صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 92

نام تاپیک: برنامه نویسی در ابر در AZURE

برنامه نویسی در ابر در AZURE

سلام خدمت دوستان عزیز.
    امروز تصمیم گرفتم یک بحث آموزشی اینجا شروع کنم که وقتی در موردش جستجو کردم هیچ اثری ازa در این سایت ندیدم. امیدوارم با کمبود وقتی که دارم بتوانم حداکثر اطلاعات را در اختیار دوستان بگذارم.
    قبل از هر چیز اگر جایی این اطلاعات قرار داده شده یا بحث شده لطفا بگید تا در آنجا ادامه بدهم.
    بعد هم از دوستن مدیر خواهش می کنم در صواتی که مکان این بحث اینجا نیست بجای پاک کردن ابتدا مکان درست بیان این تاپیک را به من بگویند.
    بحثی که می خواهم مطرح کنم مربوط میشه به تکنولوژی که طبق نظر عموم برنامه نویسان دنیا تا چند سال آینده کل دنیا را متحول خواهد کرد. این بحث چگونگی برنامه نویسی در ابرها می باشد. البته در این مورد اولین و جلو ترین شرکت GOOGLE است و بعد SUN و در آخر مایکروسافت. این تکنولوژی به طور کامل در ‎.Net 2010 ارائه خواهد شد اما در 2008 هم امکان پذیر است و روش ها در این دو ورژن تفاوتی نمی کند. تنها تفاوت سرعت و امکانات است.
    علتی که این بحث را مطرح کردم این است که امروز ماکروسافت شروع به آموزش ‎.Net 2010 را در اینجا آغاز کرده و اصل تفاوت در برنامه نویسی ابرها مطرح می شود که فکر می کنم دوستان عزیز در ایران هم می توانند همزمان شروع کنند.

نقل قول: برنامه نویسی در ابر در AZURE

مایکروسافت قرار است به زودی در ابتدای 2010 ابر را با استفاده از AZURE آغاز کند.
    AZURE یک نوع سیستم عامل جدید است که تا حدودی همانند سیستم عامل سرور عمل می کند اما در اصل یک سیستم عامل اینترنتی به حساب می آید. مایکروسافت تا سال 2010 حدود 7 سرور را در نقاط مختلف جهان راه اندازی خواهد کرد که AZURE در این مکانها نگهداری و اجرا خواهد شد. با این عمل مایکروسافت قسط دارد تا سرور های کوچک در نقاط مختلف جهان را حذف کرده و با ارائه ضمانت اطلاعات شرکت ها و سیستم های مختلف را نگهداری کند. این کار نه تنها موفقیت بالایی در برنامه نویسی است بلکه امکان مبارزه با گرم شدن زمین را هم فراهم می کند چرا که مصرف برق این سیستم ها از مجموع سرورهایی که می تواند خاموش شود بسیار کمتر است. همچنین برای کاربران اجرای نرم افزارشان در ابر با ابرپردازنده ها بسیار ارزانتر و سریعتر خواهد بود از اجرای آن در یک یا چندین سرور داخلی. همچنین AZURE مشکل هماهنگ کردن چندین سرور در مکانهای مختلف را حل خواهد کرد. چرا که هر کجا که دسترسی به اینترنت باشد AZURE قابل دسترس است و نرم افزار در دسترس خواهد بود. تفاوت AZURE و ابر با ASP بسیار زیاد است که خود جای یک بحث کامل را دارد. امروزه برنامه نویسی در AZURE و تست کردن آن رایگان می باشد اما هر کاربر تنها یک برنامه با محدودیت را می تواند طراحی و اجرا کند.
    برای شروع نیاز به یکسری امکانات است که لیست آنها را در زیر آورده ام. همچنین لینک دانلود هم موجود است
    - VS 2008 SP!(Express, Pro, Team)
    - SQL Server(Express, SQL Server)
    (www.microsoft.com/azure/sdk.mspx)
    - Windows Azure SDK
    - Windows Azure Tools for Microsoft Visual Studio
    - Microsoft ‎.Net Service SDK
    - Microsoft SQL DataServices SDK
    - Live Framework Documentation and Resources
    - Java SDK for ‎.Net Services

ببنید دوستان اگر به لینک مورد نظر مراجعه کند می توانید یکسری ویدیو های آموژشی را هم ببینید. علاوه بر این ویدیئو ها چندین منبع دیگر هم دارم که به ترتیب برای شما قرار خواهم داد البته ابتدا باید به زبان فارسی ترجمه کنم که کمی کار می برد به همین دلیل اگر سرعت این تاپیک خیلی بالا نبود از همه عذرخواهی می کنم. اما امیدوارم در طول این مدت تمامی اطلاعاتم را در اختیار شما قرار بدهم. همچنین به علت موقعیت شغلی که دارم در صورت اینکه سئوال یا مشکلی بود که نمی توانستم پاسخ دهم سعی می کنم در اولین و کمترین زمان از دوستان همکار که توانایی بیشتری دارند بپرسم و به دوستان پاسخ را منعکس کنم.

من خودم چند وقت پیش رو مبحث سیستم های ابری کار می کردم و اون موقع هنوز سیستم آزور برای آزمایش آماده نشده بود . واقعا تکنولوژی جالبیه و من هم با نظر شما موفقم ولی فکر می کنم تا جا افتادن کاملش در بین کاربران راه زیادی در پیش داره . اما این بحث که بیاد سرور های مختلف رو از سطح جهان حذف بکنه و ضمانت تحویل اطلاعات رو بده در مناطقی که ساختار شبکه درستی ندارن با مشکل مواجه میشن چون ما خیلی از سرویس دهنده هامون کارشون اصلا محلیه و در سطوح بین المللی کاربردی ندارن ولی با این مورد دچار مشکل میشن. اون موقع که من در این مورد مطالعه می کردم به این نتیجه رسیدم که ماکروسافت باید نسخه آزور رو در اختیار سرویس دهنده ها قرار بده تا خود اونا بتونن خود مختار عمل کنن . در غیر اینصورت کذشته از بیکار شدن خیلی ها که در این زمینه کار می کنن دوباره اون بحث انحصار طلبی ماکروسافت مطرح میشه . گذشته از اون خیلی از سازمانها اطلاعات امنیتی دارن که حاظر نیستن روی سرورهای خارجی قرار بدن. و یک مشکل خیلی بزرگتر هم وجود داره و اونم امنیت اطلاعاته . کلا در ساختار سیستم های ابری حافظه محلی حذف میشه و اطلاعات در ابر قرار میگیره ، همین موضوع کافیه تا ما رو یاد حملات هکرها به این سیستم ها بندازه ! تا اونجایی که ما کاربران شاهد هستیم سیستم عاملهای مختلف ماکروسافت با مشکلات امنیتی زیادی روبرو هستن ، واقعا آیا ماکروسافت با همون سیستم ها می خواد در تکنولوژی ابری ظاهر بشه ؟ از همه این حرفها که بگذریم نسل بعدی سیستم عاملها , سیستم عاملهای اینترنتی خواهد بود . ولی به نظر من ماکروسافت در این زمینه پیشتاز نخواهد بود چون با پیشینه خود در زمینه سرور نشان داد که در این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده است . بعلاوه درصد بسیار بالایی از سرورهای جهان در حال حاضر از سیستم عاملهای لینوکس و یونیکس استفاده می کنند.
    آقای scream666 با توجه به نکاتی که فرمودید ظاهرا شما از کارمندان ماکروسافت هستید خوشحال میشم اگر درباره این سیستم عامل بیشتر توضیح بدید چون من خودم به شخصه در برنامه نویسی با اون خیلی مشکل دارم.
    ممنون.

با سلام
    دوست گرامی‌ این بحث بحث کامل و درستی‌ هست. اما چیزی که امروزه مایکروسافت در حال مطرح کردنش هست این اصل که هزینه راه اندازی یک سرویس AZURE به صورت local بیش از اندازه از هزینه راه‌اندازی یک اتصال قدرتمند به اینترنت و گرفتن یک اکانت از خود مایکروسافت برای بار گذاری اطلاعات در ابر سنگینتر خواهد بود.
    از خصوصیت AZURE این است که در دسترس همه نخواهد بود درنتیجه هکر‌های گرامی‌ که عمده هدفشان هم مایکروسافت است تا حدودی با اینکار دستشان کوتاه خواهد شد. از مسأیل دیگر این است که در سرورهایی که قرار است برای AZURE راه‌اندازی شوند از یکسری سخت افزارها و نکات ایمنی‌ خواستی‌ استفاده شده که امنیت آن نسبت به راه اندازی local بسیار متفاوت می کند. همچنین برخلاف سیستم عامل‌های قبلی ویندوز که مجبور به پشتیبانی‌ از نسل قبلتر از خودشان بودند AZURE در platform متفاوت طراحی شده و همین امر باعث شده که تا حدودی بشود اعلام کرد که AZURE از دست هکر‌ها با روشهای گذشته راحت خواهد بود. یکی‌ از مشکلات اصلی که در مایکروسافت باعث هک شدن سیستم عاملها میشود همین است. چرا که لایه امنیتی در سیستم عامل‌های خانگی بصورت تک لایه یا ۳لایه می‌باشد اما در AZURE برای هر داده یک لایه جدا قرار می‌گیرد.
    اما بهرحال ابتکار جدید مایکروسافت در بستن قرارداد‌ها است مایکروسافت تعهد امنیت اطلاعات را خواهد کرد. این بدین معناست که در صورت هک شدن یا از دست رفتن اطلاعات شما مایکروسافت موظف به پرداخت خسارت خواهد بود که این مساله در هیچ یک از سیستم عامل‌های امروزی جهان وجود ندارد حتا domain‌ها نیز این تعهد را نمیدهند.
    اما در خصوص جمع آوری سرورهای دیگر بهتر است بگیم در کشورهای پیشرفت این امر امکان پذیر است چرا که شبکه و اینترنت با سرعت مناسب در بیشتره نقاط موجود است. مخصوصا که این روز‌ها در هرجای دنیا که باشید با هزینه ایده عال میتوانید توسط ماهواره‌ها به اینترنت دسترسی‌ پیدا کنید. (البته این مساله در ایران تفاوت دارد)
    اما در مورد سیستم عامل اینترنتی مایکروسافت هنوز چیزی را رسما اعلام نکرده. من در جای دیگه هم گفتم که این نسل ممکن مایکروسافت را به یاد حرف خود بیل گیتس بیندازد که گفته بود ما روزی توسط یک شرکت دیگه از صحنه روزگار حذف خواهیم شد. فعلا چیزی که مطرح است این است که هدف مایکروسافت شریک شدن با SUN در سیستم عامل جدید اینترنتیش است که هنوز به نتیجه‌ای که عملا و رسما اعلآم بشه نرسیدن. نسل سیستم‌های اینترنتی برای desktop مطرح میشود اما فعلا ابر‌ها در سطح خیلی‌ بالاتری هستند و در زمینه ابر عملا مایکروسافت از SUN و Google عقب افتاده چرا که این دو شرکت در ابتدای سال ۲۰۰۹ آغاز به ارائه خدمات ابر کردند
    اما به نظر من اگه دوستان در ایران شروع به کار با این سیستم را نکند تا حدودی عقب خواهند افتاد. تاسف اینجاست که در اینجا Google و Sun و حتی مایکروسافت آغاز به آموزش رایگان برنامه نویسی و کار با ابر کرده اند که فکر می‌کنم تنها راه انتقال این اطلاعات به ایران همین شبکها خواهد بود.

درضمن دوست عزیز این را یادم رفت بگم که نه تنها AZURE بلکه ویندوز سرور ۲۰۰۸ تکنولوژی را بوجود آورده اند که علاوه بر پشتیبانی‌ از تمام امکانات ویندوز از تمام امکانات Linux نیز پشتیبانی‌ خواهند کرد. اما علّتی که در دنیا از Linux استفاده میشود بخاطر امنیت یا چیزهای دیگه نیست دلیل اول قیمت بسیار گران ویندوز هست. که همین مساله باعث شده که شرکتها اقدام به استفاده از Linux کنند. بطور مثل قیمت یک VS.Net۲۰۰۵ در اینجا برای استفاده یک شرکت با امکانات محدود برابر 1500 دلار است. حالا قیمت سرور‌ها که خدا راهم کند.

به همین دلیل مایکروسافت با راه‌اندازی Azure یکی‌ از اهدافش کم کردن هزینه‌های شرکت هاست.
    لازم به ذکر است که در دنیای امروزی درامد و پشتوانه شرکت‌های بزرگ میزان اطلاعات آنهاست. که درصورتی که مایکروسافت بتواند اطلاعات شرکتهای زیادی را در خود جای دهد میتواند بر پشتوانه خود به مقدار زیادی بیفزاید.

بازهم سلام خدمت همگی‌ دوستان

یه نکته را فراموش کردم که بگم دوستان در حال حاضر سرویس‌های AZURE به صورت رایگان اما در حد محدود در دسترس همه کاربران قرار گرفته. مطمئناً بعد از آغاز به کار رسمی AZURE این سرویس‌ها به صورت رایگان نخواهد بود. اما چیزی که فعلا در جواب سوال خود من مبنی بر فایل‌های که اکنون در AZURE بارگذاری میشوند چه خواهد شده؟ داده شده این است که به احتمال خیلی‌ زیاد کسانی‌ که تا قبل از راه اندزی رسمی‌ سرویس گرفتن می‌تونن با همان امکانات محدود به صورت رایگان از آن استفاده کنند. پس فکر می‌کنم حتا اگر فکر می‌کنید که تا اطلأع ثانوی نیازی به این سرویس‌ها ندارید بهتر است که فعلا به لینک زیر برید و یک سرویس رایگان بگیرید. بعد میتونید از این سرویس استفاده کاملی بکنید. اما یادتون باشه که مایکروسافت هیچ تعهدی نسبت به این سرویس ندارد پس اطلاعات یا برنامه‌ حیاتی خودتونو اونجا نگذارید.

پس از ثبت‌نام کردن در این صفحه شما یک ایمیل دریافت خواهید کرد و سرویس‌های شما فعال خواهد شد. البته ایمیل ممکن‌است که کمی‌ به طول بی انجامد اما عجله نکنید برای اینکه ایمیل کاملا باید توسط کارشناسان AZURE تائید گردد که کمی‌ زمان میبرد چرا که امروزه از تمام دنیا درخواست سرویس میکنند.

این هم لینک ثبت‌نام است. امیدوارم که دوستان ایرانی‌ زیادی در این سرویس ثبت‌نام کنن.

تا آنجایی که می‌دونم محدودیت کشوری هنوز اعمال نشده اما اگر اینگونه بود لطفا به من خبر بدید تا درصورت امکان راه حلی پیدا کنم.

با تشکر از همه دوستان.

https://login.live.com/login.srf?wa=...=1033&id=64416
    آخرین ویرایش به وسیله scream666_ss : سه شنبه 10 شهریور 1388 در 07:06 صبح

خوب دوستانی که توانستند با موفقیت ثبت‌نام کنند پس از ورود از آنها درخواست عضویت در mailing لیست میشود که پس از پر کردن فرم میتوانند در قسمت سمت راست صفحه درخواست Product Key کنند پس از اینکه این کلید را گرفتید میتوانید شروع به گرفتن سرویس مورد نظرتون کنید. همانطور که در صفحه خواهید دید ۳ سرویس به صورت فعال در AZURE وجود دارد که بسته به نیازتان میتونید استفاده کنید. برای شروع پیشنهاد می‌کنم که در سرویس .Net ثبت‌نام کنید. پس از فعال کردن سرویس میتوانید یک Solution ایجاد کنید. که باید به آن اسم بدهید و اسم شما باید validباشد. پس از انجام این مراحل میتوانید آغاز به برنامه نویسی و قرار داده برنامه خودتان در ابر کنید

کاربر دائمی آواتار Hossis
    محل زندگی
    بیرجند

چند سؤال داشتم چون تازه همچین چیزی به گوش من و خیلی های دیگه می خوره
    منظور از ابر چیه ؟ آیا این یک استعاره هست؟
    تکلیف برنامه های تحت ویندوز چی میشه ؟
    بعد این سیستم عامل چه ربطی به برنامه نویسی داره؟

نقل قول نوشته شده توسط Hossis مشاهده تاپیک
    چند سؤال داشتم چون تازه همچین چیزی به گوش من و خیلی های دیگه می خوره
    منظور از ابر چیه ؟ آیا این یک استعاره هست؟
    تکلیف برنامه های تحت ویندوز چی میشه ؟
    بعد این سیستم عامل چه ربطی به برنامه نویسی داره؟
    سلام دوست عزیز
    Cloud Computing‏:به معنی توسعه و به‌کارگیری فناوری کامپیوتر بر مبنای اینترنت است. این عبارت شیوه‌هایی از محاسبات کامپیوتری در فضایی است که قابلیت‌ھای مرتبط با فناوری اطلاعات به عنوان سرویس یا خدمات برای کاربر عرضه می‌شود و به او امکان می‌دھد به سرویس‌ھای مبتنی بر فناوری در اینترنت دسترسی داشته باشد، بدون آن‌که اطلاعات تخصصی در مورد این فناوری‌ھا داشته باشد و یا بخواھد کنترل زیرساخت‌ھای فناوری که از آنھا پشتیبانی می‌کند را در دست بگیرد. سرویس‌های Cloud Computing برنامه‌های کاربردی را به صورت online فراهم می‌کنند که قابل دسترسی با مرورگر وب هستند درحالی‌که نرم‌افزار و داده روی سرورها ذخیره شده‌اند. یک عکس هم گذاشتم که نشان میدهد مفهوم ابر در فضای مجازی اینترنت چیست.

درمورد تکلیف برنامه‌های تحت ویندوز باید بگم که تا زمانی‌ که سیستم عامل‌های اینرنتی دنیا را فرا نگرفته باشند اینگونه برنامه‌ها بجای خودشون باقی‌ هستند به چندین دلیل. یک، نمی‌شه تمام برنامه‌ها را وابسته به ابر طراحی کرد چرا که بعضی‌ برنامه ها کاملا محلّی هستند. در ثانی‌ همیشه همه‌جا اینترنت نیست. درواقع ابر تکنولوژی خواهد بود که روشی‌ را جایگزین برنامه‌های تحت شبکه و تا حدودی برنامه‌هایی‌ که قرار است بطور یکسان در روی تمام کامپیوتر‌ها اجرا بشوند خواهد بود. می‌شه گفت ابر پلی است برای رسیدن به سیستم عامل های تحت اینترنت.

برای اینکه بتوانید تکنولوژی ابر را اجرا کنید نیاز به سیستم عاملی دارید که بتواند از این تکنولوژی پشتیبانی‌ کند. Google با تغییر و طراحی نوع خواستی‌ از Linux توانسته به این تکنولوژی دست پیدا کند. اما مایکروسافت قرار است با استفاده از AZURE این تکنولوژی را پیاده سازی کند. برنامه‌هایی‌ که شما برای AZURE میسازید بر روی هیچ سیستم عامل دیگری قابل اجرا نیست. و شما ناخواسته مجبور به پیاده سازی یک سور AZURE خواهید بود یا گرفتن یک اشتراک از مایکروسافت که هم هزینه کمتری را دارد و هم راحت تر و ایمن تر است. درواقع هدف ابر برداشتن سرورهای محلّی و قرار دادن اطلاعات و نرم‌افزارها برروی سرورهای ابر است. لازم به ذکر است که لذت اجرای نرم افزار مورد نظرتان در یک سرور که روی یکی‌ از قویترین ابر کامپیوتر‌های جهان در حال اجراست خیلی‌ بیشتر از اجرای آن روی یک کامپیوتر محلّی با سرعت محدود خواهد بود.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg abr.JPG‏ (36.9 کیلوبایت, 1328 دیدار)

کاربر دائمی آواتار kablayi
    محل زندگی
    شیراز

سلام دوست عزیز...
    من ثبت نام کردم و یه Product key دریافت کردم میشه بیشتر در رابطه با نحوه کار کردن با اون توضیح بدین...
    حالا چطوری میتونم باهاش کار کنم....؟؟؟

خوب آیا شما کلیدتان را فعال کردید؟ آیا Solution ساختید؟ درواقع من ۲تا تصویر گذاشتم در کدام یکی‌ از دو حالت زیر هستید اگر solution ساختید و active هم شده میتوانید شروع به برنامه نویسی در ابر کنید. اما باید اول تمام نیازهای اولیه که تو همین پست قبلا گفتم را داونلود کرده باشید و نصب کنید.

خوشحالم که توانستید از ایران ثبت‌نام کنید.

در پست بعدی با زمینه کردن عکس توضیح میدم که چگونه برنامه نویسیو شروع کنید و تست کنید.

اما اگر کلیدتان را استفاده نکرده اید لطفا در قسمتی‌ که با فلش قرمز نشان دادم بروید و بعد از استفاده یک solution هم بسازید. یادآور میشوم که solution را فعلا در حالت ‎.Net services بسازید

کاربر دائمی آواتار kablayi
    محل زندگی
    شیراز

ممنون ...
    من تونستم یه solution ایجاد کنم ...
    البته ایران رو نداشت به همین خاطر من United States رو انتخاب کردم...
    الان باید چیکار کنم...؟؟؟؟
    ممنون...

سلام دوستان عزیز مخصوصا جناب kablayi و شرمنده از اینکه یک مدتی‌ به علّت درگیریهای فراوان نتوانستم این تاپیک را ادامه بدم.

خوب برگردیم سر اصل موضوع که بعد از اینکه توانستید یک solution ایجاد کنید باید چکار کرد.

مرحله بعدی کار همون برنامه نویسی است و شما میتوانید به راحتی‌ شروع به برنامه نویسی کنید.

اگر تمام پیش نیاز هایی که قبلا گفتم داشته باشید در VS.Net شما زمانی‌ که می‌خواهید یک پروژهٔ جدید بسازید یک قسمت اضافه شده به نامه Cloud Servise آن را انتخاب کرده سپس در پنجرهٔ مقابل آن گزینه Web Cloud Service را انتخاب کنید. ( البته در مقاله بعدی تفاوت اینهارا توضیح خواهم داد ) سپس به پروژهٔ خود اسم اختصاص دهید و ok کنید. چون شما گزینه web را انتخاب کردید صفحه باز شده تا حدودی به ASP.Net شباهت دارد و شما میتوایند با داشتن دانشهای خود در زمینه ASP.Net در این قسمت برنامه نویسی کنید.

در قسمت Solution Vs.Net شما ۲ تا پروژه می‌بینید. اولین پروژه نشان‌دهندهٔ پروژهٔ شما در طراحی ابر است و دیگری پروژهٔ شما در ASP.Net را نشان میدهد که دقیقا همان شرایط قبل را دارد.

اکنون شما میتوانید به روش ASP.Net برنامه را بنویسید و با زدن کلید F۵ برنامه را همانند ASP.Net در حالت local اجرا و تست کنید. این نشان دهند این است که شما میتوانید یک شبیه سازی کامل از Azure در سیستم خودتان داشته باشید.

اما اکنون میتوانید که برنامه خود را در ابر بارگذاری کرده و دسترسی‌ به آن را برای همه مجاز کنید. برای این منظور ابتدا به قسمت Soluion رفته و در روی پروژهٔ اول خود کلیک سمت راست را زده و publish کنید.

اما حال باید شما یک پروژهٔ جدید در Azure ایجاد کنید. برای این منظور به اکانت خود در Azure مراجعه کنید و وارد قسمت Windows Azure بشوید سپس درخواست یک پروژهٔ جدید کنید. اگر قبلا از مایکروسافت کد خودتون را دریافت کردید که آنرا براحتی استفاده کنید اگر نه که باید یک درخواست از طریقه فرمی که در همان صفحه وجود دارد بدهید. اگر هم که پروژهٔ خودتان را دارید که خوب وارد آن شوید.

اکنون اگر وارد پروژهٔ خودتان در Azure بشوید صفحه‌ای همانند اولین عکس را خواهید دید. در این صفحه وارد قسمت Hosted Services بشوید و در صفحهٔ بعد اسم سرویس تان را بنویسید و توضیحات آنرا. و در صفحهٔ بد آدرس لینکتان را وارد کرده. شما با این لینک به سرویس تان دسترسی‌ پیدا می‌کنید. پس از ساخته شدن لینک شما میتوانید اولین پروژهٔ خودرا در ابر بارگذاری کنید.

در این صفحهٔ جدید شما میتوانید فایل‌های پروژهٔ خود را آپلود کنید. ۲ تا فایل باید آپلود شود در قسمت بالای Service Package File را قرار دهید و در قسمت دوم Service Configration File را قرار دهید سپس در قسمت آخر هم میتوانید یک نام خاص بدهید که بهترین نام ورژن برنامه تان هست و سپس deploy کنید. پس از مدتی‌ سرویس شما فعال میشود ما میتوانید با لینکی‌ که وارد کردید به آن دسترسی‌ داشته باشید.

خوب دوستان امیدوارم که تعداد زیادی از بچه‌ها شروع به برنامه نویسی در ابر کنند و در این قسمت سوالهای زیادی مطرح شود.
    من دوست دارم در مقاله بعد چگونگی Service Bus و کاربردش را برایتان با ذکر مثال توضیح بعدهام اما قبل از آن لطفا شروع به برنامه نویسی و کاوش در ابر کنید و دوست دارم تا آن مقاله آماده شود سوالهای زیادی مطرح شود.
    شاد پیروز و سربلند باشید.

کاربر دائمی آواتار maXXis
    محل زندگی
    آمل

تمام این مطالب رو خوندم.
    با خودم فکر کردم و دیدم تا کی که این سیستم تو مراکز آموزشی ایران فعال بشه.!!!
    وقتی تو مدارس پاسکال و بیسیک درس میدن.
    تو دانشگاه هم اسمبلی و سی ++ درس میدن. فکر کنم تو 20 - 30 سال آینده در این موارد صحبت بشه.

نقل قول نوشته شده توسط maXXis مشاهده تاپیک
    تمام این مطالب رو خوندم.
    با خودم فکر کردم و دیدم تا کی که این سیستم تو مراکز آموزشی ایران فعال بشه.!!!
    وقتی تو مدارس پاسکال و بیسیک درس میدن.
    تو دانشگاه هم اسمبلی و سی ++ درس میدن. فکر کنم تو 20 - 30 سال آینده در این موارد صحبت بشه.
    والا آنقدر را هم که می گویید ما عقب نیستیم. درسته که دنیا در حال پیشرفت هست اما ما هنوز راه جبران داریم. اینگونه تکنولوژی ها در هیچ مدرسه یا دانشگاهی تدریس نمیشه. اصلا در کل دانشگاها با مایکروسافت مخالف هستند. از لحاظ برنامه نویسی هنوز هم در خیلی از دانشگاههای بزرگ دنیا C++‎ تدریس میشه. تفاوت در این حد شده که در بعضی کشورها و مدارس در سال آخر ابتدایی بیسیک و پاسکال تدریس میشه و در دوران دبیرستان C++‎ و در دوران دانشگاه جاوا. اما این موارد مربوط به شاخه های تخصصی است که در دانشگاه تدریس نمیشود. در صورت علاقه برنامه نویس خود مجبور به یادگیری آن است. البته به علت نبود حق کپی در ایران شرکت های بزرگ در ایران هیچ جایی ندارند و همین مسئله باعث شده که ما از آموزش های رایگان و اطلاع رسانی های شرکت های بزرگ دور باشیم. که به لطف و همت بزرگانی مثل مدیران این سایت راهی برای انتقال اطلاعات باز شده که باید از آن به بهترین نحو استفاده کنیم.

بازم سلام به همگی‌. خیلی‌ برای من غمگین بود که فقط یکنفر این روش و این تکنولوژی که فقط چند ماه تا ورودش به بازار مونده را امتحان کرده. من منتظر بودم تا بچه‌ها شروع کنن به برنامه نویسی کار کنن به مشکل بر بخورن و سوال بپرسن. ما اینجا تو فروم MSDN یه قسمت جدا واسه این موضوع ساختیم و الان دیگه می‌شه گفت یکی‌ از فعال‌ترین قسمت‌ها شده اما شما دوستان حتی حاضر نشدید که روش را امتحان کنید. دوست داشتم ادامه بدم چون هنوز خیلی‌ مطلب باقی‌ مانده تازه شروع گفت شده اما متاسفانه هیچ استقبالی نشد.

می دونی ما ایرانی یک مشکلی داریم . اونم اینه که تا به یک چیزی نیاز نداشته باشیم سراغش نمی ریم و البته اگر رفتیم سرعت یادگیریمون بالاست البته بقیه مردم دنیا هم همین طورن ولی ما دیگه نوبرشیم. ولی من خودم تا نسخه نهایی یک نرم افزار یا فن آوری منتشر نشه دنبالش نمرم .(دلیلشم نمی دونم)
    به نظر من بهتره شما مطالبت رو ادامه بدی و از مدیر بخوای که اونا رو در قسمت بالای فروم به عنوان آموزش معرفی کنه (اسم این کار یادم رفته) .الان برای نتیجه گیری زوده. به صورت خوش بینانه میشه گفت که الان همه دارن بازدید میکنن و کسی نظری نداره. به نظر من مدیر بخش باید یک بخش جداگانه برای آزور ایجاد کنه تا بیشتر تو چشم بیاد . این بخشی که برای آموزشت انتخاب کردی زیاد جای مناسبی نیست .
    موفق باشی.

کاربر دائمی آواتار nokhodsiah2001
    محل زندگی
    مشهد

سلام
    Screame عزیز همونطور که دوستمون گفت ما ایرانیها نوبریم ....
    تا نیازی نداشته باشیم دنبال چیزی نمیریم تازه..... تا حسابی حالمون بد نشه دکتر نمیریم ... تا حسابی تشنه نشیم آب نمی نوشیم ... تا حساب کلافی نشیم داد نمیزنیم (البته الان همه کلافه اند واسه همینه همه داد میزنن)

خلاصه ما ایرانیها ... اینیم... شما هم که خودی هستی چرا ایراد میگیری.... البته اینکه کسی نظر نمیده معنیش این نیست که کسی توجه نمی کنه

بعضی ها مثل من میان و می خونن و دنبال میکنن تا و قتی به آخرش رسیدن شروع می کنن
    بعضی ها شروع میکنن و جلو میرن و منتظر میمونن تا شما هم ادامه بدی
    بعضی ها شروع میکنن و تا به مشکلی نخوردن جلو میرن و حرفی نمی زنن وقتی پیغام میدن که گیر کردن
    بعضی ها همه کار می کنن و لی حال تایپ ندارن
    بعضی ها ......

به هر حال شما ادامه بده و ذکات علمت رو پرداخت کن مطمئن باش کسانی که مطالبت رو می خونن کم نیستن فقط کسایی که پیام میدن کمن

موفق باشی

سلام بازم جای امید است ،کسانی‌ هستن که جواب میدن
    چشم حق با شما است من اینجا را کامل می‌کنم که حداقل اگه روزی کسی‌ اینجا جستجو کرد بتونه چیزی پیدا کنه. انشالأ به زودی یه مقاله جدید میزارم تو همین هفته که میاد.
    اما در مورد اینکه باید یه بخش جدا برای Azure باشه قبلا از آقای مداح خواستم اما هنوز جوابی‌ نگرفتم. انشالأ اینجا را یکم کاملتر که کنم بازم ازشون می‌خوام امیدوارم که جواب بگیرم.

بازم مرسی‌ و معذرت اگه کمی‌ ناامید شدم.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

راست ميگه حق بادوستان هست من خودم هي اين مطلب را دارم ميخونم ولي حتي يه جواب ندادم حال كه مصلب دوستان را دارم ميخونم بخودم دارمواقعا متاسفانه شايد بيشتر ما اينطور هستيم من كه نمدونم
    بهرحال اين راه كه داري ميري كاملا درست هست وموفق باشي

با سلام دوباره خدمت همه دوستان عزیز. ابتدا عذرخواهی میکنم که سرعت کارم خیلی پایین بوده.
    امروز زمانی که داشتم هنگام ناهار به آماده کردن یک مقاله جدید فکر می کردم و با یکی از همکارانم که در این شاخه در درجه بالایی هستند صحبت کردم، ایشان لینک جدیدی را به من دادن که این لینک می تونه همه مشکلات شمارا رفع کنه. خودم کل فایل ها را بررسی کردم تمام کدها و اطلاعاتی را که قبلا جمع کرده بودم تا در اینجا برای دوستان بگذارم و حتی بسیاری چیز های دیگر همه و همه در این لینک وجود دارن.
    به قول گفتنی بازم دست مایکروسافت درد نکنه که مثل همیشه در آموزش و راهنمایی حرف اول را میزنه. خدا را شکر کار من هم راحت شد
    خوب دوستان اگر واقعا دوست دارید که با دنیا حرکت کنید این فایل را دانلود کنید بعد هم گام به گام جلو برید. دوباره میگم من اینجا آماده جواب دادن به همه سوالات شما هستم.
    این فایل مجموعه کامل آموزش برنامه نویسی در ابر هست و از ابتدا تا انتها را به شما یاد میدهد. جمع آوری این فایل ها برای خود من ماه ها وقت برد اما خدا را شکر شما می توانید یکجا همه را دانلود کنید.
    در این مجموعه برای هر قسمت در Azure یک مثال قرار داده شده. بهترین قسمت این مجموعه بنظر من Hand-on Lab هست که با ذکر مثال در کد به شما آموزش کامل را می دهد.
    دوستانی که در Azure ثبت نام کردند می توانند کد های نمونه را در قسمت خودشان امتحان کنند.
    اما دوستان لطفا مجموعه را چک کنید و امتحان کنید. اما اگر کسانی واقعا با انگلیسی بودن مجموعه مشکل دارند بگن تا همگی باهم مجموعه را برای همدیگه توضیح بدیم .
    این لینک مجموعه است:
    http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

راستی حجم این فایل 111M هست. اگر از لحاظ سرعت هم مشکلی دارید بگید تا مجموعه را به فایل های کوچکتر تبدیل کنم و در هر کجا که راحتتر هستید بگذارم تا یکی یکی دانلود کنید.
    امیدوارم از امروز تازه این تاپیک تبدیل بشه به یک بحث داغ و حداقل هفته ای یک سوال مطرح بشه.

کاربر دائمی آواتار 13601360
    محل زندگی
    کنار دریای خزر

سلام به همه دوستان و خسته نباشد خدمت دوست عزیز scream666_ss
    اول بگم خوشحالم کسی بالاخره به فکر این تکنولوژی افتاد. من هم با دوستان موافقم نا امید نشید. من که مشتاقانه منتظر هستم تا کارتون رو ادامه بدبد.من خیلی وقت دنبال این موضوع توی سایتهای ایرانی بودم اما هنوز کسی در مورد این تکنولوژی به صورت جدی کار نمی کنه ومقاله بیرون نمی ده شما با کمی همت و حمایت کاربران می تونید یه مرجع خوب برای این فناوری ایجادکنید.
    اتفاقا الان توی گوشیم بعضی از فیلم های آموزشی مرتبط با AZURE رو با فرمت 3gp دارم و هر وقت توی ماشین یا دانشگاه توی گوشی نگاهش می کنم.
    تمام پیش نیاز ها رو هم روی سیستم هم نصب کردم. به نظرم شما با یک مثال ساده مثل Hello Word شروع کنید و مفاهیم رو قدم به قدم بگید.متاسفانه تاپیک شما در جای مناسبی هم نیست از مدیران بخواهید منتقل اش کنند.
    من بی صبرانه متظرم مثل بقیه دوستان
    موفق باشد

سلام به همه دوستان. عزیزانی که در Azure ثبت‌نام کردن اگه برای SQL Server اقدام نکردن حتما سریعاً اقدام کنن آخه الان یک خبر جدید به دستم رسید که مایکروسافت به کسانی‌ که در این مدت ثبت‌نام کنن و با database کار کنن این امکان را میدهد که حتی بعد از عرضه شدن SQL Azure بتوانند از database خودشون استفاده کنند. البته با محدودیت ۱GB داده و اینکه فقط یک سرور می‌تونن داشته باشن اما میتوانند تا ۵ تا database داشته باشند. البته محدودیت ۱GB برای Web Edition هست و برای Bussines Edition محدودیت ۱۰GB هست. لازم به ذکر است که این ثبت‌نام و گرفتن تنها تا آخر October یعنی‌ ۱۰ روز دیگه می‌باشد.

نقل قول نوشته شده توسط 13601360 مشاهده تاپیک
    سلام به همه دوستان و خسته نباشد خدمت دوست عزیز scream666_ss
    اول بگم خوشحالم کسی بالاخره به فکر این تکنولوژی افتاد. من هم با دوستان موافقم نا امید نشید. من که مشتاقانه منتظر هستم تا کارتون رو ادامه بدبد.من خیلی وقت دنبال این موضوع توی سایتهای ایرانی بودم اما هنوز کسی در مورد این تکنولوژی به صورت جدی کار نمی کنه ومقاله بیرون نمی ده شما با کمی همت و حمایت کاربران می تونید یه مرجع خوب برای این فناوری ایجادکنید.
    اتفاقا الان توی گوشیم بعضی از فیلم های آموزشی مرتبط با AZURE رو با فرمت 3gp دارم و هر وقت توی ماشین یا دانشگاه توی گوشی نگاهش می کنم.
    تمام پیش نیاز ها رو هم روی سیستم هم نصب کردم. به نظرم شما با یک مثال ساده مثل Hello Word شروع کنید و مفاهیم رو قدم به قدم بگید.متاسفانه تاپیک شما در جای مناسبی هم نیست از مدیران بخواهید منتقل اش کنند.
    من بی صبرانه متظرم مثل بقیه دوستان
    موفق باشد
    سلام دوست گرامی‌. اول درمورد مثال یه لینک در پست قبلی‌ گذاشتم اگه دانلودش کنید فکر کنم حدود چند ده مثال از hello world تا کلی‌ فایلهای دیگه و مثالهای پیشرفته با وجود خود کد هست. فکر می‌کنم بهترین راه این باشه که این قسمت دانلود کنید و شروع کنید به برنامه نویسی. بد من اینجا آماده جواب دادن به هرگونه سوالی‌ هستم. Azure خیلی‌ مبحث بزرگی‌ هست و نمی‌شه گفت که یک مثال ساده زد اما برای Hello World در همین فایل با فیلم آموزش داده که فکر کنم بهتر از هرگونه نوشتن من باشه.

برای اینکه به مدیران بگم. چشم در اولین فرصت به جناب مداح میگم امیدوارم که تایید بشه و جای خوبی‌ برای این بحث بوجود بیاد.

لینک دوباره می گذارم. این لینک هست برای دانلود:

کاربر تازه وارد آواتار sav68.net

سلام دوستان

از scream666_ss تشكر ميكنم بخاطر اين تاپيك خوب.

من ثبت نام كردم
    يك سالوشن هم ايجاد كردم الان يك پروجكت كي دارم
    ولي نميدونم پروداكت كي چي است؟ و از كجا بايد تهيه ش كنم؟

با تشكر

Smile نقل قول: برنامه نویسی در ابر در AZURE

نقل قول نوشته شده توسط sav68.net مشاهده تاپیک
    سلام دوستان

از scream666_ss تشكر ميكنم بخاطر اين تاپيك خوب.

من ثبت نام كردم
    يك سالوشن هم ايجاد كردم الان يك پروجكت كي دارم
    ولي نميدونم پروداكت كي چي است؟ و از كجا بايد تهيه ش كنم؟

با تشكر
    سلام دوست گرامی. خوشحالم که توانستید همه چیز را درست ایجاد کنید.
    در صفحه 2 همین تاپیک توضیح کامل دادم با عکس که دقیقا حالا باید چیکار کنید همچنین اگه بتوانید، فایل آموزشی هم که در همین لینک گذاشته ام را دانلود کنید می توانید مثال های بسیار زیادی را ببینید حتی تعدادی فیلم هم هست که کامل توضیح می دهد که چگونه شروع کنید. اما برای شروع همان اطلاعات صفحه 2 کافی است. در ضمن پیشنهاد می کنم که یک سرور SQL هم بسازید چرا که اگر بتوانید از آن استفاده کنید حتی بعد از آغاز کار رسمی Azure سرور شما با فضای 1گیگ فعال خواهد بود که حداقل می توانید از آن برای تست پروژه های خود استفاده کنید. اگر باز بعد از خواندن صفحه 2 مشکل داشتید لطفا عکس صفحه ای که در آن هستید را بگذارید تا بیشتر راهنماییتان کنم.
    اگر برای ساختن سرور SQL هم مشکلی داشتید بگویید تا با عکس توضیح کامل بدهم

سلام
    ممنون كه جواب دادين

1- راستش اون پروداكت كي رو كه نتوستم بدست بيارم (البته تاپيك رو كامل خوندم)

2- من وقتي ميخام يك سرور SQL بسازم ميگه يك انويتيشن كد بده و اگه انويتيشنكد نداري در miling عضو شو تا برات يكي بفرستيم كه من اينكار رو هم كردم اما هيچ كدي براي من نفرستادن
    الان چكار كنم؟

3- من توكن هم نداشتم - موقع ثبت نام ميخواست البته اون بخش رو اسكيپ كردم ميشه لطفا يك توضيح راجع بهش بدين

با تشكر

نقل قول نوشته شده توسط sav68.net مشاهده تاپیک
    سلام
    ممنون كه جواب دادين

1- راستش اون پروداكت كي رو كه نتوستم بدست بيارم (البته تاپيك رو كامل خوندم)

2- من وقتي ميخام يك سرور SQL بسازم ميگه يك انويتيشن كد بده و اگه انويتيشنكد نداري در miling عضو شو تا برات يكي بفرستيم كه من اينكار رو هم كردم اما هيچ كدي براي من نفرستادن
    الان چكار كنم؟

3- من توكن هم نداشتم - موقع ثبت نام ميخواست البته اون بخش رو اسكيپ كردم ميشه لطفا يك توضيح راجع بهش بدين

با تشكر
    سلام دوست گرامی
    آیا شما هنگام ثبت نام در Mailing list عضو شدید؟ برای SQL سرور خود مایکروسافت برای شما کد را ارسال خواهد کرد البته ممکن است کمی زمان ببرد چرا که در حال حاضر تیم مایکروسافت بسیار مشغول رفع مشکلات و آماده سازی نهایی هستند.
    ولی برای سرویس های .Net کافیست که بعد از وارد شدن به اکانت خودتان در پایین صفحه وارد قسمتی شوید که متن زیر را نوشته:
    You do not need an invitation code to access Live Services. Visit the Live Services Portal to use these services.
    اگر مشکلی دارید لطفا پس از ورود به لینک درون این متن از صفحه خودتان یک عکس بگیرید و اینجا بگذارید تا بهتر بتوانم چک کنم.
    موفق شاد و پیروز باشید

سلام

مايكروسافت يك اينويتيشن كد براي من فرستاد و منم يك ديتابيس با حجم نهايتا 10 گيگ ايجاد كردم

آیا شما هنگام ثبت نام در Mailing list عضو شدید؟
    راستش يادم نيست ولي موقع ايجاد ديتابيس مجبور شدم كه عضو بشم تا براي من اينويتيشن كد بفرستند

در ضمن هنوز پروداكت كي نگرفتم

ولی برای سرویس های .Net کافیست که بعد از وارد شدن به اکانت خودتان در پایین صفحه وارد قسمتی شوید که متن زیر را نوشته:
    You do not need an invitation code to access Live Services. Visit the Live Services Portal to use these services.
    من چندتا عكس از صفحات مختلف گرفتم از اون لينكي هم كه گفتين عكس گرفتم

لطفا چك نماييد.

سلام دوست گرامی‌

این که خیلی‌ خوب است چرا که عکس وسط نشان میدهد که شما آماده بارگذاری پروژه خود هستید. لطفا در صفحه ۲ همین تاپیک نوشته شماره ۱۴# را بخوانید کاملا توضیح دادم که چگونه یک پروژه ساده بسازید. البته باید کمی‌ با ASP.Net آشنایی داشته باشید.

آیا تا بحال پروژه Azure در روی کامپیوتر خودتون نوشتید و روی کامپیوتر خودتون اجرا کردید؟

سلام

با asp.net آشنايي دارم - براي پروژه ي azure هنوز sdkشو نگرفتم بزودي شروع ميكنم
    اگه سوالي بود بازم مزاحم ميشم ;)

بابت راهنماييتون ممنون

باز هم سلام خدمت دوستان عزیز

کسانی‌ که شروع به کار با Azure را کرده اند یا می‌خواهند شروع کنن میتوانند ورژن جدید Windows Azure SDK and Tools را از لیک زیر دریافت کنند

موفق و پیروز باشید

کاربر دائمی آواتار nasr
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است

سلام
    ضمن تشکر از لطف شما من دیروز تا الان دارم با این موضوع کلنجار میرم ولی نتونستم کاری بکنم
    وقتی روی You do not need an invitation code to access Microsoft .NET Services. Visit the .NET Services Portal to use these services.
    کلیک می کنم عکس 1 میاد و بعد با کلیک بر روی جاهایی که در عکس مشخص کردم صفحات بعدی میاد
    حالا سوالات من
    1- آیا مراحل را درست رفته ام؟
    2- من هر چی توی این سایت میگردم اون صفحه آبی رنگ که شما و دوستان گذاشتید را ندیدم چرا؟
    3- هیچ جا به من کلید نداد. چرا؟
    4- هیچ ایمیلی هم برای من نیومد
    5- تمام این چیزایی که گفتید را دانلود کردم ولی در ویژوال استودیو
    Web Cloud Service اضافه نشد البته Cloud Services اضافه شده

ممنون از وقتی که میگذارید برای سوالات من
    آخرین ویرایش به وسیله nasr : سه شنبه 26 آبان 1388 در 10:40 صبح

سلام دوست گرامی‌

مرحله‌ها را درست رفتید اما فکر کنم بجای اینکه یک web service بسازید شما یک Service Bus ایجاد کردید برای همین صفحه‌ها کمی‌ باهم فرق دارند. دوباره به عکسهای که گذاشتم و توضیحات اولی‌ که دادم یک نگاه بندازید شما در قسمت سمت چپ صفحه باید روی Windows Azure باشید نه در .Net Services این اشتباه شما بود

ایمیل را بعد اینکه درخواست کلید کردید به شما ارسال میکنند

از چه ورژنی از VS.Net استفاده می‌کنید؟ اگر cloud Servce داشته باشید قاعدتا باید زمانی‌ که cloud service را انتخاب می‌کنید در قسمت راست صفحه web cloud service باشه. البته اگه آن فایل آموزشی که گذاشتم را نگاه کنید با ویدیو دقیقا توضیح میده که چگونه برنامه نویسی شروع کنید

در آخرم یه نکته: پیشنهاد می‌کنم عکس‌هایی‌ را که گذاشتید عوض کنید چرا که شما در تصویر گزینه‌های project ID و key هارا حذف نکردید این کلید‌ها مهم‌ترین رمز امنیت Azure هستند که شما باید از آنها مثل فرمول بمب محافظت کنید نه به همین راحتی‌ در اختیار همه قرار بدید

با تشکر

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •