صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 75

نام تاپیک: نحوه ی ثبت شرکت نرم افزاری

نحوه ی ثبت شرکت نرم افزاری

سلام

کسی از دوستان هست که در رابطه با نحوه ی ثبت یک شرکت نرم افزاری ، اینکه چه مراحلی باید طی بشه ، هزینه چقدر میشه و ... اطلاعی داشته باشه ؟

آیا به ثبت رساندن یک شرکت نرم افزاری منوط به داشتن یک مکان برای محل شرکت هست ؟ من میخوام نامی رو فعلا به اسم خودم ثبت کنم تا هم تو پروژه هام ازش استفاده کنم و هم این نام رو شحص دیگری ثبت نکنه و فعلا محلی رو در اختیار ندارم .

لطفا راهنمایی کنید ، ممنون .

راستی جای مناسبی برای پرسیدن این سوال پیدا نکردم ، مدیران محترم اگر فکر میکنند جاش نامناسب هست ، لطف کنند و زحمتش رو بکشند .

کاربر دائمی آواتار behnam_fagih
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: نحوه ی ثبت شرکت نرم افزاری

سلام

کسی از دوستان هست که در رابطه با نحوه ی ثبت یک شرکت نرم افزاری ، اینکه چه مراحلی باید طی بشه ، هزینه چقدر میشه و ... اطلاعی داشته باشه ؟

آیا به ثبت رساندن یک شرکت نرم افزاری منوط به داشتن یک مکان برای محل شرکت هست ؟ من میخوام نامی رو فعلا به اسم خودم ثبت کنم تا هم تو پروژه هام ازش استفاده کنم و هم این نام رو شحص دیگری ثبت نکنه و فعلا محلی رو در اختیار ندارم .

لطفا راهنمایی کنید ، ممنون .

راستی جای مناسبی برای پرسیدن این سوال پیدا نکردم ، مدیران محترم اگر فکر میکنند جاش نامناسب هست ، لطف کنند و زحمتش رو بکشند .
    فایل زیر رو مطالعه کنید، اطلاعات مفیدی در زمینه ثبت شرکت داره.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

این فایل رو خودم از سایت ثبت اسناد کشور گرفتم و خوندم ، اطلاعات بیشتری میخوام .

برای ثبت شرکت احتیاج به یک مکان فیزیکی برای ساختمان شرکت دارید گرچه در هنگام ثبت کنترل نمیشه ولی تامین اجتماعی بعدا برای کنترل به این مکان مراجعه میکنه که...
    همچنین به اساس نامه ، مدیر عامل ، هیت مدیره و ریس هیت مدیره احتیاج دارید
    تنها مزایای ثبت شرکت فقط امکان شرکت در بعضی مناقصات یا عقد قرارداد با شرکتها و سازمانهای دیگه هست
    درعوض عوامل بیمه و مالیات به شما تعلق میگیره

خوب من نه مکان فیزیکی فعلا در اختیار دارم و نه وقت این کار ( دانشجو هستم ) ، من فقط الان برام مشکلاتی داره پیش میاد بر سر نام شرکت که ممکنه این نام رو شخص دیگه ای ثبت کنه ( در صورتی که من این نام رو انتخاب کردم و بابت شهرت بافتن این نام و یکسری مباحث دبگه زحمت زیادی کشیدم و به هیچ وجه نمیخوام تمام زحماتم هدر بره ) ، حالا کسی راهی نمیدونه ، یعنی به هیچ وجه من نمیتونم نامی رو به اسم خودم ثبت کنم تا خیالم از لحاظ نام شرکت راحت بشه ؟
    آخرین ویرایش به وسیله Felony : چهارشنبه 17 فروردین 1390 در 21:23 عصر

نام شرکت چندان هم مهم نیست
    شاید با ثبت نام محصولت بتونی نام تجاری اونو در انحصار خودت کنی

نام شرکت چندان هم مهم نیست
    من که توضیح دادم ، برای این نام زحمات زیادی کشیدم !

کسی اطلاعات کامل تری نداره ؟

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

شرکتهای نرم افزاری میتونن منازل مسکونی هم باشند ( فکر کنم مصوبه هیت وزیران سال 84 یا 86 بود ، دقیق یادم نیست ، در هر حال میتونید آدرس و تلفن منزل را بدهید.
    هر زمان هم پولدار شدید و یک دفتر خریدید یا اجاره کردید ، خرجش یک آگهی روزنامه رسمیه جهت اطلاع تغییر مکان.
    شما شرکت که ثبت کنید
    مادامی که پروژه ای به اسم شرکت نگیرید و اصطلاحا کار نکنید ، فقط با پر کردن یک فرم عدم فعالیت ، مشکل مالیات و بیمه و غیره ندارید.
    اما وای به حالت اگه کار بکنی و بگی نکردی

بسیار ممنون از راهنماییتون ، ممکنه بخوام از نام شرکت تو پروژه های استفاده کنم ، این هزینه مالیات و بیمه بر چه اساسی محاسبه میشه و حدودا سالیانه چقدر میشه ؟ به درامد شرکت بستگی داره ؟
    و نکته ی مهم دیگه شرکت باید حتما هیأت مدیره داشته باشه ؟ نمیتونم من به تنهایی شرکت رو به نام خودم ثبت کنم ؟
    آخرین ویرایش به وسیله Felony : چهارشنبه 17 فروردین 1390 در 21:26 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان فارس

نحوه محاسبه ماليات به درآمد بستگي داره . و مستلزم اين هست كه فاكتوري از شما يا قراردادي از شما به اداره ماليات برسه ! سازمانهاي دولتي مثلا ،در صورت عقد قرار داد يه نسخه اشو به اداره ماليات مي فرستن . خوب اگه شما با يه شخص قرارداد ببندي مطمئنا اون كاري با اداره مربوطه نداره ! مگر ....
    البته مطمئنا اين تنها راه اداره ماليات نيست . دفاتر ثبت شركت و حسابداري شركت و همچنين اظهار نامه مالياتي رو هم بايد مد نظر داشت . اما خوشبختانه در مقياس كار شما سرهم بندي اينها كار سختي نيست . اما مواظب باشيد .
    براي ثبت شركت حداقل به 5 نفر احتياج داريد . سه نفر هيت مديره . كه يكي ميشه ريس و يكي عضو و يكي هم منشي ؟! اگر اشتباه نكنم . و دو نفر بازرس !! يكي اصلي يكي علي البدل . البته براي شركت هاي نرم افزاري نمي دونم تفاوتي داره يا نه . تمام اين افراد بايد داراي كارت پايان خدمت داشته باشند و بس! كه مطمئنا خودت نداري !(چون دانشجويي) دست به دامن پسر عمو و خواهر و پسر دايي اينها شو . براي سه نفر هيات مديره مواطب باش چون اونها در هر صورت سهمي از شركت به نامشونه .

کاربر دائمی آواتار m.hamidreza
    محل زندگی
    کره زمین

نقل قول نوشته شده توسط mehrzad007 مشاهده تاپیک
    براي ثبت شركت حداقل به 5 نفر احتياج داريد . سه نفر هيت مديره . كه يكي ميشه ريس و يكي عضو و يكي هم منشي ؟! اگر اشتباه نكنم . و دو نفر بازرس !! يكي اصلي يكي علي البدل .
    این شرایط برای شرکت سهامی خاص هست. با مسئولیت محدود اگه ثبت کنید کلا دو نفر مورد نیاز هست.
    نقل قول نوشته شده توسط mehrzad007 مشاهده تاپیک
    تمام اين افراد بايد داراي كارت پايان خدمت داشته باشند و بس!
    فقط صاحبین امضاء جهت تشکیل حساب بانکی نیاز هست کارت پایان خدمت داشته باشن همه هیئت مدیره نیاز به کارت ندارن.
    موفق باشید.

فقط صاحبین امضاء جهت تشکیل حساب بانکی نیاز هست کارت پایان خدمت داشته باشن همه هیئت مدیره نیاز به کارت ندارن.
    یعنی هیچ راهی نداره که خودم صاحب حساب شرکت باشم ؟ نمیشه یکی از حساب هایی که خودم دارم رو به نام شرکت کنم یا مثلا گواهی اشتغال به تحصیلی چیزی ؟
    آخرین ویرایش به وسیله Felony : چهارشنبه 17 فروردین 1390 در 21:30 عصر

تا موقعی که نشستید پشت کامپیوتر قرار نیست شرکتتون ثبت بشه!!!!!
    میرید اداره ثبت فرماشو میگیرید و یه اسمم انتخاب میکنید که 3 4 تایی کلمه باید داشته باشه (پس خیلی دلتون به اسمی که الان تو ذهنتون هست خوش نکنید!)
    بعدم اساس نامه پر میکنید و یه رییس یه مدیر عامل بدون کارت معافی و آدرس یه جایی که خدا میدونه
    یکم کاغذ بازی و مهر بازی و تمام
    اما تا 3 هفته هم اینجا سوال کنید باز تو سازمان ثبت شرکتها یجور دیگه میشه چون اونجا برنامه نداره!

تا موقعی که نشستید پشت کامپیوتر قرار نیست شرکتتون ثبت بشه!!!!!
    من هم اینو میدونم ولی باید تمام اطلاعات رو به دست بیارم ، چون تو بابل دانشجو هستم و فقط 2 روز کاری وقت دارم بیام تهران و وقت ندارم به خاطر کمبود مدرک یا ... وقتم از دست بره تا هفته ی بعد .
    میرید اداره ثبت فرماشو میگیرید و یه اسمم انتخاب میکنید که 3 4 تایی کلمه باید داشته باشه (پس خیلی دلتون به اسمی که الان تو ذهنتون هست خوش نکنید!)
    اتفاقا یه نام 3 سیلابسی پیدا کردم که کلمه مورد نظرم هم توش گنجونده شده .
    بعدم اساس نامه پر میکنید و یه رییس یه مدیر عامل بدون کارت معافی و آدرس یه جایی که خدا میدونه
    پس کارت معافیت لازم نیست ؟ مطمئن ؟ گواهی اشتغال به تحصیل چی ؟
    اما تا 3 هفته هم اینجا سوال کنید باز تو سازمان ثبت شرکتها یجور دیگه میشه چون اونجا برنامه نداره!
    اینو که میدونم ، همه ادارات دولتی همینه !

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

پس کارت معافیت لازم نیست ؟ مطمئن ؟ گواهی اشتغال به تحصیل چی ؟
    اول اینکه اسم شرکت رو به نام یه نفر نمیزنن ، حتما" یه شریک باید داشته باشید و مورد بعد هم اینه که کارت معافیت رو نمیخوان ولی استعلام میکنن ؛ اگر پایان خدمت یا معافیت نداشته باشی با درخواستتون موافقت نمیشه ، این قانون رو حداقل تا 2 ماه پیش که اجرا میکردن.

هنوز نرفتم اداره ثبت این اوضاع هست ، یکی میگه کارت پایان خدمت میخواد یکی میگه نمیخواد ...
    تکلیف چیه ؟ بلاخره من کس دیگه ای رو در نظر بگیرم یا نه خودم هم میتونم ؟ این کارت پایان خدمت رو برای رئیس میخوان یا مدیرعامل ؟
    آخرین ویرایش به وسیله Felony : شنبه 02 آبان 1388 در 05:47 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

بهتره حضوری مراجعه کنی و قبل از هر کاری قوانین رو از خودشون بپرسی.
    تو مملکت ما شب میخوابی صبحش ......
    حالا این قوانین که چیز زیاد مهمی نیستن.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان فارس

كارت پايان خددمت + كپي شناسنامه و كارت ملي هر يك از اعضاي هيات موسس از اولين مداركيه كه ازت ميخوان
    مال ما اين شكلي بود در هر صورت !

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

کارت پایان خدمت حتما میخواهد.
    خانمها چون نیازبه کارت پایان خدمت ندارند ، میتونی به اسم مادرتون و خواهرتون ثبت کنید ، بعدا که کارتت را گرفتی ازشون بخواهی 98% سهام را به شما منتقل کنند( از نظر اداره ثبت شرکتها شما این سهام را میخرید به قیمت یک ریال )

انتخاب اسم توی ایران ، کاملا گتره ای انجام میشه ، و اصلا فکر نکن اون اسمی که میخواهی را راحت بهت میدن :)
    مگه اینکه رشوه بدی ، خوب پول بدی ، دوحرفی هم بهت میدن ;)

شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنی ، فکر کنم بعدا بتونی تبدیل به سهامی خاصش بکنی

پیشنهاد : وکیل ها اطلاعات کاملی دارند ( راهنمائی های خوبی هم میتونن موقع نوشتن اساسنامه برات بکنن که بعدها توی مناقصات بهت گیرالکی ندن)
    یهو به خاطر یک کلمه ، یک مناقصه را بهت نمیدن !
    پیشنهاد 2: کتاب قوانین ثبت شرکتها ( فکر کنم قطع جیبی هم داشته باشه ) را میتونی از کتابفروشیها تهیه کنی.

وقتی میری اداره ثبت ، قبل از اینکه کارت پایان خدمت ازت بخواهند و مدارک ، باید ثبت نام شرکت انجام بدی ، این تعیین نام ، خودش یک هفته حداقل زمان میبره ، پس دوبار را حداقل حداقل باید قدم رنجه فرمائید به اداره ثبت مراجعه کنید ( حداقل 2بار که معمولا بیشتر از اینه ) تازه بعدش نوبت تهیه مدارک میشود.

محل زندگی
    کره زمین

Lightbulb نقل قول: نحوه ی ثبت شرکت نرم افزاری

نقل قول نوشته شده توسط SilverSoft مشاهده تاپیک
    خدمت میخواد یکی میگه نمیخواد ...
    نمیخواد برادر! دوستانی که میگن میخواد رو من نمیدونم چرا میگن میخواد. من هم خودم هم دوستان دانشجوم شرکت ثبت کردن هم قبلا هم اخیرا. در سهامی خاص صاحبین امضاء بروات بانکی جهت تشکیل حساب جاری شرکت باید کارت پایان خدمت داشته باشن.
    به نظر من شما بهتره با مسئولیت محدود ثبت کنید تو این حالت نیازی به واریز سرمایه به حساب بانکی ندارید در نتیجه ملزم به بازکردن حساب بانکی هم نیستی که بخوای کارت پایان خدمت داشته باشی یا نداشته باشی. فقط شرکتت حساب جاری نخواهد داشت.
    با توجه به اینکه شما تهران نیستی به نظر من با یکی از موسساتی که در راهنمای همشهری برای ثبت شرکت تبلیغ کردن تماس بگیر و کل کار رو به اونا واگذار کن یه هزینه ی تقریبا 30و40 تومنی مازاد بر هزینه های جاری ثبت شرکت ازت میگیرن و نهایت 10 روزه برات ثبت میکنن.
    خودتم بخوای بری دنبالش همین پول رو باید هزینه رفت و آمد بدی.
    موفق باشید.

ممنون از همه ی دوستان ، اینکه به این شرکتهای ثبت کننده مراجعه کنم به ذهن خودم هم رسید اما همانطور که joker جان گفت شاید لازم بشه هزینه ای بیشتر بکنم تا اگه بشه اجازه بدن اسم شرکت رو 2 سیلابسی ثبت کنم ، آیا این شرکت ها این کار رو پیگیری میکنن ؟
    و نکته و سوال آخر تقریبا ثبت شرکت چقدر هزینه بر میداره ؟ من یادمه تا 1 ماه پیش که تهران بودم توی این آگهی ها 120 اینطورا زده بود ، درسته ؟ یعنی کل ثبت یک شرکت با 120 اینطورا حله ؟
    آخرین ویرایش به وسیله Felony : چهارشنبه 17 فروردین 1390 در 21:36 عصر

محل زندگی
    کره زمین

Lightbulb نقل قول: نحوه ی ثبت شرکت نرم افزاری

بله تقریبا همون حدوده... توی با مسئولیت محدود هرچی سرمایه اولیه بالاتر باشه هزینه ی ثبت بیشتر میشه.
    موفق باشید.

البته اگر از نزدیکانتان شخصی داشته باشید که آزاده باشه به مقدار سهم اون شخص از مالیات معاف می شید

ASP.NET MVC / Entity Framework / Design Pattern
    XCode Objective-C IOS Developer

من امروز به چند تا از این شرکت های ثبت مراجعه کردم ، برای دوستانی که بعدا ممکنه این سوال براشون پیش بیاد میگم که هیچ کدوم از شرکت ها درخواست کارت پایان خدمت نکردن ، به جز یکی که گفت برای شخصی که حق امضاء در شرکت داره باید کارت پایان خدمت باشه ، اگر هم کارت ندارید باید گواهی اشتغال به تحصیل بیارید ، و در مورد تعداد گفتن باید یک نقر ریئس هیات مدیره و یک نفر هم مدیر عامل معرفی کنید و سرمایه ی اولیه شرکت هم حداقل 100 هزارتومان باید باشد .

ممنون از تمامی دوستان که راهنمایی کردن .

کاربر دائمی آواتار sarnev6t
    محل زندگی
    انتهای پارک وی (جردن جنوبی) || (ته طهرون)

من امروز به چند تا از این شرکت های ثبت مراجعه کردم ، برای دوستانی که بعدا ممکنه این سوال براشون پیش بیاد میگم که هیچ کدوم از شرکت ها درخواست کارت پایان خدمت نکردن ، به جز یکی که گفت برای شخصی که حق امضاء در شرکت داره باید کارت پایان خدمت باشه ، اگر هم کارت ندارید باید گواهی اشتغال به تحصیل بیارید ، و در مورد تعداد گفتن باید یک نقر ریئس هیات مدیره و یک نفر هم مدیر عامل معرفی کنید و سرمایه ی اولیه شرکت هم حداقل 100 هزارتومان باید باشد .

ممنون از تمامی دوستان که راهنمایی کردن .
    با سلام وخسته نباشید

دوست عزیز فکر میکنم یکجایی خوندم شرکت نرم افزاری نیاز به مجوز کار از it داره که اونم باید مدرک مهندسی نرم افزار داشته باشی ( البته نمیدونم شما در چه مقطعی دانشجو هستی که اگر فوق باشی مشکلی نیست)
    از دوستان اگر کسی اطلاع داره میشه بگه این قضیه تا چه حد درسته!
    یعنی اینکه بدون جواز کار میشه ثبت کرد یا نه.

درسته عزیز ، کارت پایان خدمت لازم نیست.
    پیشنهاد میکنم دوستان اصلا خودشون دنبالش نرن چون اداره ثبت شرکتها یه جای شلوغیه ! اونجا هم برید یه سری با کارت ویزیت و دم و دستگاه جلوی در پهن شدن ! دقیقا مثل چهارراه استانبول و بازار آزاد ارز !!!
    بهتره کارهات رو به یکی از همین موسسه های ثبت شرکت بدی. طرف میاد مدارک رو به همراه پول از شما میگیره میره حول و حوش 10 روز بعد زنگ میزنن میگن بیا مدارک شرکت رو تحویل بگیر !
    سرمایه اولیه ثبت شرکت با مسئولیت محدود 100 تومنه ، حداقل دو نفر ، 1 یا 2 سال اول هم از مالیات معافید (دقیقش رو همون موسسه به شما میگه) ، نام شرکت هم باید 3 سیلابس باشه و باید از فکر 2 سیلابس بیای بیرون و اگر هم دیر بجنبی باید به فکر یک نام 4 سیلابسی باشی ! با هزینه های جانبی و این حرفا فکر میکنم حدود 170 ، 180 تومن میشه...

با سلام وخسته نباشید

دوست عزیز فکر میکنم یکجایی خوندم شرکت نرم افزاری نیاز به مجوز کار از it داره که اونم باید مدرک مهندسی نرم افزار داشته باشی ( البته نمیدونم شما در چه مقطعی دانشجو هستی که اگر فوق باشی مشکلی نیست)
    از دوستان اگر کسی اطلاع داره میشه بگه این قضیه تا چه حد درسته!
    یعنی اینکه بدون جواز کار میشه ثبت کرد یا نه.
    درسته. ظاهرا جدیدا فقط شرکتهایی که فعالیت سخت افزار در زمینه کامپیوتر دارن بدون مجوز خاص میتونن ثبت بشن. شرکتهای نرم افزاری یا اینترنتی مثل اینکه یه قانونی در آوردن که باید از یه جایی (که بنده اطلاعی ندارم ، شاید اتحادیه مربوطه) باید مجوز بگیرن که تشریفات داره...

خدا آخر و عاقبت همه رو ختم به خیر کنه...!

پیشنهاد میکنم این کتاب رو حتما بخونید:
    مطالب عملی در مورد ثبت و راه اندازی شرکت در ایران رو تشریح کرده (نحوه پیدا کردن سرمایه گذار، انتخاب نام، حسابداری مقدماتی، مدیریت منابع،مدیریت کارمندان، بیمه، هدف گذاری، نحوه ثبت شرکت، انتخاب نوع شرکت ، نحوه عقد قرارداد، نحوه بازاریابی، معرفی نهادهایی که مدیر یک شرکت باید بشناسد، معرفی نهادهایی که از شرکت ها حمایت میکنند و.....)

بهترین بخش این کتاب راهنمای ساده و خلاصه حقوقی و حسابداریشه که اگر هیچ چی از شرکت داری ندونید واقعا کمکتون میکنه.

عبور از طوفان: راهنمای کاربردی شرکت های نوپا در ایران

راستش من هنوز دنبال کار ثبت شرکت هستم ، واقعا دهنم رو ... کردن !
    همونطور که دوستان گفتن باید برای ثبت شرکت نرم افزاری مجوز بگیری ، اما اینکه از کجا باید مجوز بگیری خیلی خیلی جالبه ! » فرهنگ و ارشاد اسلامی !!!

محل زندگی
    کره زمین

همونطور که دوستان گفتن باید برای ثبت شرکت نرم افزاری مجوز بگیری ، اما اینکه از کجا باید مجوز بگیری خیلی خیلی جالبه ! » فرهنگ و ارشاد اسلامی !!!
    جدیدا این قانون رو گذاشتن؟ دو سال پیش که نبود.
    نوع شرکت شما و موضوعی که در اساسنامه نوشتین چیه؟

بله قانون جدیده ، شرکت نرم افزاری هست ، اصلا وقتی اسم شرکت نرم افزاری وسط میاد باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفت ، گفتن اگر میخوای این دردسر رو نداشته باشی شرکت رو به نام شرکت سخت افزاری یا شبکه یا ... ثبت کن ، هر چیزی جز نرم افزار .

کاربر دائمی آواتار HAMRAHSOFT.IR
    محل زندگی
    هرجا كه غم و ناراحتي باشه

شركت تعاوني ثبت مي كردي بهتر نبود ؟

اسم شركت مهم حات هجب مخواد باشد

مثلان شركت تعاوني برنامه نويسان جوان

اون.قت هم اسم شركت و هم امتازهاي جالبي داره

اون.قت هم اسم شركت و هم امتازهاي جالبي داره
    چه امتیازی داره ؟

بله قانون جدیده ، شرکت نرم افزاری هست ، اصلا وقتی اسم شرکت نرم افزاری وسط میاد باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفت ، گفتن اگر میخوای این دردسر رو نداشته باشی شرکت رو به نام شرکت سخت افزاری یا شبکه یا ... ثبت کن ، هر چیزی جز نرم افزار .
    یه پیشنهاد !

شما اگه فعلا فقط میخوای شرکت خودت رو ثبت کنی بعنوان یه شرکت سخت افزاری ثبت کن. اینکار 2 تا مزیت داره :
    هم اینکه نام مورد نظرت به نام خودت ثبت میشه و نگرانی از بابت رزرو شدن و یا 4 سیلابسی شدن نام شرکت ها نخواهی داشت !
    و هم اینکه اگه کاری خواستی انجام بدی که عنوان شرکت نیاز باشه ، از نام شرکت خودت استفاده میکنی ! چون دیگه کسی نمیاد پیگیری کنه که شرکت شما بصورت تخصصی در زمینه ی نرم افزار ثبت شده یا نه !

حالا اگه یه روزی واقعا احتیاج داشتی بحث نرم افزار رو در اساسنامه بیاری ، باز هم میتونی با یکی از همین موسسه های ثبت شرکت هماهنگ کنی. خودشون هم کارهای صورتجلسه تغییرات رو انجام میدن و هم مجوز رو برای شما از ارشاد میگیرن ! یه 300 - 400 تومنی هم فکر میکنم هزینه برمیداره...!

موفق باشید

حالا اگه یه روزی واقعا احتیاج داشتی بحث نرم افزار رو در اساسنامه بیاری ، باز هم میتونی با یکی از همین موسسه های ثبت شرکت هماهنگ کنی. خودشون هم کارهای صورتجلسه تغییرات رو انجام میدن و هم مجوز رو برای شما از ارشاد میگیرن ! یه 300 - 400 تومنی هم فکر میکنم هزینه برمیداره...!
    من باید الان شرکت رو نرم افزار ثبت کنم چون بعدا حوصله پیگیری ندارم ، در ضمن اینجا ایرانه یهو صبح دیدی یه قانون اومد که از این جنگولک بازیها ( تغییر نام و ... ) ممنوع !

در مرود شرکت های ثبت هم من با چندتاشون صحبت کردم ، گفتن ما فقط یه نامه به شما میدیم خودتون باید پیگیر مسئله وزارت فرهنگ و ارشاد بشید .

کاربر دائمی آواتار Microsoft.net
    محل زندگی
    مشهد

فقط یادت باشه اگه شرکت ثبت کردی و سودی نداشت شرکتت که بخوای مالیات و بیمه و ... بدی یا اینکه غیر فعال بود حتما فرم غیر فعالی براش رد کنی و گرنه ممنوع الخروج میشه به علت بدهی مالیاتی

درخواست راهنمائی

دوستان ببخشید چند تا سئوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:

اول اینکه شرکتی که ثبت میشه چه مزیتی نسبت به یک مغازه داره که شما جوازش رو میگیری ؟ غیر از شرکت در مناقصات و یا اینکه چه محدویتی داره؟

میخواستم یه شرکت ثبت کنم و در ضمینه های کامپیوتر فعالیت داشته باشم کلا IT ،چند روز پیش رفتم اداره ثبت اسناد چند تا اسم دادم واسه شرکت که یکیش تائید شد اسمش هم با فناوری اطلاعات و ارتباطات شروع میشه با توجه با تاپیک های قبلی که گفته بودین اسمش نرم افزاری نباشه آیا این شامل گرفتن اخذ مجوز از ارشاد میشه یا نه ؟ تو اداره ارشاد چی میخوان آیا گرفتن مجوزش سخته از اونجا؟

در ضمن اسم شرکتی که واسم تائید شده زیرش نوشته با مسئولیت محدود! اما من چیزی تعیین نکرده بودم حالا این چه فرقی با سهامی خاص داره؟ در ضمن واسه پر کردن فعالیتهای شرکت توی اساسنامه هم ممنون میشم کمکم کنید.
    آخرین ویرایش به وسیله mehrdad_goleyakh : سه شنبه 24 آذر 1388 در 19:17 عصر

اول اینکه شرکتی که ثبت میشه چه مزیتی نسبت به یک مغازه داره که شما جوازش رو میگیری ؟ غیر از شرکت در مناقصات و یا اینکه چه محدویتی داره؟
    اولین فرقش این هست که شما نمیتونی محصولی رو به اسم مغازه عرضه کنی !

مثلا : نرم افزار X محصولی از مغازه Y

میخواستم یه شرکت ثبت کنم و در ضمینه های کامپیوتر فعالیت داشته باشم کلا IT ،چند روز پیش رفتم اداره ثبت اسناد چند تا اسم دادم واسه شرکت که یکیش تائید شد اسمش هم با فناوری اطلاعات و ارتباطات شروع میشه با توجه با تاپیک های قبلی که گفته بودین اسمش نرم افزاری نباشه آیا این شامل گرفتن اخذ مجوز از ارشاد میشه یا نه ؟ تو اداره ارشاد چی میخوان آیا گرفتن مجوزش سخته از اونجا؟
    تا موقعی که اسم نرم افزار نیاد نیازی به فرهنگ و ارشاد نیست ، اگر هم سخت نبود من تا به حال دنبالش نمیدوییدم و تا به حال مجوز رو گرفته بودم .

در ضمن اسم شرکتی که واسم تائید شده زیرش نوشته با مسئولیت محدود! اما من چیزی تعیین نکرده بودم حالا این چه فرقی با سهامی خاص داره؟
    شرکت شما مسئولیت محدود هست ، ثبت یک شرکت سهامی خاص 10 برابر سخت تر از یک شکرت مسئولیت محدود هست و باید 7 خان رستم رو طی کنید ، باید رئیس ، مدیر ، بازرس ، معاون بازرس و 10 نفر دیگه رو به اداره ی ثبت معرفی کنین که هیچ کدوم نباید با هم فامیل باشن و ... ، در کل برای ثبت این شرکت بهتره به یک نفر وکالت بدید بره دنبال کاراش ، مثل همین شرکت های ثبت !

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با سلام
    دوست خوبم اصلا نیازی به مدارکی که دوستان گفتند نیست. شما فقط کافیه بری و شرکت ثبت بدید فقط کپی شناسنامه + کپی کارت ملی
    موفق باشید

کاربر دائمی آواتار fat_roze2000
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: درخواست راهنمائی

نقل قول نوشته شده توسط mehrdad_goleyakh مشاهده تاپیک
    دوستان ببخشید چند تا سئوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:

در ضمن اسم شرکتی که واسم تائید شده زیرش نوشته با مسئولیت محدود! اما من چیزی تعیین نکرده بودم حالا این چه فرقی با سهامی خاص داره؟ در ضمن واسه پر کردن فعالیتهای شرکت توی اساسنامه هم ممنون میشم کمکم کنید.

اگه میخای ارشاد مجوز بده باید این مطلب رو به موضوع قراردادت اضافه کنی:
    کلیّة امور مربوط به نرم افزار و سخت افزار رایانه‌ای به استثنای هر گونه فعّالیّت در زمینه بسته‌های نرم افزاری چند رسانه‌ای، نشر دیجیتال، تکثیر حامل‌های دیجیتال ( از قبیل CD، DVD، بلوری و مانند آن) و همچنین اماکن کسب، خدمات، تجهیزات، ماشین آلات و نرم افزارهای مخصوص فعّالیّت‌های یاد شده
    برای این کار باید موضوع شرکتت بره سازمان نشر دیجیتال تهران که حدود یک ماه طول میکشه

سلام
    ممنون دوستان ، خدا رو شکر شرکت رو ثبت کردم فقط یه چیزی میخوام عدم فعالیت بزنم حالا اگه عدم فعالیت بخوره از دارائی بازم کسی میاد واسه بازدید یا نه؟ راستی شاید مجبور بشم جا رو هم عوض کنم اگه کسی بیاد ببینه اینجائی که آدرس دادم نیستم مشکل پیش میاد؟
    ببخشید که تاپیک رو بالا آوردم ممنون میشم بازم کمکم کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •