نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: نحوه استفاده از Ribbon Control در دلفی 2010

کاربر دائمی آواتار Batman
    محل زندگی
    ناكجاآباد

Wink نحوه استفاده از Ribbon Control در دلفی 2010

با سلام
    زمانیکه از Ribbon Control استفاده میکنم خطای زیر رو میده
    لطفا راهنماییم کنید.
    ممنونم.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

نقل قول: نحوه استفاده از Ribbon Control در دلفی 2010

زمانیکه از Ribbon Control استفاده میکنم خطای زیر رو میده
    شما نمی تونید هر چه دلتون خواست رو همینطوری روی Ribbon بزارید. هر صفحه Ribbon میتونه چندین Ribbon Group داشته باشه، و اون Group ها هم می تونند کنترل هایی روی خودشون داشته باشند.

قبل از اینکه از Ribbon در یک پروژه جدی استفاده کنید، حتما Guidline مایکروسافت درباره چگونگی طراحی و استفاده از Ribbon در نرم افزارها را مطالعه کنید، تا ببینید Ribbon در چه مواردی کاربرد داره، و چطور باید آن را به شکلی طراحی کرد که برای کاربر مفید باشه.

بعدش هم می تونید درباره چگونگی کار با Ribbon در دلفی تحقیق کنید؛ مثلا با مطالعه فصل مربوط به Ribbon در Delphi 2009 Handbook.

بدون یادگیری اصول طراحی رابط کاربر با Ribbon از آن در برنامه خودتون استفاده نکنید، چون بیشتر موجب سردرگمی کاربر میشید، تا اینکه کمکی بهش کرده باشید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

بایستی ابتدا در اکشن منیجر منو ها را ایجاد و در ribonn دراگ کنید

قبل از اینکه از Ribbon در یک پروژه جدی استفاده کنید، حتما Guidline مایکروسافت درباره چگونگی طراحی و استفاده از Ribbon در نرم افزارها را مطالعه کنید

microsoft ribbon guidelines

البته در این مورد یک فیلم هم در CodeRage 5 تحت عنوان UI Design with Ribbons توسط آقای Ray Konopka وجود دارد که مشاهده آنرا نیز به شما توصیه می کنم.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •