نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: دستگاه حضور وغیاب

دستگاه حضور وغیاب

دوستان سلام
    چجوری میشه با دستگاه کارت خوان ارتباط واطلاعات آن را خواند؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
    با تشکر

کاربر تازه وارد آواتار M_Ali_Safdari
    محل زندگی
    --

نقل قول: دستگاه حضور وغیاب

منظورتون از دستگاه کارت خوان یک ساعت آماده است؟یا اینکه می خواید یک ساعت بسازید و منظورتون خوندن اطلاعات از روی سنسور کارت خوانه؟
    اگر ساعت آماده رو می خواید بخونید که چون داده استاندارد نیست و هر شرکتی یه جوری کار می کنه باید با سازنده تماس بگیرید و یا یه توضیحاتی از ساعت بدید تا از طریق مهندسی معکوس بشه روش تبادل اطلاعات رو پیدا کرد.
    اگر هم منظورتون سنسور کارت خوانه نوع کارت چیه؟بارکد،RFID ویا مایفر؟
    درکل سوالتون خیلی اطلاعات نیاز داره تا قابل جواب دادن باشه

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان

امروزه از هر شرکتي که دستگاه حضور وغياب بخريد يک برنامه به همراهش ارائه ميدن بسته به نوع دستگاه بايد از خودشون راهنمايي بخواهيد.
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

منظورم اطلاعات داخل دستگاه تا به سیستم حقوق منتقل کنم
    قطعا صحیح می فرمائید که هر شرکت داده خودش را داره
    اما در این مقطع قصدم اینه که بتونم به دستگاه متصل بشم وهر چی اطلاعات بخونم
    جالبه نرم افزاری که شرکت فروشنده ساعت به همراه دستگاه می فروشه با فاکس 2.6 نوشته شده (قابل ریفاکس نیست)
    اما این نرم افزار اطلاعات به صورت فایل بیرون نمیده وکد شده و من باید اطلاعات حضور وغیاب به روش خاص تبدیل کنم(مثلا هر کی قبل از 7 ساعت زده در اضافه کار محاسبه نشه و...)
    بنابراین بایستی اطلاعات حتما بخونم
    شرکت هم پاسخگو نیست ومیگه بیاید خودمون برنامه رو بنویسیم

ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله علی اکبر : شنبه 28 آذر 1388 در 09:21 صبح

محل زندگی
    کرمان

نام کامل دستگاه رو جستجو کنيد.احتمالا بشه کدهاش رو پيدا کرد و با mscomm با اون کارکرد.
    اسم رمز برنامه که نبود ولي فکر نکنم با فاکس داس نوشته شده اما فکر کنم اطلاعات رو در دو جدول day و month بايد بريزه از اونها نميتونيد استفاده کنيد؟
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

محل زندگی
    کرمان

منظور من اينه بود که 100% به سخت افزار مربوط ميشه و دستورات استانداردي نيست مثلا الان خيلي از اين شرکت ها ميگن دستگاههاشون رو خودشون ميسازند مثل کارا2000 و علم و صنعت و ...
    نام کامل دستگاه رو جستجو کنيد.احتمالا بشه کدهاش رو پيدا کرد و با mscomm با اون کارکرد.
    اسم رمز برنامه که نبود ولي فکر نکنم با فاکس داس نوشته شده اما فکر کنم اطلاعات رو در دو جدول day و month بايد بريزه از اونها نميتونيد استفاده کنيد؟
    وب سایت شخصی

ممنون
    نه به اون جداول منتقل نمیشه
    فایلهایی که با پسوند dat هست را می سازد

محل زندگی
    --

من قبلآ این کار رو انجام دادم با ساعت های شرکت رگا. اونجا مشکل سرعت پایین برنامه وهمین جامع نبودن برنامه مدیریت بود.که بعد از بدست آوردن فرمت داده برنامه ای نوشتم (با VB)که مستقیم با ساعت ارتباط برقرار می کرد و داده ها رو تخلیه می کرد و بعد می تونستم هر نوع پردازشی که نیاز دارم رو داده ها انجام بدم.

این سوالات رو جواب بدید تا بتونم کمکتون کنم:
    واسط(Interface) ساعت چیه؟یعنی از چه طریق به کامپیوتر متصل میشه؟LAN؟پورت سریال؟
    آیا حافظه داخلی داره و یا مستقیم داده رو کامپیوتر منتقل می شه؟

در ضمن ساخت دستگاه ساعت کار بسیار ساده ای است.

ممنون
    با com به رایانه متصل میشه
    وحافظه داخلی دارد
    ومجددا ممنون

محل زندگی
    --

Lightbulb نقل قول: دستگاه حضور وغیاب

از کانکتوری که به کامپیوتر متصل می شه پایه های 2 و 3 هر کدام یک سیم به بیرون بکشید.
    پایه 3 اطلاعاتی است که نرم افزار به سمت ساعت می فرستد و پایه 2 اطلاعاتی که ساعت به سمت نرم افزار می فرستد.پس باید هر دو را استراق سمع کنید .
    برای استراق سمع حداقل به یک پورت سریال دیگر بر روی همان کامپیوتر یا یک کامپیوتر دیگر نیاز است.
    البته اگر 2 پورت داشته باشید که کار بسیار سریع تر پیش می رود.
    هر کدام از این دو سیم را باید به پایه 2 یک پورت سریال وصل کنید تا بتوانید خط رو استراق سمع نمایید.
    از Hyper terminal ویندوز هم برای مشاهده اطلاعات استفاده کنید.
    حال برنامه ساعت را اجرا کرده تا طبق معمول کار خود را انجام دهد.شما در Hyper terminal مشاهده می کنید که چه چیزی ارسال و چه چیزی دریافت می شود.
    البته یک مشکل ممکن است بوجود آید و اینکه Hyper Terminal کدهای کنترلی را نمایش نمی دهد و اگر ساعت از این کدها استفاده کند شما باید برنامه ای بنویسید که با پورت سریال ارتباط برقرار کرده و کد اسکی کاراکتر های دریافتی را نشان دهد.این برنامه بسیار ساده است و البته بعدآ برای ارتباط با ساعت به این برنامه نیاز دارید.
    سیم بندی پورت سریال را اینجا ببینید.
    فراموش کردم بگم : اگر از 2 کامپیوتر جدا استفاده می کنید پایه 5 پورتها را به هم وصل کنید.

ممنون دوست عزیز
    اما این خیلی سخته وفکر نکنم برای خواندن اطلاعات ذخیره شده برروی حافظه دستگاه اینقدر کار سخت باشه
    صمن اینکه نیاز هست دستگاه اطلاعات روی رایانه ذخیره کنه اما دستگاههای ما اطلاعات در خودشون ذخیره می کنن وفقط باید بخونیم

محل زندگی
    --

در مورد سخت بودن:شاید یکم زمانبر باشه ولی سخت نیست.
    به راحتی می تونید از کسی که یکم لحیم کاری بلد باشه کمک بگیرید.

برای خواندن از حافظه هم تنها راه همینه، مگر اینکه به مستندات سازنده دسترسی داشته باشید چون هر کسی دستگاه رو یک جور می سازه و روش مدون و استانداردی وجود نداره.

باید موقعی استراق سمع رو انجام بدید که نرم افزار شروع می کنه اطلاعات رو از حافظه دستگاه می خونه.بعد شما می تونی برنامه ای بنویسی که داده ها رو از حافظه دستگاه بخونی.

به هر حال اگر برای اجرای این روش نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید ، می تونم کمکتون کنم.ضمن اینکه 100% عملیه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •