نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: شبکه ای کردن نرم افزار در سی شارپ

کاربر دائمی آواتار com_eng_abasszadeh
    محل زندگی
    لامرد-استان فارس

Post شبکه ای کردن نرم افزار در سی شارپ

با عرض سلام به تمامی دوستان برنامه نویس
    دارم یه پروژه خیلی بزرگ مینویسم نیاز به همکاری شما دارم
    تو شبکه ای کردن این برنامه...چطور میشه یه نرم افزار تحت ویندوز رو شبکه ای کردبه طوریکه مثلا این نرم افزارم قسمت کلاینتش توی یک روستای دیگه هست و من به عنوان سرور توی اداره....کلاینت من وقتی که نیاز به ارسال اطلاعات داشته باشه با پایین ترین سرعت اینترنت بتونه برام اونو ارسال کنه و در پایگاه داده ام ذخیره کنه ممنون میشم کسی کمکم کنه

کاربر دائمی آواتار fjm11100
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: شبکه ای کردن نرم افزار در سی شارپ

به چندين روش مختلف
    1- روشي كه اكثر نرم افزارهاي ادعاي شبكه ايراني دارند اينه كه سرورت ميشه بانك (مثلا SQL Server) بعد كلاينتها با اون كار ميكنند. توي اين روش سرورت نميتونه هيچ نظارتي بر روي كلاينت ها (جز كاراي محدودي كه بانكت اجازه ميده) داشته باشه
    2- برنامه نويسي مستقيم سوكت
    3- استفاده از روشهاي RPC مثل Remoting در دات نت كه اينجوري بايد سرور و كلاينت هات دات نتي باشند در ضمن اين روش فقط براي شبكه هاي محلي بدردت ميخوره، البته با بدبختي ميشه از Nat، روتر، فايروال و هزار كوفت ديگه ردش كرد ولي كلا پر دردسره! در ضمن توي پلتفرمهاي غير دات نت هم همچين چيزايي هست.
    4- استفاده از وب سرويس، كه ميشه گفت بهترين روشه. مواظب باش واژه وب گولت نزنه تو ميتوني كلاينت هات را WinForm هم بنويسي كه بتونه متدهاي وب سرويست را صدا بزنه

کاربر دائمی آواتار com_eng_abasszadeh
    محل زندگی
    لامرد-استان فارس

نقل قول نوشته شده توسط fjm11100 مشاهده تاپیک
    به چندين روش مختلف
    1- روشي كه اكثر نرم افزارهاي ادعاي شبكه ايراني دارند اينه كه سرورت ميشه بانك (مثلا SQL Server) بعد كلاينتها با اون كار ميكنند. توي اين روش سرورت نميتونه هيچ نظارتي بر روي كلاينت ها (جز كاراي محدودي كه بانكت اجازه ميده) داشته باشه
    2- برنامه نويسي مستقيم سوكت
    3- استفاده از روشهاي RPC مثل Remoting در دات نت كه اينجوري بايد سرور و كلاينت هات دات نتي باشند در ضمن اين روش فقط براي شبكه هاي محلي بدردت ميخوره، البته با بدبختي ميشه از Nat، روتر، فايروال و هزار كوفت ديگه ردش كرد ولي كلا پر دردسره! در ضمن توي پلتفرمهاي غير دات نت هم همچين چيزايي هست.
    4- استفاده از وب سرويس، كه ميشه گفت بهترين روشه. مواظب باش واژه وب گولت نزنه تو ميتوني كلاينت هات را WinForm هم بنويسي كه بتونه متدهاي وب سرويست را صدا بزنه
    fjmعزیز بخاطر راهنماییت ممنونم.....خب بیشتر توضیح بده برام...نگاه کن من به عنوان یک سرور توی یه یک شهرستان هستم.....و کلاینت هام توی روستا ها....کار خاصی نمیخوام انجام بدم روی کلاینت ها....فقط میخوام که کلاینت ها بعد از تکیمل کردن اطلاعاتشون اونا رو برام سند کنند و توی پایگاهم ذخیره بشه.......مثل نرم افزار انتخابات اگر دیده باشید......یه چیزی شبیه این که اطلاعات ارسالی رو کم حجم کنه و برام بفرسته......طرز کد نویسیشو میخوام بهم یاد بدید....من فقط مشکلم همینه که کد نویسی شبکه رو بلد نیستم که چه جور کار کنم باهاش.ممنون میشم دوست عزیز باز کمکم کنی.

سلام
    منظورتون اینه که یک نرم افزار تحت شبکه اجرا بشه یا توزیع شده باشه؟

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط com_eng_abasszadeh مشاهده تاپیک
    با عرض سلام به تمامی دوستان برنامه نویس
    دارم یه پروژه خیلی بزرگ مینویسم نیاز به همکاری شما دارم
    تو شبکه ای کردن این برنامه...چطور میشه یه نرم افزار تحت ویندوز رو شبکه ای کردبه طوریکه مثلا این نرم افزارم قسمت کلاینتش توی یک روستای دیگه هست و من به عنوان سرور توی اداره....کلاینت من وقتی که نیاز به ارسال اطلاعات داشته باشه با پایین ترین سرعت اینترنت بتونه برام اونو ارسال کنه و در پایگاه داده ام ذخیره کنه ممنون میشم کسی کمکم کنه
    بهترین راه استفاده از وب سرویس ها هست که باز WCF بهترین گزینه هست.کلا اگر خوب سیستم را طراحی کرده باشید بهترین جواب را خواهید گرفت

کاربر دائمی آواتار ardeshir1365
    محل زندگی
    همدان

سلام دوستان
    من خودم خیلی دنبال کلاینت سروری بودم دیدم مشکله از یه روش دیگه استفاده کردم که به این صورته
    شما برنامه ات رو طوری مینویسی که انگار سیستم خودت هم کلاینه و هم سرور فقط به جای اینکه از local برای معرفی بانک استفاده کنی باید از ip سیستمت یا سیستمی که قراره سرور باشه استفاده کن که در این صورت باید بانکت پسورد داشته باشه
    حالا شما که شبکه محلی ندارید مجبوری یه ip valid داشته باشی تا برنامه ات مشکلی نداشته باشه
    اگه باز سوالی بود بپرس

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط ardeshir1365 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    من خودم خیلی دنبال کلاینت سروری بودم دیدم مشکله از یه روش دیگه استفاده کردم که به این صورته
    شما برنامه ات رو طوری مینویسی که انگار سیستم خودت هم کلاینه و هم سرور فقط به جای اینکه از local برای معرفی بانک استفاده کنی باید از ip سیستمت یا سیستمی که قراره سرور باشه استفاده کن که در این صورت باید بانکت پسورد داشته باشه
    حالا شما که شبکه محلی ندارید مجبوری یه ip valid داشته باشی تا برنامه ات مشکلی نداشته باشه
    اگه باز سوالی بود بپرس
    آهان! پسورد بانک شما هم مستفیم توی اینرنت از این کامپیوتر به آن روتر در حال تردد هست! امنیت صفر!

محل زندگی
    همدان

نقل قول نوشته شده توسط linux مشاهده تاپیک
    آهان! پسورد بانک شما هم مستفیم توی اینرنت از این کامپیوتر به آن روتر در حال تردد هست! امنیت صفر!
    خوب میتونه اطلاعاتشو کد بکنه و موقعه ارسال به صورت کد شده ارسال بشه

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران

خوب میتونه اطلاعاتشو کد بکنه و موقعه ارسال به صورت کد شده ارسال بشه
    نام کاربری و رمز اتصال به sqlserver را نمی توانی کاری کنی. مگر اینکه از ssl استفاده کنید که آنهم دردسر خودش را دارد.

کاربر دائمی آواتار ali reza mansoori 2
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر

سلام دوستان
    اگه باز سوالی بود بپرس
    دوست عزیز میشه درباره این کار توضیحات کامل بدی
    یا اگه نمونه برنامه داری آپ کن تا استفاده کنیم
    یا میشه مرجعی برای یاد گیری این مطالب معرفی کنی
    خیلی ممنون

محل زندگی
    همدان

سلام مجدد
    فایل رو از اینجا دانلود کن .
    یه فایل pdf هست اونو نگاه کن توضیحات برنامه توش هست