صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 43

نام تاپیک: 97 درصد کاربران ويندوز 7 را بر XP ارجح مي‌دانند

کاربر دائمی آواتار Afshin160
    محل زندگی
    تهران

Wink 97 درصد کاربران ويندوز 7 را بر XP ارجح مي‌دانند

97 درصد کاربران ويندوز 7 را بر XP ارجح مي‌دانند

شرکت اينتل نتايج بررسي خود را با عنوان "ارزش به‌روزرساني رايانه‌هاي شخصي با سيستم‌عامل ويندوز 7 مايکروسافت" منتشر کرد و خاطرنشان ساخت، بيش از 97 درصد کاربران استفاده از اين سيستم‌عامل را به ديگران توصيه مي‌کنند.
    شرکت اينتل در اين اقدام 300 کاربر را در فصل دوم سال جاري ميلادي مورد مطالعه قرار داد و در پايان دريافت، 291 نفر آن‌ها معتقدند که ويندوز 7 از نظر قابليت‌هاي اجرايي و امنيت بر سيستم‌عامل ويندوز XP ارجحيت دارد.
    البته بر خلاف اين نتايج آماري مثبت، شرکت اينتل محصولات جديد خود مبتني بر ويندوز 7 را تا سال آينده به بازار عرضه نمي‌کند. اين شرکت اعلام کرد: «ما همچنان سعي مي‌کنيم تا در سال 2009 ميلادي، خود را براي ويندوز 7 مايکروسافت آماده کنيم و با نصب اين سيستم‌عامل روي محصولات خود در آزمايشگاه، امکان بررسي ابزارهاي مبتني بر ويندوز 7 را براي گروه‌هاي تجاري مختلف فراهم آوريم و در نهايت اصلاحات مورد نياز را روي آن انجام دهيم. ما قصد داريم در فصل نخست سال 2010 ميلادي سيستم‌عامل ويندوز 7 مايکروسافت را با فناوري جديد اينتل موسوم به vPro، به عنوان بخشي از سيستم به‌روزرساني محصولات خود براي رايانه‌هاي شخصي عرضه کنيم».

از 300 کاربري که در اين بررسي شرکت کرده بودند، 9 کاربر باقيمانده اظهار داشتند که به دنبال سه ماه استفاده از نسخه بتاي اين محصول، آن را به ديگر کاربران توصيه نمي‌کنند. لازم به ذکر است، اين اطلاعات بر مبناي نسخه بتاي سيستم‌عامل ويندوز 7 که در ژانويه 2009 عرضه شد، به دست آمده است. با توجه به اينکه هم‌اکنون نسخه‌هاي RC و RTM ويندوز 7 عرضه شده است، نسخه بتاي اين محصول ديگر موجود نيست.

اينتل در ادامه توضيح داد: « در طول ارزيابي‌هاي خود در مورد ويندوز 7 با دو بخش مختلف از کاربران مواجه شديم. هر دو گروه ياد شده هنوز به درستي از قابليت‌هاي جديد اين سيستم‌عامل مطلع نبودند».

http://www.arstechnica.com

http://www.systemgroup.net/web/guest...assetId=155621

کاربر دائمی آواتار Delphi Skyline
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول: 97 درصد کاربران ويندوز 7 را بر XP ارجح مي‌دانند

سرعت بیشتری نداره !
    بنده از Milestone 3 این ویندوز تا الان که نسخه RTM و Retail آن ریلیز شده این ویندوز رو تست کردم و واقعا از همون ابتدای کار افزایش سرعتش محسوس بود .
    در مورد ظاهر ویندوز هم اینکه سلیقه شخصی شما صرفا سلیقه شخصی دیگران نیست !

من ويندوز 7 رو روي Virtual PC با 500 مگ رم اختصاص داده شده نصب كرده‌ام و به خوبي كار مي‌كند.

کاربر دائمی آواتار arta.nasiri
    محل زندگی
    Tehran

منم الان دارم استفاده میکنم و با رم 512 ، سرعت و ظاهر خوبی نسبت به ایکس پی و سایر سیستم عامل ها داره و امنیتش هم که دیگه تو تخصص من نیست باید از هکر ها پرسیده بشه

این ویندوز به گونه ای طراحی شده که از ضبط و نگهداری نسخه های فاقد کپی رایت عکسها، ویدئوها و انواع موسیقی جلوگیری می کند و این مساله خبر بدی برای افرادی است که به بارگذاری نسخه های غیرقانونی و تقلبی از نرم افزارها و محصولات مختلف چندرسانه ای عادت کرده اند
    !

به نظر من بهترین سیستم عاملی که ماکروسافت داده همین XP هستش با SP3 !

این ویندوز هفت , راستیتش من زیاد اطلاعات ندارم , شاید از لحاظ مشکلات امنیتی و جدا اینترفیس چیز خوبی باشه ولی اصلا ظاهر خوب و سرعت بیشتری نداره !

صرفا یک ترفند برای فروش بیشتر محصولات سخت افزاری مثل هارد , رم , کارت گرافیک و سی پی یو هستش !

دیگه بیشتر از این از ماکروسافت بر نمی یاد !
    شما که ازش اطلاع ندارید چطور در موردش نظر میدید ؟ ویندوز 7 واقعا یک شروع جدید هست ، دقیقا مثل زمانی که XP اومد و بازار رو دست خودش کرد ، الان هم 7 داره کم کم همین کار رو میکنه .

بله , احتمالا شما 6 گیگ رم روی کامپیوترت داری !!!
    این که نشد , سیستم عامل رو می خوای عوض کنی حد اقل باید 2 گیگ رم داشته باشی , بعد لینوکس روی 32 هم بالا میاد !
    با 6 گیگ رم میشه ویندوز سرور نصب کرد ، ویندوز 7 به مراتب سرعتش بسیار بالاتر از XP هست .

این ویندوز به گونه ای طراحی شده که از ضبط و نگهداری نسخه های فاقد کپی رایت عکسها، ویدئوها و انواع موسیقی جلوگیری می کند و این مساله خبر بدی برای افرادی است که به بارگذاری نسخه های غیرقانونی و تقلبی از نرم افزارها و محصولات مختلف چندرسانه ای عادت کرده اند
    !
    منبع این خبر کجاست ؟ من که فعلا به مشکلی بر نخوردم ، هیچ کس رو هم ندیدم که مشکلی در این خصوص داشته باشه .

کاربر دائمی آواتار a_true_2004
    محل زندگی
    اصفهان

!
    این که شما میگی فکر نمیکنم در ویندوز 7 وجود داشته باشه. من نسخه ای از این ویندوز رو دیدم که اصلی نبود، و در ضمن SQL Server 2008 و Visual Studio 2008 و محصولات نرم اقزاری از شرکت های دیگه رو هم روش نصب کرده بود.
    شرکتی که هنوز به طور قطع نمیتونه جلوی استفاده غیرمجاز از نرم افزارهای خودشو بیگره چجوری میخواد تو همچین حوزه ای که شما میفرمایید وارد بشه برای من سؤاله...

شرکتی که هنوز به طور قطع نمیتونه جلوی استفاده غیرمجاز از نرم افزارهای خودشو بیگره چجوری میخواد تو همچین حوزه ای که شما میفرمایید وارد بشه برای من سؤاله...
    شما هم اینطور فکر نکن ، این شرکت هیچ تلاش خاصی برای امنیت نرم افزار هاش در مقابل کرک نمیکنه ، مثلا همین ویندوز فقط با گرفتن یک سریال نصب میشه !

تمام نرم افزارهای مایکروسافت اینگونه هستند ، اگر مایکروسافت وقت و هزینه ی خودش رو روی این موضوع متمرکز کنه مطمئن باشید کار کرک کردن محصولاتش بسیار سخت میشه ، باید یادمون باشه که چه کسایی رو یه عنوان تیم های برنامه نویسی در اختیار داره ...

آدرس دانلود آخرین نگارش آن و میزان حجم (برای ۶۴ بیتی) چیه؟

چه مدت طول میکشه نصب بشه؟

آیا بدون هیچ ناسازگاری نرم افزارهای قدیمی روی آن نصب و اجرا می‌شوند؟ مثلا bluetooth من فقط توی XP درست کار می‌کند.

Windows 7-Compatible Products Surpass 6,000
    http://www.internetnews.com/software...rpass+6000.htm

سلام
    منبع خبر اينجا بود
    iranictnews.ir/

ولي همين Windows Genuine Advantage باعث كلي دردسر شده بود حالا فرض كنيد ماكروسافت تمركز بيشتري روي اين قضيه بذاره چي ميشه؟

چه مدت طول میکشه نصب بشه؟
    رم من 2 گیگابایت و پردازندم هم 7300 اینتل هست و حدود 20 دقیقه نصب 7 طول کشید .

آیا بدون هیچ ناسازگاری نرم افزارهای قدیمی روی آن نصب و اجرا می‌شوند؟ مثلا bluetooth من فقط توی XP درست کار می‌کند.
    نرم افزارهای قدیمی تا چی باشه ، یکسری از نرم افزارها چون 64 بیت نیستند مشکل پیدا میکنن و درست اجرا نمیشن ولی 98 % درست کار میکنن و در مورد درایورها واقعا فوق العاده عمل شده و تا به حال تمام درایورها به جز مودم ADSL من رو به صورت اتوماتیک شناسایی کرد .

کاربر دائمی آواتار Delphi Skyline
    محل زندگی
    شیراز

مدت زمان نصب ویندوز 7 در وحله اول تابع سرعت پاسخگویی منبعی است که ویندوز از روی اون نصب میشه و منبعی است که روی اون ذخیره میشه . هنگام بالا اومدن Setup سرعت رم تا حدودی مهمه چون WinPE سفارشی شده برای نصاب , به چیزی حدود 128 مگ از رم رو میگیره (یعنی از مرجع نصب ویندوز در رم کپی میشه ) بعدش هم کار خاصی نمیکنه ایمج ویندوز خام نصب میشه (که البته زمانی هم سرف رسیدگی به Answer file ها میشه در صورت وجود) . میشه گفت بیشترین زمان معطل شدنش مربوط به زمان بالا اومدن ستاپ و سفارشی کردن ویندوز در مرحله اولیه اجرا (از OOBE در آوردنش) میشه که باید سخت افزار و دیگر مشخصات رو شناسایی کنه . کلا منظورم از این حرف ها این بود که با ساخت و سفارشی کردن نصب ویندوز میتونید حتی با زمانی معادل 4 دقیقه نیز ویندوز رو نصب کنید .

یکسری از نرم افزارها چون 64 بیت نیستند مشکل پیدا میکنن و درست اجرا نمیشن ولی 98 % درست کار میکنن
    ربطی به 64 بیتی بودن نداره. برنامه های 32 بیتی بدون هیچ مشکلی و بدون از دست دادن کارایی روی سیستم عامل های 64 بیتی اجرا میشند. چون این مدل از CPUهای 64 بیتی که شما استفاده می کنید، برپایه x86-64 هستند، یعنی همون X86 که قابلیت 64 بیتی به آن اضافه شده، در نتیجه برنامه های 32 بیتی CPU را یک CPU X86 می بینند، و افزونه مربوط به 64 بیتی را نمی بینند. برنامه های 64 بیتی این افزونه را می بینند، و ازش استفاده می کنند. پس برنامه های 32 بیتی همانطوری که در یک سیستم 32 بیتی اجرا می شدند، در یک سیستم 64 بیتی هم اجرا میشند.
    البته دو گروه از برنامه های 32-بیتی با مشکل واجه میشند، و در سیستم های 64 بیتی کار نمی کنند، یکی درایورهای Kernel Mode هستند، که باید در سیستم های 64 بیتی این درایورها هم 64 بیتی باشند، و دوم افزونه هایی که بصورت plug-in برای یک برنامه خاص نوشته میشند، اگر اون برنامه 64 بیتی بشه، افزونه ها هم باید 64 بیتی بشند. به عنوان نمونه، Windows Explorer در ویندوزهای 64 بیتی یک برنامه 64-بیتی هست، پس هر Shell Extension ایی که برای آن نوشته میشه هم باید 64-بیتی باشه.

البته این مربوط به برنامه های 32 بیتی بود. برنامه های قدیمی 16 بیتی (مربوط به داس و ویندوز 3.1) در سیستم عامل های 64 بیتی اجرا نمیشند.

غیر از اینها، عوامل مختلفی هستند که مانع اجرای یک برنامه قدیمی بر روی ویندوزهای ویستا یا 7 میشند، مثل تغییرات مختلفی که در رفتار ویندوز با برنامه ها ایجاد شده، و این تغییرات بعضا باعث ایجاد ناسازگاری هایی با برخی برنامه های قدیمی میشه. بطور کلی، ویندوز 7 پشتیبانی بهتری از اجرای نرم افزارهای قدیمی نسبت به ویندوز ویستا داره، پس اگر برنامه قدیمی دارید که در ویستا به درستی کار میکنه، اون برنامه در ویندوز 7 هم باید بتونه به درستی کار کنه. اگر برنامه قدیمی دارید که با ویندوز ویستا کار نمی کنه، احتمالا در ویندوز 7 هم کار نخواهد کرد، ولی احتمال ضعیفی هم وجود داره که بتونه تحت ویندوز 7 کار کنه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

جهت اطلاع دوستانی که می خواهند گزینه upgrade رو هنگام نصب ویندوز 7 انتخاب نمایند:

System: Dell Inspiron 1520, 2GB RAM,CPU Core 2 Due 2GHZ,Geforce 8600 M GT, Window Vista Ultimate

Installation Media: DVD

SQL Server 2005 sp3
    Visual Studio 2008 sp1
    Virtual PC 2007 sp1
    VMWare Workstation 6.0.4
    QuickTime 7.04
    RealPlayer 11
    Nero 8
    Norton Internet Security 2008
    IIS 7
    Office 2007
    Matlab R2007a
    Adobe Photoshop CS3
    Adobe Acrobat Pro Extended 9

زمان آپگرید شدن کامل از لحظه قرار دادن DVD تا بالا آمدن ویندوز:
    حدود 6 ساعت

تغییرات پس از آپگرید ویندوز ویستا Ultimate به ویندوز 7 Ultimate:
    حدود 7 گیگابایت از حجم درایو ویندوز کاسته شد...
    همه نرم افزار های فوق به خوبی کار میکند...
    همه درایور ها شناسایی شده و کار می کند...
    از لحاظ مصرف RAM تغییر محسوسی دیده نمی شود...

3 بار BlueScreen در ویندوز 7 در عرض 30 دقیقه ! هنوز معلوم نیست علتش چیه احتمالا یکی از درایور ها باید آپدیت شود... (علت BlueScreen های پی در پی Norton Internet Security 2008 بود که با حذف آن همه چیز درست شد...)

نرم افزار های زیر هم باید قبل از استفاده آپدیت شوند...
    Daemon Tools
    Virtual PC
    Google Toolbar

کلا بعضی قسمت های عذاب آور ویستا درست شده و از لحاظ کاربری بهتر شده است...
    مخصوصا Taskbar و Network And Sharing Center خیلی عالی شده...

آخرین ویرایش به وسیله Alireza_Salehi : جمعه 24 مهر 1388 در 23:35 عصر

کاربر دائمی آواتار محمدامین شریفی
    محل زندگی
    تهران - شیراز

windows genuine advantage notification failed

نقل قول نوشته شده توسط kiuhnmgtrdcv مشاهده تاپیک
    سلام
    منبع خبر اينجا بود
    iranictnews.ir/

ولي همين Windows Genuine Advantage باعث كلي دردسر شده بود حالا فرض كنيد ماكروسافت تمركز بيشتري روي اين قضيه بذاره چي ميشه؟
    دوستان درباره سیاست های جدید copyright در قبال سیستم عامل های مختلف ماکروسافت خبر دارند؟
    من XP service pack 3 را نمی توانم update کنم و یا نرم افزار های media player جدید که از خود سایت ماکروسافت دریافت کرده ام را نصب کنم.
    دوستان با سیستم عامل 7 هم همین مشکل را دارند؟
    Windows genuine advantage notifications occur when your computer hasn't passed the validation test. The validation test can be failed due to being sold a pirated (non-genuine) copy of XP, or because you have changed your XP product key to a software-generated key, or sometimes it just happens for no reason at all. The failed validation installs three types of notifications on your computer: one on the log in screen, one log in timer, and one balloon. It also stops updates from Microsoft and disables your ability to install IE7 and Windows Media Player 11. This solution can get rid of all three notifications, even though you will still not be able to update through Windows Update. You will not be able to download things from Microsoft that requires a valid license either.

سلام

از نظر اینترفیس تقریبا محیط جذابی رو برای کاربران ویندوز فراهم کردند. اما طی چند روزی که تستش کردم بسیار سنگین بود، طوری که رم یک گیگی من وقتی به ۷۰۰ مگ میرسید شاهد هنگ کردن کل سیستم عامل بودم! یک مشکل دیگه اینکه با یک درایو من نمیتونست کار کنه! در صورتی که ntfs بود و در لینوکس به راحتی باهاش کار میکردم.

اما در کل؛ این مقدار مینیممی که ویندوز هفت نیاز داره خیلی برای یک سیستم عامل زیاد هست. ۲۵۶ مگ گرافیک و یک گیگ رم و .... و حجم ۲.۴ گیگ برای ۳۲ بیتی و ۳ گیگ برای ۶۴ بیتی، برای یک سیستم عامل به تنها که برنامه ی خاصی به همراه نداره فوق العاده زیاد هست! و طول مدت نصبش و ریستارت های پی در پیش هم زیاد جالب نیست. نسخه ی ۶۴ بیتیش جای کار خیلی زیادی داره.

gadget هایی هم که گذاشتن نسبت به لینوکس فوق العاده کند کار میکنن. در صورتی که widget های kde فوق العاده قوی تر عمل میکنن. این رویه میکروسافت که چیزهایی مثل ویدگت کا دی ای رو برمیداره و اسمشو عوض میکنه و خیلی کارهای دیگه ی اینطوری اصلا جالب نیست!

ولی در مقایسه با نسل های گذشته ی ویندوز پیشرفت نسبتا خوبی داشته ( اگر حداقل سخت افزارش رو قلم بگیریم!) اما در مقایسه با سیستم عاملی مثل لینوکس جای کار بسیار داره. اصولا وقتی یک چیز رو میخوایم آزمایش کنیم نباید در شرایط معمولی تستش کنیم باید مقداری بهش فشار وارد کنیم و تا ببینیم چقدر توان عملی داره!

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

سلام دوستان، به نظر بنده و با مشاهدات و تستی که روی سیستم عامل جدید مایکروسافت یعتی ویندوز 7 انجام دادم، به جرأت می تونم بگم که این سیستم عامل جزو بهترین سیستم عامل های این شرکت هست و ادعای مایکروسافت مبنی بر اینکه ویندوز 7 نسل جدیدی از سری سیستم های عامل این شرکت هست رو قویا تایید می کنم.

من ویندوز 7 رو تا حالا روی چند تا سیستم نصب کردم باورم نشد تو همه سیستم ها تمام قطعات خودش شناخت
    از نظر سرعت واقعا سرعتش بالاست تو استفاده های من پایداری خیلی زیادی نشون داده ولی بازهم باید تست بشه
    از نظر امنیت مطمئن باشید حداقل 10 برابر مطمئن تر از ویندوز محبوب XP هست
    پیشنهاد من :
    اگه کاربر ویندوز XP هستید :
    حتما ویندوز 7 کنارش نصب کنید که دیگه وقت خداحافظی با XP داره نزدیک میشه
    اگر هم کاربر VISTA هستید :
    همین حالا اینترنت قطع کنید ویندوز ویستا رو پاک کنید و dvd اونو همراه با زباله هاتون بزارین جلوی درب منزل و ویندوز 7 رو نصب کنید.

چند تا مشکل باهاش داشتم :
    1. DVB کارت رو نشناخت و با سی دی درایور هم نصب نشد. با درایور آپدیت هم نصب نشد . تو سایتش هم درایورش پیدا نشد.
    2. یک چیز خیلی عجیبتر هم این بود که امکانات خود ویندوز مثل IIS7.0 یا Telnet رو زمانی که نصب می کنید یک error میده ولی نصب میشه و براحتی کار میکنه. ولی زمانیکه سیستم رو restart میکنی پاکش میکنه . این برام خیلی جالب بود و هر جا هم که گشتم هیچ کسی این مشکل رو نداشت. نمی دونم شاید عیب ار کرک بوده. کس دیگه ای هم این مشکل رو داشته ؟

نقل قول نوشته شده توسط SilverSoft مشاهده تاپیک
    شما که ازش اطلاع ندارید چطور در موردش نظر میدید ؟ ویندوز 7 واقعا یک شروع جدید هست ، دقیقا مثل زمانی که XP اومد و بازار رو دست خودش کرد ، الان هم 7 داره کم کم همین کار رو میکنه .

با 6 گیگ رم میشه ویندوز سرور نصب کرد ، ویندوز 7 به مراتب سرعتش بسیار بالاتر از XP هست .

منبع این خبر کجاست ؟ من که فعلا به مشکلی بر نخوردم ، هیچ کس رو هم ندیدم که مشکلی در این خصوص داشته باشه .
    من خودم شخصا" تست کردم بازی های کرک شده زیادی هم تست کردم
    ویندوز 7 خوب نیست بلکه عالیه
    البته در سطح معلومات خودم میگم بازی ها خیلی روان وراحت تر از xp اجرا میشن
    کیفیت بالاتری هم دارن

Exclamation نقل قول: 97 درصد کاربران ويندوز 7 را بر XP ارجح مي‌دانند

واقعا از ویستا بهتره ..

البته ایراد بزرگش مشکل با بعضی قطعات هست و عدم کارایی درایورایی که برای اون قطعات توی سایتهای سازنده قرار داده شده ...

کارایی بعضی قطعات با نصب درایور ویندوز 7 پایین اومد!!!

کاربر دائمی آواتار reza6384
    محل زندگی
    تهران - شهرک ژاندارمری

با سلام.

به نظر من هم سیستم عامل خیلی خوبیه ، من خودم Vista رو وقتی نصب کردم کلی باهاش مشکل داشتم و از بس مشکل سرعت پایین و ناسازگاری رو داشتم پاکش کردم ، اما ویندوز 7 این مشکلات رو نداره و واقعا از سرعتش راضیم و دیگه از وقتی 7 نصب کردم تقریبا با XP کاری ندارم. در خصوص Driver ها هم که دوستمون گفت درسته که خیلی خوبه و اکثر Device ها رو میشناسه ، ولی بعضی از Device ها رو به صورت استاندارد میشناسه و برای استفاده از حداکثر کارایی باید درایور مربوطه رو نصب کرد. اما در کل خیلی عالیه ، گرافیک و اینترفیسش هم خیلی جذابه.

نقل قول نوشته شده توسط SilverSoft مشاهده تاپیک

من به مشکل برخوردم سایت هایی که ویدئو دارند را نشان نمی دهد چکار باید کنم

؟

منظورت از ویدئو چیه ؟ Flash,Silverlight,mpeg,VCD,VHS,...
    silverlight و flash رو نصب کن شاید مشکلت حل بشه .

کاربر دائمی آواتار mahak006
    محل زندگی
    کرج

من یه سؤال دارم . دیدم بعضی ها تو اینجا شدن متخصصان بالا تر از خود مایکروسافت که البته به نظراتشون پایبند هستن و کوتاه نمیان گفتم مشکلمو بگم شاید مبتکران محترم بتوانند راهی پیش رویم بگذارند .
    من از وقتی ویندوز 7 رو نصب کردم کامپیوترم به شکل نامنظمی در بعضی روزها و در ساعات مختلف روشن می شه . اگه راهی هست که درست بشه بگین . در ضمن مشکل از تنظیمات مادر بورد هم نیست .
    حالا مهندسین و صاحب نظران یه نظری بدن شاید مفید بود . ( نظر های خاله زنکی ندین لطفا )

نقل قول نوشته شده توسط mahak006 مشاهده تاپیک
    من یه سؤال دارم . دیدم بعضی ها تو اینجا شدن متخصصان بالا تر از خود مایکروسافت که البته به نظراتشون پایبند هستن و کوتاه نمیان گفتم مشکلمو بگم شاید مبتکران محترم بتوانند راهی پیش رویم بگذارند .
    من از وقتی ویندوز 7 رو نصب کردم کامپیوترم به شکل نامنظمی در بعضی روزها و در ساعات مختلف روشن می شه . اگه راهی هست که درست بشه بگین . در ضمن مشکل از تنظیمات مادر بورد هم نیست .
    حالا مهندسین و صاحب نظران یه نظری بدن شاید مفید بود . ( نظر های خاله زنکی ندین لطفا )
    اگر كامپيوتر به طور كامل خاموش بشه نميشه از طريق نرم افزار اون رو دوباره روشن كرد حتي اگر اين نرم افزار سيستم عامل باشه بنابراين مربوط به ويندوز 7 نيست
    علت روشن شدن كامپيوتر شما مربوط ميشه به تغيير تنظيمات ايجاد شده در بايوس
    به قسمت Power Management بايوس بريد (در بايوس هاي مختلف اسم هاي متفاوتي داره بگرديد پيدا مي كنيد) و تنظميات خودكار براي روشن شدن رو برداريد كه اين تنظيمات ميتونه يا زمان باشه يا از طريق آلارم يا فشردن دكمه صفحه كليد و ...

کامپیوترت با BOOTSTRAP روشن نمیشه ؟ شاید یکی داره اذیتت می کنه. البته احتمال مسکل از طرف سیستم عامل رو رد نمی کنم(برخلاف نظر دوستمون) ولی احتمالش کمه.
    این سیستم عامل مشکلات شدیدی فعلا با قطعات سخت افزاری داره و البته دلیلشم آپدیت نبودن درایور قطعات هست ولی بعضی از مشکلاتش فکر نمی کنم تا ارائه سرویس پک 1 حل بشه . سیستم عامل خوبیه ها یعنی از ویستا خیلی بهتره ولی هنوزم آشغاله ... اینو زمانیکه ویستا هم اومد گفتم همه مسخرم کردم(لطفا گیر ندید که دلیلت چیه واسه چی اینو میگی... چرا دروغ میگی برو فیلمشو بیار.) . ولی خوب هر چی که باشه مجبوریم باهاش کار کنیم چون تا چند وقت دیگه تمام نرم افزار ها رو این سیستم کار میکنه.
    ماکروسافت یک چند وقته دیگه برنامه هاشو تست نمی کنه همین جوری میده بیرون بعد تو سرویس پک ها اصلاح میکنه من که هنوز قانع نشدم کارای اصلیمو رو این سیستم انجام بدم. (این نظر شخصی بنده بود علما لطفا عفو بفرمائید)
    نظر های خاله زنکی ندین لطفا
    منظورت از این جمله چیه ؟ نظر بنده رو هم شامل میشه ؟

کاربر تازه وارد آواتار princoo
    محل زندگی
    خاکی پاک

ویندوز 7 معرکه است
    ولی ظاهرا مدیا پلیرش باگ داره، چندین بار سیستم من معلق شده
    مدیا پلیر اگر معلق شود:
    1. از لیست پروسس ها قابل حذف نیست (حتی با نرم افزارهای پیشرفته)
    2.کل سیستم معلق میشود(Restatrt)

کاربر دائمی آواتار Batman
    محل زندگی
    ناكجاآباد

من خودم به شخصه هیچ وقت از mediaplayer خوشم نمیومده همیه یا از jetaudio استفاده می کنم یا از kmplayer

ویندوز 7 معرکه است
    مشکل باید از سیستم خودتان باشه، نه از ویندوز 7. من تا به حال مشکلی با مدیا پلیر ویندوز 7 نداشتم، البته از نظر کارایی از بعضی چیزهاش خوشم نمیاد، و GOM Player رو اکثرا بهش ترجیح میدم، ولی مشکل هنگ کردن و از این قبیل ایرادها تا به حال نداشته.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

نقل قول نوشته شده توسط mahak006 مشاهده تاپیک
    متخصصان بالا تر از خود مایکروسافت ! مبتکران ! نظر های خاله زنکی !

ویندوز 7 و هیچ سیستم عامل دست نداره که بخواد کلید پاور سیستم شما رو فشار بده و سیستم شمارو روشن کنه ، حالا اگه می گفتی خاموش می شه یه ربطی به ویندوز پیدا می کرد.
    احتمال 90 درصد مشکل شما مربوط می شه به power on ring modem
    در ضمن با ادبیات و جمله بندی درست به خودتون و دیگران احترام بگذارین

نقل قول نوشته شده توسط princoo مشاهده تاپیک
    ویندوز 7 معرکه است
    مدیا پلیر اگر معلق شود:
    1. از لیست پروسس ها قابل حذف نیست (حتی با نرم افزارهای پیشرفته)
    2.کل سیستم معلق میشود(Restatrt)
    تائید میشه .
    مدیا پلیر مشکل داره . ولی نه اونقدر که شما میگید . جالبه که من همین ورژن رو روی XP نصب کردم و مشکل نداشت.
    ولی از اون بدتر Windows Photo Viewer هست که برای نمایش هر کسی کلی معطلت میکنه . ولی خوب عکسا رو با کیفیت بالاتری نشون میده. این مشکل بیشتر زمانی خودشو نشون میده که شما در یک آلبوم بخوای به عقب برگردی .(عکسای قبلی رو نگاه کنی)

من حدودا یک ماه پیش نسخه فینال ویندوز 7 را نصب کردم ولی فعلا به دلیل کمبود وقت بیش از چند ساعت با این سیستم عامل کار نکرده ام.

مواردی که درموردشون با اطمینان می تونم نظر بدم اینها هستند.

1. زمان صرف شده برای نصب این سیستم عامل روی یک کامپیوتر با مشخصات زیر حدود 20 دقیقه بود.
    Motherboard : ASUS - P6T Deluxe V2
    CPU : Intel Core i7 - 920 - 2.66GHz
    RAM : CORSAIR - Triple Channel 6GB - 1600-(3x2GB)
    Hard Disk Drive : Seagate - SATA II - 1 TeraByte - 32mb Buffer

البته روی سیستم دیگری با پردازنده 5300 اینتل و رم 2 گیگابایت هم به همین میزان طول کشید تا نصب شود.
    2. گذر از مراحل نصب به حدی ساده هست که یک کاربر آماتور قادر به نصب کردن آن باشد.
    3. درایور تمام قطعات رو داشت و به راحتی تشخیص داد و نصب کرد. از کارت صوتی و گرافیک گرفته تا مودم و ... . البته خودم بعدا درایورها را آپدیت کردم.
    4. از نظر سرعت اجرای برنامه ها و بوت شدن و ... پیشرفت خوبی کرده.
    5. امکان یادگیری نحوه کار کردن با آن برای کاربران تازه کار تا حد امکان ساده تر شده.
    6. کیفیت ظاهری آن به اندازه چشم گیری افزایش پیدا کرده.
    7. در بین نرم افزارهایی که من استفاده می کنم تا به حال موردی وجود نداشته که رو این سیستم عامل قابل نصب یا اجرا شدن نباشد.

اینها تجربیات شخصی من بود.
    البته برای اینکه بتوان در مورد برخی موارد مثل میزان قابلیت های آن در تامین امنیت کاربران و ... نظر داد باید منتظر ماند تا زمان بیشتری صرف شود و تجربیات بیشتری کسب شود.

در حالت کلی به نظر من نقص های نسخه های پیشین ویندوز در این نسخه تا حد بسیار زیادی رفع شده و ارزش ارتقا دادن رو داره.

کاربر دائمی آواتار behnam-s
    محل زندگی
    CPU

1. زمان صرف شده برای نصب این سیستم عامل روی یک کامپیوتر با مشخصات زیر حدود 20 دقیقه بود.
    Motherboard : ASUS - P6T Deluxe V2
    CPU : Intel Core i7 - 920 - 2.66GHz
    RAM : CORSAIR - Triple Channel 6GB - 1600-(3x2GB)
    Hard Disk Drive : Seagate - SATA II - 1 TeraByte - 32mb Buffer
    !!!!!
    سیستم شما یکم ضعیفه وگرنه کمتر طول می کشید.

نقل قول نوشته شده توسط behnam-s مشاهده تاپیک
    !!!!!
    سیستم شما یکم ضعیفه وگرنه کمتر طول می کشید.
    ممنون. آره باید یه دستی به سر و روش بکشم.

از شوخی بگذریم باید بگم DVD ROM هر دو تا سیستمی که روش 7 نصب کردم، سامسونگ بود. از سری سامسونگ های ساخت چین که کارایی زیاد خوبی ندارند. این عامل هم می تونسته تاثیر گذار باشه.
    وقتی این رایتر ها در حال رایت یک دی وی دی هستند، نمی تونم با کامپیوتر کار دیگری انجام دهم. سیستم عملا پنچر می شود.

تو ویندوز ویستا دو تا مشکل بزرگ دارم:
    1. قسمت شبکه بصورت اتوماتیک کنترل میشه . به این شکل که هنگامیکه یکی از برنامه ها با یک دستگاه داخل شبکه کار بکنه و برنامه بسته بشه اگر شبکه قطع بشه یا دستگاه کلاینت از شبکه خارج بشه قسمت مدیریت شبکه ویندوز ویستا هنگ میکنه و باید restart بشه (لپ تاپ پاور آف).
    2. برای end task tree هم مجوز گذاشته ودیگه فرقی با end task نداره و کاری انجام نمیده

آیا تو ویندوز 7 که از نظر ظاهر شبیه ویستا هست این موارد وجود داره؟
    آیا با قطع کردن کابل شبکه ، علامت مانیتورهای نشون دهنده اتصال شبکه سریع ضربدر قرمز میخورن یا اینکه زمان میبره؟

آیا با قطع کردن کابل شبکه ، علامت مانیتورهای نشون دهنده اتصال شبکه سریع ضربدر قرمز میخورن یا اینکه زمان میبره؟
    در مورد شبکه بسیار عالی عمل کرده و به سرعت Plug و UnPlug کابل شبکه رو تشخیص میده .

کاربر تازه وارد آواتار Poorang
    محل زندگی
    رشت - تهران

نقل قول نوشته شده توسط Cherry مشاهده تاپیک
    ممنون. آره باید یه دستی به سر و روش بکشم.

از شوخی بگذریم باید بگم DVD ROM هر دو تا سیستمی که روش 7 نصب کردم، سامسونگ بود. از سری سامسونگ های ساخت چین که کارایی زیاد خوبی ندارند. این عامل هم می تونسته تاثیر گذار باشه.
    وقتی این رایتر ها در حال رایت یک دی وی دی هستند، نمی تونم با کامپیوتر کار دیگری انجام دهم. سیستم عملا پنچر می شود.
    َشاید Deviceهات دارن رو حالت PIO کار میکنند!؟

نقل قول نوشته شده توسط Poorang مشاهده تاپیک
    َشاید Deviceهات دارن رو حالت PIO کار میکنند!؟
    نه این طور نیست. نوع رابط این درایو هم SATA است.
    از دوستان حاضر در اینجا کسی از این نوع درایوها استفاده کرده؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •