نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: بدست آوردن فاصله زمانی بین دو تاریخ شمسی ، جمع و کم کردن تاریخ شمسی

کاربر دائمی

بدست آوردن فاصله زمانی بین دو تاریخ شمسی ، جمع و کم کردن تاریخ شمسی

سلام دوستان
    من تاریخ رو تو بانک به صورت کارکتر و بدون / ذخیره می کنم . حالا می خوام فاصله زمانی بین شون و عمل جمع و تفریق رو بینشون انجام بدم . آیا تابع خاصی برای این کار در تاریخ شمسی وجود داره.
    البته می تونم یک تابع بنویسم که این کار رو بکنه ولی اگه راه بهتری وجود داره بفرمایید.

کاربر دائمی آواتار DoDoklak
    محل زندگی
    شهر 3500 ساله

نقل قول: بدست آوردن فاصله زمانی بین دو تاریخ شمسی ، جمع و کم کردن تاریخ شمسی

منظور از تابع کجا رو میگید.داخل توابع بانک یا داخل زبان برنامه نویسی.البته توابعی هست ولی من پیشنهاد میکنم خودتون اونو بنویسید چون تابعهای موجود برای تاریخ شمسی دچار مشکل میشن.اگر تابع خواستی من نوشتم بگو میزارم

نقل قول نوشته شده توسط mina.net مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    من تاریخ رو تو بانک به صورت کارکتر و بدون / ذخیره می کنم . حالا می خوام فاصله زمانی بین شون و عمل جمع و تفریق رو بینشون انجام بدم . آیا تابع خاصی برای این کار در تاریخ شمسی وجود داره.
    البته می تونم یک تابع بنویسم که این کار رو بکنه ولی اگه راه بهتری وجود داره بفرمایید.
    بهترین روش برای کار باتاریخ شمسی اینه که اونو فقط در دیتا انتری-پرزنتیشن به کار ببرید .
    و در دیتابیس و لایه های غیر از لایه واسط کاربر با معادل میلادی اون تاریخ کار کنین .
    یعنی اگر قرار است در دیتابیس تاریخی ذخیره شود میلادی باشد . اگر قرار است در لایه ی منطق محاسبات و یا تصمیم گیری های بر مبنای تاریخ انجام شود باید میلادی باشد .

فقط برای نمایش و یا دریافت از شمسی استفاده کنید .

کاربر دائمی

سلام دوستان
    من با خود تاریخ مشکل چندانی ندارم . اتفاقا در مورد تاریخ هم کم کار نکردم. منتها الان دارم امکان فروش اقساطی رو برای برنامه ام حسابداری ام اضافه می کنم که لازمه مثلا برای دیر کرد لازم هست که فاصله دیر کرد رو مشخص کنم. و یا برای ثبت یک قسط مثلا هفتگی با 20 قسط لازم هست که 20 تاریخ به فاصله هر 7 روز حساب بشه و ثبت انجام بشه. من منظورم اینچیزا هست. و البته منظورم تو خود برنامه هست نه تو بانک.

خوب برای بدست آوردن فاصله دو تاریخ همین چند دقیقه پیش یک تابع نوشتم آزمایش می کنم و می زارم تا بقیه دوستان هم استفاده کنن و اگه نظری دارن بدن.
    منظور از تابع کجا رو میگید.داخل توابع بانک یا داخل زبان برنامه نویسی.البته توابعی هست ولی من پیشنهاد میکنم خودتون اونو بنویسید چون تابعهای موجود برای تاریخ شمسی دچار مشکل میشن.اگر تابع خواستی من نوشتم بگو میزارم
    بزار خوشحال می شیم.

کاربر دائمی

این تابع رو همین الان انجام دادم احتمالا اشکال هم داشته باشه. آزمایش کنید اگه ایرادی داره در خدمتم. در ضمن دارم تابع جمع به تاریخ رو هم می نویسم اگه شد همین امشب برای آزمایش می زارم. لطفا فعلا اگه می شه این تابع رو در حالت های مختلف آزمایش کنید. در صورت دیدن اشتباهی در تابع حتما با ذکر تاریخ شروع و تاریخ پایان به من اطلاع دهید تا اصلاح کنم.

PublicFunction fasele_tarikh(ByVal first_tarikh AsString, ByVal second_tarikh AsString)
    first_tarikh = first_tarikh.Replace(
    "/", "")
    second_tarikh = second_tarikh.Replace(
    "/", "")
    If Val(first_tarikh) <= Val(second_tarikh) Then
    Return"0/0/0"
    ExitFunction
    EndIf
    Dim roz1, roz2, mah1, mah2, sal1, sal2, rozR, mahR, salR AsInteger
    sal1 = Val(Mid(first_tarikh, 1, 4))
    sal2 = Val(Mid(second_tarikh, 1, 4))
    mah1 = Val(Mid(first_tarikh, 5, 2))
    mah2 = Val(Mid(second_tarikh, 5, 2))
    roz1 = Val(Mid(first_tarikh, 7, 2))
    roz2 = Val(Mid(second_tarikh, 7, 2))
    Dim s1 AsInteger = sal1 Mod 33
    If roz1 >= roz2 Then
    rozR = roz1 - roz2
    Else
    If mah1 = 12 And (s1 = 1 Or s1 = 5 Or s1 = 9 Or s1 = 13 Or s1 = 17 Or s1 = 22 Or s1 = 26 Or s1 = 30) Then
    roz1 += 29
    mah1 -= 1
    rozR = roz1 - roz2
    ElseIf mah1 <= 6 Then
    roz1 += 31
    mah1 -= 1
    rozR = roz1 - roz2
    Else
    roz1 += 30
    mah1 -= 1
    rozR = roz1 - roz2
    EndIf
    EndIf
    If mah1 >= mah2 Then
    mahR = mah1 - mah2
    Else
    mah1 += 12
    sal1 -= 1
    mahR = mah1 - mah2
    EndIf
    salR = sal1 - sal2
    'Dim Dir_fasele As Double = salR + (mahR / 12) + (rozR / 365)
    Dim str_fasele AsString = salR & "/" & mahR & "/" & rozR
    ' Dir_fasele = (Dir_fasele * (darsad / 100)) * mablagh
    Return str_fasele
    EndFunction

محل زندگی
    شهر 3500 ساله

یه سری به اینجا بزن
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=179632

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

اين تابع بين دوتا تاريخ رو به روز بر مي گردونه

Public Function ShamsiDateDiff(ByVal Date1 As String, ByVal Date2 As String, Optional ByVal Seperator As String = "/") As Integer
    Dim pc As New Globalization.PersianCalendar
    Dim da1 = Date1.Split(Seperator)
    Dim da2 = Date2.Split(Seperator)
    Dim dt1 = pc.ToDateTime(da1(0), da1(1), da1(2), 0, 0, 0, 0)
    Dim dt2 = pc.ToDateTime(da2(0), da2(1), da2(2), 0, 0, 0, 0)
    Return DateDiff(DateInterval.Day, dt1, dt2)
    End Function

کاربر دائمی

سلام دوستان
    همونطور که قول دادم برای جمع کردن یک مقدار (روز ، ماه ، سال) با تاریخ تابعی نوشتم لطفا موشکافانه عیبیابی بفرمایید .

PublicFunction jam(ByVal first_tarikh AsString, ByVal sal_jam AsInteger, _
    ByVal mah_jam AsInteger, ByVal roz_jam AsInteger)
    first_tarikh = first_tarikh.Replace("/", "")
    Dim roz1, mah1, sal1, rozR, mahR, salR, Jroz, Jmah, Jsal AsInteger
    sal1 = Val(Mid(first_tarikh, 1, 4))
    mah1 = Val(Mid(first_tarikh, 5, 2))
    roz1 = Val(Mid(first_tarikh, 7, 2))
    Jroz = roz1 + roz_jam
    Jmah = (mah1 + mah_jam) - 1
    Jsal = sal1 + sal_jam
    Jsal += Jroz \ 365
    Jsal += Jmah \ 12
    Jroz = Jroz Mod 365
    Jmah = Jmah Mod 12
    If (Jmah \ 6) = 1 Then
    Jroz += 186
    Jroz += (Jmah Mod 6) * 30
    Else
    Jroz += Jmah * 31
    EndIf
    Jsal += Jroz \ 365
    If Jroz <= 186 Then
    Jmah = Jroz \ 31
    Jroz = Jroz Mod 31
    Else
    Jroz -= 186
    Jmah = (Jroz \ 30) + 6
    Jroz = Jroz Mod 30
    EndIf
    If Jroz = 0 And Jmah <= 6 Then
    rozR = 31
    ElseIf Jroz = 0 And Jmah > 6 Then
    rozR = 30
    Else
    rozR = Jroz
    EndIf
    If Jmah = 0 Then
    mahR = 1
    ElseIf rozR = 31 And Jmah <= 6 Then
    mahR = Jmah
    ElseIf rozR = 30 And Jmah > 6 Then
    mahR = Jmah
    Else
    mahR = Jmah + 1
    EndIf
    If Jsal = 0 Then
    salR = 1
    Else
    salR = Jsal
    EndIf
    Return salR & "/" & mahR & "/" & rozR
    EndFunction

البته سال کبیسه رو نتونسم توش چک کنم. اگه می بینید بعضی وقتا یکی دو روز بالا پایین می زنه بخاطر اون هست. امیدوارم کمک کنید و این مشکل و مشکلات احتمالی دیگر رو برطرف کنیم.

کاربر دائمی

نقل قول نوشته شده توسط majid_vb_2008 مشاهده تاپیک
    اين تابع بين دوتا تاريخ رو به روز بر مي گردونه

Public Function ShamsiDateDiff(ByVal Date1 As String, ByVal Date2 As String, Optional ByVal Seperator As String = "/") As Integer
    Dim pc As New Globalization.PersianCalendar
    Dim da1 = Date1.Split(Seperator)
    Dim da2 = Date2.Split(Seperator)
    Dim dt1 = pc.ToDateTime(da1(0), da1(1), da1(2), 0, 0, 0, 0)
    Dim dt2 = pc.ToDateTime(da2(0), da2(1), da2(2), 0, 0, 0, 0)
    Return DateDiff(DateInterval.Day, dt1, dt2)
    End Function
    جناب majid_vb_2008 ممنون از توجهی که دارید . آزمایش می کنم. حتمالا در کوتاه کردن و همچنین بهینه کردن تابع من موثر خواهد بود

جناب DoDoklak ممنون
    منتظر نظرات بیشتر دوستان هستم همچنان

کاربر دائمی

سلام دوستان
    جناب majid_vb_2008 تابع شما را استفاده کردم خوب بود . آیا تابع مشابهی برای جمع و تفریق تاریخ وجود دارد؟ اگه تابعی برای این کار دارید ممنون می شم بزارید.

بخوام توضیح بیشتر بدم. من یک تابعی می خوام هر مقداری رو جمع کنه. یعنی اگه بهش تعداد روز دادیم ، ماه دادیم یا سال فرق نکنه و مثلا بهش بگیم +455 روز یا مثلا +18 ماه. تابعی که خودم گذاشتم برای جمع هنوز کبیسه رو حساب نمی کنه.

محل زندگی
    شهر 3500 ساله

تابع موجود در دات نت مربوط به تاریخ تو محاسبه چند روز سل شمسی دچار مشکل میشن .اینها رو امتحان کنید :27,28,29/2/1387,1388 .برای سال زیاد مطمئن نیستم حالا هر دوشو امتحان کنید

کاربر دائمی

نقل قول نوشته شده توسط DoDoklak مشاهده تاپیک
    تابع موجود در دات نت مربوط به تاریخ تو محاسبه چند روز سل شمسی دچار مشکل میشن .اینها رو امتحان کنید :27,28,29/2/1387,1388 .برای سال زیاد مطمئن نیستم حالا هر دوشو امتحان کنید
    تاریخی که گذاشتید رو متوجه نشدم. در ضمن نمی دونم منظور شما چی بود تابع من اشکال داره یا دات نت.

یک مطلبی بگم : اشکال تو همه نرم افزارهای دنیا وجود داره حتی گاها تو چیزای خیلی پیش پا افتاده ای مثل جمع ضرب.
    مثال می زنم

Dim d1 AsDouble = 1.1 * 100
    If d1 = 110 ThenExitSub

قاعدتا برنامه باید متوقف بشه ولی نمی شه. همین موضوع به این سادگی دچار اشکال هست یعنی 1.1*100=110 نمی شه ، می شه 110.00000000000001
    به هر حال نرم افزار بدون ایراد وجود ندارد

کاربر دائمی آواتار arsalansalar
    محل زندگی
    اتاق آبی

محل زندگی
    شهر 3500 ساله

نمونه برنامه ای که گذاشتید معلومه که کار نمیکنه چون شما یک عدد اعشاری رو با یک عدد صحیح مقایسه کردید که شاید هیچ وقت برابر نشن(خطای منطقی) این مشکل از برنامه نویسه نه خود عمل مقایسه یا ضرب.بعد منظور من تابع دات نت بود تو تاریخای 27/02/1388 و 28/02/1388 و 29/02/1388 میتونی سال 87 رو هم در نظر بگیری .توابع تاریخ دات نت این تاریخها را نامعتبر تشخیص میدن برای همین میگم بهتره تو بحث تاریخ خودتون تابع مورد نظر رو بنویسید

کاربر دائمی

نقل قول نوشته شده توسط DoDoklak مشاهده تاپیک
    نمونه برنامه ای که گذاشتید معلومه که کار نمیکنه چون شما یک عدد اعشاری رو با یک عدد صحیح مقایسه کردید که شاید هیچ وقت برابر نشن(خطای منطقی) این مشکل از برنامه نویسه نه خود عمل مقایسه یا ضرب.بعد منظور من تابع دات نت بود تو تاریخای 27/02/1388 و 28/02/1388 و 29/02/1388 میتونی سال 87 رو هم در نظر بگیری .توابع تاریخ دات نت این تاریخها را نامعتبر تشخیص میدن برای همین میگم بهتره تو بحث تاریخ خودتون تابع مورد نظر رو بنویسید
    سلام دوستان
    آیا بنظر شما 110.00000000000001 با 110.00000000000000 با هم برابر هستند؟ بگزریم من هدفم این بود که تو دات نت مثل همه نرم افزار های دیگر اشکال همواره وجود دارد که البته شما هم قبول دارید و هیچ وقت به صفر نخواهد رسید هر چند تعداد اشکالات کم خواهد شد.

دوستان من هنوز نتونستم تابع مطمئنی برای جمع دو تاریخ بنویسم. اگه دوستان نمونه های دارند بزارن تا کمک بشه. تابعی که خودم گذاشتم با سال کبیسه مشکل داره.

کاربر دائمی آواتار ricky22
    محل زندگی
    شیراز

دوستان من تاریخ فارسی رو با تابع datediff مقایسه می کنم و مشکلی ندارم
    چرا از اون استفاده نی کنید؟

دوستان با عرض پوزش نیازی به این همه خط تو خ کردن نیست

از time span استفاده کنید
    تاریخ های خودتونو به میلادی برگردانید و در timespan مثل یک تفریق ساده کم کنید و تعداد روز را مشخص میکنه

یعنی باور نمیکنید که این همهراه رو میتونستید با این خط ساده بنویسید

من چند صد بار استفاده کردم و جواب گرفتم

منتظر تایید آدرس ایمیل

واسه جاوا اسكريپت همچين چيزي نداريد؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •