نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: پروژه گروهی؛ کدام زبان انتخاب کنیم

پروژه گروهی؛ کدام زبان انتخاب کنیم

با عرض سلام

به من پیشنهاد شده یک پروژه را اداره کنم ...

مشکل اینجاست که برنامه نویسی که استخدام شده با Delphi کار کرده؛ من هم با VB6
    يكي دیگه هم قراره استخدام بشه؛ ان شاء الله مثل من باشه دو به یک بشیم

به هر حال: کار ما با هر زبانی قابل انجامه اما باید یک زبان مشترک پیدا کنیم ...
    Delphi زبان خوبیه؛ اما کاربر هاش در کل کمتر از VB6 هستن؛ یعنی ارتقای نرم افزار توسط برنامه نویسان دیگر سخت تر می شه؛
    VB6 آسونه؛ تعداد بیشتری ازش استفاده می کنن؛ وتبدیل اون به VB.net امكان پذیره ...

زبان دیگر مناسب چیه
    ِC#‎ خوبه؛ بازار برنامه نویس هاش تو ایران هم گرمه؛ اما یاد گرفتنش شاید برای جفتمون آسون نباشه
    ِّْVB.Net به گفته بعضی ها میانه من (VB6) و رفیقمونه(Delphi ) ... باش کار نکردم؛ نظر شما چیست؟

مناسب ترین زبان برای جفتمون چی خواهد بود؟

با سپاس وتشکر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Isfahan

نقل قول: پروژه گروهی؛ کدام زبان انتخاب کنیم

با سلام باید بگم که بسته به نوع پروژه و نیازهای اون زبان برنامه انتخاب می شه !!!
    ولی فک می کنم هر دو زبانی که گفتی کمی کند باشه واسه هر برنامه ای که می خواد باشه، باشه.

من پیشنهاد میکنم شما این کار رو نکنید . بدلیل اینکه شما اصلا با مدیریت پروژه آشنا نیستید و میزنید چش و چال یکی رو در میارید . ببینید دوست عزیز انتخاب زبان برنامه نویسی برای یک پروژه بر اساس تعصب که نیست ,

معیار های زیادی می تواند در انتخاب زبان برنامه نویسی دخیل باشد , مثل:
    - محدودیت از طرف کارفرما در انتخاب زبان برنامه نویسی
    - محدودیت در پلتفرم (مثلا در لینوکس دیگه دات نت کاربردی نخواهد داشت )
    - محدودیت در نیروی کار ( که البته به نظر من این مشکل فقط در ایران حادث میشه , چونکه برنامه نویس واقعی باید Multilingual باشه )
    - محدودیت در زمان پروژه (زبان برنامه نویسی رابطه غیر مستقیمی با تحویل پروژه دارد )
    - محدودیت امنیتی
    و...

شما باید نسبت به محدودیت هایی که دارید زبان برنامه نویسی انتخاب نمایید و این یکی از وظایف مدیر پروژه می باشد .

موفق باشید

VB.net بهترین گزینست! کسی که با دلفی کار کرده راحت میتونه کوچ کنه Vb و همیطور برعکسش.
    گفتم vb.net چون هم سرعت کدنویسی توی Visual Studio بیشتره و هم میتونین ASP.net هم بنویسید اینطوری با یک تیر 2 نشون میزنید.

سلام همه دوستان

it4six
    گفتم :
    به هر حال: کار ما با هر زبانی قابل انجامه
    اما نفهمیدم کدام زبان کنده
    ِC#‎‎ ؛ ِّْVB.Net؛ VB6؛ Delphi

SIR_asad
    از پاسخ شما خیلی ممنونم ... ان شاء الله اگر در مدیریت پروژه هم خیلی حرفه ای نیستم؛ کم کم یاد می گیرم ...
    محدودیت که دارم فقط اینه:
    محدودیت در نیروی کار ( که البته به نظر من این مشکل فقط در ایران حادث میشه , چونکه برنامه نویس واقعی باید Multilingual باشه )
    ومن هم دوست ندارم با تعصب کار بکنم؛ اصلا اینطور هم فکر نکردم؛ وگرنه می گفتم VB6 وبس

DLL_DLL
    دستت درد نکه ...
    تا الان هر کسی پیشنهاد داده اینو گفته ... کسی نظر مخالف نداره؛ بگم بسم الله ...

البته پیش از DLL_DLL مفصل تر نوشتم؛ که ظاهرا پاک شد !!!!! یا من اشتباها مشاهده زدم
    یک پست اشتباهی دیگه هم اینجا نوشته شده بود؛ الان هم نیست ...

با تشکر از همه ...

که ظاهرا پاک شد !
    اگر منظورتون اینه که کسی پاکش کرده، باید اثری مانند همون پست بی ربطی که حذف کردم می موند.

اما در مورد بحثتون،
    مناسب ترین زبان برای جفتمون چی خواهد بود؟
    اون زبانی که بتونه نیازهای پروژه را برطرف کنه نه از روی هوس انتخاب بشود، اگر این اولین تجربه شماست در امر مدیریت بهتون پیشنهاد می کنم ابتدا سعی کنید دیدِ بازی نسبت به مسائل بدست بیارید تا بتونید برخورد مناسبی با مسائل داشته باشید.

در اخر، بحث خودتون را اف نکنید.

موفق باشید.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Isfahan

پروژه مال خودتونه و اختیارش هم با خودتونه
    امیدوارم که موفق باشید.
    ...

MIDOSE

از پاسخ شما ممنونم؛ گفتم که شاید هم من اشتباها دگمه مشاهده زده باشم ... که اینطوره بوده؛ به دلیل اینکه عبارت زیر رو در صفحه نداریم ...
    این نوشته به وسیله MIDOSE پاک و از دید کاربران مخفی شده است. دلیل: بی محتوا
    اصل مطلب: حقیقتا تجربه پروژه بزرگی مثل این نداشتم ... اگر راهنمایی دارید ممنونم ...

it4six : از مرورت متشکرم؛ اگه پیشنهاد مفیدی داری ممنونم ...

پروژه ما: سیستم های بهداشتی (بیمارستان؛ مطب؛ کمک تشخیص)
    نظر DLL_DLL خيلي مفيد بود، پیشنهاد زبان میانه بین من ودوستم؛ ASP.NET ...

هر کسی نظر دارهإ يا تجربه مديريت پروژه بزرگ داشته ... از تجربیاتش استفاده می کنیم ...

این هم یک موضوع مرتبط: چگونه می توان کار تیمی انجام داد؟ و در آن به این مقاله اشاره شده
    Teamwork in Programming Contests: 3 * 1 = 4

این هم مفیده: البته اگر ادامه می دادن بهتر بود: تجربیات و اشتباهات پروژه های بزرگ رو با هم به اشتراک بگذاریم

آخرین ویرایش به وسیله د. محمد عطار : یک شنبه 10 آبان 1388 در 23:10 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •