نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: تعیین سطح دسترسی در برنامه

تعیین سطح دسترسی در برنامه

سلام برای ÷یاده سازی تعیین سطح دسترسی کاربران برنامه تو برنامه چه روشی استفاده کنم .
    این که بخوام یه جدول تعیین کنم و برای هر کاربر برای هر عملی یه چیزی ذخیره کنم فکر میکنم یه کار کمی اشتباه و خیلی هم خستته کننده هست و هم عملیات زیاده و نمیشه دونه دونه برای همه پیاده سازی کرد و احتمال اشتیاه هم زیاده .
    شما واسه این کا رچه کار انجام میدین ؟

نقل قول: تعیید سطح دسترسی در برنامه

توی همین انجمن چندین بار بحث شده ، جست و جو کنید .

نقل قول: تعیید سطح دسترسی در برنامه

مرسی .
    جستجو کردم . اما به نتیجه ای نرسیدم .(یعنی مطلب به درد بخوری پیدا نکردم)با چه عنواینی جستجو کنم خوب .
    ممنون .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران سرای من است

نقل قول: تعیین سطح دسترسی در برنامه

سلام
    خوب چه نوع دسترسی؟ شما اول امکانات برنامتون را توضیح بدید تا روی نحوه دسترسی به شما پیشنهادی داده بشود.(ولی شما باید از یک فایل و ذخیره داده های هر کاربر در آن استفاده کنید یعنی وضعیت کاربران را در آن قید کنید.)

کاربر دائمی آواتار matinebi
    محل زندگی
    نیشابور

شما باید اول یک صفحه بزاری و اون گزینه هایی که میخوای براشون سطح دسترسی تعریف کنی رو با چک باکس مشخص کنی سپس برای هر کاربر اون میزان سطح دسترسی رو تیک بزنی (یک کمبو باکس از کاربران و تعدادی چک باکس از سطح دسترسی به قسمت های مختلف برنامه)
    مثلا کاربر admin تمام حالتها رو تیک داره و کاربران دیگه به نسبت سطح دسترسی شون

حالا زمانی که میخواد کاربر از برنامه استفاده کنه شما اول چک میکنی که کاربر امکان دسترسی داره یا خیر اگه نداشت visible اون گزینه رو false میکنه

سلام دوستان .
    با تشکر از جواب های همگی .
    خوب برنامه من یک برنامه ذخیره اطلاعات تو پایگاه داده است که کلی جدول داره و میخوام برای انجامهر عملی رو هر یک از جداول یک سطح دسترسی بزارم .
    قبلا ها خوب یک جدول می ساختم و برای هر جدول یه فیلد که مقادیر دسترسی رو به صورت باینری ذخیره میکردم .
    اما مثله اینه که دیگه این دفه خیلی زیاده . واقعا خسته کننده است .
    یعنی همه ی شماها به همین روش کار میکنید . تو یه تاپیک دیدم یه صحبته ایی درباره یه برنامه جدا شده بود .
    از خسته کنندگیش هم که بگذریم خیلی چیزهاممکنه از قلم بیفته .

قبلا ها خوب یک جدول می ساختم و برای هر جدول یه فیلد که مقادیر دسترسی رو به صورت باینری ذخیره میکردم .
    من هم تا حالا با همین روش سطح دسترسی رو تعین کردم!
    فکر می کنم سخت هم نباشه اگه منظورت کدی که می زنی باشه!
    معمولاً این جور کارای تکراری رو میشه با یه نوشتن یه تابع کامل انجام داد
    فقط هر بار تابع رو فراخوانی کنی!
    نمی دونم منظورت از خسته کننده کدوم قسمت کار بود ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران سرای من است

سلام
    ببینید شما دو راه داری
    یا اینکه برنامه را خیلی پر پیچ و خم بنویسی و برای جاهای لازم کد عبور با توجه به سطح دسترسی قرار بدید.
    یا اینکه سطح دسترسی را برای اجرا بدید یعنی مثلا فرمی جهت ثبت نام دارید و شما به کاربری اجازه Show کردم به این فرم را بدید که در داخل بانک (سطح دسترسی) اجازه استفاده را داشته باشد یعنی وضعیت او در این بانک برای اجرای فرم مذکور true باشد.

ممنون از همگی دوستان .
    ظاهرا همگی شما هم از همین روشی که من استفاده میکنم استفاده می کنید .
    با خودم فکر میکردم دیگران از روش ساده تر و بهتری استفاده میکنند .

اخه تو یه تاپیک دیده بودم که در باره چنتا کامپوننت و ... صحبت کرده بودند . واسه همین فکر میکردم که تمام دنیا از اونها استفاده میکنند و من تنها از اونها بی خبرم .

میخواستم یه جوری خودم از زیر بارش در برم . که ظاهرا عمومی ترین راه همینه .
    ممنون از همگی دوستان .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •