نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: طراحی شبکه با 1000 نفر کاربر برای ثبت نام

طراحی شبکه با 1000 نفر کاربر برای ثبت نام

سلام
    یک سوال برای طراحی سیستمی دارم که قراره 1000 نفر کاربر برای ثبت نام به سیستم متصل بشن
    حالا می خواستم بدونم که سخت افزار های مورد نیاز برای این کار چیه مثلا چه نوع خط ارتباطی با چه پهنایی باید داشته باشیم یا پایگاه داده چی باشه و سخت افزار سرور چیه
    اینجا چقدر خلوته هیچکس نیست یه ندایی چیزی؟
    آخرین ویرایش به وسیله behnam263 : چهارشنبه 22 مهر 1388 در 23:05 عصر

کاربر دائمی آواتار online_mansoor2007
    محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

نقل قول: طراحی شبکه با 1000 نفر کاربر برای ثبت نام

سوال شما خيلي كلي هست و اينطوري اگر كسي جواب بده قطعاً ژاسخي غير تخصصي مي ده ! ازين جهت هست تا الان كسي پاسخي نداده !
    در هر صورت اينكه بانك از چه نوع باشه و غيره مربوط ميشه به برنامه نويس سايت يا اون نرم افزار . اما قائدتاً زماني كه ترافيك زياد هست از sql server استفاده ميشه . (البته اگر سيستم لينوكسي نباشه كه در صورت لينوكسي بودن از mysql )
    اين 1000 نفر هم كه قرار نيست در يك لحظه كار ثبت نام را انجام بدهند ! درسته ؟ پس بايد بررسي بشه و يه ميانگين واسه ترافيك لحظه اي بدست بيارين ، اون وقت ميشه يه كاريش كرد . اما به طور كلي يك سيستم نسبتاً قدرتمند با يه پهناي باند خوب كه مي تونه نامتقارن باشه و در واقع send بيشتري داشته باشه .

اگه منظورتون راه اندازی یک وب سرور هست:

1- یک سیستم نسبتا قوی با رم و سی پی یو بالا
    2-پایگاه داده ی sql server البته بستگی داره به برنامه ای که داره با پایگاه کار میکنه .
    3-اگه دسترسی با اینترنته باید یک خط اینترنت با پهنای باند 1 مگابایت به بالا تهیه کنی
    4-امنیت رو هم باید تامین کنی با فایروال و آنتی ویروس و ....

خیلی ممنون از اینکه جواب دادین
    من منظورم از راه اندازی این شبکه اینه که اگه قیمت رو کنار بزاریم و بخوام خودم هم از نظر سخت افزاری و نرم افزاری شبکه رو درست کنیم به چه چیزایی دقیقا احتیاج داریم مثلا جناب مصطفی گفتن 1 مگابایت باید پهنای باند داشته باشیم که نمی دونم یعنی حداقل 1 مگابایت یا اینکه محاسبه ای نبوده و دست بالا گرفتن که کار کنه؟
    در مورد تعداد هم که گفتین 1000 تا در یک زمان منظورم دقیقا همین بود یعنی مثلا امکان داره که یک دسته 1000 تایی از کاربران بخوان ثبت نام کنند. البته من خودمم می دونم که معمولا تنظیمات دقیقی نمیشه انجام داد ولی می خوام تا جایی که ممکنه حساب شده باشه.
    در مورد سیستم سرور هم مثلا یه پنتیوم 4 با 2 هسته کافیه که گفتن بالا یا اینکه خیلی خیلی بیشتر مثلا چند کامپیوتر به صورت موازی که هر کدوم 4 هسته ای باشه و حافظه چقدر واسه 1 نفر نیازه که بخوایم 1000 عدد کاربر رو متصل کنیم.
    در ضمن ممنون از اینکه وقت میزارید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •