نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: یه سوال در مورد فایل dbf

یه سوال در مورد فایل dbf

سلام
    من یه فایل dbf دارم که توی DOS یعنی فاکسپروی ایران سیستم تغذیه کردن
    حالا من میخوام از این فایل در ویندوز استفاده کنم ولی چون این فایل با فارسی ساز DOS تغذیه شده توی ویندوز قاطی پاتی میاره
    خلاصه کنم : چطوری میتونم فایل فارسی شده در dos رو تو ویندوز استفاده کنم؟؟؟
    فکر کنم با نرم افزاره CODEPAGE بشه یه کاری کرد ولی اصلا سر رشته ندارم اگه از دوستان راهنماییم کنن ممنون میشم

برای این منظور دو برنامه ارائه شده (و حتی نحوه استفاده از آن) یکی برای آقای حیدری کیا و دیگری برای خودم (هر دو قابل استفاده هستند) (با جستجو در همین فروم قابل دسترس است)
    در مورد برنامه خودم توضیح آنکه پس از اجرای برنامه در محیط ویژوال فاکس نام فایل درخواست شده و برنامه تمامی فیلدهای را که بصورت رشته می باشند به صورت کدپیج ویندوز تغییر می دهد (البته مختص کد ایران سیستم در محیط داس می باشد) در صورتی که متوجه نشدید بگید تا بیشتر توضیح بدهم

اگه بشه که بیشتر توضیح بدین خیلی ممنون میشم
    راستی من چیزی پیدا نکردم میشه لینک اون برنامه های کاربردی رو که یکی رو آقای حیدری کیا و یکی رو خودتون نوشتین به من بدین؟؟؟؟

اگه از جستجوی همین سایت و عبارت کد پیچ و در بخش فروم مربوط به فاکس پرو استفاده کنی تمامی لینکها را می بینی

لینک برنامه آقای حیدری کیا : http://www.barnamenevis.org/viewtopic.php?t=3787

من این فایلی رو که جناب آقای حیدری کیا گذاشته بودن گرفتم ولی نمی دونم چطوری ازش استفاده کنم؟؟؟؟؟ :sorry: :sorry:

توضیحات در همان تایپک وارد شده (و نیاز به توضیح اضافی و یا مشکل دیگری ندارد) فقط نکته این است که این برنامه تحت داس باید اجرا بشود:
    نقل قول نوشته شده توسط kia1349
    باید فاکس 26 تحت داس رو نصب کنید بعد این برنامه رو اجرا کنید و بانکتون رو تبدبل کنید
    به ضمیمه برنامه خودم را مجددا وارد می کنم (محیط اجرادر ویندوز است)
    نحوه استفاده : پس از اجرای (do dos2win.prg) نام جدول (تیبل) پرسیده می شود و پس از آن برنامه خود تمامی فیلدهای کاراکتری را به کدپیچ عربی (در ویندوز) تبدیل می کند (هیچ قلق و یا توضیح خاصی ندارد)

با فونت Persian.ttfنیز میتوانید داده ها را در ویندوز نمایش دهید البته برای نوشتن با این فونت باید خودتان برنامه بنویسید.
    من این کار را کردهام و خوب از آب درآمد.
    ولی نرمافزارهایی که شرکتهای ایرانی برای تبدیل از داس به ویندوز نوشته اند بسیار عالی است.
    از آنها استفاده کن

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    با فونت Persian.ttfنیز میتوانید داده ها را در ویندوز نمایش دهید البته برای نوشتن با این فونت باید خودتان برنامه بنویسید
    من خیلی سعی کردم که این کار رو انجام بدم اما در ویندوزهای فارسی تکست باکس های فاکس سفید میشن البته من از فونتهای دیگری استفاده کردم هم ttf و هم fon مثل manuchehr.fon
    آیا شما این مشکل رو ندارید؟
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

بله من در ویندوز انگلیسی این کار را کرده ام. در ویندوز فارسی مشکل فثطفذخط هست ولی اگر از ActiveXهای textbox مایکروسافت استفاده کنید مشکل حل میشود.
    :)

محل زندگی
    کرمان
    dar bare grid chetor?
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

محل زندگی
    کرمان
    و همینطور منوها؟
    وب سایت شخصی

من تمامی اطلاعات را با اطلاعات محیط داس (کد ایران سیستم) و با فونت Persian.ttf و فونتهای که برنامه پارس پندار (ویژوال فاکس پرو فارسی) (که می توان از سایتش برداشت کرد) می توان اطلاعات را دید (اما فقط در محیط ویژوال فاکس 5) و در محیطهای بعدی نمایش نداد (که dll های مربوط به exe آن نیز خیلی کم است) (قابل توجه افرادی که برنامه های نقلی که سازگاری با اطلاعات محیط داس می خواهند مناسب است)

محل زندگی
    کرمان
    امکانات فاکس 9 کجا 5 کجا
    وب سایت شخصی

بنده نیز عرض کردم (برای برنامه های کوچک (نقلی) و ساپورت اطلاعات برنامه های تحت داس) محیط مناسبی است

آقا جواد دستتون درد نکنه من فایلم رو تبدیل کردم
    یعنی وقتی با dbf viewer نگا میکنم درسته
    وقتی میام با برنامه dbf to mdb که از سایت whitetown دانلود کردم تبدیل به mdb میکنم بازم درست نشون میده ولی فقط 50 تا رکورد رو تبدیل میکنه با خود اکسس هم که فایل dbf رو باز میکنم کلا قاط میزنه
    چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

شما فایل تبدیل شده رو توی محیط ویژوال فاکس پرو باز کن البته با دستور use
    اگه درباره تبدیل کدپیچ کادری رو به شما نشون داد معناش اینه که باید هدر فایل هم تغییر کنه
    برای این کار باید فرمت windows و کد پیچ 1256 رو انتخاب کنی
    با این کار هدر فایل شما هم تغییر میکنه و روی محیط ویندوز ست میشه
    بعد هم میتونی فایلتو به اکسل تبدیل کنی یا به تکست دلیمیتد text delimited
    بعد از داخل اکسس میتونی هر کدوم از این فایلها رو import کنی
    این بهترین روشه
    برنامه تبدیل dbf به mdb بیشتر جنبه علمی و آموزشی داره تا اینکه بشه بعنوان یک تولز مناسب ازش استفاده کرد
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

من فایل رو تو vf باز کردم ولی اون چیزی که شما میگی نیاورد قبلا وقتی تبدیلش کردم هدر رو windows 1256 انتخاب کردم چطوری به اکسس تبدیلش کنم؟؟؟؟؟
    به فایل تکستس که گفته بودین تبدیل کردم ولی الکسس باز نکرد
    چی کار کنم؟؟؟

نقل قول نوشته شده توسط foxerboy76
    با فونت Persian.ttfنیز میتوانید داده ها را در ویندوز نمایش دهید البته برای نوشتن با این فونت باید خودتان برنامه بنویسید.
    من این کار را کردهام و خوب از آب درآمد.
    ولی نرمافزارهایی که شرکتهای ایرانی برای تبدیل از داس به ویندوز نوشته اند بسیار عالی است.
    از آنها استفاده کن
    با سلام
    من فونت persian.ttfرا در پوشه فونت ریختم ویک فایل dbfداس را در اکسل ایمپورت کردم ولی کلمات فارسی بعد از انتخاب فونت فوق الذکر در اکسل هیچ فرقی نکرد وبصورت نا مفهوم نشان داد لطفا مرا نیز در باره این فونت ونحوه استفاده ان راهنمایی بیشتر کنید با تشکر

سلام

فونت در ویندوز دارای کدپیج است کدپیج عربی برای فونت ها ممکن است در فونت شما نباشد.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •