نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: هنگ کردن mysql server

هنگ کردن mysql server

با سلام خدمت اساتید
    من یه مشکل پیدا کردم البته من شنیده بودم mysql تا چند میلیون گنجایش داره بدون اینکه سرعتش بیاد پایین .
    مشکل من اینه که الان که محتویات یکی از جدولهای بانک اطلاعاتتم به 40،000 رسیده و تو یه صفحه از چند دستور select top order by استفاده کردم الان این صفحه 2-3 دقیقه طول میکشه تا لود بشه ولی وقتی جدول کلا خالی کردم یعنی محتویات جدول 0 کردم ظرف چند ثانیه بالا میاد وب سایت تا زیر 10،000 تا هم مشکلی نداره و ظرف چند ثانیه بالا میاد ولی وقتی به بیست ، سی هزار میرسه خیلی کند میشه . کسی میدونه راه حلش چیه ؟؟
    ممنون میشم کمکم کنید.

نقل قول: هنگ کردن mysql server

یک راه استفاده از index ها هستش که می تونید رو فیلد پرکاربردتون بگذار و سرعت select هاتون رو بالا میبره
    مانند:
    ALTER  TABLE  `tel`  ADD  INDEX (  `name`  ) 

من یه مشکل پیدا کردم البته من شنیده بودم mysql تا چند میلیون گنجایش داره بدون اینکه سرعتش بیاد پایین .
    اگر دقیقاً به همین صورتی که نقل فرموده اید، شنیده اید، باید به عرض برسانم تقریباً اشتباه است. DBMS هایی مانند mysql شما را محدود نمی کنند. یعنی می توانید تا بی نهایت از آن استفاده کنید. اما چیزی که شما را محدود می کند سخت افزار و عدم استفاده صحیح است. در پست پیشین در مورد استفاده صحیح اطلاعاتی به شما داده شد. در واقع اگر قصد دارید دیتا بیس بزرگی داشته باشید باید بدانید چکار باید بکنید؛ خود mysql نمی داند. index یا حتی index برای index و full text search indexing نمونه ای از راهکار هایی است که باید بدان ها تسلط داشته باشید تا بازدهی دیتابیس را در حجم های بالاتر حفظ کنید. ضمن اینکه همگام با افزایش دیتابیس نباید از سخت افزار غافل باشید. یقیناً می توانید بپذیرید میزان کاری که باید mysql در مورد چند میلیون رکورد انجام دهد با بستر سخت افزاری رایانه خانگی شما ممکن نیست.
    موفق باشید

خیلی ممنون از راهنماییتون فکر کنم کارم با همون index حل بشه ولی میشه بیشتر راهنمایی کنید از کجا میتونم توضیحاتش پیدا کنم. چون خودم هم مطمئنم از ضعف برنامه نویسی هست.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

کاربر دائمی آواتار Yousha
    محل زندگی
    ایران - تهران

سلام،
    هر چند وقت 1 بار هم جداولتون رو optimize و analyz کنید. و نوع جداول رو به InnoDb تبدیل کنید(اگر نیست، که فکر کنم هست).

با تشکر
    اتفاقا هم optimize میکنم و هم innodb هست.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •