با سلام. من مطلبی را خواندم که: "همه افرادی که شروع به یادگیری یک زبان برنامه نویسی می کنند ٫ دوست دارند که از همان ابتدا برنامه هایی زیبا و با عناصر گرافیکی بوجود آورند . این گروه از افراد باید بدانند که در راه یادگیری کامپیوتر و زبان برنامه نویسی جاوا و هر زبان دیگری ٫ آنچه که مهم است یادگیری اصول اساسی آن زبان می باشد . پس از یادگیری اصول اساسی آن زبان ( که ممکن است چندین ماه طول بکشد ) ٫ به سادگی در عرض چند روز می توان به کامپایلر های پیچیده و گرافیکی روی آورده و در عرض چند روز کار کردن با آنها را یاد گرفت . به طور مثال با خواندن کتابی که لینک داونلود آن را در وبلاگ قرار داده ام ( چندین مطلب قبل ) ٫ شما پس از چند ماه ٫ کار کردن با کامپایلر ساده جاوا ( JDK 6 ) و اصول اساسی برنامه نویسی به زبان جاوا را خواهید آموخت .سپس در عرض چند روز می توانید کار کردن با ابزار های پیچیده و پیشرفته مانند NetBeans یا JBuilder را یاد بگیرید ."حالا برای من و امثال من که مبتدی هستیم و می خواهیم تازه شروع کنیم این مطلب یک اصل است یا بر اساس سلیقه است. اگر من مبتدی به یک باره بیایم سراغ ابزارهای پیشرفته جاوا ممکن است ریشه ای جاوا را یاد نگیرم؟