صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 93 از 93

نام تاپیک: ارسال sms از طريق برنامه اكسس ؟

کاربر دائمی آواتار abdoreza57
    محل زندگی
    دنياي آمال و آرزوها

نقل قول: ارسال sms از طريق برنامه اكسس ؟

سلام
    در ابتدا نکته ای را اشاره میکنم بعد میرم سر اصل مطلب
    احتمالا ایراداتی به برنامه وارد هست به دلیل عدم رعایت قواعد نرمال سازی که دارم روش کار میکنم !
    به همین دلیل برا کنترل تعداد سفارش مشتری با کارکرد دوزنده ها دست به دامن کوئری و کدهای هچل هفت شده ام !!!
    اگه در این مورد هم پیشنهاد یا نظر داشته باشید خوشحال میشم بشنوم .

اساسا باید وقتی همه سفارشات مشتری توسط دوزنده ها دوخته شد ، برا مشتری پیام ارسال بشه
    همانطور که مشاهده میکنید با توجه به نحوه ثبت دوخت سفارشات ، شماره های تکراری تو جدول ایجاد میشه !
    مثلا سفارش شماره 2 دارای 2 شلوار ، 2 پیراهن و 1 کت می باشد
    تا دوخته شدن همه کارها 6 رکورد تو جدول کارکرد ایجاد شده است ! التبه این طبیعی هست چون این تعداد کار توسط دوزنده های مختلف و در زمانهای متفاوت انجام شده است .

یا باید کاری کنم که تو یه کوئری مشتریانی که همه سفارشاتشون آماده است را لیست کنه و به اونها پیام بدیم
    یا اینکه ...
    فیلد sent را به جدول asli انتقال بدم نه جدول کارکرد
    همون اول این کار را کردم ولی چون خطا میداد و نفهمیدم مشکل کجاست همه فیلدهای مورد نیاز را مطابق سمپل شما از یک تیبل آوردم
    نکته ای که بالا اشاره کردید منو به این فکر انداخت که دوباره فیلد sent را ببرم تو جدول asli
    با تمام این تفاسیر میشه برا ایده کاری کرد یا خیر ؟
    فقط امیدوارم به کمک شما بتونم این برنامه را به سرانجام برسونم !

ممنون که لطف کردید و پیگیری میکنید
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله abdoreza57 : شنبه 11 دی 1395 در 23:06 عصر

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

time ......

محل زندگی
    دنياي آمال و آرزوها

سلام
    دوست خوبم آقای mazoolagh!
    راهی برا این موضوع پیدا نشد.؟

مشکل کار را چطور میشه حل کرد
    از دوستانی که تاپیک را دنبال میکنند هم خواهش میکنم اگه راهی را بلدند، بفرمایید.

مممنون و خدا نگهدار

کاربر تازه وارد آواتار ehsanshahi
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط soroush_k12 مشاهده تاپیک
    سلام بر دوستان عزیز
    من هرکاری کردم اکتیو ایکس kylixSMS.ocx رو از بیرون این سایت دانلود کنم ، نتونستم.اگر ممکنه هرکدوم از دوستان که اونو دارن تو همین سایت آپ کنند.
    با تشکر از همگی

سلام بفرمایید ورژن 5.5
    (با عرض پوزش از اعضا به علت حجم زیاد لینک دانلود رو قرار میدم)

دانلود

در واقع عملا نحوه فرستادن پیامک از نظر فنی حل شده.
    در حال حاضر اونچه که مشکل جناب abdoreza57 هست میشه گفت ارتباطی با این تاپیک نداره و بصورت کلی به روابط بین جدول ها و خاصتر اگر بخواهیم اشاره کنیم یک سیستم مشتریان-سفارشات هست.

من یک نمونه پیوست کردم و سعی کردم در این نمونه چه چیزی و چگونه انتخاب و باطلاع مشتری رسونده بشه با مثال نشون بدم.
    بهمین دلیل برای یک کاربرد خاص جای بهینه سازی داره.

بخش ارسال پیامک هنوز وجود داره ولی چون مسائل تکنیکی اش قبلا بحث شده در یک ماجول جداگانه اومده تا فرم اطلاع رسانی ساده تر باشه.

چون اطلاع رسانی منحصر به پیامک نیست از مفهوم کلی تر Informed استفاده کردم (بجای sent) چون ممکنه از ایمیل یا تلگرام یا پیام تلفنی و ... برای آگاهی دادن مشتری استفاده کرد.

فیلد Ready اضافه شده تا نشون بده سفارش آماده است بنابراین سفارش هایی که آماده نیستن از گردونه ارسال خارج میشن.

علاوه بر ارسال عادی (پیامک) یک ارسال دمو هم اضافه شده که فقط مکانیزم ارسال رو نشون میده بدون ارسال واقعی.

اطلاعات مشتریان و سفارش از دیتابیس نمونه northwind گرفته شده و مواردی که در این جا لازم نبوده حذف شده.

چون برنامه بیشتر حالت آموزشی داره امکان پر کردن دوباره جدول سفارش ها با اطلاعات رندوم دیده شده تا بتونین بارها و بارها عملکردش رو چک کنین.

باز هم از بعد آموزشی و همینطور کاربرد در دنیای واقعی امکان انتخاب متن پیام انگلیسی یا فارسی دیده شده.

در فرم InformCustomer میتونین بصورت واضح تفاوت انتخاب بر اساس مشتری یا سفارش رو ببینین. همینطور نشون میده تعداد و متن پیام های هایی که باید ارسال بشه چگونه تفاوت پیدا میکنه. اما در هر صورت مبنای اینکه آگاهی رسانی صورت گرفته سفارش هست و نه مشتری چون یک مشتری بیش از یک سفارش میتونه داشته باشه.

محل زندگی
    دنياي آمال و آرزوها

سلام جناب Mazoolagh عزیز بابت این همه ظرافت و دقت واقعا من شگفت زده شدم! خوشحالم که تو این مجموعه هنوز هستند کسانی که دانش خود را بی منت در اختيار تشنگان یادگیری قرار میدن! توضیحاتی که فرمودید به خوبی نشون میده چقدر کار روش انجام شده. دوباره ویندوزم پرید، ولی تا ظهر درستش میکنم و رو نمونه شما مشغول میشم. تا الان 18 دانلود شده از برنامه شما وللی متاسفانه معرفت و قدر شناسی آقایون حتی به اندازه دریافت رایگان این برنامه بی نظیر حضرت عالی هم نبود که با فشردن دکمه تشکر ادای دینی کرده باشند فوق العاده بود . خسته نباشید بعید میدونم کسی تا حالا همچین کاری کرده باشه مخصوصا بخش تبدیل زبان که من همین طور هاج و واج موندم !یا بخش فیلتر کردن لیست بر حسب مشتری یا سفارش با اینکه اطلاعات من در مورد اکسس صفر هست ولی شک ندارم همه دوستان که نمونه بی نظیر تون را دریافت کردند حیرت کردند !بابت زحمتی که کشیدید بسیار ممنون و سپاسگذارم کاری نمیشه کرد ، من به جای همه دوستان از تون تشکر میکنم بسیار ممنون و سپاسگزارم از لطف تون خدا نگهدار
    آخرین ویرایش به وسیله abdoreza57 : دوشنبه 20 دی 1395 در 13:24 عصر

محل زندگی
    دنياي آمال و آرزوها

سلام دوباره خدمت دوست خوبم جناب Mazoolagh

ایده شما باعث شد من دست به تغییرات زیادی تو برنامه خودم بزنم که تصویر ریلیشین شیپ و نرمالسازی انجام شده را قرار میدم!
    مشکلی که الان بهش برخوردم ، انتقال اطلاعات زیادی است که در طول 5 سال با روشی غلط وارد سیستم کردیم و الان بدون از بین رفتن داده ها باید وارد برنامه جدید بشه !
    ضمن اینکه طراحی فرمها و تعریف کوئری و گزارشات همه و همه نیاز به زمان داره
    برا اینکه وقفه ای تو روند کار کارگاه پیش نیاد و تا آماده شدن برنامه اصلی بتونیم از ماحصل زحمتی که لطف کردید و تو این تاپیک متقبل شدید ، کمال استفاده را بکنیم ؛

با توجه به فرضیات پست 81 و همین طور ضمیمه همان پست ، چه راهی پیشنهاد میکنید تا به این نتیجه برسم !
    همانطور که مشاهده کردید تو جدول اصلی سه فیلد وجود داره که یکی برا کت ، یکی برا شلوار و دیگری برا پیراهن هست که تو هر سفارش ، تعداد اینها را وارد میکنیم مثلا سفارش 1152 شامل 1 کت 2 شلوار و صفر پیراهن می باشد . فرایند دوخته شدن این سفارشات تو جدول کارکرد ثبت میشه .
    در صورت تکمیل سفارشات مشتری در هر شماره سفارش ارسال پیام انجام میشه .
    با این تفاسیر راهی به نظرتون میرسه که تا تکمیل برنامه بشه این کار را انجام داد ؟

بی نهایت از توجه تون سپاسگذارم علی الخصوص مورد اخیر که با هر بار تمرکز روش متوجه حجم کاری که انجام دادید میشم
    امیدم به این هست که بتونم این نمونه بی نظیر را تو برنامه خودم عملیاتی کنم

خدا نگهدار
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

محل زندگی
    دنياي آمال و آرزوها

سلام دوستان!

به یه مورد جدید برخوردم که خیلی مهمه،کرک کامپوننت kylix تو ویندوز 64 بیتی عمل نمیکنه و هر کار میکنم به صورت دمو ارسال پیام صورت میگیره یعنی آدرس سایت سازنده کنار پیام ارسال میشه!
    دیروز هر کار کردم نشد از حالت تریال در بیارم، ظاهرا این کامپوننت تو ویندوز 64 بیت مشکل داره.

من نمیدونم آقای mazoolagh این کامپوننت را تو ویندوز 64 هم استفاده کردند یا خیر!
    ولی اگه قابل استفاده باشه، احتمالا از واژن دیگه این کامپوننت استفاده شده.

ممنون میشم این مشکل را هم حل بفرمایید
    منتظر پاسخ تون هستم.

خدا نگهدار

سلام و روز خوش
    اجازه بدین اول تشکر کنم بابت نظر لطفتون و خوشحالم که نمونه مفید واقع شده.

بعد هم بهتر هست تاپیک جدا بابت پست 87 و به بعد بسازین و بصورت نظرسنجی یا مشابه باشه تا همه تمایل شرکت در بحث رو داشته باشن و بتونیم از نظرات و تجارب دیگران هم بهره ببریم.

اما تا اون موقع:
    تصویر روابط بین جدول ها نشون میده برنامه تون این هست که یک حسابداری صنعتی کامل بسازین. یکی دو مورد به چشمم خورد که در همون تاپیک جدید مطرح میکنم.

اما در مورد اینکه کمپوننت کایلیکس در ویندوز 64 بیت کار میکنه یا نه نظری ندارم چون تست نکردم و الان هم امکانش رو ندارم تست کنم.
    شرکت سازنده این کمپوننت هم ظاهرا دیگه فعال نیست چون سایتش هم جمع شده.

محل زندگی
    دنياي آمال و آرزوها

سلام
    منو بابت مشکل شخصی که برام پیش اومد ببخشید. دسترسی به سیستم نداشتم همین طور انگیزه!
    بگذریم
    بخش اول فرمایش شما را همانطور که فرمودید، تو یه تاپیک جداگانه ایجاد و به گفتگو خواهم گذاشت.
    عنایت و توجه دوباره شما منو شرمنده کرد، ولی با کمال تاسف تعریفی که از برنامه به عنوان حسابداری صنعتی کردید، درست نبود هر چند شک ندارم به کمک شما بتونم به جای قابل قبولی برسونم. میگن آواز دهل شنیدن از دور خوش است! بنابراین بحث و نتیجه گیری پیرامون اون موضوع را تو تاپیک جدید ادامه خواهیم داد ببینم واقعا چی هست! ...

بخش دوم مطالب جنابعالی را من دو روزه، خیلی روش کار کردم!
    سمپل شرکت سازنده، تو محیط 64 بیت به راحتی رجیستر و پیام ارسال میکنه، جالبه تمام اشیا و کدها بدون تغییر تو اکسس کار میکنه ولی تریال هست و نشون میده رجیستر نشده!!!
    بنابراین مشکل با vb نداره ولی تو اکسس وضعیت ماجرا فرق داره...
    مشکل را گوگل کردم، جایی خوندم اکسس درایور نداره واسه همین کامپوننت اکتیو نمیشه!
    چقدر صحیح هست نمیدونم ولی اگه لطف کنید و این مشکل را بررسی کنید ممنون تون خواهم بود. احتمالا دوستانی که انگلیسی شون خوب هست پاسخهای بهتری گیرشون میاد.

خلاصه اینکه تو ویندوز 64 بیتی ( به دلیل اورجینال بودن ویندوز لب تاپ ترجیح به عوض نکردن ویندوز هست!) اگه واقعا این کامپوننت را فقط با vb میشه رجیستر کرد، چه کاری میتونی بکنم؟
    فایل ضمیمه یک نسخه از کامپوننت kylix هست که من خریدم. حالا نسخه ک ر ک شده است یا نه من نمیدونم ولی یه تفاوت اساسی با ورژنهای موجود تو نت داره اونم اینه که نیاز با جایگزین کردن کامپوننت کرک شده با نسخه برنامه نصبی را نداره و احتمالا خریداری شده.

با نصب این برنامه از محیط و کامپوننت موجود تو شاخه سیستم 32 بدون دردسر و نگرانی از رجیستر شدن استفاده کنید البته به غیر از ویندوز 64 بیت!
    حالا چرا تو این محیط نشون میده کامپوننت اکتیو نیست خیلی عجیبه!
    خوشبختانه اساتید زیادی مثل خود شما تو این تالار هست که امیدوارم به یه جواب و راه حل برسم.

فایل ضمیمه هم Kylix SMS ActiveX خریداری شده است که بدون نیاز به جایگزینی یا کرک به راحتی و اکتیو شده کار میکنه ولی تو اکسس فقط ویندوز 32 بیت را ساپورت میکنه

خدا نگهدار
    آخرین ویرایش به وسیله abdoreza57 : جمعه 08 بهمن 1395 در 11:34 صبح

نقل قول نوشته شده توسط abdoreza57 مشاهده تاپیک

خلاصه اینکه تو ویندوز 64 بیتی ( به دلیل اورجینال بودن ویندوز لب تاپ ترجیح به عوض نکردن ویندوز هست!) اگه واقعا این کامپوننت را فقط با vb میشه رجیستر کرد، چه کاری میتونی بکنم؟

با نصب این برنامه از محیط و کامپوننت موجود تو شاخه سیستم 32 بدون دردسر و نگرانی از رجیستر شدن استفاده کنید البته به غیر از ویندوز 64 بیت!
    حالا چرا تو این محیط نشون میده کامپوننت اکتیو نیست خیلی عجیبه!

فایل ضمیمه هم Kylix SMS ActiveX خریداری شده است که بدون نیاز به جایگزینی یا کرک به راحتی و اکتیو شده کار میکنه ولی تو اکسس فقط ویندوز 32 بیت را ساپورت میکنه
    بنظرم مشکل به 64 بیتی بودن آفیس برمیگرده نه 64 بیتی بودن ویندوز
    یعنی همین کامپوننت روی ویندوز 64 بیت با آفیس 32 بیتی باید کار کنه
    علتش هم این هست که اکتیوایکس 32 بیت رو نمیشه تو پروسس 64 بیت لود کرد
    الان اگر آفیس خودتون رو چک کنین حتما 64 بیت هست

برنامه دمو هم 32 بیتی هست قطعا - اجرا شدنش رو ویندوز 64 بیت مشکلی نداره و نباید این شبهه رو ایجاد کنه که کمپوننت هم 64 بیت هست

--------------------
    رفتن به سراغ vb اصلا توصیه نمیشه چون تکنولوژی مرده است

خود این کمپوننت کایلیکس هم در واقع مرده است چون سایت سازنده اش هم جمع شده

یک جستجو کردم ، کمپوننت دیگه ای هست که هم 32 بیت و 64 بیت ساپورت میکنه، از همه مهمتر دات نت هست و طیف وسیعی از سیستم عامل ها و ایزارهای توسعه (شامل vba هم هست) رو پشتیبانی میکنه
    بالطبع انتخاب منطقی تری هست و اگر قرار هست از کمپوننت استفاده کنین ارزش هزینه رو داره بنظرم (300 یورو)

------------------
    اگر نمیخواین برای کمپوننت هزینه کنین راه های دیگه هم هست:

اگر درایور مودم شما از at command پشتیبانی میکنه مستقیما میتونین باهاش کار کنین و در محیط vba هم شدنی هست و کار سختی هم نیست.
    مستندات مودم رو بررسی کنین ممکنه حتی نمونه کد هم گذاشته باشه و اینکه بعضی از مودم ها نرم افزار و کمپوننت رایگان ارسال هم همراهشون باندل هست.

راه دیگه این هست که مستقیم با پورت کار کنین و این روش هم در vba قابل اجرا هست.

کمپوننت ها هم در واقع از همین روش ها استفاده میکنن. البته کارکردن باهاشون بمراتب ساده تره.

--------------------

فکر کنم آفیس 32 بیت در حال حاضر بهترین انتخاب باشه

محل زندگی
    دنياي آمال و آرزوها

سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان و تبریک میگم سال نو را، یاد میکنم از دوستان و اساتید خوب و ارزشمند قدیمی که بهشون مدیونم و تشکر از مهره های با ارزش فعلی تالار که با حضورشون رنگ و جلای ویژه به این سایت داده اند!

راستش برنامه ای که شرحش را دادم چون امکان اکتیو شدن کامپوننت و ک ر ک تو محیط 64 بیت را نداشت، از ادامه کار مایوسم کرد ولی امروز متوجه شدم تو پک خرید کامپوننت رجیستر کد و نام وجود داره! و با این سریال معتبر درست کار میکنه.
    بنابراین، دوباره تاپیک را بالا میارم و به زودی به سرانجام خواهم رساند.

دوست خوبم، آقای mazoolagh!
    چون آخرین پست شما نشون میداد راه ساده ای که من بتونم ازش به سلامت رد شم وجود نداره و همین طور جایگزین کردن ویندوز 32 بیتی با 64 بیت رو سیستم های All in One به دلیل نوع فرمت هاردش، این تاپیک را رها کردم!!!
    ولی امروز خدا را شکر یه راه پیدا شد! چون دیدم تنها کسی که موفق به استفاده از این کامپوننت بوده، شمایید ، سريال کامپوننت را تو یاهو فرستادم که برا هر نوع ویندوز 32 و 64 بیت اکتیو و رجیستر میکنه ! جالبه بعد از ثبت کد، سرعت ارسال پیام هم به صورت قابل توجهی بالا میره.

سربلند و پیروز باشید
    خدا نگهدار

سلام
    نوروز شما و همه کاربرای سایت هم مبارک.
    ممنون از لطف شما.

پاینده باشین و خبرهای خوب از پایان پروژه تون بشنویم.

صفحه 3 از 3 اولاول 123

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •