نمایش نتایج 1 تا 22 از 22

نام تاپیک: IP دادن به ؟ در شبکه

کاربر جدید آواتار nanacom
    محل زندگی
    ................. :)

IP دادن به ؟ در شبکه

آیا در شبکه فقط کامپیوترها و روترها(که باز حکم کامپیوترو دارن!!) IP میگیرن؟؟ در واقع میخوام بدونم که مثلا device یا سخت افزار یا.. خاصی هست که برای ارتباط برقرار کردن با شبکه نیاز به IP داشته باشه؟
    (اطلاعاتم از شبکه در حد یسری مطالب تئوریه! مطلبی خوندم که این سوالو تو ذهنم ایجاد کرد ، اگه توضیح خاصیو در رابطه با سوال لازم میدونین دریغ نکنین...)

کاربر دائمی آواتار keivan mousavi
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است

نقل قول: IP دادن به ؟ در شبکه

در دنیای شبکه هر شیء که عملیات مسیریابی را انجام میدهد IP میگیرد

اولاً روتر کامپیوتر نیست فقط یک مسیریاب هستش کامپیوتر به دستگاهی گفته میشود که میتواند عملیات محاسبه را انجام دهد کامپیوتر در معنی لغوی به معنای محاسبه گر میباشد

دوماً IP هیچ وقت به کامپیوتر (کلاینت) طعلق نمیگیرد IP به کارت شبکه طعلق میگیرد

کاربر دائمی آواتار vahidm
    محل زندگی
    اردکان

سلام
    در واقع این هم می توان گفت که روترها هم همانند کارت شبکه ip می گیرن
    دوست عزیز و ارجمندم جناب آقای موسوی که هم فامیل خودم هم هستید فکر می کنم تعلق رو اشتباه نوشتید یعنی اشتباه تایپی بوده . شاید هم من اشتباه می کنم

در دنیای شبکه هر شیء که عملیات مسیریابی را انجام میدهد IP میگیرد
    دوست عزیز کلاینت ها هم آی پی می گیرن ولی الزاما کار مسیر یابی انجام نمیدن ، تجیزات دیگه هم همینطور مثل پرینترهایی که فابلیت گرفتن آی پی و اتصال مستقیم به شبکه رو دارن
    One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man (Elbert Hubbard)

کاربر دائمی آواتار online_mansoor2007
    محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

به نظر من در این جور موارد باید سعی کنیم پاسخ های روشن بدیم نه پاسخ های خیلی فنی و پیچیده .
    اولاً روتر هم نوعی کامپیوتر هست که عمل روتینگ انجام میده . CPU داره . Ram داره و ....
    این تعریف هم که بگیم کلاینت آی پی نمی گیره و کارت شبکه آی پی می گیره از لحاظ فنی درست هست اما نقیض این نیست که بگیم کلاینت آی پی نمی گیره ! ما برای اتصال به هر وجود خارجی یک اینترفیس داریم و اون اینترفیس جزئی از یک سیستم هست . پس اینکه آی پی را از سیستم جدا کنیم تعریف چندان جالبی نیست . سیستم ها هم الزاماً عمل روتینگ انجام نمی دهند .
    اصولاً سیستمی که قرار است در شبکه به نقل و انتقال اطلاعات بپردازد باید آی پی داشته باشد . اگر نداشته باشد مثل تلفنی می باشد که به خط تلفن متصل است اما آن خط تلفن شماره ای ندارد ! آیا می توانید به آن زنگ بزنید ؟!! پس هر دیوایسی که بخواهد اطلاعات بگیرد یا بدهد باید آی پی داشته باشد . چرا که همیشه اطلاعات از یک مبداً ارسال و یا به یک مقصد ارسال می شود . اگر آی پی نباشد مبدا و مقصدی وجود ندارد . به عنوان مثال چند تا از دستگاه هایی که در شبکه می تونن آی پی بگیرن و به عنوان یک دیواس مستقل فعالیت کنند :
    کامپیوتر - IP Camera - پرینتر های شبکه ای - روتر - اکسس پوینت و ...

این تعریف هم که بگیم کلاینت آی پی نمی گیره و کارت شبکه آی پی می گیره از لحاظ فنی درست هست اما نقیض این نیست که بگیم کلاینت آی پی نمی گیره ! ما برای اتصال به هر وجود خارجی یک اینترفیس داریم و اون اینترفیس جزئی از یک سیستم هست . پس اینکه آی پی را از سیستم جدا کنیم تعریف چندان جالبی نیست .
    موافقم منم کم و بیش همین نظر رو دارم
    One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man (Elbert Hubbard)

محل زندگی

من تمام مطالبیو که گفتم عیناً از کتابهای CISCO بودش و چیز من درآوردی نبوده

دوست عزیز کلاینت ها هم آی پی می گیرن ولی الزاما کار مسیر یابی انجام نمیدن ، تجیزات دیگه هم همینطور مثل پرینترهایی که فابلیت گرفتن آی پی و اتصال مستقیم به شبکه رو دارن
    من توضیح دادم کلاینت IP نمیگیره کارت شبکه IP میگیره میتونی امتحان کنی کارت شبکه یک کلاینت رو بزار درون کلاینت دیگر ببین IP همونه یا نه
    پرینتر IP میگیره؟؟؟

شما یک پرینترو به یک کلاینت وصل میکنی و اگه بخوای درون شبکه های بزرگ ازش استفاده کنی IP کلاینت رو میدی پورت پرینترو

به نظر من در این جور موارد باید سعی کنیم پاسخ های روشن بدیم نه پاسخ های خیلی فنی و پیچیده .
    اولاً روتر هم نوعی کامپیوتر هست که عمل روتینگ انجام میده . CPU داره . Ram داره و ....
    پس ما میتونیم بگیم کارت گرافیک 9600 جیفورتس یک کامپیوتر هستش چون روی بورد خودش CPU , RAM و حتی بورد هم داره

باقی مطالب منصور جان کاملاً درسته

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

نقل قول نوشته شده توسط keivan mousavi مشاهده تاپیک
    من تمام مطالبیو که گفتم عیناً از کتابهای CISCO بودش و چیز من درآوردی نبوده

من توضیح دادم کلاینت IP نمیگیره کارت شبکه IP میگیره میتونی امتحان کنی کارت شبکه یک کلاینت رو بزار درون کلاینت دیگر ببین IP همونه یا نه
    پرینتر IP میگیره؟؟؟

شما یک پرینترو به یک کلاینت وصل میکنی و اگه بخوای درون شبکه های بزرگ ازش استفاده کنی IP کلاینت رو میدی پورت پرینترو

پس ما میتونیم بگیم کارت گرافیک 9600 جیفورتس یک کامپیوتر هستش چون روی بورد خودش CPU , RAM و حتی بورد هم داره

باقی مطالب منصور جان کاملاً درسته
    در مورد تعریف اولتون من متوجه منظورتون نشدم ! بیشتر توضیح بدین

صحبت های شما نشون می ده که اطلاعات شبکه ای کمی دارید . البته این اصلاً اشکالی نداره . همه ما ممکن هست خیلی چیز ها رو ندونیم . مثل خود من که 1000 تا نقص دارم . اما اشکال وقتی هست که ما چیزی رو نمی دونیم و بر روی اون مانور می دیم و گاها پافشاری می کنیم !! جهت اطلاعتون عرض می کنم که پرینتر هایی وجود داره که مستقیماً توسط پورت RG 45 به شبکه وصل میشه . میشه بهشون آی پی داد و ازین طریق ازشون استفاده کرد !!!!!

در مورد مثالتون هم یکم دقت کنید و پیشنهاد می کنم در مورد روتر بیشتر مطالعه بفرمایید .
    آخرین ویرایش به وسیله online_mansoor2007 : یک شنبه 01 شهریور 1388 در 23:02 عصر

پرینتر IP میگیره؟؟؟
    دوست عزیز این تعجب شما جای تعجب داره بله ما پرینترهایی داریم که بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر مستقیما به شبکه وصل می شن

من توضیح دادم کلاینت IP نمیگیره کارت شبکه IP میگیره
    دوست عزیز این کارت شبکه که می گید خودش بخشی از کلاینت یعنی وقتی کسی می گه به کلاینت آدرس دادم خوب مسلما یعنی به کارت شبکه کلاینتتون ادرس دادید و این جمله اشتباه نیست! دقیقا مثل وقتی که شما بنزین می زنید نمیگید رفتم بام بنزین ماشینم رو تغذیه کردن خیلی راحت می گید رفتم بنزین زدم! ئ حتی نمیگید ماشین رو بنزین زدم

کاربر دائمی آواتار bijibuji
    محل زندگی
    تهران

فکر می کنم عادت جالبی در این انجمن و خیلی از انجمن های پارسی زبان دیگه به طور مشترک وجود داره که:

- هر چه سوالی ساده تر باشه، جواب ها شکل تخصصی تر و پیچیده تری به خودشون می گیرن و افراد سعی می کنن با تکیه بر صحیح تر و کامل تر بودن پاسخی که دادن عرض اندام کنن. تعداد پاسخ ها برای یک سوال ساده که می تونه به 2 خط جواب منتهی بشه گاها از 20 یا 30 پاسخ تجاوز می کنه.

- از طرفی اگر سوال نسبتا مشکلی مطرح بشه دیگه اثری از این بحث های بی انتها نحواهد بود.

محل زندگی

صحبت های شما نشون می ده که اطلاعات شبکه ای کمی دارید . البته این اصلاً اشکالی نداره نیست . همه ما ممکن هست خیلی چیز ها رو ندونیم . مثل خود من که 1000 تا نقص دارم . اما اشکال وقتی هست که ما چیزی رو نمی دونیم و بر روی اون مانور می دیم و گاها پافشاری می کنیم !! جهت اطلاعتون عرض می کنم که پرینتر هایی وجود داره که مستقیماً توسط پورت RG 45 به شبکه وصل میشه . میشه بهشون آی پی داد و ازین طریق ازشون استفاده کرد !!!!!
    دوست عزیز این تعجب شما جای تعجب داره بله ما پرینترهایی داریم که بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر مستقیما به شبکه وصل می شن
    ممنونم از توضیحاتی که دادید ولی اینجا اینطور توضیح داده که بهتره به این روش پورت بگیم نه IP

در مورد روتر فقط اینترفیس ها یا به عبارتی بازوهای روتر IP می گیرند نه خود روتر .
    امیدوارم با این همه توضیح و بحث ؛ سوال کننده به جوابش رسیده باشه .

محل زندگی

مطلب مهرداد جان کاملاً درسته

فقط یک مطلب که به IP دادن به هر بازوی روتر SUBNETMASK گفته میشه

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

کیوان جان ، از صحت گفته هاتون اطمینان دارید ؟؟؟!
    مثلاً ازین subnetmask که فرمودین !

کاربر دائمی آواتار behzad_dr
    محل زندگی
    ایران - مشهد

جالبه حرف همه دوستان درست بوده اما تویه واژه ها باهم جدال می کنید .. و کاملا سوال دوستمون رو فراموش کردید ..
    در واقع میخوام بدونم که مثلا device یا سخت افزار یا.. خاصی هست که برای ارتباط برقرار کردن با شبکه نیاز به IP داشته باشه؟
    بله دوست عزیز الان حتی بسیاری از دوربین های مدار بسته رو هم باید واسش Ip تعریف کرد .

محل زندگی

کیوان جان ، از صحت گفته هاتون اطمینان دارید ؟؟؟!
    مثلاً ازین subnetmask که فرمودین !
    والله عین جزوه استادمه یک کلمه پسو پیش نیستش

در واقع این نقصی هستش که خوده شرکت سیسکو اعلام کرده
    ما در شبکه مثل اینترنت هر نوع خدماتی که دریافت میکنیم با یک پورت شناخته میشه مثلاً همین اکسپلوره که دارای پورت 8000 هستش
    یا مثلاً همین پرینتری که شما فرمودید یا این دوربین مخفی که دوستمون مثال زد اگه این وسایل حالت خدماتی دارن پس باید یک پورت بهشون اختصاص پیدا کنه نه IP

چند وقت پیش یک مطلبی درباره سیسکو میخوندم که گفته بود میخواهد استانداردهای شبکه رو به طور عظیمی تغییر بده که با مخالفت میکروسافت روبه رو شد
    آخرین ویرایش به وسیله keivan mousavi : دوشنبه 02 شهریور 1388 در 00:21 صبح

فقط یک مطلب که به IP دادن به هر بازوی روتر SUBNETMASK گفته میشه
    سلام دوست عزیز مفهوم سابنت ماسک این نیست!

کاربر جدید آواتار nanacom
    محل زندگی
    ................. :)

امیدوارم با این همه توضیح و بحث ؛ سوال کننده به جوابش رسیده باشه .
    بله به جوابمم رسیدم از همه ی دوستان ممنون.
    هر چه سوالی ساده تر باشه، جواب ها شکل تخصصی تر و پیچیده تری به خودشون می گیرن و افراد سعی می کنن با تکیه بر صحیح تر و کامل تر بودن پاسخی که دادن عرض اندام کنن. تعداد پاسخ ها برای یک سوال ساده که می تونه به 2 خط جواب منتهی بشه گاها از 20 یا 30 پاسخ تجاوز می کنه.
    حداقل اینجا که جوابا چندان تخصصی نشدن،من فک میکنم هدف اینجا دقیقا اینه که نظرات مطرح بشه و شبهات به بحث گذاشته بشه ،این دلیلش به رخ کشیدنو به قول شما عرض اندام نیس!
    بازم از همه ممنون.

یا مثلاً همین پرینتری که شما فرمودید یا این دوربین مخفی که دوستمون مثال زد اگه این وسایل حالت خدماتی دارن پس باید یک پورت بهشون اختصاص پیدا کنه نه IP
    دوست عزیز من متوجه نمی شم یعنی چی که باید یک پورت بهشون اختصاص داده بشه نه آی پی!

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

خودمونیما ! چه چیزایی شنیدیم اینجا !! subnetmask !!!!! پورت بدیم آی پی ندیم !!!!! من که هنگ کردم

سلام
    از مباحث فلسفی که بگذریم، شما می تونی روی یک سیستم دو تا کارت شبکه داشته باشی و هر کدام از اونها به یک شبکه متصل باشه (یک آی پی از شبکه مورد نظر روی هر کارت تنظیم شده باشه)، اونوقت کامپیوتر به هر دو شبکه دسترسی داره و در این حالت کامپیوتر می تونه نقش روتر رو هم بازی کنه. (می تونه نه اینکه حتماً یعنی که باید اصطلاحا روت بین دو شبکه رو کامپیوتر تعریف بشه) فکر کنم به با این تعریف موضوع اول حل شده باشه (کامپیوتر می تونه نقش روتر رو هم بازی کنه)
    در خصوص وصل شدن سخت افزارهای مختلف هم دوستان توضیح دادن و من فقط اضافه می کنم که در دنیای آینده هر وسیله ای به شبکه (اینترنت) وصل خواهد شد تا شما بتونید اون رو از راه دور کنترل کنید مثلا یخچال، روشنایی خونه و ... (یکی از دلایل بوجود آمدن آی پی ورژن 6 این بود که تعداد آی پی برای دنیای "همه چی وصل به شبکه" کم بود و نیاز به رنج بزرگتر ضرورت بود.
    پرینتر، اسکنر (شخصا یکیش رو دارم)، دوربین مداربشته، ویدیو پرژکتور، سوییچ(لایه سه)، روتر، یو پی اس و ... هم جز سخت افزارهای هستند که در حال حاضر به شبکه وصل می شند

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •