نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: یک سوال اساسی: فرق bound form و unbound form

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    منطقه اورست

Post یک سوال اساسی: فرق bound form و unbound form

فکر کنم سوال خیلی از افرادی باشد که در زمینه اکسس به خصوص طراحی فرم تجربه زیادی ندارند.
    اکسس روشهای مختلفی برای تولید فرم اتوماتیک داره که این فرمها به جدولهای بانک متصلند و مستقیم آپدیت و اطلاعات را نمایش می دهند.
    خب خیلی ها علاقه ای به این فرمهای اتوماتیک ندارند چون اولا با فارسی زیاد سازگار نیستند و از طرفی باید خیلی از پیش فرضها را پذیرفت.
    سوال این است که اگه ما فرم را از اول دستی بسازیم، چطور می توان این قابلیتها را اضافه کرد؟ آیا خیلی کار می برد؟
    اکسس وقتی این فرمها را درست می کند، برای آن کدی چیزی می سازد و در این صورت کجا میشه اینها را دید؟

بسیار ممنون و باز هم ممنون تر اگر پاسخ کاملی کسی بدهد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خراسان

نقل قول: یک سوال اساسی: فرق bound form و unbound form

با سلام
    با توجه به اطلاعات اندکی که من دارم اکسس برای این کار کدی نمی نویسد و شما هم می توانید پس از اینکه فرم خود را طراحی کردید جدول یا کوری مورد نظر را از طریق رکورد سورس فرم bound کنید و برای فرم های Unbound
    هم باید از طریق کد نویسی در قسمت ماژول ها استفاده کنید و رکورد ست تعریف کنید که برای این کار وقت زیادی باید صرف کنید و کدهای زیادی باید بنویسید برای یادگیری بهتر این موضوع می توانید از جستجو در تالار استفاده کنید
    موفق باشید

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    منطقه اورست

ممنون، توضیحت خیلی کمک کرد اما فکر کنم در فهم bound و unbound فرم کمی دچار مشکل هستم. میشه بگی فرقشون توی چیه؟
    ضمنا چه عبارتهایی سرچ کنم؟ چیز خاصی در این زمینه پیدا نکردم.

کاربر دائمی آواتار مهدی قربانی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    دوست گرامي دو لغت مورد اشاره شما Bound و Unbound از نظر مفهومي ملتزم بودن /ملتزم نبودن يا مقيد بودن/ مقيد نبودن و .... منتها از نظر فني و در اكسس ميشه تعبير كرد به متصل بودن / متصل نبودن مثلاً فرم Bound فرميه كه سورس يا همون منبع اون به يك جدول ، كوئري يا كد SQL‌ متصل شده و فرم Unbound فرميه كه سورسش به هيچ كدوم از موارد گفته شده در فرم Bound‌ مقيد يا متصل نشده يعني فرمي با يك سري كنترل مثل تكست باكس ، ليست باكس ، چك باكس و ... كه هيچكدوم از اونها ارتباط مستقيمي با فيلدهاي موجود در يك جدول ندارن ، از اين نوع فرمها بيشتر براي ثبت و بروز رساني داده ها يا تهيه گزارشات و يا انجام عمليات هاي غير مرتبط با داده ها استفاده ميشه مثل فرمهاي سوئيچ برد ، فرمهاي حاوي پارامترهاي مورد نياز براي تهيه گزارشات و ... در مورد امور ثبت و بروز رساني توسط فرمهاي Unbound معمولاً از انواع كوئري ها يا كد نويسي VBA بهره گيري ميشه بطور مثال شما مي خواين ركورد جديدي رو به جدول پرسنلي اضافه كنيد و از طرفي تمايل نداريد كه كاربر مستقيماً به جدول دسترسي پيدا كنه و احياناً بواسطه سهل انگاري يا خطا به ديتا هاي موجود آسيب وارد كنه و در زمان ورود داده كليه داده ها مطابق با ضوابط تعيين شده كنترل بعد اجازه ثبت اطلاعات به كاربر داده بشه اينجاست كه بهره گرفتن از يك فرم Unbound كه تركيب كنترلهاش به نوعي شبيه سازي شده فيلدهاي جدول مقصده ميتونه اين وظيفه رو بعهده بگيره و بواسطه يك كوئري Append‌ يا كد VBA‌ و استفاده از شيئ ركوردست اين ركورد جديد در جدول اصلي ذخيره بشه اما در فرم Bound شده ديگه نيازي به اين اقدامات نيست بلكه به محض ترك ركورد جاري كه داره توسط كاربر بروز ميشه اون ركورد و ديتاهاي وارده در جدول ذخيره ميشه كه اين نوع بروز رساني ميتونه ريسك ورود ديتا هاي ناقص ، يا ثبت ركوردهاي زائد و ناخواسته رو به همراه داشته باشه .
    عذرخواهي مي كنم بدليل ضيق وقت نتونستم اونطور كه لازمه موضوع رو باز كنم اميدوارم خودتون بواسطه تحقيق و بررسي به عمق بيشتري در مفهوم و كاربرد اين موضوع دست پيدا كنيد .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    منطقه اورست

ممنون آقا مهدی، فکر کنم با توضیح کامل و جامع شما مفهوم بوند و آنبوند کاملا جا افتاد.
    من متوجه شدم که با تنظیم خاصیت control source یک کنترل میشه اون رو به یک فیلد از جدول متصل کرد.
    اما من میخوام یک فرم بوند رو از اول خودم بسازم، برای این منظور احتمالا باید برای هر فیلد جدول یک text box بزارم و هر کدوم رو جدا وصل کنم.
    اما نمی دونم که آیا کل فرم رو مستقیم میشه به یک یا چند جدول وصل کرد به طوری که کنترل استاندارد اکسس که من اسم record navigation بهش میدم(اسم دقیقشو نمی دونم، همون که پایین جدول ها و بعضی فرم ها ظاهر میشه و میشه توی رکوردها پیمایش کرد) هم با فرم کار کنه و با جابجایی یک رکورد کل اطلاعات فرم عوض بشه و یا رکورد جدید وارد کرد. همینطور با تعبیه دکمه هایی این کار را انجام داد.
    به نظرم باید کاری کرد که از حداقل کد VB استفاده بشه تا استانداردتر باشه و یه چیزی تو مایه های half bound form در بیاد.
    البته این اصطلاح من در آوردی هست و اصلا شاید تصورم غلط باشه. در هر صورت باهاش کار می کنم و اگر شما یا بقیه دوستان هم نکته ای در این مورد دارید بگید خیلی می تونه کمک کنه و این تاپیک به یک تاپیک خوب در این مورد تبدیل میشه.

کاربر دائمی آواتار مهدی قربانی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    ببينيد هر ابزار ، ويزارد يا امكاني در نرم افزار كاربرد خاص خودشو داره ممكنه از نظر شما ويزارد ابزار مناسب و مفيدي نباشه در عين حال براي ساير برنامه نويسان يك ابزار كاملاً مطلوبي باشه يا استفاده از كدهاي VBA ممكنه چون شما آشنايي در حد مطلوب با اين زبان نداريد از ديد شما باعث پيچيده شدن و وقت گير بودن طراحي برنامه باشه ولي از ديد بنده كدنويسي ميتونه كارايي و قدرت برنامه رو بطور چشمگيري افزايش بده بنظر حقير كارا بودن امكانات يك برنامه موقعي در منظر برنامه نويس مطلوب خواهد بود كه شناخت و تجربه كافي از اونها رو داشته باشه وگرنه قطعاً عكس اين خواهد بود .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    منطقه اورست

سلام
    شما کاملا درست می فرمایید، امروز متوجه شدم که درست کردن یک فرم بوند کاملا ساده است که برای دوستانی که این تاپیک را برای گرفتن جواب مطاله می کنند روش آن را در پایین عرض می کنم.
    در مورد اینکه گفتم برای استاندارد سازی بیشتر بهتر است از حداقل کد VBA استفاده شود، مطلبی بود که در سایت مایکروسافت خواندم که عینا اینجا می آورم:
    Microsoft is investing its application programmability resources in Microsoft® Visual Studio® Tools for Applications (VSTA) and its companion set of tools, Microsoft® Visual Studio® Tools for Office (VSTO). We encourage you to consider VSTA for new applications that require application programmability technology. Summit Software is Microsoft’s vendor for VSTA licensing
    .

این یعنی اینکه VBA دیگه توسعه داده نمیشه و مایکروسافت قراره برای کد نویسی در محیط آفیس به سمت دات نت ببره و از این رو گفتم بهتره کمتر بانک به VBA متکی باشه وگرنه من با کدنویسی خیلی راحتم.

می خواهیم یک فرم bound را از ابتدا خودمان بسازیم، مراحل(اکسس 2007):

1. به ریبون create بروید و روی blank form کلیک کنید.
    2. اگه به design view نرفته بودید، خودتان بروید.
    3. حالا همه کنترل ها(تکست باکس ها) متناظر با فیلدهای جدولتان را هر طور که می خواهید بچینید و خصوصیات آن را تنظیم کنید.
    4. اگه روی ریبون بالا property sheet روشن نیست آن را روشن کنید.
    5. یک جا اطراف جای خالی فرم کلیک کنید که در property sheet سمت راست form انتخاب شود.
    6. خاصیت record source فرم رو روی جدول یا کوئری مورد نظر تنظیم کنید.
    7. همه کنترل ها(تکست باکس ها) را جداگانه انتخاب و خاصیت countrol source آنها را روی فیلد مورد نظر جدول تنظیم کنید تا bound شوند.

همین.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •