کار نکردم .ایا باید جداولم را join کنم؟ ، وقتم خیلی کمه هیچ کس هم جواب را نداده ،من تا 15 شهریور وقت دارم .پروژم نصفه و خودم هم دارم کم کم ناامید میشم .خواهشا جواب بدین!!!!!!!!!این هم بانک اطلاعاتیم که لطفا attachکنین و من را کمک کنین.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

چه ربطی به این تاپیک داره.
    شما یه تاپیک دیگه بزن با عنوانی مرتبط با موضوع مورد سوالت در این جا
    https://barnamenevis.org/forumdisplay.php?f=78
    تا بهتر جواب شما داده بشه.

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید