نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: ساخت ردیاب GPS جیبی + نرم افزار کنترلر

ساخت ردیاب GPS جیبی + نرم افزار کنترلر

سلام

میخواستم بدونم کسی هست که بتونه یه سیستم ردیاب GPS جیبی بسازه که بتونه از راه دور کنترل بشه .

برای توضیح بیشتر :

این دستگاه شامل 2 قطعه ( فرستنده - گیرنده ) و یک نرم افزار است .

دستگاه فرستنده که یک دستگاه ریز است که فرکانس رو ارسال میکنه و میگه که کجای نقشه است .

دستگاه گیرنده هم به کامپیوتر وصله و این فرکانس رو دریافت کرده و به کامپیوتر میده .

نرم افزار هم نشون میده که فرستنده کجاست .

به طور حتم هم که این دستگاه باید بی سیم کار کنه .

خیلی نیاز به این دارم . لطفأ راهنمایی کنید .

با تشکر

کاربر جدید آواتار asmasm
    محل زندگی
    نیشابور

Talking نقل قول: ساخت ردیاب GPS جیبی + نرم افزار کنترلر

اینجا سایت نرم افزار است

سوالت را اینجا مطرح کن فکر کنم نتیجه بهتری بگیری

البته اگه با قوانین سایت مغایرت نداشته باشع

http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=161.0

نقل قول: ساخت ردیاب GPS جیبی + نرم افزار کنترلر

سلام

عزیز من دیگه تا این حد فکر کنم عقلم برسه . اگه درست نگاه کنی میبینی که یک قسمت از این کار هم نرم افزار هست .

قسمت سخت افزاری اون رو شاید بشه پیدا کرد ولی قسمت نرم افزاری رو باید حتمأ نوشت .

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران

سلام به دوستان عزیز
    من در مورد ساخت gps مطالبی می دونم...البته گیرنده gps ...که موقعیت شما رو به صورت مختصات طول و عرض جغرافیایی به ما میده.
    شما حداقل2 تا چیز میخواید:
    1- سخت افزار
    2-نرم افزار
    اگر شما بخواید سخت افزار رو خودتون بسازید باید از میکرو کنترل استفاده کنید.
    البته شما باید ماژول های آماده gps رو از بازار بخرید و بعد با زبان برنامه نویسی میکرو کنترل رو طوری برنامه نویسی کنید که اطلاعات رو محاسبه کنه یا از طریق پورت کام به pc شما منتل کنه.
    حالا شما باید بگید دقیقا چی میخواید...
    http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=46829

سلام

دقیق میگم .

ببین دوست عزیز من کرجم و میخوام داخل موبایل یک نفر یه GPS نصب کنم که از کامپیوتر خودم و از راه دور بفهمم کجای ایرانه طرف .

فکر میکنم با Google Earth بشه ولی میمونه سخت افزارش که کوچیک باشه .

اگه در این مورد کمک کنید خیلی خیلی ممنون میشم .

کاربر دائمی آواتار Bahmany
    محل زندگی
    No Where

نقل قول نوشته شده توسط softkadeh مشاهده تاپیک
    سلام

میخواستم بدونم کسی هست که بتونه یه سیستم ردیاب GPS جیبی بسازه که بتونه از راه دور کنترل بشه .

برای توضیح بیشتر :

این دستگاه شامل 2 قطعه ( فرستنده - گیرنده ) و یک نرم افزار است .

دستگاه فرستنده که یک دستگاه ریز است که فرکانس رو ارسال میکنه و میگه که کجای نقشه است .

دستگاه گیرنده هم به کامپیوتر وصله و این فرکانس رو دریافت کرده و به کامپیوتر میده .

نرم افزار هم نشون میده که فرستنده کجاست .

به طور حتم هم که این دستگاه باید بی سیم کار کنه .

خیلی نیاز به این دارم . لطفأ راهنمایی کنید .

با تشکر

وسایل مورد نیاز برای ساخت این پروژه ( که قبلا انجامش دادم ) :
    1- زبان برنامه نویسی به سلیقه ی خودتون
    2- یک عدد نقشه کالیبره شده با نوع موقعیت دریافتی که معمولا WGS1984 هست
    3- GPS
    4- GSM Modem : برای ارسال موقعیت به مرکز بهترین راه استفاده از بستر مخابراتی هست که ارزونتر و قابل دسترستر هست

نقل قول نوشته شده توسط Bahmany مشاهده تاپیک
    وسایل مورد نیاز برای ساخت این پروژه ( که قبلا انجامش دادم ) :
    1- زبان برنامه نویسی به سلیقه ی خودتون
    2- یک عدد نقشه کالیبره شده با نوع موقعیت دریافتی که معمولا WGS1984 هست
    3- GPS
    4- GSM Modem : برای ارسال موقعیت به مرکز بهترین راه استفاده از بستر مخابراتی هست که ارزونتر و قابل دسترستر هست
    سلام

من فقط در مورد اولی اطلاعات دارم .

اگه میشه بیشتر توضیح بدید .

نقشه کالیبره شده با نوعی که گفتی از کجا تهیه کنم ؟ ( شرکت رهنگار یه GPS تولید کرده که نقشه فوق العاده ای از ایران داره )

هزینه ایها چقدر میشه ؟

کاربر دائمی آواتار Bahmany
    محل زندگی
    No Where

سلامی چو بوی خوش آشنایی بدان مردم دیده روشنایی درودی چو نور دل پارسایان. بدان شمع خلوتگه پارسایی به به عجب شعری بود

موقعیت هایی که بوسیله GPS تولید می شوند معمولا بر اساس استاندارد WGS1984 هستند و این اعداد که معمولا e=x و n=y هستند موقعیت فرد را در کره زمین بوسیله اعداد مشخص می کنند ضمنا e , n بسته به نوع کاربری نرم افزار و سلیقه ی توسعه دهنده ی سیستم می تواند فرمت های مختلف داشته باشد مثلا :
    e = 54.23234 n=32.234432 نوع زاویه ای
    e = h:42 m:25.34 s:33.1 , n:=h:31 m:23.2 s:44.2 نوع ساعتی و دقیقه ای و ثانیه ای
    و نحوه تبدل این استاندارها در اینترنت موجود می باشند
    http://geography.about.com/library/howto/htdegrees.htm

خوب بر می گردیم به نرم افزار حالا می خوای نرم افزاری پیاده سازی کنی که موقعیت کاربر رو روی نقشه نشون بده ابتدا می بایست تکنولوژی نمایش نقشه ات رو مشخص کنی اگر از نقشه های GIS استفاده کنی دیگر نیازی به کالیبره نداری و این بهترین روش است ولی اگر نقشه GIS نداری می بایست از پردازش های تصویری و به نمایش کشیدن نقشه های اسکن شده یا Jpeg استفاده کنی که پیشنهاد می کنم اصلا این کار رو نکن.
    در سیستم GIS محیطی موجود هست که تمامی خطها و نقطه های کشیده شده در نقشه موقعیت دارند و همه در جای خود و در موقعیت خود واقع شده اند لذا وقتی شما دوستور به نقشه بفرستی که این موقعیت رو روی خودت طراحی کن نقطه بدون محاسبه برنامه نویس در نقشه قرار و در جای خود قرار می گیرد ولی دو نوع Bitmap می بایست ابتدا موقعیت را دریافت و سپس بعد از کالیبره نمودن مابه ازای xy فرم رو تحویل بیت مپ بدی

سلام

خوب من از کجا شروع کنم ؟

فقط به نقشه احتیاج دارم ؟ پس سخت افزار ارسال موقعیت چی ؟

با تشکر .

کاربر دائمی آواتار rasoul2023
    محل زندگی
    <% SYSTEM %>

سلام :

ببخشید فضولی میکنم اما چون رشته تخصصی من نقشه برداری هست و GPS هم تخصصم میگم کلا برای استفاده از GPS ها در هر منطقه به یک بیضوی خاص نیاز داریم که اشاره شده و من کاملش میکنم . حالا بیضوی چیه ؟ یه مدل ریاضی که محاسبات روی سطح اون انجام میشه و چون زمین گرد نیست و حالت گلابی شکل داره نمیشه محاسبات را دقیق انجام داد و فقط یک مدل را برای انجام کار در نظر گرفت . خوب برای حل این مشکل اومدند و واسه هر منطقه یه بیضوی تعریف کردند و بهترین مدل ها هم مدل ها دو بعدی هستند چون محاسبات روی آنها خیلی آسان تر از مدل های سه بعدی هستش ( آره جون عمه خانم سه بعدیش دیگه چیه) البته میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر کلمه ژئودزی را سرچ کنید تا با گفته هام بیشتر آشنا بشید .

بریم سر اصل موضوع گفتم هر منطقه یه بیضوی داره که هنگامی که یک دستگاه GPS روشن میشه به کمک ماهواره ها منطقه را با خطای زیادی مشخص میکنه و کم کم میتونه با سرشکن کردن خطاها به یک نتیجه مطلوب برسه ( مراجعه شود به سرشکنی خطاها اگه چیزی فهمیدید من اسممو عوض میکنم ) به طور معمول در ایران از بیضوی WGS 84 استفاده میشه و در برخی مناطق از بیضوی Hayford International .

حالا بریم سر قضیه اتصال به شبکه ماهواره ای خوب زیاد به خودتون سخت نگیرید اگه میشد که لایسنش را به چند صد میلیون دلار نمیفروختند به شرکت گارمین میدونی فقط ماهواره ها به سخت افزاری جواب میدند که سریالش ثبت شده باشه ؟ مگر نه خود چین تا حالا 2000 رقم GPS ساخته بود البته مارکهایی هم هست اما نه کیفیت دارند و نه دقت تازه اونم زیر نظر لایسنس گارمین هستند .

خوب حالا اگه شا تونستید که به ماهواره وصل بشید . من بهتون یه راهنمایی می کنم قسمت نرم افزاری را که میخوایند باهاش تخلیه اطلاعات انجام بدید را از dll های Leica Geao Office بردارید من قبلا برای نوشتن یه برنامه تخلیه ازش استفاده کردم . دلیلشم اینه که ماهواره هیچ وقت به شما مختصات نمیده در واقع به شما در خروجی یه سری اطلاعات میده که درکش خیلی سخت و نامفهوم که اینا همون پردازشهایی هست که بین خود ماهواره ها و نقطه انجام شده و برای تبدیلش نیاز دارید که از فایلهایی که گفتم استفاده کنید .

این پردازظها به این صورت هست که دو تا ماهواره را در نظر بگیرید ! یه نقطه هم روی زمین در نظر بگیرید ! خوب اینا تشکیل یه مثلث را دادند و گیرنده با محاسبه این پارامترها . فاصله نقطه تا ماهواره اول فاصله بین ماهواره تا نقطه دوم و فاصله بین دو ماهواره و همین طور زوایای بین اون دائما در حال محاسبه میباشد و مدام داره این خطا ها را سرشکن میکنه تا کیفیت بالا بره .

البته این عمل بین دو ماهواره ثابت انجام نمیشه فکر میکنم 36 تا ماهواره دارند این عمل را انجام میدند حالا خودتون بگید میشه اینا را حساب کرد ؟

تازه اینا کوچولو هاش بود ....

موفق باشید .

آموزش ساخت ردیاب جی پی اس

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •