سلام محمد جان،
برنامه زیبایی نوشتی،من تمام help برنامه را با دقت خوندم و چند تا مورد را می خواستم بپرسم:

1. اگر قسمت جستجو و گزارش را یکی میکردی بهتر نبود؟،پیشنهاد من این است که هنگامی که روی textbox تاریخ focus میشه،یک calendar زیرش باز بشه تا کاربردش راحت تر بشود.تاریخ امروز هم که با رنگ ویژه ای روی تقویم نمایش داده می شود.
  2. محمد جان،چرا DLL تاریخ را جدا گزاشتی،دلیل نرم افزاری داشته؟
  3. تغییر کاربرد کلید ها(مانند backspace)،صحیح نیست.پیشنهاد میکنم با کلید end به انتهای لیست برود و با delete هم لیست پاک شود.در اینگونه نرم افزار ها،از ترکیب کلید ها استفاده می شود،نه تغییر کاربردی آنها.
  4. با کلید print نمی شد،کار چاپ[customise شده] انجام بشود؟
  5. در فرم سفارش اگر پس از وارد کردن "تعداد" غذا کاربر با enter کردن،هم اطلاعاتش وارد لیست شود و هم روی جعبه متن "کد غذا" برود،فکر کنم کاربردش راحت تر می شود.
  6. اگر در تنظیمات نرم افزار،اندازه صفحه،نوع قلم و اندازه قلم و همچنین طرز قرار گیری المنت های صفحه قابل تنظیم باشد،کاربردی تر می شود
  7. شما در صورتی نیاز به تعریف 2 یا چند چاپگر دارید، که چند نوع مختلف فاکتور داشته باشید،اگر فقط یک نوع فاکتور دارید،می توانید یک listbox مانندی ایجاد کنید و به کاربر اجازه اظافه کردن[حذف کردن] چاپگر ها را بدهید.
  8. پیشنهاد میکنم که چند سطح دسترسی تعیین کن و همه گزینه ها را برای فاکتور دهنده فعال نکن.به چند دلیل:الف:فاکتور دهنده نیازی به تنظیمات و گزارش و جستجو ندارد و شاید ناوارد بودن و یا وارد بودن او!، باعث اختلال سیستم شود[در موارد مالی،این مسائل را جدی بگیر.حتی چند امکان تعریف چند فاکتور دهنده هم بگذار] ب)به همان دلیلی که صاحب رستوران ازش میترسه[این دومی خیلی مهم هست]!
  9. درباره back up گیری نمی شود،امکان تعریف یک پوشه به نام سال جاری[مثلا :1388] و زیر پوشه های ماه و زیر پوشه های ماه،به نام روز ایجاد شود[در هنگام back up گیری و با توجه به تنظیمات کاربر]؟در ضمن پوشه ها هم توسط نرم افزار قفل شود که امکان خرابکاری در آن وجود نداشته باشد.
  10. اگر برای برنامه ات یک مجوز تعریف کنی و help کاربر و برنامه نویس را هم از هم جدا کنی،بهتر می شود[در help ای که نوشتی مخاطبت معلوم نیست،اگر مخاطبت برنامه نویسان است اطلاعات دقیق برنامه نویسی بهشون بده و اگر مخاطبت فاکتور دهنده است،از ذکر نکات فنی پرهیز کن.]

پیروز باشی رفیق